• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ve kasım ayı da geldi

75 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Volkan

Ne de güzel oldu, pek de güzel oldu, çok da güzel oldu Latin alfabesi. Bakınız, meramımı pek de güzel ifade edebiliyorum. Yazdığım elif harfi "a" manasına mı geliyor "e" manasına mı bunu çözmekle kafa yormuyorsunuz. Gerçi yeni nesil okuduğunu anlama konusunda zorlansa da siz demek istediğimi bittabi anlamışsınızdır.
 • 1 Yıl Önce

vaayy be

Handan Kızılay, 'eğer' giyecekseniz manasında söylenmiş..İsteyen giyer istemeyen giymez diyerek de meseleyi basitleştiremezsiniz.Olmuş olanları, unutturamazsınız.Görüyorsunuz, bu dünyadan canlı çıkabilen, yook!Dolayısıyla, bazı dert, problem ve hakların çözüm yeri:AHİRET...
 • 1 Yıl Önce

Kimse nedense

Osmanlınin alfabeyi arapca yapip da neden bu alfabeyi, okumayı yazmayı öğretmedigini, arapcayi anadil yapmadigini veya hiç degilse ikinci dil olarak millete ögretmedigini sorgulamiyor da varsa yoksa harfimiz degisti de kimliksiz kaldik ezberini papagan gibi tekrarliyor papaganlar bile arada ezber degistirir insaf yahu. Kendimiz çok okursak bu analizleri yapma kabiliyetimiz gekisir. Birinden duydugumuzla kalirsak iste o ingiliz, amerikan himayeli misirli kiptizadelerin ( hristiyan donmelerin) dediklerine inaniriz. Kabul ediyorum Bazilari cok iyi rol yapar, agzi laf yapar din iman sanli tarihimizi kullanir, gerekirse aglar inandirir e bunlari yapmasa nasil inandirsin. Ama çok okusaniz bunlarla bile kandiramazlar sizi emin olun.
 • 1 Yıl Önce

21. Yuzyil bilgi çagında

Ezberlerinizi sorgulayın kardeşim artık. Bilgi caginda cehalet kader değil, tercih oluyor artık. Yoksa gelecek yuzyillarida iskalayacaksin millet olarak. Dil, lisan ile harf aynı sey değil, konustugun dille edebiyatınin , tarihinin yazildigi dil ayni degildi yuzyillar boyunca, dinini ogrenecegin dil ile konustugun dil ayni degildi, olmamis yuzyillardir. Bunu bir turlü anlayamadigin, ayirt edemedigin icin ingiliz himayeli adi uzerinde mısırlı kıptizade (Misirli hristiyan donme) soyledi diye "harf degisti de tarihinden kimliginden koparildigini" zannediyorsun. Uyan artik.
 • 1 Yıl Önce

Ne kadar çok cahil var

Alfabe arap alfabesiyken de Kurani kimse okuyamiyordu, bilemiyordu dinini. çunkü 600 yil cihana hukmeden guclu buyuk imparatorluk kimseye okuma yazmayi da, arapcayi da ogretmemisti kardesim daha bunu anlayamiyorsunuz ki, bu durumdaki bir milletin harf devrimiyle tarihinden koklerinden koparilamayacagini nasil anlayacaksin. Osnanlida Yazili eserler de hep farsca, arapca agirlikli yazilmisti. Okuma bilseydinde farsca, arapca bilmedigin icin zaten yine o kitaplari, tarihini okuyup ogrenemiyordun. Cunku biz Turkler öz Turkce konusuyorduk Osmanlida. Arapca farsca ogretmedi Osmanli millete nedense????,??
 • 1 Yıl Önce

Ismail

Ne kadar yunan harflerini seven varmis yunlilar polatliya kadar geldiginde turk milleti cani pahasina mucadele ederek yunalilari topraklarimizdan cikartik amma kulturel olarak isgal olduk bin yillik kulturel baglari bir kilic darbesiylen koparildi beniksiz kultursuz ciblacik ortada kaliveridik yani mucadelede kazandiklarilarimizi masada yes olarakveriverdik ustelikte harflerinide kabul ederek percinlestirdkk
 • 1 Yıl Önce

Kadir bdşhoruz

sayın dilipak kasım ayı geldi dedinniz hatırlamış olduk. birden ona kadar say deyince. bir arkadaş on kasımda çok aglayacakmış atam kalk diye haykıracakmış her yapra dökülüşü, mevsim güz yol olusa düz hhep beraber millet olarak hedefe yürürüz mevsim olsada güz biz imanlı gönülleriz.
 • 1 Yıl Önce

