• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Eğitime ruh kazandıralım ki eğitimli hırsızlar yetişmesin

13 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Mehmet

Hayırlı Akşamlar Ülkesini, Milletini, Devletini ve İnancını seven Dürüst çocukların bu özelliklerinden dolayı umutları ve hayalleri yok edildi. Toplumun değer yargıları yıkılmakta. Dürüslük, İnanç ve Eğitim değerlerinin planlı olarak dışlandığı ve dışlanmakta olduğu kaosa sürükleniyoruz. Çabanız, önerileriz takdire şayan Ancak; güvensizliği nasıl yıkabilirsiniz ki?
 • 3 Ay Önce

Halit

Müslümanı diyenden korkar olduk
 • 3 Ay Önce

Cihan

Canlılar içinde eğitilmesi en zor olanlar, bazı insanlar ve yaban hayvanlardır. Ne yaparsanız yapın iyi verim elde edemezsiniz. 
 • 3 Ay Önce

Eğitimli??

Bu şartlarda o isteğiniz insan tipi yetişmez .
 • 3 Ay Önce

Tika

Zor hatta imkansız bu kutuplaştırılmış toplumda birlik sağlamak
 • 3 Ay Önce

A. Kar

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim yapmıyor, öğretim yapıyor. Onun için adı Milli Öğretim Bakanlığı olmalı. Devamı da Yükseköğretim Kurulu. Birbirine uyar. Halbuki heriki de EĞİTİM yapmalıydı. Lise edebiyat dersinde Türk Şairlerinden şiirlerin hiçbirini öğrenmemiş bir öğrenciye, düşünmeyi öğrenmemiş bir öğrenciye, bir dilekçe veya adam gibi bir e-posta yazmayı, kısa bir proje raporu yazmayı öğrenmemiş bir öğrenciye, mühendislik bilgilerini nasıl öğretelim? Neyin üzerine inşa edeceğiz? Temel sakat.
 • 3 Ay Önce

Ahhhh

Ahhh 18 yıldır iktidarda olan AKP ye hiç laf etmek birseyler söylemek hiç aklınıza gelmiyor demi
 • 3 Ay Önce

Mardinli hoca

Sayın ali kavaklı hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam malumunuz devlet millet için en önemli olan milli eğitimdir.Milli demek dinine devletine bağlı olan demektir.Mevcud milli eğitim sistemi milli değil.Çünkü yetiştiren gençlerin çoğu bozuk fikirlidir nereden kaynaklanıyor milli eğitimden kaynaklanıyor.Sayın hocam çok önemli bir konu gündeme getiriyorsunuz ama maalesef sizi dinliyen yok halbuki millet olarak devlet olarak en çok ihtiyacımız olan maddi manavı kalkınmaktir.Buda milli eğitimde geçer.İlk önce güzel ahlaklı imanlı öğretmenler yetiştirmekle olur.Yoksa bu sakat sistemle bir yere varilmaz Bir devletin milli eğitimi bağımsız olmalıdır mevcut milli eğitim sistemi bağımsız değil bundan dolayı gençlerimizin ahlakı bozuldu vebozulmaya mahkumdur.Zaten küfür güçlerin hedefleri gençlerin ahlakları bozmaktır.Bu konuda eline geleni yapıyorlar Allah cc milleti devleti bu hayinleri şerrinden muhafaza etsin amin selam ve dua ile.
 • 3 Ay Önce

Hayrettin HATUNOĞLU

Muhterem Hocam, Bu günkü mevcutta bulunan kadrolarla, eğitim sistemi ve ders kitapları ile eğitime ruh kazandırmak mümkün değil. Eğitime ruh kazandırmak isteyenler olaya milli bir bakış açısı ile bakmaları gerekir. Bu gün milli değil politik bir bakış açısı ile bakılıyor. Her hizmet bana ne kadar oy getirir anlayışı ile yapılıyor. Bakın binlerce yeni İmam Hatip orta okulu ve lisesi açıldı. Kalite var mı? Yok. 1970-li yılların imam hatip liseleri ile bu günkü imam hatip liselerini eğitim, öğretim ve öğrenci kalitesi açısından bir karşılaştırın hangisi daha kaliteli? Modern donanımlı içinde her türlü fiziki şartların mevcut olduğu binlerce İmam hatip okulumuz var. Bu okulları yöneten idarecilerde, ders veren öğretmenlerde kalite nedir? bunu sorguluyor muyuz? Cumhuriyet tarihinde hep atama yapılırken bizim partin üyesi, bize yakın sendikanın adamı, tanıdığın oğlu, akraba diye bakıldı. Kimse dürüst, samimi, çalışkan, becerikli diye bakmadı. Ben elhamdülillah 40 yıllık öğretmenlik hayatımı yüzümün akı ile tamamlayıp İmam hatip lisesinden emekli oldum. 2012 yılında imam hatip lisesine atanırken büyük bir mutluluk yaşamıştım. İlk yıllarda her şey iyi gidiyordu. Daha sonra daha fazla öğrenci kaydetmek için bütün Türkiye'de İmam hatip liselerinin kuralları esnetildi. Artık başı açık öğrencileri de kaydetmeye başladılar. Zamanla er şey bozulmaya başladı. Her şey öğrenci ve velileri keyfine göre oluşmaya başladı. İmam hatip okulu ve imam hatipli öğrenci sayısı arttı. Veli ve öğrencilerin bütün isteklerini yerine getiren idareci ve öğretmenler atandı. Ateist, deist, komünist, okulu moda teşhir edilen podyum olarak kullanan bayan öğretmenler ve idareciler imam hatipleri doldurdular. Bırakın başını kapamayı bu gün sokakta afedersiniz göbeği açık dolaşan imam hatipli kızlarımız var. Ne diyelim vatana ve millete hayırlı olsun. Herkes halinden memnun görünüyor.
 • 3 Ay Önce

Mahmut uçar

Bu şerefli asil MİLLET bu hükümete uyusun diye rey vermedi. Çocuklarımızı İSLAM bir ruh ile yetiştirsinler diye iktidar yaptı. Bu konuda umutlar tükenmek üzere ! Yüce Rabbim idarecilerimizi gafletten uyandırsın ıslah etsin.
 • 3 Ay Önce

zeynep

evde verilmeyen manevi ,ahlaki eğitim maalesef okullarda verilemez.bilimsel egitimse sadece okullarda verilebilir.
 • 3 Ay Önce

Balevabal

TYT ve AYT sınavlara kuranı Kerim siyer temel dini bilgilerden soru40 adet sorulmalıdır
 • 3 Ay Önce

Hakan

Bu ülkede sınav sorularını bile çalan feto yani dindar nesil diyeceksiniz o müslüman değil o değil bu değil kim müslüman demekki bu ülkeye düşünen sorgulayan Fikri hür vicdanı hür laik eğitimle yetişmiş nesil lazım
 • 3 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23