• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yediğimize içtiğimize dikkat edelim!

36 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Azevi

Eyvallah üstad.
 • 1 Yıl Önce

Seher

Norveç te yerel tohumların depolandığını Oktay Sinanoğlu söylemişti. Hatta Tv de GDO tehlikesini anlatan "ölüm tohumları" kitabıni okunmasını önermişti. GDO lu patates ile beslenen farelerin ic organlarının küçüldüğü ve kanser oldukları deneyler anlatılıyor. Oktay Sinanoglu nun ölümü de şüpheli.
 • 1 Yıl Önce

Sayın dilipak

okuyucuların, o kadar derin bilgiye sahipki kuru fasülye tavsiye ediyor. biride islam ülkesi olarak ne ürettigini, soruyor, kuru fasülye, yersen!
 • 1 Yıl Önce

Osman Ahi

Sayın Abi, bu ülkede köyden şehre göç son 40 yılda arttı. Neden... Şehirlerin bu çook nüfusu nasıl beslenerek... Elbet hormonlu gıdalara yönelinecek... Ülke akıl bilim ve dürüstlükle adaletle yönetilse eminim bu gıda sorunu ve hastalık da olmaz. Allah hepimizin encamını hayreylesin.
 • 1 Yıl Önce

Hüseyin Özcan

Bunları denetlemesi gerekenler,halkın sağlığını önceleyip gerekli tedbiri ve düzenlemeleri neden yapmıyorlar?
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Dua ya dikkat Dünyalık isteyenin âhirette nasibi Hûd Sûresi 14 - Yok eğer bunun üzerine size cevap vermedilerse, artık bilin ki, bu Kur'ân ancak Allah'ın ilmiyle indirilmiştir. O'ndan başka ilâh yoktur. Artık müslüman oluyorsunuz, değil mi? 15 - Her kim dünya hayatını ve güzelliklerini isterse biz onlara amellerinin karşılığını orada tamamen öderiz. Bu hususta kendilerine bir densizlik yapılmaz. 16 - Fakat onlar öyle kimselerdir ki, ahirette kendilerine ateşten başka bir şey yoktur. İşledikleri şeyler orada boşuna gitmiştir. Zaten bütün yaptıkları da batıldır 17/18 - Her kim peşin isterse, dünyada ona, istediğimiz kimseye, dilediğimiz kadarını peşin veririz. Sonra ona cehennemi hazırlarız; kınanmış ve (rahmetimizden) kovulmuş olarak oraya girer. 42/19 - Allah kullarına çok lütufkârdır. Dilediğine rızık verir. O çok kuvvetlidir, çok güçlüdür. 20 - Her kim ahiret kazancını isterse, biz onun kazancını artırırız, her kim de dünya kazancını isterse ona da ondan veririz, ama onun ahirette hiçbir nasibi yoktur.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet ay

Haci, Islam ülkeleri olarak ne ürettik, hangi bilimsel basariya imza attik.  
 • 1 Yıl Önce

Yüksel

Bill Gatesin insanliga yaptığı faydanın binde birini yapsan gam yemeyeceğim
 • 1 Yıl Önce

Hikmet Yılmaz

Sayın yazarın ki; Tok kedi rehaveti.
 • 1 Yıl Önce

Aliekber

Biraz kuru fasülye ye hocam
 • 1 Yıl Önce

gurbetci Abdullah

Hocam,unutma:Allah Nemrudu bir sivri sinekle helak etti...
 • 1 Yıl Önce

Lale Tavlan

Allah razi olsun bu bilgileri acik ve durust bir sekilde aktardiginiz icin. Dusuncelerimin tercumanisiniz.
 • 1 Yıl Önce