Kadir başhoruz

harf devrimi yapmadan halkını cahil bırakmadan isteyenne bir başka dil corunlugu yada teşfik olabillirdi, diyelim harflerimiz la tince. deseniz harler olacak çince sevinmezdiniz bence.
 • 1 Yıl Önce

Fatih

Sayın Dilipak,dilimiz değişmedi alfabemiz değişti.Sanki alfabemiz değişmeden önceki gün atomu parcaliyorduk da bir gecede cahil bırakıldığımiz için mi bunda muvaffak olamadık. 
 • 1 Yıl Önce

Rasatcı

Yaw gözünüz kör mü, kulağınız sağır mı? Baksanız ya, harf inkilabından sonra milletçe ve devletçe batı dünyasını solladık; onlar Ay'a füzeyle giderken, biz Mars'a yaya gidiyoruz(!)...
 • 1 Yıl Önce

Abdulkadir Karaman

Allah razı olsun. Çok güzel bir yazı. Hakikatler ne kadar da yakıcı. İşin daha kötü tarafı,artık bu hakikatleri dile getiren insanlarda azalıyor. Şimde devir “yaşasın Cumhuriyet” devri. Şak Şak Şak.
 • 1 Yıl Önce

Kadir başhoruz

osmanlıca kuranın harekesiz okunuşu mısır arapistan tunus fas libya suriye filistin ürdün ırak iran kuveyt kullanmakta niye inkar edenller var kullanmasakda, hani Allah varsa, haşa göster diyenler gibi olmayın.
 • 1 Yıl Önce

Memory

Harf devrimi bizde nelere maloldu bir düşünelim. Yeni bir harf devrimine hazır mıyız? Bunu da düşünelim , muhasebe edelim.Bu defa neleri kaybedeceğiz? Kendimizi nasıl ifade edecegiz? Mesela yeni alfabemiz emoji alfabesi olursa. Bir çeşit Sümer alfabesi gibi. Duygularımızı , düşüncelerimizi resim ve sekillerle yeterince ifade edebilir miyiz? Mesela şiir yazabilir miyiz?
 • 1 Yıl Önce

Ahmed 61

Nuran hanım:mevlüd'ün dinimizle bir alakası yoktur.Dinimizin uygulamaları kadimdir,bozulmaz,yenilenmez,lakin kültürler tam tersidir.Mevlüt güzel bir şiirdir.Tek başına okunduğu zaman (mevlüd)ölüyede bir faydası olmaz.Okuyanlara maddi bir faydası olur....
 • 1 Yıl Önce

Dört

Olan olmuş biten bitmiş.  
 • 1 Yıl Önce

TC Bursa

Alfebesini değiştirmeyen ler sanki uzaya çıktı.  
 • 1 Yıl Önce

abdulmuttalib el Arabi bin Rükneddin

sn.Haci cavav.. Latin alfabesinden önce Arap alfabesi kullaniyorduk.. Keske Türk alfabesi kullansaydik! (Onun icin Orhun kitabelerine, Göktürk yazitlarina gitmemiz gerek).. Nedense Türklerin gercek tarihine gitmiyorsunuz bahsetmekten korkuyorsunuz. 
 • 1 Yıl Önce

NURAN DEVRES

Dünyada Osmanlıca diye bir dil ve alfabe yoktur. Osmanlıca dediğimiz Türkçe, Arapça, Farsça, Fransızca, Romence kelimelerden olușan ve sadece Osmanlıda kullanılan karma bir dil. Ben babamdan dolayı Osmanlıcaya hakimim. Arapça, Farsça Farsça ve Fransızca çok hakim dile. Ama Romanya, Macaristanve Çekya ile de özdeșleșen çok kelime anlamı var. Mesela "Cebimde çok elma var" cümlesi onlarınki ile aynı. Dilin sadeleștirilmesi, yabancı kelimelerden arındırılması elbette iyi bir şey.  
 • 1 Yıl Önce

Korkut

Osmanli ca bin yillik alfabemizdir.
 • 1 Yıl Önce

Ahmed 61

Osmanlıya cahil diyen cügela:Osmanla 600 yıl cihana hükmetti,25 milyon km² toprağımız vardı.Ecdadımızdan kalan O büyük eserler gözün varsa gözünegirsin.Sizin ne eserinizvar.Cumhuruyet bize nemi verdi?.Dünyanın hangi ülkesinde kılık kıyafet devrimi, şapka devrimi....yapıldı.Bire i....sızlar şapka takmadı deyu binlerce müslümanı seyyar mahkemelerde astılar.milleti dinden imandan ettiler,ezanlerı yıllarca türkce okuttular,camileri ahır yaptılar,k.kerimleri yaktılar,okutanlari astılar.... 
 • 1 Yıl Önce

