• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

AB’de İslam’ın yükselişi

57 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Haktan yana

Yorumcu alp sözlerin isabetli çok haklısın .
 • 3 Ay Önce

Ayşe Açıkgöz

Allah razı olsun, Allah yar ve yardımcımız olsun
 • 3 Ay Önce

Kadir bashoruz

Yorumcu sabri bilaloglu hocam slz goreginizi gerekeni yaptiniz eger lnsanlar gordukleriyle ogrendiklerile kalsa imtihanin sirri bozulur, niye dersen turkiye islami yasayan bir ulke herkes inaniyormu. Hayir tanidigim bir aile bende dahil cocuklari islami okuttugumuz halde yasamiyorlar benim babam yaslaninca yasadi nasip meselesi ahir zamanda islam dahada garip olacak onun sahibi hazreti Allah. CC.
 • 3 Ay Önce

Kadir bashoruz

Nuran derves, ahmet 61,guzel misal vermis takva guzel sana mahsus ileriye goturmek faydali olmak icin chp gibi olmali en iyi hizmet onlarda hemde hovarda
 • 3 Ay Önce

Sabri Bilaloğlu

Sayın Dilipak, Değerli Okur ve Yorumcular Hadislerde geçen güneşin/İslam'ın batıdan doğuşu kıyamet alametleriyle bağlantılı bir konu. Bu durumda sözkonusu açık bir alamet mucibince kıyamet yaklaştı demektir ki, ağlaya duralım ! Kaldıki ağlamamız için illa da kıyametin kopması yada yaklaşmasına gerek varmı ? Yine ağlayalım ki batı müslüman oldu,oluyor kuru bir teselliden ibaret...Bir Avrupa Ülkesinde yıllarca camilerde imam-hatiplik ve bir kaç yıldır da ilk ve orta okullarda İslam dersleri öğretmenliği yapan bir kardeşiniz olarak maalesef yeni nesillerimiz için durumun tam söylediğinizin tersi olduğunu itiraf etmek durumundayım. Senede bir kaç kişi ihtida eden bir şehirde müslüman çocukları bomboş büyürken, yığınlarla gençlerimiz de hızla İslam'dan uzaklaşıyor. Ümitsiz değiliz olamayız elbette, ama sizin bahsettiğiniz veya muhayyilenizdeki avrupa nerede, bizim yaşadığımız, soluduğumuz avrupa nerede ? İdealist olurken gerçeklikten kopmamak lazım değilmi? Kaldıki Avrupa Müslüman olmadan önce müslüman memleketler bir kendine gelmeli, müslümanlar, iman sahibi olmalılar...Sonra bahsettiğiniz konuya bakılır, Rabbim de yardım eder...Ama o zamana kadar koronaya müslümanlar bir çare bulmalılar. Değilse adamlar dolma gibi yutturdular bütün İslam Alemine ve insanlığa... Geçmiş olsun ve kolaylıklar... Selam ve Muhabbetle Sabri Bilaloğlu
 • 3 Ay Önce

Danimmarka'da yaşayan bir TÜRK

Hangi İslamdan bahsediyorsun sayın yazar. Sevgili peygamberimizin bizlere tebliğ ettiği din'mi yoksa bizim imamlarin bizleri sömürmek ve aldatmak için ( iki maaş, bedava lojman, elektri, su, kalorifer faturalarını cemat'a ödettirmek gibi) insanları SÖMÜRMEK için bir araç haline getirilen din'mi?
 • 3 Ay Önce

Yanar

Güzel bir yazı okudum... Ama şunu anlamıyorum... Akit gibi islamın hoşgörüsünden uzak bir gazete bu işin neresinde? Bakın AKP islama olan ilgiyi zayıflattı AKP gibi islami parti olamaz denmekte... Yeni AKİT de islamı temsil edemiyor.... Rasül gibi davranmalı...
 • 3 Ay Önce