Ahmet 61

Çok önemli birkonu.İnsanın karekteri aldığı gıdalar'la şekillenir.Helal yiyenle,haram yiyen'in karekteride yaşantısıda,ahlakıda tamamen birbirine zıttır.Helal ye,besmeleleyle sukünetle ye,şükreyle baknasıl değişiyorsun.Namaz kılamayan,kılıpta ihlas bulamıyanlar,zorla kılanlar,hepsi neyi nasıl yediğimizle alakalıdır.AZ YE,HELAL YE.BÜTÜN MESELE BU.MİDEYİ AYRALAK ENZOR İŞTİR.
 • 1 Yıl Önce

AYKIRI

Bu maasla BIM A 101 ne bulursak karin doyuruyoruz be hocam. Maaslar balli degilki 2800 kusur TLsadece. 1200 Ev kirasi 3 de cocuk!! 
 • 1 Yıl Önce

Dallı

TÜRKİYE TOPRAKLARI ALLAHIN İZNİYLE ÜLKEMİZE VE ÇEVE ÜLKELERE DE YETECEK SEBZE VE MEYVEYİ ÜRETİR. 
 • 1 Yıl Önce

ALLAH'IN 1 KULU

NE YİYECEĞİMİZİ BİLİYORUZ AMA YİYEMİYORUZ. YANİ TOPLUMUN GENELİ YİYEMİYOR. BİZE HAZIRLANAN/SUNULAN GIDALARI TÜKETİYORUZ. BU DÖNGÜ ŞEHİRLEŞME VE SANAYİ TOPLUMU OLMAKLA BOZULDU. BAZILARI OSMANLI SANAYİ DEVRİMİNİ GERÇEKLEŞTİREMEDİ DİYE YIKILDI DİYORYA, İŞTE SANAYİLEŞMENİN SONUCU. YIKILMAZSAN HASTA OLARAK YARIM YAMALAK YAŞARSIN. İNSAN ÖNCE NE İSTEDİĞİNİ BİLECEK. BU HATAYA DÜŞMEYECEK; TELEFONUM HERYERDE ÇEKECEK DİYİP ÇATISINA BAZ İSTASYONUNA DİRECEK. BU ÇARPIKLIĞA SON VERMEDEN İNSAN SAĞLIĞINA KAVUŞAMAZ. YA SAĞLIK, YADA TEKNOLOJİ. İKİSİ BİR ARADA OLMAZ.
 • 1 Yıl Önce

geçmiş zaman olurki

insan ilişkilerinin gitgide buyük gri bir arka planla kısa devreye geçtiği günümüzde İnsan bazen neyin ne ile kıyaslayacağını bulamıyor ama konu tarımsal üretim ise gene de yerli ırk ile yabancı ırk kıyaslaması o arka plana rağmen yapılabilir yabancı ırk dediğimiz türün yaygınlaşması bence bir şeyi üretmekten çok gayrimenkul edinme duygusuna karşılık geliyor yani zarar ziyan riski açısından küçük çaplı iş yapacak olanlara sen dur bakalım şöyle kenarda dur denilmiş oldu tabii ki üç beş inek alırım sözü de artık çok boşlukta kalan bir söz artık bir nine vardı İki üç keçisi vardı diye hikaye bile yazamazsınız nirde sahiden modern tıp var ki evlere şenlik İnsan bazen gerçekten hangi siyasi görüşten olursa olsun elit bir kesimin birbirine göz kırptığı hissine kapılıyor sonra birileri daha gri bir tonda koskoca devlet başkanlarına sen sus hesabını askıya aldım diyerek nereye göz kırpıyor işte onu anlamak daha zor
 • 1 Yıl Önce

IHLAS

Asıl kapitalistlerin kimler olduğu son 20 senedir meydanda Sayın Hocam sizde çok ama çok geç uyandınız Her şey bozuldu AHLAKSIZLIK AHLAK HALİNE geldi.Allah yar ve yardımcımız olsun
 • 1 Yıl Önce