Hasan Karaca

Okuma yazma bilen insan sayisi zaten ne kadardi efendi harf inkılabınin yapıldığında kâr'ı khar diye yazabildiklerine mana yukluyorsunuz suan bunlari bilmekte veyahut bilmemekte de zaten bir zaruret hali yok kisiyi zorlayan, siz öğrenmişsiniz başkası da isterse oğrenir sizde belki ogretirsiniz siyakatı, nesihi, rikayi burada luzum ulkenin kurucu liderini islam karsiti gostermek kastı boşa çabadır insanlar bilgiye kolay ulaşabiliyorlar günümüzde selam ve dua ile
 • 1 Yıl Önce

gurbetci Abdullah

Hayatta degismeyen kaideler, prensipler vardir...Biri sudur: Suur altina yerlesmeyeni, kanun ile saglayamassin! Bizim inkilaplarda tam budur...Kuran neden 23 yilda nail oldu saniyorsunuz?! Laiklik bin yil gecsede Türk halki hazmetmeyecektir!
 • 1 Yıl Önce

Korkut

1400 yil.once Islam gunesi gogdu.nuru butun dunyayi aydinlatti kiyamete kadarda aydinlatacak  
 • 1 Yıl Önce

Deniz

Abdurrahman abi senin yazıları okurum insanların düşüncelerine saygılıyız lakin bu sefer aynı hissiyatta değilim osmanlica üst burjuvazi dilidir Anadolu insanından uzak bir yapıdadır 
 • 1 Yıl Önce

Müfettiş

Harf inkılabı ile, bin yıldır İslam'ın bayraktarlığını yapan Aziz Milletimiz'le İslam'ın/Kur'an-ı Kerim'in arası, bıçakla kesilir gibi ayrılmıştır... Yapılan, "Harf inkılabı" değil, "Harf inkilabı"dır...
 • 1 Yıl Önce

Can

Sanki osmanlica türkce ile bir alakasi vardi.  
 • 1 Yıl Önce

NURAN DEVRES

Gerçekten din bilgisi olanlara soruyorum. Ben çok küçükken mevlid okunurken bir yerinde herkes ayağa kalkar ve birbirinin sırtını sıvazlardı. Sanırım "kanat" kelimesinin geçtiği yerde. Hiçbir din kitabında cevap bulamadım. Böyle bir gelenek var mıdır?
 • 1 Yıl Önce

Vatandaş

Selâmün aleyküm ve Rahmetullâhi ve bera kêtüh. Rahmetli babam hep anlatırdı, Fıransadaydı ve Timur Taş ve Kadir Mısırlıoğlunun tezleri ile konuşurdu her zaman vay efendim harf inkilabı neticesinde câhil bırakıldık, islamdan ilimlerden bî-haber kaldık! Sonra Rahmetli babam Fıransada cami arkadaşlarının çocuklarının Mahmud Ustaosmaoğlu kurslarında Hafızlık, Kıraat, Tefsir, Fıkıh ilimleri üzerine gâyet ileri düzeyde yetiştiklerini görünce; Beni 10 yaşımda Mahmud Ustaosmaoğlunun medreselerine "eti sizin kemiği benim!" diyerek teslim etti! Ben kursa gidince artık sürekli Timur Taş, Kadir Mısırlıoğlu gibi 7 gün 24 saat Atatürk, Cumhuriyet ve devlet aleyhine vaazlar dinleyeceğim zannediyordum, aradan bir ay geçti hiç böyle bir durum yok, o dersten o derse koşuyoruz , nerede ise az bir konuşup muhabbet etmiye zaman yok hafta sonları dâhil. 
 • 1 Yıl Önce

Veli

Harf devrimi gerekliydi ve yapildi. Yillarca bunun tartışmasını yapmak boşunadır. Bahane uretmek kolay onemli olan icraattir.
 • 1 Yıl Önce

Ali

Arap alfabesini almakla hata zincirine basladik diyebilseydik daha guzel olurdu.
 • 1 Yıl Önce

davut doğrucu

sayın yazar yazdıklarınızla söyledikleriniz birbirini tutmuyor minor reset diyorsunuz great reset diyorsunuz niye yabancıların kelimelerini sözlerini kullanıyorsunuz.yüksek tahsilliyim 62 yaşındayım hala mahkeme de kullanılan vergi dairelerinde kullanılan kelimeleri anlamak için sözlüklere bakıyorum.çünkü bu kelimeler nedense hala türkçeleştirilmemiş hukuk da kullanılan kelimelerin çoğu sizin övdüğünüz osmanlıca dan kalma anlayana aşk olsun. 
 • 1 Yıl Önce