NURAN DEVRES

Ahmet 61 kardeşim, mesele sevip sevmemek değil. Mesele milletini ileri götürmek. İnsanlığa faydalı olmak. Takva ile yaşaman senin bileceğin iştir, saygı duyarım. Ama kendinden başkasına faydan olmaz. Allah katında da en makbul olan insanlığa faydalı olmaktır. Eğer tūm Müslümanlar böyle yaşayıp giderse Mūslüman toplumu da şimdi olduğu gibi güçlü toplumlar karşısında ezilir gider. Esamesi bile okunmaz. Gõkdelen dikmekle bilimin bir ilgisu yok. Bak şu kullandığın telefonun teknolojisi gavurun. Yazılım sistemi gavurun. Odanı aydınlatan cihazlarını kullanmanı sağlayan elektrik gavur buluşu. Nereye baksan, elini nereye atsan hep gavur sayesinde. Müslüman niye bir şey yapamıyor? Geri zekalı mı? Hayır değil. Ama çok tembel ve cahil. İşin kötüsü cehaletinden de gayet memnun. Bu toplumun bir silkinmesi, okumaya, öğrenmeye başlaması gerekir. İslam toplumunun şerefi, değeri o zaman artar. Senin o asr-ı saadet dediğin devrin nasıl olduğunu eğer İslam Tarihi okuduysan mutlaka bilirsin. 
 • 3 Ay Önce

Yaşar

Evet dünya kötüye gidiyor gerçek Müslüman lara ihtiyaç var bu önce hal dili ile olmalı.
 • 3 Ay Önce

kazim

yorum yazan ( karacahile)itaben adı üstünde karacahil
 • 3 Ay Önce

Ahmed61

Nuran hanım bizi avrupalılar niçin sevsinki?,veya nezamansevdiki?Zengin olsanda,süpergüç olsanda yine seni sevmez.Onlar müslümanlari asla sevmez onlargibi iman etmedikce.Allah buyuruyorki iman ediyorsanız üstünsünüz.Üstünlük gökdelenler dikmek deyildir elbet,üstünlük takvailedir.Asrı saadet'deki müslümanların nasıl yaşadıkları malumunuzdur,Ama o asra saadet asrı diyoruz.Bize Allah everes tepesine çıkın demiyorki.Feza'yı teslim alma sırrı bizimkilerde.Bizimkiler ışığa gemvuranda binerler,Yerden göğe çıkmazlar,Gökten yere inerler.(N.Fazıl)dünyanın en perişan müslümanı,Allah katında yeryüzünün bütün kafirlerinden üstündür,şereflidir,izzetlidir
 • 3 Ay Önce

esabri

Sayın yazar,vijdan yazmanızın hikmeti nedir?
 • 3 Ay Önce

Aismail

Hayal dünyasında gezinmek güzel bir şey Hangi İslam'dan bahsediyorsun .
 • 3 Ay Önce

Metin

AVRUPA Yok olur.Sonra muslumanlar birbirini yer bugun oldugu gibi....Muslumanlar tekrar muslumandan kacar bugun oldugu gibi. Hadi Kanadaya Amerika ya gidelim...Hocam...Allah korusun de....Gittigi yeri COLLLL yaparlar...Sen Huzur Islamda deyipde Londrayi Parisi Berlini birakipda kendi ulkesine donen gordunmu....AVRUPADA Milliyetci Muhafazakar Partiler gucleniyor...Sonuc GO HOME OLACAK....
 • 3 Ay Önce

Memo

Malkoc rumuzla befendiye, tarih nasıl tersyüz edilir acaba? Gerçekler nasıl karartılır, bütün tarihi gerçekleri bizlere işaret buyurduğu gibi, m.Kemal iran şahı ile bir olup ve ruslardan silah yardımı alarak Kürtleri ve topraklarını zorla gasb ettiler, sözde ırak denen devlet Kürtler onca karşı çıkmalarına rağmen ingilisler kurdu, süryeyide fransızlar kurdu, yüz senedir gavurlar malesef hala tercihini Kürtlerden değil acem, türk ve araplardan yana yapıyor: hulasa Kürtler kimsenin topraklarını ve devletini parçaladıkları yok, öyle bir güçleri de yok, ama yüz yıldır parçalan ülkeri ve miletini birleştirme gayretini veriyor: niye anlamak istemiyorsunuz?
 • 3 Ay Önce

Salihce

Özelikle ABD ve Kanada da cemaat tebliğ konusunda çok önde. Yani Kuzey Amerika’da çok planlı programlı çalışıyorlar. Diyanet işleri ve diğer cemaatler işin çok gerisinde. Devlete sırtını dayamışlar , ballı maaşlar ile kamlumbağadan yavaş hareket ediyorlar. Biraz araştıran bunu görür.
 • 3 Ay Önce