Bilal

Ben çareyi vegan gibi beslenmede buldum. 10yildir et ve süt ürünleri yemiyorum. Başka çare bulamadım Türkiye'de çarşı pazar full gdo hormon, güneş toprak görmemiş AŞIRI ilaçlı gıdalar.... Arısız bal, sütsüz peynir, etsiz sucuk, kakaosuz çikolata, kahve çekirdeksiz nescafeler, elek altı çer çöp dal dolu 3.kalite çaylar, say say bitmez Hile hurda hepsi Türkiye'de..... Tabii ki bu gıdalarin tadı lezzeti de olmadığı için BASIYORLAR TUZU, HER şey de AŞIRI tuz var....Baktım sağlığım bozuluyor hiper tansiyon oldum ve böbreklerim taş üretmeye başladı STOP dedim, et ve süt ürünleri yemedim ve sağlığım düzeldi. Şimdi yeşilliğe alıştım öyle besleniyorum, maydanoz roka tere taze soğan pirinç patates mercimek KURU soğan biber baklagiller vesaire bunların ilaçlı olmayanlarıni (ve ya az ilaçlı olandan) bulup alıyorum, NE YAPAYIM. Başka çare Yok.... Tarım bakanlarini bir koltuğa otururken görüyoruz HER ŞEY MÜKEMMEL HİÇ BİR SORUN YOK derken bir de emekli olunca görüyoruz başka da iş yaparken sahada tarımda hiç görmüyoruz... İslâm'ı kaldıralım da ne olursa olsun dediler şimdi işler öyle hale geldi ki onlar da pişman oldu, yiyecek birşey bulamıyor millet.... Sol laik kemalist azgın ve kudurmuş yöneticiler bu ülkeyi bu hale getirdiler, şimdi ki Laik münafık yöneticiler de sistemi yavaş yavaş değiştireceğiz dediler ama kendileri değişti. Saraylar da lux içinde yaşamanin tadını aldılar ve laiklik fıstık gibi dediler.... Ey Müslüman lar bunu bilin ki bu zalimlerin sofrasında ASLA gdo lu hormonlu bir gıda yok.
 • 1 Yıl Önce

Ali Alper

Türkiyede peri bacaları olarak adlandırılan Niğde , Nevşehir ve Kayseri bölgesinde yüzlerce yeraltı şehri var. Bu devletin yöneticileri ve Askeri kumandanlar uyuyormu çok merak ediyorum. Bu muhteşem yeraltı şehirleri Tohum bankası haline getirilebilir yada Nükleer bir savaş durumunda yeraltı sığınakları olarak kullanılabilir. Benim bu devletin yöneticilerinden ve askeri yetkililerden artık hiç umudum yok. Türkiye sahipsiz yelkensiz ve motoru olmayan bir gemiye benziyor. 1995 yıllarında Bruce Willisin başrolü oynadığı 12 M aymun filminde terörist bir gurubun virüs saldırısı sonucu Dünya nüfusu 5.5 milyardan 500 milyona düşüyordu.1995 yılında ben ozaman virüs araştırma merkezleri kurulması gerektiğini bunuda Gata askeri hastanelerine sahip olan ordunun öncü olması gerektiğini söylüyordum. Ancak bizim orduda irtica ile uğraşmaktan başka birşey düşünümeyen generallerimiz varken bu konuda hiç umudum yoktu. Şimdide yok.
 • 1 Yıl Önce