Mutmaine

Karabekir Paşanın toplatılıp yakılan kitabında ne yazıyordu?  
 • 1 Yıl Önce

Polat

Lütfeb biraz vicdanlı olun. Osmanlı'da okum-yazma oranı %04 idi. Bir gecede cahiş bırakıldı dediğiniz toplum zaten okur-yazar değildi!  
 • 1 Yıl Önce

Yavuz 1517

Yine aynı ezber rumuzlu arkadaşa diyorum ki; ne zamandan beri Lâtin alfabesi biz TÜRK'lerin alfabesi oluyor. ARAP ALFABESİ, MÜSLÜMANLARIN alfabesidir. Bu SELÇUKLULARDA da böyle idi, OSMANLILARDA da böyle idi. İran'ında dili FARSÇA ama alfabe ARAP ALFABESİ. OSMANLI DEVLETİNİN de dili TÜRKÇE idi ama alfabe ARAP ALFABESİ. SELÇUKLU DEVLETİNİN de dili TÜRKÇE idi ama alfabe ARAP ALFABESİ. Tıpkı Almanya, Fransa, ingiltere, ispanya, portekiz dillerinin alfabelerinin Lâtin alfabesi, eski doğu bloku ülkelerinin dillerinin slav alfabesinden oluşması gibi.  
 • 1 Yıl Önce

Memos

sayın yazar biz Türküz Arap degil diz madem cok istiyorsunuz gifin arabidtanda yasayin burda yanlis bilgilerle insanlarin kafasini karistirmayin Selam ve Dua ile
 • 1 Yıl Önce

Necati

Kafa boş ise işgal edilecek bir yer yok demektir.
 • 1 Yıl Önce

Mustafa Rasi Uysal

Rahmetli büyükbabam 1887 doğumluydu. Muazzam Arapça ve Farsça bilgisi varmış. Vefaatında ben henüz 5 yaşındaydım. Yıllar sonra büyükbabamın hatıratlarının yer aldığı defterlere bakıyorum ama hiç birşey anlayamıyorum. Ben 1961 doğumluyum, 74 senede bir nesil ne oldu da geçmişinden kopartıldı.
 • 1 Yıl Önce

Alper

Peki sayın dilipak, arapların 1000 yıl önce üzerimizde yaptığı talan ve yağma devrimini de yazaydınız ya.  
 • 1 Yıl Önce

Yavuz 1517

Onlara göre 1 kasım 1928'deki harf devrimi ile batı işgali derinleştirildi. Bizler, kurtuluş savaşını işgal güçlerine karşı İSLÂM'ı, HALİFE'yi ve HALİFELİK MAKAMINI, SANCAĞAMIZI, TOPRAKLARIMIZI korumak için verdik diye biliyorduk. Cumhuriyeti kuranlar bize bunun böyle olmadığını öyle yada böyle gösterdiler.  
 • 1 Yıl Önce

Misafir

Alfabemiz Osmanlıca olur inşaallah.
 • 1 Yıl Önce

Emrah Cey

Dogr, latın alfabesi dönüşümü halk okur seviyesi bir anda yok etti. Ama bunda da büyük bir hikmet saklı, Islamı içlerine aldılar ve yükselişte. Onların planı varsa Allah'ın da var.
 • 1 Yıl Önce

Ötüken Birligi Partisi

Bir hatirlatma: Prof. Dr. Kazim Mirsav, Dr. Ahmet Tasagil ve daha cok fazla yerli ve yabanci bilim insanlari latin alfabesinin eski Türk Tamgalarina ve Gök Türk alfabesine dayandigini kanitlamislardir. O bakimdan Türkler semitik alfabeyi terk edip kendi öz yazilarina dönmüs bulundular. Sunu hic kimse dile getirmiyor: Arab ve ibranice akraba diller ve alfabeleri birbirine cok yakin. Ne mutlu bagimsiz Müslüman Türküm diyene.
 • 1 Yıl Önce

Türk

Arab harfleri dünyanin ve Türkiyenin basina bela olmus 
 • 1 Yıl Önce

zihnisinirimsi

Trampin kirmizi kakulunu şapka modası diye getirdikmi, devletin başındakilere taç giyme modası! Hımmm.. Turkce nakauutt. Olee..
 • 1 Yıl Önce

Herşey ortada.