Zasus

Önce Türkiye'ye İslamiyeti getirelim, bilahare AB'de İslamiyet'in yükselişini konuşuruz. Mezhep, cemaat, tarikat ve hergün bir yenisi türeyen "Hocaefendiler" bir yana, iktidar partisine oy vermeyenler çoktan dinden çıkarıldı! Hangi dinden bahsediyorsunuz? Yakında Bengladeş ile yarışacağız, onlarında %99'u Müslüman ama fuhuş serbest! Birbirini kafir ilan etmeyen Müslüman kalmamış memlekette, siz "kibriti" gözünüzün içine sokmaktan vazgeçmiyorsun.
 • 3 Ay Önce

Özcan çolak

Allah razı olsun hocam. Biz müslümanlar olarak islamı HAKKI ile yaşasak, tebliğ için yeterli. Batılı veya doğulu DİNLEDİĞİ İslam ile GÖRDÜĞÜ arasında ÇELİŞKİ olmaz ise kabul ediyor, en azılısı kabul etmese bile saygı gösteriyor. Bütün iş bizde düğümlü. İslamın önündeki engel de biziz.
 • 3 Ay Önce

hebelek gübelek!

dolap beygiri filminde ilyas salman binlerce kişiyle birlikte spor salonunda iş sınavına girer kalabalığı görünce iki sütun arasına çaresizce çömeliverir!
 • 3 Ay Önce

gurbetci Abdullah

Islamın yükselişi toplumlarin buhranlı dönemlerinde olmuştur; tıpkı şimdi Corana gibi...
 • 3 Ay Önce

NİHAT OSMANOĞLU

Sen Elif dersin hoca! Manası ne demektir?  El-Emin dersin, insanlar bizim elimizden dilimizden emin olsunlar dersin. 50 sefer ikazıma rağmen 4 er şahit getirmezsin, af dilemezsin.  Fa'tebiruu Ya ul-ül El-Baab. Selam
 • 3 Ay Önce

Bilal

Sabah uyandım aklıma gelen ilk şey. Bu covid virüsü ile ilgili 1 yıldır haber dinliyoruz sayısız Dr prof. Uzman her gün konuşuyorlar. Ama hiç bir tanesi şöyle bir çalışma yapmamış, bu virüs köy de dogal beslenenlere de bulaşıyor mu? Bulasiyorsa şehir de yaşayanlar ile arasinda ku fark nedir? Biz şehirde marketteki hormonlu şeyleri yiyip duruyoruz acaba bağışıklığımiz cok mu kötü bunu anliycaktik. Ama hic bir calisma yok ki, kiyamet kadar sağlıkcimiz çin den minden aşı ilaç bekliyor. Tamam hiç Bir ilaç yapamayacahinizi kanitladiniz BARİ bu virüsü bir araştırın tanı kiti falan uretin bari ve ya hangi meslek dalina daha çok bulasiyor bunu araştırın bari. Hemşire bile 5bin tl alip tansiyon ölçüyor sadece boyle sağlık sistemi mi olur.
 • 3 Ay Önce

Nuran Nevres'e

Ne güzel uyutuyorsun bizi. Menderes hoşgörülü imiş. Erbakan hoşgörülü imiş. ay çok bayıldım ya.. Böyle şirinlikler yapıp, Menderes4i astınız, Erbakan'ı devirdiniz değil mi? O karikatürlerle, temeli attınız. O tiyatrolarla itibar suikasti yaptınız. Değli Mi Nuran hanım sonra? Sonra darağacı. sonra partisi kapatıldı. Knedisi başbakanlıktan indirildi. Boncuk boncuk terledi de cabası. Ha, Nuran hanım.. Cevap beklerim, çevrendeki darbecilere de selam ederim..
 • 3 Ay Önce

Ali

Eğer Avrupa’da islam yükselirse o zaman Avrupa’nın çöküşü olur
 • 3 Ay Önce

Hikmet Yılmaz

1950-60-70 yollarının müslümanları daha samimi ve gerçekten övünç duyacağımız insanlardı. "Beyaz Türk" gib "Beyaz müslüman"lar etrafımızı sardı.
 • 3 Ay Önce