YA RABBİ

hdp kapatılsın mı tartışması varmış....bu hususta sana en sevgili neyse ben ona tabiyim....hükmün hakkında bilgi sahibi değilim....ama hdp kapansa ne çözülür diye düşünmekten kendimi alamıyorum....habibin KİM HEVASINA UYARAK BATIL YOLDA CENK EDER....KAVMİYETÇİLİĞE ÇAĞRIDA BULUNUR VEYA KAVMİYETÇİLİĞİN SEVKİYLE ÖFKE VE TEHEVVÜRE KAPILIRSA CAHİLLİYE ÖLÜMÜ ÜZERE ÖLÜR buyuruyor.....cahilliye karanlığı maziye gömülmedikçe fitne ateşi sönmez diye düşünüyorum......ya rabbi bu hususta bir can simidi yollamışsın ilk defa gördüm.....habibin-sav- buyuruyor ki BİR KISIM İNSANLAR VARDIR Kİ CEHENNEM KÖMÜRÜNDEN BAŞKA BİRŞEY OLMAYAN ADAMLARLA İFTİHAR EDER ÖVÜNÜRLER....İŞTE BUNLAR YA BU ÖVÜNMEDEN VAZGEÇERLER YA DA ALLAH NEZDİNDE PİSLİĞİ BURUNLARIYLA YUVARLAYAN PİSLİK BÖCEKLERİNDEN DAHA DEĞERSİZ OLURLAR.....kurban olduğum bütün ikramlarla yüce zatına ikram eyle.....bütün salatlarla habibine salat eyle.....bütün nur ve nusretlerle orduna yardım eyle.....ŞEFAATİNİN SON NOKTASINDA ŞEFAAT YA RAB....
 • 1 Yıl Önce

Vatan

İsrail kendi ülkesi için senelerce uğraşıp verimsiz çöl arazileri bile ıslah çalışması yapıyor! Ve ölü arazilerin canlandığının kanıtı o arazilerde solucan görüldüğü günü ulusal bayram ilan ediyor! Geleneksel doğal tarıma önem veriyor! Kendi ürettikleri kimyasal gübreleri tohumları kendi ülkelerinde kullanmıyor! Fakat tüm dünya ülkelerine pazarlıyor! Kendi ırkları soykırıma uğradığında; yemin ettikleri idda ediliyor, 《insanları yedikleri içtikleriyle kısırlaştırıp, zehirliyerek sinsi soykırım yapacaklarına, soykırımı yapan ve sessiz kalan her toplumdan bu yolla öclerini alacaklarına》 dâir!!!
 • 1 Yıl Önce

Fehmi

İnsanin doğadan gıdadan daha fazla kirlendiği bir dünyada yaşıyoruz. Hem bir kaç kuşak sonra köylerde çiftçilik yapacak insan kalmaz. Köyler boşaldı.
 • 1 Yıl Önce

YA RABBİ

zaferini istediğim ayetleri sayarken kara sevdam ANKEBUT 64.ü yazmayı unutmuşum.....kurban olduğum ne zaman unutsam aciz kalsam veya nefsime şeytana uyup yere kapaklansam ŞEFAATİNLE EKSİĞİMİ DOLDUR.....şükrünü kerem eyle.....ŞEFAATİNİN SON NOKTASINDA ŞEFAAT YA RAB.....
 • 1 Yıl Önce

Xxl

Dogallik mi kaldı ortada. Atı alan Üsküdarı gecti. Kadere razi olmak lazim.
 • 1 Yıl Önce

