• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeni normal dünyaya ne kadar hazırsınız?

40 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Kadir başhoruz

sayın ömer faruk dünki hhaberde fuhuş çetesi çökertilmiş, bunca kadını evinden kocasından ayır iş bulamayınca çeteyi buluyor bırdaki amaç suçlu ya erkek yada kadın aijesiz yetişen çocuk tereorist olur vatanına göz koyana düşman olursun ya aikene göz koyana sorumlu kim nasıl bulursun.
 • 1 Yıl Önce

Ömer Faruk demir

1. Allah Azze ve Celle, cahil ve zalim bir kavme yardım etmez. 2. Heva ve hevesini ilah edinenler varken. Yardım gelirmi 3. İslam alemi paramparça. Türkiye deki İslam da paramparça. Cemaatlerin herbiri kendi mehdisini bekliyor. Birinden mehdi çıksa diğeri itiraz edecek. 4. Aile bile parçalandı. Kadınlarımız bize emanettir. Onlar erkeğe emanet edilmek istemiyor. Algılar değiştirildi. Cahil kadınlar bu saçma sapan yasalar ve diziler ile şımartıldı. Dün kadınlar mağdurdu. Şimdi erkekler mağdur. Yarın ise aile mağdur olacak. Ve çekirdek parçalanacak. Cahil cesur olur denirdi. Kadınlar çok cüretkar oldular. Az kaldı. Yok olan olacak. Akıllı imanlı ve cesur olan Mücahid ve Mücahideler ile küllerimizden geri doğacağız. Yarabbi kadınımıza ve erkeğimize, dogruyu doğru olarak bildir ve doğrularla beraber eyle. Yanlışı da yanlış olarak bilip yanlışlardan uzak eyle. Amiin.
 • 1 Yıl Önce

Kadir başhoruz

yorumcu emir demiş ebrehenin filleri göster bana nerde, işte orda eziyor gülleri zehir ettiker yaşanacak günleri.
 • 1 Yıl Önce

Kadir başhoruz

sayın diipak, biz insanoglu bu gidişle bu söylediklerini çogumuz göremeyiz  
 • 1 Yıl Önce

AdiBestami

Sayın Dilipak, tespitleriniz çok doğru! Batı entelektüelleri bir kaç yıldır bu yazdığınız konular üzerinde hemen aynı çizgide yazıp çiziyorlar. Yorumlara bakınca Türk halkının pek uyuşuk olduğunu üzülerek ifade etmek istiyorum!  
 • 1 Yıl Önce

Sabri

Teşekkür ederim.
 • 1 Yıl Önce

Emirhan

Allaha bir can borcumuz var en fazla canımızı alırlar, ebrehenin fillerinin onunde durmanin anlami da cok yok zaten
 • 1 Yıl Önce

Adile

Biz İstanbul sözleşmesi kalksın derken, meğersem tamamen her konuda sapıtmış zalim kavme teslim olmuşuz. 
 • 1 Yıl Önce

Allah aşkına

Yahu tamam, diyelim ki hiç şaşırmadan isabetli tespitler yapıyorsun. Ve yine diyelim ki bu dediklerin de gerçek ve muhakkak yakın gelecekte olacak. Tamam baba sana inandık. Şimdi söyle bakalım; bu senin söylediklerinin hepsi yurtdışında oluyor ve hemen hepsi de kocaman kocaman devletlerin veya onlardan da kocaman şirketlerin işi. Yani höst deyince ürküp duracak tipler değil.  
 • 1 Yıl Önce

En lüzumsuz yazılar

Ladi Kaga ne yaa? 
 • 1 Yıl Önce

Esas zatıaliniz aşıya hazır mı?

Aşıda sıra 70' li yaşlara geldi, sıva kolu dilipak, hazırmısın?
 • 1 Yıl Önce

Dallı

İLMİ GEREKÇELER KOY Kİ DİKKATE ALINSIN.VARSAYIMLAR HİÇ KİMSEYİ İNANDIRMAZ. 
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