NURAN DEVRES

Maalesef durum yazdıklarınızın tam tersi. İslam düşmanlığü giderek yayılıyor dünyada. Ne yūkselişi. Bugün Batı tarafïndan en değersiz görülen göçmenler Mūslüman olanlar. Hindular, Budistler, Yezidiler çok daha fazla saygı görüyor, Müslümanlar eziliyor. Hayallerinizi gerçekmiş gibi yazıyorsunuz. Zaten din kavramı giderek zayıflıyor. Yeni kuşaklar bu kavramdan fersah fersah uzak. 
 • 3 Ay Önce

Yaşar

Burnuma ılımlı islam, dinler arası diyalog falan kokuları geliyor. Haydi hayırlısı.
 • 3 Ay Önce

Bilal

Size saygım sonsuz sayın Dilipak FAKAT söz konusu İslam olunca babamı bile tanımam. Diyorsunuz ki islamofobia'nın bin kat artmasının sebebi falan filan ülkelerdir. HAYIR EFENDİM  YÜCE İslâm hakikat dinidir, eger gerçekleri konuşmaz isek aynı yanlışlar yine yapılacaktır. Siz bunları yazarsanız mahkeme mahkeme surunduruyorlar onu da biliyorum çok zor evet ama yuce Allah yardımcınız olsun. Yine çok net hatırlıyorum IŞİD eleman eksikliği yaşamasın diye TV lerimizin çoğu sabah akşam bu örgütlerden bahsederek algı oluşturdular, madde bagimli saf cahil islam bilgisi çok çok az olan insanlari oraya sevk ettiler. Her gün haberler de IŞİD e katılanlar 30bin tl maaş alıyor bedava uyuşturucu dağıtılıyor ve İsveç Norveç gibi ulkelerden fıstık gibi kadınlar akın akın bu örgüte katılıyor gibi haberler her gun servis edildi. Ustelik ölürsen de şehit oluyorsun dediler. Sonuç: binlerce kandırılan genç perişan oldu milyonlarca ölü ve islam coğrafyasında en az 100milyon mülteci pesperisan. Ve benim için en önemlisi de islamofobia'nin iste böyle artması. Bütün dünya bizden nefret ediyor. Uçakta bile tesettürlü yolcu görünce diger yolcular hemen fobik hareketler yapiyorlar AB ulkelerinde.
 • 3 Ay Önce

Cumhur Ormancı

El-Kaide Taliban Eş-Sebab Boko Haram IŞİD El-Nusra İhvan Hamas Maute FETÖ ve diğerleri.... Haydi bunlara o nur yüzlü pamuk yanaklı dedeler ve neneler gibi müslüman olup dünyayı da etkilemeyi anlatsanıza... Zor dostum zor...
 • 3 Ay Önce

sılaa

GüNeŞiN bAtIdAn DoĞmAsI'na dair..... Resul demiştir, mutlaka olacaktırrrrrr. Hem mecazi, hem gerçek manada! GERÇEKte OLMASI için; Dünyanın mevcut yörüngesinden TAM TERSİNE DÖNMESİ GERREKİR ki; bu pek muhtemel gözükmüyor YA DA güneşin yerinden oynaması(dünyaya yakınlaşması) gerekir Kİ; BU BENCE DAHA MUHTEMEL! ! ! çünkü; kıyamet hadislerinde; güneşin yakınlığından ve yakıcılığından bahsedilir.! ! ! MECAZİ ANLAMDA(güneş, batıdan doğmuşTUR); "ayaklar, baş olmuştur", "kadın, efendisini doğurmuştur", vs. vs. vs. YANİ; düzensizlik-dinsizlik GÜNÜMÜZÜN düzeni ve dini hâline gelmiştir. HERŞEY TERSİNE işliyor. YILLAR, günler kadar hızlı geçiyor. (GÜNEŞ, zamanın yelkovanı gibidir.) Zaman, kavramını yitirmiştir. vesselam. saygılar.
 • 3 Ay Önce

Mehmet

Ab islam yükselecek .Biz ehli kitabın iyileriyle iletiş im kuracağımız,evengalistlerin istediği gibi herkesi düşman ilan ediyoruz.Yahudi ve evengalistlere karşı ehli kitap ve müslümanlar o büyük savaşta birleşecek.Kuran ve sunneti iyi bilen siyasetçiler lazım.Abd de bu savaş basladi
 • 3 Ay Önce

Okuyucu

Sayın Dilipak Çok okuyorsunuz ama okunması gereken kitabı henüz okuyup anlamaya çalışmamışsınız. Diye düşünüyorum. Saygılar
 • 3 Ay Önce

laiklik anlayisi olmasaydi...