YA RABBİ

savaş kerimoğlu bir türkünün sözlerini dillendirdi....ZENGİNİMİZ BEDEL ÖDER ASKERİMİZ FAKİRDENDİR....süleyman as sultan peygamberdi.....ona saltanatını katından hazinelerinden bağışlamıştın...şeytandan hiç bir iz hiç bir eser yoktu o saltanatın içinde.....üstelik süleyman as ekmeğini o saltanatın nimetleri içinden temin etmiyordu....alnının terini yiyordu.....buna rağmen süleyman as peygamberler içinde cennete en son girecek peygamberdir....yüce zatının rızası üzerine kurulan saltanatın hükmü buysa Allah şeytanın rızası üzerine inşaa olunan saltanatların sahiplerine yardım etsin.....ya rab süleyman as.ı aşkınla yeniden dirilt....saltanatını yüce zatına borç versin....ve onu habibinle el ele cennete sok...ya rab az önce haber aldım süleyman as saltanatını sana borç vermiş.....herşeyden önce süleyman as.a daha sonra da bütün mevcudatına hayırlı mübarek eyle.....rabbim daha büyüğünü habibine kerem eyle.....ahiret muradım inşallah kabul oldu.....emin oluncaya kadar söylemek istemedim....muradım sadece icabet bulmadı.....hayallerimin çok ötesiyle de müjdelendim....ve şükürle emrolundum.....rabbim ihsanını HUD 106-108-ENAM 128-RAD 31-RAD 38-39-RAD 43 DUHA SURESİ.ne ve bağlantılı ayetlere yüce zatına habibine kainat kitabına ve ordunun her bir neferine nur nusret şan ve şeref kıl....kurban olduğum cennet demişken cennetlere ait nice nimetlerin dünyaya bakan yönünü gördüm.....yüce zatın da eğer anlaşılabilseydin dünya cennet olurdu buyurarak marifetimi onayladı.....ya rabbi rızkımızı şeytanın elinden almanı yoluna sarfetmeni dünyamızı cennete çevirip ahiret cennetine ilhak etmeni senden niyaz ediyorum......RABBİM İSTEMEK BENDEN İCABET SENDEN.....gücün kudretin hazinelerin kafi...ben şahidim.....rabbim tasavvuruna bile yüce zatından gayrısının takat getiremeyeceği bir hüsnü kabulle muradımı nefsine kabul et.....ŞEFAATİNİN SON NOKTASINDA ŞEFAAT YA RAB....
 • 1 Yıl Önce

Evham üzerinden fırtınalar, feryatlar koparma komedisi

"Aşı olmayın kısır olursunuz" theorisinin dellalı: "tetanoz aşısı da kısırlaştırma içindi!" demiş! Tetanoz aşısından kısır olan tek bir örnek var mı?
 • 1 Yıl Önce

Talip

Son 20 yılda , dogal ne kaldikı Sayın yazar.Bozulmayan bir tane gıda gosterin , Koylerin 12 yillik egitim zorbalıgı adı Altinda bosaltilmasıyla Artik bugunlerde , hangi keci peyniri hangi Tereyagi , hangi yogurt süt , Hangi Et Daha Saysak bitmez.20 yil once biz sahte tereyagı peynir bilmezdik Zaten Koyluler benim peynirim yagım daha erken Satilsin diye Muazzam itina gosterirlerdi.YA SİMDİ KÖYMU KALDI KOYLUMÜ KALDI , Koyleri bosaltip sehre askeri ucret Kolelige razı ederek köyleri bosalt , SÜT PEYNIR ET SUCUK TEREYAG COKELEK VB , Temel gıdayı , BIR AVUÇ MANDIRACI YADA ZENGINE HAVALE ET BIR GURUBUN ELINE GECSIN Az isciyle yuzbinlerce cifcinin ekonomi gelirini Tek basina Cebine Indirsin VAH BIZIM KOYLULERDE SEHIRDE UC KURUŞA TALIM , AMAN ASKERI UCRET NE KADAR OLACAK , HUKUMETIN AGZINA BAKSIN...Kendi kendine Yeten toplum modelini terk et, 12 yillik egitim Aldatmacasıyla Koylu ve koy hayatını bitir Göce zorla, Sonra cık Işsızlikden suç oralarindan yesil karttan bahset , Ey hukumet.ONUMUZDEKI YILLARDA EGER BOYLE GIDERSE , TARIM ALANLARI TAMAMEN ZENGINLERIN KAPITALISTLERIN ELINE , HATTA YABANCI LARIN ELLERINE GECECEK .Ondan sonra seni 1 LITRE sute mahkum edecekler tabi fıtrattan uzaklasan toplumlar , ona buna köle olacaklar hatta dinlerini Vatanlarını satacaklar, GORUNEN KOY KILAVUZ İSTEMEZ.OLACAGI BU.
 • 1 Yıl Önce

asım

sağol dilipak bu yazınız sayesinde gelecek nesil kurtuldu teşekkürler.
 • 1 Yıl Önce