Osmanlı da giyim alfabe eğitim ve cihana hükmediyor.. Latin alfabesi geldi sarık gittti ülke küçüldü kafalar küçüldü. Hani yeni alfabe ile ilerleyecek idi toplum. Öğrermenler bile sınıfta kalıyor.
 • 1 Yıl Önce

Hamdi Dayı

Klişelerden kurtul ihtiyar mücahit. İlim için her alfabe öğrenilir bilim adamı bunu önerir Tabiidir Fatih de aynısını yapmış. Eğer Fatih konusundaki hadis doğru ise bu müphem lakırdı efendimize kusurdur.
 • 1 Yıl Önce

Sayın yazar

Ona bakarsan göktürk alfabesinin zorla bıraktırılması asıl türklüge vurulmuş en buyuk darbedir. Turkler turklugunu kaybetmis araplara kul olmustur. Sen kul köle olmak.isteyebilirsin ama biz olmak istemiyoruz. Ne araba ne de arabın allahına
 • 1 Yıl Önce

Mehmet ay

Sayin dilipak, Harf devrimi yapildiginda, ülkenin yüzde kaci okur yazar idi? Osmanlida halkin yüzde kaci türkce kaci osmanlica kaci arapca konusuyordu? Türkler, islamiyetten önce hangi dili ve alfabeyi kullaniyordu? Dünya tek bir dinin ve idolojinin etrafinda dönmüyor.....
 • 1 Yıl Önce

Ali

Bin yıllık binayı yıktılar. Yerine bir gece kondu kondurdular. İnşallah bir gün gelecek bu gece kondu yıkılacak, yerine temelleri bin yıl öncesi derinliğe, gövdesi kıyamete kadar uzanacak görenlerin gözünü kamaştıracsk yeni bir bina inşa edilecektir. Allahım o günleri bize göster.
 • 1 Yıl Önce

Yine ayni ezber

Harf devrimi okur yazar olmaktan çıkarmadı milleti. zaten kimse okuma yazma bilmiyordu ecnebiler dısında neredeyse. Niye surekli ayni ezberi yaziyorsunuz. Tabi araplar arap alfabesi kullanacak, yunanlar yunan alfabesi. Biz ise kendi milli alfabemiz yerine 600 yil yabanci alfabe kullanip onuda hic kimseye okumasini yazmasini oğretmemisiz. Bu yuzden bir yabanci alfabeden baska bir yabanci alfabeye gecmek 1 gecede degistirnek bir sey kaybettirmiyor millete zaten okuyamadigi yazamadigi alfabeyi bir gecede kaldirirsaniz bunun bir zarari yok merak etmeyin. Yani çin harflerini kaldirdik deseniz farketmez bana zaten o harfleri okuyup yazamiyordum. Ha, Harflerin de dini var musluman araplarin alfabesi oldugu icin arapca harfler musluman, latince hristiyanlarin alfabesi olunca latin harfleri hristiyan harfler gibi dusunuyorsaniz yok oyle birsey. Harflerin kutsalligi, dini yok. Ha arapca ogretmek isterseniz o ayri ogrenelim, hem dil ogrenmis hem dinimizi kendi kaynagindan okumus oluruz aracisiz bu iyi. Ama turkceyi ister latin harfi, ister çin, ister baska harfle yazacaksaniz o farketmez. Yani dil, harf ve kutsallik kavramları farklı. Anadili arapca ve alfabeleri arap harfi olan milletlerinde hali purmelali ortada. Egitim, bilim zirve yapmis degil oralarda. Biraz daha genis acilardan bakin artik. Abilerinizin ogrettigi bir ezber cumleyi 100 yil olmak uzere tekrarlamanin manasi yok.
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

YÜCE RAB BUMIZIN ISMINI YAZARKEN LÜTFEN BÜYÜK HARF KULLANMAYA ÖZEN GÖSTERELIM.LÜTFEN. 3 yasinda ki çocuk 11 yil okuyan ögrenci tarh kitabini ezberleyebilmiş mi...
 • 1 Yıl Önce

Haso

Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz derler. El hak doğrudur.
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Okulsuz nesil okullu nesilden daha çok araştırma ve geliştirmede varlar
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Cahil bir nesil okumayan sadece dinleyen bir nesil. Dindarı dinler, okuyanı dinler, bilimde teknolojide araştırmada binde bir öğrenci var mı.
 • 1 Yıl Önce