Avrupada laiklik anlayisi olmasaydi Müslümanlar oralarda barinamazdi.. Yatiyon kalkiyon din motifleri kullaniyon, insanlari birbirine düsürüyon.. Birak artik bu kafayi biraz hümanist ol, kimse din kavgasi istemiyor Haci..
 • 3 Ay Önce

CEVDET TOKAT

EVA DE VİTRAY MEYEROVİTCH(HAVVA). 1909-1999 FRANSIZ HUKUKÇU, FELSEFE PROFESÖRÜ. MUHAMMED İKBAL'İN KİTABINI TERCÜME EDERKEN MEVLÂNA'YI TANIMIŞ, ONDAN ETKİLENİP 40 YAŞINDA MÜSLÜMAN OLAN VE ÖMRÜNÜ MEVLÂNA ARAŞTIRMALARINA ADAYARAK KİTAPLARINI FRANSIZCA YA TERCÜME ETMİŞ. KABRİ MEVLANA TÜRBESİ YANINDA ÜÇLER MEZARLIĞINDA. '' ÖNEMLİ OLAN GERÇEKTEN İSLAMI YAŞAYIP HALİMİZLE TEBLİĞ ETMEK'' GERİSİ BOŞ LAF.
 • 3 Ay Önce

Aki

Akp nin ve destekçilerinin İslamı temsil ediyor diye uyguladığı ekenomi hukuk adalet konusuna bakipta vicdanen kalben bir Allah'ın kulu ne güzel dinmiş deyip geçmez tam tersine uzaklaşır, ikincisi batıda pek çok ülke bizden daha adil daha insani yönetimler var, tüm dünyanın muslumanlari bulunduğu müslüman coğrafyadan kaçıyor hiristiyan coğrafyaya, İslam dininde sıkıntı yok Müslümanım ayağına dini kullanan sahtekarlar yalan Dünya'da biraz daha koltukda durmak için yapmayacağı yok ,belkide bu tipler müslüman görünüp hiç müslüman degildir
 • 3 Ay Önce

Bravo

Kafaya bak yaa. Hey allahım yaaa. Allah akıl fikir versin sana
 • 3 Ay Önce

yazık...
 • 3 Ay Önce

Ahmed61

Tarikat düşmanlari,feto seviciler.Selefi bozuntulari
 • 3 Ay Önce

Ahmet61

Emek kardeş:Allah buyuruyorki peyganberlerin kimisi kiminden üstün kıldık(bakara 53)peyganberlerin arası ayirmak isterler,yani inkarederler.Hz isa dan sanra gelen peyganberimizin arasini ayirirlar kabuletmezler.Allah cc peyganberimizi bir kavmedeyil ,bütün insanlığa göndermiştir.EYİNSANLAR BEN ALLAH'IN HEPİNİZ İÇİN GÖNDERDİĞİ RESULÜM(ARAF158)
 • 3 Ay Önce

Ali Kaya

Maalesef biz dindarlar felaketleri hiç üzerimize almıyoruz...gelen her musibeti gavurlar için deyip üzerimizden atıyoruz...
 • 3 Ay Önce

Demekki

Demekki insa kendine 100 defa ayni seyi soyleyince inaniyomus yalanda olsa safsatada olda.
 • 3 Ay Önce