Şeytan hayata tuzak kurmuş ve ademoğlunu yaradılış gayesinden saptırmak için hertūrlū hile ve şerre baş vurmakta. Peli biz marşlarla, nutuklara,dombra ile elimizde bsyrak nereye doğru koşuyoruz. Yoksa birisi Allahın dosoğru yolunun ortasina oturup ve bize herşeyi sūslū gösterip bizi hak yoldan saptirarak hem dūnya hayatimizi hemde ahiret hayatimizi harab mi etmek istiyor. Hak ile batilin birbirinden ayrildiği din gūnū geldiğinde diz çökerek ben e yaptim diyenlerden omamak için tekrariman ederek Allah in Tevhid nizamina sarilalim.
 • 1 Yıl Önce

çetin turan

içimiz kararttın sayın dilipak. 
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Kopra,zulüm,faiz ve zinanın açıktan yapıldığında faresi olmayan musibetleri bekleyin diyen peygamber doğru söylemiş.Kuran ve sunneti kendimize,siyasete,midemize,nefsimize uydurduk.Allah 'ın ey iman edenler diye emrettiği herşeyi unutan bizler zaten boş yaşıyoruz.Bizi nefsimize başbaşa bırakmasın Rabbim helak oluyoruz
 • 1 Yıl Önce

YA RABBİ

peki osmanlıya ne oldu denebilir....
 • 1 Yıl Önce

Kobra

Doğru söylüyorsunuz ozaman da insanlar sorar pekiyi Allaha ne gerek var bunların karşısında susuyor sa
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

Belasını isteyen topluluklar ne yazıkki belam ların peşinden giderek ve onların yeryūzūnde demokrasi zilleti gibi kurduklari nizamlara tabi olarak kendi elleri ile sonlarini getirecekler . Mevlasını isteyen topluluklar ise Tevhid nizamına sarılıp Allah cc takdirini kazanacaklar. Yaşadiklarimizi mukakkak bir imtihan kapsaminda değerlendirmek gerekiyor. Nitekim Şerrin baskilsri neticesinde takva sahibi ve halis mūminlerin ortaya çikmasina sebeb oluyor.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Şanal yargıçlar bölümü çok güzel.Sanal yargıçları istemeyen olmaz.Adaletsizlikten torpilden iyidir.Dilipak herkes hazır
 • 1 Yıl Önce

geçmiş zaman olurki

çok bilinen fetvalardan biridir ben hatırladığım haliyle bir beldede biri açlıktan ölürse o belde insanları katil hükmündedir fıkhı yönünü daha iyi bilenler izah ededursun bizde kendi nefdimize soralım mesele bir kardeşin kardeşinin acısına ah edebilmesi değilmi ama gel görki ekran icat edildi mertlik bozuldu diyebiliyormuyuz hayır diyemiyoruz çünkü tanıştığımızı zannetsekte tanışmadık henüz kamera açılarıyla holvıd filmleri için derler ya filmin başlarında duvarda görunen bir silah varsa bir yerde patlıyacaktır sayın yazar hep söyler batılın tasviri saf beyinleri ifsad eder yani diyorki kılcal damarlar savaşına hoş geldiniz diyor bizler ise halen evet şeytan kılcal damarlarda dolaşabilir ama bizdede mertlik var azdan az gider mantığında rastgele saga sola ateş açmış oluyormuyuz olmuyormuyuz derken nice kanayan kılcal damarlar ah kanadı diyebiliyormuyuz hayır diyemezsin dedirtmezler kardeşin kanarken arada bir kamera açısı varki aşabilene ne mutlu ve çilemi vuslatmı adını sen koy
 • 1 Yıl Önce

kararlı duruş gerek

"Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olanlar", yazarın dikkat çektiği acı gerçeklerden rahatsız oluyor. Son bir yıldır; salgın bahanesi ile oluşturulmak istenen "Küresel Şeytani Düzeni" anlatan yazıları ile insanımızın ufkunu açıyor. Bu süreçte, en dik duruşlu yazılarının devamını bekliyoruz...
 • 1 Yıl Önce

Basiret

Et tekraru ahsen, velev kane yüz seksen. Sonunda anlaması gerekenler anlayacaktır elbet.
 • 1 Yıl Önce

ziya

Allah razı olsun. sayın dilipak. Allah her şeye gücü yeten dır.sen taşa etme.her gün yazılarını okuyorum haşa Allahi devre dışı bırakıyorsun. içimiz karardı man yak olduk.
 • 1 Yıl Önce