Misafir

Osmanlica bilgisiyle Orhun yazitlarini okuyabilir misiniz? Sizin ecdadiniz kimlere dayaniyor?
 • 1 Yıl Önce

emekl

unuttuğunuz bir şey var sayın yazar ne ingiliz imparatorluğu ne Alman imparatorluğu nede avustur ya japon imparatorluklarıda kuruluna kar ne dil ne harf değiştirmediler ancak osmanlı arap din ve geleneüi etkisinde kalarak alfabesini değiştirdi aynı sarıktan vaz geçip fesi getirmesi gibi
 • 1 Yıl Önce

davinci

bana göre bu coğrafya arapça konuşur arapça yazmaya başlarsa siz o zaman görürsünüz hafıza kaybının ne olduğunu.bayrağınız gider aklınıza gelebilecek herşeyi yakar yıkarlar keloğlan masalını yazıp anlatanı bile... tüm arap coğrafyası buraya akar arapça falan filan isteğinin ardındaki gizli gerçekte ideolojide arap milliyetçiliğinin amacıda hayalide budur bu üç tarafı denizlerle çevrili coğrafyayı elegeçirmektir.
 • 1 Yıl Önce

Aspirin

Şekillere takılmayın putperest olursunuz. 3 yaşındaki çocuk Kur'an ezberliyor demiş birisi, bilmezki Kur'an ezberlenecek değil öğrenilecek bir kitaptır. 3 yaşında çocuğa "porno" dergi versen onu da ezberler elbet, kendinize gelin!..
 • 1 Yıl Önce

Osmanlıyım

Laik Cumhuriyet anlayışı: gecekonduyu, gecekondu kentlerini ve varoşları doğurdu; arabesk müziği ve arabesk yaşamı doğurdu. Osmanlı ise medeni saray anlayışını doğurdu. Ben, saraycı ve padişahçıyım. Cumhuriyeti 60 yıldan bu yana işsiz olduğu halde devletten dolgun maaş alan chp milletvekilleri sevsin, cumhuriyet onların velinimeti.
 • 1 Yıl Önce

3 yaşındaki çocuk

'3 yaşındaki çocuk bile bu alfabeyi öğreniyor, o kadar kolay' diyen ahmak: 3 yaşındaki çocuk Kuranı da ezberliyor, haberin var mıydı bundan? 600 sahifelik Kur' anı! Osmanlılar da mağaralarda yaşamıyorlardı, şimdi bundan da haberin yoktur senin; çünkü sen, hâlâ seni atatürk' ün yarattığını sanıyorsun, de mi?
 • 1 Yıl Önce

Sorumlu

Harf inkılabından hoşlanmiyorsunuz ama bir sürü yabanci kelimeler kullaniyorsunuz Bir çok yazınızda bunu yapıyorsunuz Gerçek Alim ilim ehll havas kesmine hitap edecek bilgislni regüle edip toplumun genelinin anlayacağı hale getirmesi gerekir yoksa marjinal bir duruş sergiler kendi düşünür kendi yazar bir süre sonra sadece kendi okur Birde Hocam surekli ama sürekli haftada en 3-4 gün aynı konulari işliyorsunuz ısterseniz cevrenizdeki yakın olduğunuz sizi takip eden dobra dürüst insanlara bu yorumu mu göstererek sorun Dost aci söyler ama acitmadan söyler eğer bu yorumum da çıkmaz ise bir daha sizi takip etmeyeceğim Hocam çünkü bir kac yorumum çıkmadı afedersiniz küfür yok hakaret yok aşağılama yok neden yayinlanmiyorki hatta bir köşe yazinizda bu konuyu işlesiniz hem sizin açınızdan hende kendl açımdan cok sevirim Sağlık ve afiyet diliyorum
 • 1 Yıl Önce

la vinci

3 yaşındaki çocuk bile alfabeyi öğreniyor demişsin ve 3 yaşında kalmışsın. 80' ine de gelsen o zeka sana kafi gelecek.
 • 1 Yıl Önce

Ögeday

Selamun aleyküm sayın hocam. Birkaç gün önce "korona falan yok, hepsi küresel güçlerin oyunu" mealinde bir yazı yazmıştınız. İbrahim Kalın ve Süleyman Soylu koronaya yakalandıklarını açıkladılar. (Geçmiş olsun) Bugün de Burhan Kuzu koronadan vefat etmiş. (Allah rahmet etsin) Merak ediyorum, hala aynı düşüncedemisiniz? Görmediğiniz şeye inanmamaya devammı ediyorsunuz, yoksa düşünceniz değiştimi?
 • 1 Yıl Önce

Zekeriya

Hocam o zamanda çıkan bozuk şahsiyetler uzaydan gelmediler.Bizim halkın içinden çıktılar.Dolayısıyla yukarıdakilerin ne kadar kötü olması aynı zamanda halkın da ahlakının ne kadar kötü olduğunu gösterir.Biraz da osmanlının son 300 yılını yöneten padişahların hatalarını görsek.Bizim son yüzyılda yaşadığımız sıkıntıların birinci sorumluları onlardır.
 • 1 Yıl Önce