Ferhat

Şuanki tatbik ettiğimiz ve inandığımıza iddia ettiğimiz din ne kadar Tevhide dayalı bir din axaba? Tevhide dayalı bir din tatbik etmediğimiz için diğer topluluklara verecek hiç birşeyimiz yok. Zira Hz. Adem as dan Nuh as, hz. Musa as dan hz. İsa as ma ve son olarakta hz. Mohamed as vahy edilen din Tevhid e dayalı bir dindi. Dolayısıyla tağut ve tuğyanı red eden ve sadece Allah ve resulūne itaat eden bir dindi. Rabbimizin peygamberlere vahiy göndermesinin asıl sebebide zaten tağutu red ederek Allah in nizamı ile yeryūzūnde . Tūrkiyedeki mūslūmanların batıdaki hiristiyanlardan yada israildeki yahudilerden pek bir farkları yok. Kerim kitabimiz kuranda hiristiyanların ve yahudilerin Allah in dinini tahrif ederek uyduruk bir din oluşturduklarını ve onların Roma imparatorluğunun papucunu yalayan rahip ve hahamlarina inanarak(bir nevi rab edinerek) tağut ve tuğyana itaat ettiklerini bize nakl etmekte. Asrı saadet döneminden sonra mūslūmanlarda emevilere biat ederek ilk imtihanlarını kaybetmışlerdir. Sonuçta islam 1400 yıl önce değilde bugūn indirilmiş olsa idi sadece hiristiyan ve yahudilerin Tevhid den saparak mūşriklik ve yahut munafiklik yaptiklarini bidirmezdi, bilakis bugūnkū hiristiyan ve yahudiler ile birer aynı konumda olan ve tağuta itaat eden mūslūmanlardan da zikr olunurdu. Kisacası hiristiyanlar Tarsuslu Paulus a itaat edererek Roma gibi tağuti bir sisteme entegre oldular. Sonraları ise bir kisim hiristiyan protestanlik adi altinda MARTHIN Luther itaat ederek Liberalizm merkezli kapitalist sisteme entegre olmayi kabul etiler. Kisacasi bizim gibi inandiğımızi idia eden mūslūmanlarinda bunlardan pek bir farklari yok, zira bizlerde aynı tağuti dūzene biyat eden gafillerdeniz. Önce iman ederek Tağutu red etmemiz gerekki ayri topluluklara gerçek manada Tevhid i öğretebilelim.
 • 3 Ay Önce

fitneyi içerden çıkarmak için tercih yapanlar

Kıprıslı efendi hazretleri ataman oktar' ın da islamı seçtiğini söylemişti.
 • 3 Ay Önce

vida diş dutmaayor

nihayet tam da: hz. Davud, hz. Musa, hz. Süleyman aleyhimüsselam nebilerden bahsederek müslüman bir ıstılah kullanmış diyecekken; paragrafın yoharısında yine angilik, evangilik, truva, zartik, zurtiq demeden duramamış.
 • 3 Ay Önce

daha önce de ortaya çıkmışlardı

Kıprıslı merhum, pirens çarıls' ın müslüman olduyunu duyurmuştu. Tranzonlu abimiz de vitesi az daha geri takarak şeyh pir' e kadar uzandıydı (şekizpir). Ben ise şimdi hayri toraman (harry truman) neydi ki acaba diyorum.
 • 3 Ay Önce

Nurullah

Avrupa müslüman oluyor dediğiniz Avrupa yakasıdır. Avrupa'nın müslüman olduğu yok, aksine camileri kapatıyorlar.
 • 3 Ay Önce

Misafir

5g norolink starlink noldu? Download mi edecekler?
 • 3 Ay Önce

Mehmet Öztopuz

Sayin hocamiz yine akli selimle bir yazi kaleme almiş,herkesi kucaklayici,ama gel görki yorumcu arkadaşlar yine bizim bildiğimiz bildik,çaldiğimiz düdük edasinda,biliyorumki bunlarda hükümet veya bir yerlerden nemalanamamiş bir şeyleri koparamaş şahislar gibime geliyor,selamlar saygilar.
 • 3 Ay Önce

Malkoç

2.Lawrence , yeniden sahnede .... DEMOKRASİ HAVARİSİ BAYDIN yönetiminin , ortadoğu ve özellikle Suriye görevlisi olarak ataması yapıldı........ Ayağının tozuyla ilk icrâatı BRETT MC GURK oldu..... İNGİLİZ 1.LAWRENCE' in görevi Arapları kışkırtıp OSMANLI'YI PARÇALAMAKTI ..... 2.Lawrence'in görevi ise Kürtleri kışkırtıp , Türkiye Cumhuriyetini, Suriye , Irak , İran'ı parçalamak ....yine Çerkesleri , Çeçenleri , gürcüleri , Ukrayna'lıları kışkırtıp Rusya'yı ,zayıflatmak ..... lâkin heyhât , dün dün de kaldı ..... her fâni gibi , Amerika' nın da sonu yakın.....hele bütün insanlığın âhı'nı almış bir ABD .... ümitsizce çırpınışlar , ne fayda ..... âkibetinden kaçmayacak ....mukadder son .... Burası Türkiye Cumhuriyeti .....burdan çıkış yok ......gelen tabutuyla döner ....100 yıl önce olduğu gibi ....ne demişti başkomutan , " geldikleri gibi giderler ".....ilâve olarak tabutlarıyla ..... biz buradayız , cumhuriyetin askerleri .....bekleriz .... Sonsuza dek , Yaşasın tam bağımsız gerçek Müslüman Türkiye Cumhuriyeti .... Tüccar , hâin dinci değil , vatansever dindâr Türkiye Cumhuriyeti .... ....
 • 3 Ay Önce