Etmeyin eylemeyin

Ben sıkıldım sizin nostradamus kehanetlerinizden. Armegedonunuzdan. Dijital kıyamet teorilerinizden humonoidlerinizden. Eskiden inanılmaz toplumsal tespitlerinizi okur. Kaleminizin şahane dokunuşlarından mest olurdum. Yeni yazılarınızı okumak için heyecan duyardım. Uzun seyaharlerime inanılmaz bir zevk katardı yazılarınız. Hatta bazen kaçırdığım bi yazı var mı diye geçmiş makalelerinize bakardım. Şimdi üzülerek söylüyorum gazeteniz uzun zamandır bir çöp siyasi bir partinin uzantısı gibi bir tek cesur kalem siz vardınız. Eh ya korkuttular sizi yada sindirdiler her yazınız diğerinin aynısı çöp. Hoşçakalın dost acı söyler. Selam ve Dua ile
 • 1 Yıl Önce

Veli

Ama insanların çoğu tehlikenin farkında değil. Çünkü halihazirda yaşadığı hayat daha iyi degil ki. Ne olacaksa olsun modundalar.
 • 1 Yıl Önce

sedat kalfa

Sayın Dilipak gerçekleri yazıyor da ..eleştirenlerin amacı ne yani alaycı alaycı NEDİR DERDİNİZ SAYIN DİLİPAK LA...
 • 1 Yıl Önce

Kadir başhoruz

sayın dilipak hoca biraz bize motife moral çıkış yolları ip uçları versen. Dün esra erolda kadın bir oglunu kızını 20 yıl sonra kavuştu çaresizlikden evlatlarını bakıcı ailelere bırakıp sahipsiz kalmışkar oglu telefonla bşzleri aglatdı hep babaannesini korkusuyla yaşamış dedem iyi insandı diyor öyle kalmamış yakışıklı delikanlı olmuş babası sahip çıkmamış birkere adıyla çagrılmamış kötü ruhlu insanlar virüstende kötü bu işkenceyle korkuyla yetişen gençden nasıl bir sevgi beklenir sevgiyi tanımamışki. Hayatı bahşeden Allahu teala , fakat insanlara hizmet diye yola çıkanlara söyleki onlarında sahibi Allah, almasın ah.
 • 1 Yıl Önce

Dogru söyleyeni 9 köyden kovarlar

Bencede kisirlastirmak sart. Dünyanin hakki en fazla 2 Milyar insan. Sizin tuzunuz kuru kesin bahceli evde oturuyorsunuz. Millet üst üste . Enerji akimi olmuyor bile. Üst kattaki piskopatin enerjisi size geciyor.
 • 1 Yıl Önce

İshak Bakır

Dünyamızın yaşam süresini uzatmak için kesin tüm insanları temsil edebiliir bir çözüm yok mantiksal ve manevi. Artan aşırı dünya nüfusu tüketimi bir o kadarda artırıyor, buda dunyamizi daha çok sömürü anlamına geliyor. Bence dünya nüfusu ve planlaması kontrol altına alınmadığı sürece, alınan veya alınacak radikal önlemler ( sizinde bahsettiğiniz gibi) hayatımızın șekillenmesinde acı ve üzücü bölümlerine daha hızlı ve șiddetli gireceğine dair sinyallerini katlayacağına kesin analizlere bakabiliriz. Sabır ve dualarla.
 • 1 Yıl Önce

Yeni normal dünyaya ne kadar hazırsınız?

Kendi işinize bakınız, çoraplarınızı donunuzu giyiniz. Başkası kendi işini yapar.
 • 1 Yıl Önce

Değişmez kanun

Peki biz ne yapalım. Bütün bunlara karşı koyacak ne ilmi ne mâli ne ahlâki donanımımız var. Ülkeyi yöneten parti içinde İstanbul sözleşmesini canhıraş bir şekilde savunan ablalar çöreklenmiş. Eğitim, ekonomi, tarım vs.. halimiz ortada. Üç beş teknolojik gelişme var o da geç kalınmış ve zamanın gerisinde. Ordan ne olduğu belli olmayan bir aşı gelecek diye Çin zulmünü anlatan kızcağız devlet televizyonu tarafından susturuluyor. Fazla uzatmaya gerek yok; " Allah kimseye zulmetmez. Her insan kendi yaptıklarının karşılığını görür" Zümer suresi
 • 1 Yıl Önce