Ve Kasım da geldi (k büyük olacak)

Ve Kasım 10 da gelecek. İlahiyat pirefosorleri bugünde ağlayacaklar, ağıtlar yakacaklar! En iyi ağıtçılardan bay Ostruk ve bay Baş öldüler gerçi. biz de onlara ağıt yakak bir gün öncesinden.
 • 1 Yıl Önce

beyinleri dehşetle yıkanan çocuklardık biz:

Ben harfleri atatürk icad etti sanırdım ilkokuldayken; tabii geometriyi, aritmetiği ve okulda öğrendiğimiz diğer şeyleri de! Bu zan, korkunç bir beyin yıkamanın ürünüydü! Neyse ki çok kısa bir zaman sonra müthiş bir sahtekarlık ve aldatmacayla karşı karşıya olduğumuzu sezdi mini minnacık dimağım; elbette yakın çevremin uyarılarıyla! Beni onlar kurtardı!
 • 1 Yıl Önce

İlbeyhan

TÜBİTAK Çatısı Altında, Kutup Araştırmaları Enstitüsü’nün Kurulması Kararı Alındı.... yine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, uzay çalışmalarına teşvik edici projeler için çalışıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, NASA'nın tarihi Mars görevinin Perseverance’ın uzaya fırlatılmasıyla başladığını belirterek, geçtiğimiz yıl ‘İsmini Mars'a gönder’ isimli kampanyaya en çok ilgiyi 2.5 milyon başvuru ile Türkiye’nin gösterdiğini söyledi..... Yöneticilerimizin -60 derecede kutuplarda , yine arşa , fezaya , Mars'a ismende olsa ulaşma gayretleri takdir i şayandır ....G.antep bel.baskanımız medar ı iftiharımız FATMA ŞAHİN hamfendilerde kutuplara atmışlardı kendilerini .... Kutuplara dair sahip oldukları ilimleriyle , katkıda bulunmak üzere...Antebi mamur eylediler kendileri ....3.AMATEM açılmış Antep'te... UZAYA ÇIKMAK , KUTUPLARA SEYAHAT güzel lakin , bir de inşaatları bilime uygun yapabilsek ....mesela ZEMİN ETÜDÜNÜ adam gibi yaparak başlasak inşaatlara ... mesela bostan ekilen , aluvyonlu balçık topraklar üzerine binalar dikmesek.... ARŞ'A , KUTUPLARA GİTMEDEN EVVEL ..... .
 • 1 Yıl Önce

Malkoç

1966 Varto Depremi olarak anılan deprem ve 19 Ağustos 1966'da Türkiye saatiyle 14:22'de meydana gelen depremdir....Depremin büyüklüğü 6,9 olarak ölçüldü....Felaketin boyutu 2.394 ölü ve 1.489 yaralıya ulaşmıştır. Deprem, Varto'daki tüm yapıları mahvetmiştir..... ardından siyah siyah büyük arabalarla , siyah gözlüklü , koyu renkli elbiseli büyük ! adamlar geldi Varto' ya .... Devletimizin şefkat eli uzanacak , yaralar sarılacaktır dediler ....ölmeyip de kurtulanlar ise YAŞA , VAROL , BRAVO diye teşci , teşekkür ettiler... gelenler NURLU UFUKLARA deyip döndüler Ankara'ya siyah arabalarıyla ... 54 yıl geçti , vesayeti kaldırdık dediler , 3 Y bitecek ( yolsuzluk , yoksulluk , yasaklar ) bitireceğiz dediler geldiler ... sene 2020 yer bu defa İZMİR ...yine 6.9 şiddetinde deprem....büyüklerimiz yine enkazın başında , yaralar sarılacaktır , devletimiz güçlüdür dediler...ama bu defa bir fark vardı... Siyah büyük arabalarla değil , hava taşıtlarıyla aynı gün hızla deprem mahalline ulaştılar.... 1966 da üç gün sonra gitmişlerdi .... aynı gün nereee , üç gün sonra nere ....neredeeeen nereye .... elhamdülillah ...
 • 1 Yıl Önce

davinci

3 yaşında çocuğa bile okuma yazma öğretiyoruz bu inkılap sayesinde.Türkiye coğrafyasında araplar yaşamıyor.yüzyıllık değil binlerce yıllık yerleşik halkları (yerlileri) ve onlarla akraba olup kaynaşmış et tırnak olmuş türkler yaşıyor tarih bunu söylüyor.O zaman bu alfabede bu coğrafyaya en uygun alfabedir.En önemlisi atalarımızın dilini TÜRKÇEYİ konuşuyoruz.Hafızamız silinmiş falanda değil.
 • 1 Yıl Önce