iskender1a*

... Ben 50 senedir avrupadayim birtek gavur müslüman olmadı ve olmıyacak.Türklerin durumu nasıl herbir ailenin birçok mağduru yadıma muhtaç yakını var...
 • 3 Ay Önce

Mehmet

Değerli hocam mükemmel olana ister iyi ister kötü niyetle yapacağınız her müdahale onda bozulmaya yol açar. Sınırsız bir ilmin eseri olan Yüce Allahın ayetleri olan eserlerini düzeltmye çalısmak abesle iştigal etmektir. Şöyle bir bakalım geçmişe neler neler ekledik yüce Allahın ayetlerine. Tertemiz berrak bir suyun gözde ve ruhta bıraktığı hisler ile rengi giri siyaha çalan bir derenin insanda bıraktığı izlenim gibi.
 • 3 Ay Önce

Emek

Neden Kuran sen Ataları uyarılmamış kavme Peygamber olarak gönderildin diyor bu Ayeti hep düşünmekteyim bir Ayette her kavme içlerinden bir Peygamber gönderdikki bu Peygamber bizden değildir demesinler her kavme anladıkları dilde kitap verdikki bu kitabı anlamıyoruz demesinler diye isteseydik sizi bir ümmet kavim yapardık Takvada birbirlerinizle yarışın diye böyle yaptık en doğrusunu bilen ALLAH tır bir Ayettede peygamberleri birbirinden üstün tutmayın demekte Htistiyanların en büyük günahı Hz İsa ya ALLAH ın oğlu diyerek üçlemeleri anladığım kadarıyla bütün dinler aynı birbirlerini tasdikleyen bu dinlere tabii olmayan inkarcılar kafir gavur
 • 3 Ay Önce

Fatih Kocabıyık

... sen o haçlılara siyonistlere cici cici anlat islamı. Bütün dünya belki bir gün müslüman olur ya da bir bakmışsınnn biz değişivermişiz anlayamadan. Allahın selamı da gazabı da hak edenlerin üzerine olsun selam ve dua ile.
 • 3 Ay Önce

Kerem Yalabık

Ben bu yazıda ılımlı islam, dinler arası diyalog falan gibi Fetöcü ve Amerikancı benzeri yaklaşımlar mı seziyorum yoksa bana mı öyle geldi
 • 3 Ay Önce

Filiz Başeskici

İlk dönem Müslümanları yüksek bir ilim ve hikmetle düşünürken müşfik bir nine-dede edası ile konuşabiliyorlardı. Daha sabırlı, daha merhametli, daha akıllı ve hikmet ve himmet yüklü olmamız gerek. demişsiniz ya sayın Dilipak... İşte o neneler dedeler islamın ilk zamanları değil cumhuriyetin imanlı ve müşfik nene ve dedeleriydi. ...
 • 3 Ay Önce

Muzaffer İldam

Müslümanları yüksek bir ilim ve hikmetle düşünürken müşfik bir nine-dede edası ile konuşabiliyorlardı. Demişsiniz. Nine yahu? Nenedir o nene. İstanbul sosyeteleri güya inceltip kibarlaştırmış. Ama nene nenedir nene hatunlardan biliriz biz, nenelerimizden biliriz. İstanbul sosyetesi yerine islam sosyetesi olmayalım.
 • 3 Ay Önce

Filiz Kokut

Güneş doğudan doğup batıdan batmaz. Güneşin doğduğu tarafa biz doğu battığı tarafa batı deriz. Tersinden doğsaydı o zaman biz de o yöne doğu diğerine batı derdik ve değişen bir şey olmazdı.
 • 3 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23