Mihâl

sahi memleketin dört bi tarafı lebâleb , hazret , mübarek , şıh, şeyh , gavus , sofi , gurban , haznevi , şağbaniler , cübbeli cübbesiz bitmedi ...okyanus ötesinde sümüklü de olsa kâinat imamı .... dört bi tarafı sarmışlar... ne işe yararlar ....minnacık bir virüsü bile halledemediler ....okuyup üfleyip...lafa gelince mangalda kül bırakmıyorlar..... icraât yok ....yiyip içip yatıp yuvarlanmaktan başka ....
 • 1 Yıl Önce

Insanlığı niye yok etsinler hacı amca

Sizin bu iddianız çok afaki, çok absürd.. çok irrasyonel düşünüyorsunuz...
 • 1 Yıl Önce

Dedem Korkut

Uludağ'da high sosyete oteller de sabaha kadar hoplama ,zıplama dans vs , kongre salonlarında 5000 kişi lebâleb dolu ..... hatta övgüye mazhâr oluyorlar tıklım tıklım doldurdukları için....ama sokağın başındaki kahvede 5 kişi mesafeli bir çay bile içemiyorlar ...yasak.... menzil GAVSU bu COVİD virüsünü okuyup üfledi mi naptı.... zenginlere ve akp seçmenlerine tesir etmiyor heralde ...
 • 1 Yıl Önce

YA RABBİ

bu makama nasıl geldiğimi soruyorlar....kaç yıldır insanların içindeyim hatırlamıyorum ama ilk günden beri bunu anlatmaya çalışıyorum......KAPINA GELECEKLER VE İÇLERİNİ SANA DÖKECEKLER.....sen onları ilgi alanlarına yeteneklerine sosyal statülerine güç ve imkanlarına fıtratlarına uygun şekilde dizayn edeceksin..... hepsi bu....bu güne kadar çok şey anlattım ama birşeyi unutmuşum......bazen bir hal kaplar beni.... bütün çareler çaresiz kalır.....o zamanlarda beynimi ve yüreğimi boşaltır senden hiç birşey beklemeden sadece ALLAH derim...Allah Allah derken katından bir kapı açılır...o kapıdan girer derdimin dermanına ulaşırım.....ya rabbi habibinle aramızdaki ilişki anlaşılamıyor....yüce zatının ezelde bize takdir ettiği rızkı ayağımıza getirmek için habibinin verdiği emek yüce zatına malum....habibin bana ocağımı tenceremi kabımı kaşığımı tüpümü ateşimi suyumu salçamı yağımı nanemi tuzumu şehriyemi yüce zatının emri ve yardımıyla getirmiş önüme koymuş.....bana buyuruyor ki bizim için bir tas çorba kaynatır mısın....esirgeyim mi....ŞEFAATİNİN SON NOKTASINDA ŞEFAAT YA RAB....
 • 1 Yıl Önce

Bicân

biraz geç olmadı mı hocam....yiyip içmediğimiz herze kalmadı.. ... ne bulduysak yedik .... bilerek domuz eti yemedik ama domuzlar gibi yedik ...keşke 20 yıl önce " bu gidiş yanlış" deseydiniz..... bir de hepimiz yorulduk.... şu haftalık müjde bültenlerine , çılgın projelere bir müddet ara versek .... ay'a gitmeden önce ...biraz nefeslensek , normalleşsek , çoluk çocuk konu komşu kendimize gelsek ..... yorulduk , ...peynir 60 yeni TL... adam hanımını , evlat babasını , nenesini öldürüyor.... bütün siyasiler sussun biraz ..... normal insanlar gibi yaşayalım, en azından bir müddet .... .
 • 1 Yıl Önce

ali yazıcı

sağol abi...
 • 1 Yıl Önce

ali

sayin dilipak, bak bill Gates ne diyor benim uzayla marsla isim yok,Elon musk gibi ben parami vaccine yatirim yaparim.sayin dili pak bu millet hala uyuyor.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23