Ibranice

Bizim harfleri degistirerek bin yillik hafizamizi sildiren sionist yahudiler/israil 2bin yil once yok olmus ibranice'yi yeniden ogrendiler ve tekrar kullaniyorlar!? Bizdeki harf darbesinin amaci egitim filan degil, tek amac bin yillik Turkislam hafizasini kimligini gecmisini imha etmek, silmek yoketmek imis onuda becermisler.
 • 1 Yıl Önce

BENİM BİRİCİK RABBİM KURBAN OLDUĞUM ALLAHIM BOŞ BATIL İŞ YAPMAKTAN ÇİRKİN HÜKÜM VERMEKTEN VE ZULMETMEKTEN MÜNEZZEHTİR

türk halkına reset atıldığı zaman ona iki hazine bırakıldı....elmalılı tefsiri ve buhari külliyatı...peygamberimin sarılmakla yolunuzu kaybetmekten kurtulursunuz buyurduğu iki nur....benim peygamberim de ümmi idi...allahu teala gereken olgunluğa ve güce ulaştığı ana kadar onu tertemiz boş bir kap olarak muhafaza etti...taki katından indirdiği ilim ve hikmet peygamberimin varlığına çöreklenen bir takım bilgilerle itiraza uğramasın bozulup safiyetini kaybetmesin.....resetlenince peygamberin yolunu tutsaydınız ya.... ilmi allah ve rasulünün kapısından alsaydınız ya....insan allaha kuranla yaklaştığı gibi hiçbirşeyle yaklaşamaz...allah katında duadan daha sevgili birşey yoktur...allah muciptir dua edenin duasını kabul eder...kurandan şifa aramayana allah şifa vermesin...talak suresini vird edinen peygamberin sünneti üzere ölür....neml suresini vird edinen kabrinden la ilahe illallah diyerek kalkar.....nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz....nasıl dirilirseniz öyle haşrolunursunuz...EĞER İNSANIN DÜNYASI BAŞINA YIKILIYOR DA O DA ENKAZ ALTINDA KALIP ÖLÜYORSA BUNUN EN BÜYÜK SUÇLUSU KENDİSİDİR....ÇÜNKÜ ALLAHA GÜVENİP DAYANMAMIŞTIR.....
 • 1 Yıl Önce

Necati

Şapka demişsin bilge adam... Milletvekillerine, devlet memurlarına ve mustahdemlere zorurunlu. Halkın şapka giymesi zorunlu değil. İkincisi yine harf inkılâbı yine dil ve cahil bırakılma meselesi. Peki 3.selim ve 2. Mahmut zamanlarında ki Osmanlı'da ıslahat hareketlerinin içerisinde dilin de yer bulduğunu pek ala biliyorsun. Peki Batı'nın kabul etmek istemediği , fakat Latin harfleri diye söylediği harflerin Göktürk alfabesi olduğunu bilmiyor olamazsın...Selam ve dua diyelim bakalım.
 • 1 Yıl Önce

Erhan batur

Arap alfabesi de Latin alfabesi de bize ait değil, kafayı takmışınız araba Osmanlı'ya bize doğudan ne fayda geldi hiçbirşey, en iyisi Göktürk alfabesi o zaman onu neden yazmazsınız, neden bu ülkede adaleti yükseltmezsiniz..
 • 1 Yıl Önce

Sinan

18 yılda 500 milyar dolar faize.... BU YIL SANİYEDE 1078 DOLAR ATO’ya göre, Türkiye bu yıl saniyede 1078, dakikada 64.7 bin, saatte 3 milyon 881 bin, günde 93 milyon 151 bin, ayda 2 milyar 833.3 milyon, YILDA 34 MİLYAR DOLAR İÇ ve DIŞ BORÇ FAİZİ ÖDEMESİ GERÇEKLEŞTİRECEK.... 500 milyar doları FAİZCİLERE KİM VERDİ ....VERMEYE DEVAM EDECEK ..
 • 1 Yıl Önce

handan Kızılay

Biliyorsunuz “Şapka” giymek de mecburi demişsiniz Oysa şapka giymek mecburi olmamıştır Şapka dışında bir başlık giyilemez denilmiştir yasada. Ama hiç bir şey giymeseniz de giymezsiniz. Zaten milyonlarca insan da giymemiştir ne dün ne bugün.
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23