Serkan aydin

Tek kelimeyle mukemmmel bir yazi fevkalade bir analiz.bu toplumun sizin gbi gercek aydinlara ihtiyaci var.sozde nişantaşı sozde kerameti kendinden menkul kemalist aydinlar gbi kitap yuklu eseklere degil.tam bir gelecek tasviri betimlemesi tasavvuru ciZmissiniz.bunlar insanlara saka gbi geliyor hala durumun ciddiyetinin farkında degiller.ama bunlarin hepsi 50 yil içinde gerceklesecek.ve ne güzel ozetlemissiniz aslında -"bu süreç Şeytan’ın insanoğluna en büyük komplolarından biri. Başlangıçta insanın cennetten çıkarılmasına sebeb oldu, şimdi ise Ademoğullarını topyekûn Cehenneme sürüklemek istiyor"-...olay bu baska soze gerek varmi
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Değerli hocam ( umarım size haksızlık etmiyorumdur ediyorsam hakkınızı helal edin) bu müslüman milletin kuran ve hadis ışığında irdelenmesi, hakka uygun çözüm yolları bulunması gereken onca problemleri varken aynı konu hakkında bu kadar çok durmanızı açıkçası anlayamıyorum. Biz müslümanların çaresini bulamadığımız sorunlara birileri korkarım ki hiç ummadığımız çözümlerle bu boşluğu doldurur. Değerli hocam şöyle bir etrafımıza bakalım ne kadar çok insan cehenneme doğru koşuyor.Ümidim bir çok insanın kurtulmasına sebep olabilse yazılarınız. Selametle kalın.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Değerli hocam işte böyle zamanlarda alimlerin (siz de dahilsiniz) toplumun göremediklerini görmeye düşünemediklerini düşünmeye söyleyemediklerini söylemeye ve bulamadığı çözüm yollarını bulma sorumlulukları ( bu aynı zamanda ahirette kendilerine sorulacak bir vebaldir) oluşur.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Değerli hocam bir toplumda alimler ve kadınlar bozulduğu zaman (alimler bir toplumun düşünce dünyasıdır onlar yaşanılanlardan koptugu zaman toplum körleşir. Kadınlar bozulduğunda neslin duygu dünyası kurur. ) o toplumda yozlaşma artık bir kangrene dönüşür.
 • 1 Yıl Önce

oktay4222

üstadım, bu corona senin de ayarlarını bozdu maalesef. Ne dediğin ve sonunda neyi ima ettiğin maalesef çok karışık. Herhalde ben de bir sorun var. Gelecekle ilgili anlattıklarını okudukça "Geleceğe Dönüş" filminin 2.ncisi aklıma geliyor. 1980 'li yıllardan 2000'li yıllara seyahat, uçan arabalar, kendi kendine kuruyan, komutla işler yapan montlar, ekstra dijital bir dünya, vs. vs... Sene 2021 daha bunlar bile gerçek olmadı... Bilmem anlatabildim mi?
 • 1 Yıl Önce

Mmk

Hocam ne kadar vakit var bu great reset'e sizce, 5 yıl, 10 yıl, 50 yıl? Yani ömrü tamamlayıp görmeden gider miyiz?
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Değerli hocam bu müslüman toplum içerisinde uyuşturucu kullanımının ne kadar arttığından zinanın ilerleme boyutundan kumarın ne derece yayıldığından ticaretin kirlenmesinden bilmem haberdar mısınız? Genç kızların uyuşturucuya alıştırılıp daha sonra nasıl kirletildiğinden ne kadar haberiniz var ?
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Değerli hocam bugün size eleştireceğim haddimi aşıp aşmadığımı bilmiyorum belki de bu bir gereklilik.Farkında mısınız değerli hocam aynı eksende yazılmış bu kaçıncı yazınız.Hayatımın bazı dönemlerinde çok fazla odaklandığım konular yüzünden nasıl gerçeğin büyük bir bölümünü gözden kaçırıp önemli hatalar yaptığımı hep düşünürüm.Galiba bu durum sizin içinde geçerli. Ne olur alimlerimiz gerçeğin (var olanın ) tamamını görebilseler. ..
 • 1 Yıl Önce

Komplo Teorisyeni

Hah tamam n,hayet 3 gündür normalleşmeye başladı bizim ihtiyar kurt demiştik kiiii bugün yine... Hay Allahım yaaaa
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23