• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

ABD seçimleri Türkiye’yi nasıl etkiler?

27 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Mustafa

20 yildir bu ülke manen büyuk tahribat aldi.faiz içki kumar fuhuş aldi basini gitti.alimler hocaler diyanet yöneticileri hicbir gün uyarmadi detbir almaya davet etmedi.bankalarin ķar etmesine sükur eden yönetiler.oldu. AALLAH A SAVAŞ ACAN TOPLUM PERİŞAN OLMAYA MAHKUMDUR.TEZ ELDEN KURAN VE SÜNNET YOLUNU TERCIH ETMELI ÇÖZÜM ARADIGIMIZ KONULARI ANAYASADA DEĞIL KURANDA SÜNNETTE ARAMALIYIZ.YOLSUZ EVSIZ AŞŞIZ YAŞARIZ ALLAHSIZ ASLA. ALLAHSIZ YASAMAK DEMEK NEFESSIZ YASAMAYI TERCIH ETMEKTIR. ODA FAZLA UZUN SÜRMEZ
 • 1 Yıl Önce

Namyelüs

Allah'ın yarattığı hayvanlara anlamlar,sıfatlar yüklemek ve bazılarını aşağılık bir mahluk olarak tanımlamak nasıl bir aklın ürünüdür.Eğer dile gelselerdi insanlar için neler söyleyebileceklerini hiç düşünmez misiniz?ABD seçimlerinin Türkiye'yi ve dünyayı nasıl etkileceğini anlamak için o gün tarafların kimlerle iş birliği yaptığını bilmek yeterlidir.Kovulmuş seytandan Allah'a sığınırım.
 • 1 Yıl Önce

Hürdüşünce

Bu zamana kadar derin abd nin adamları tarafından Türkiye'ye yapilmak istenen yaptırımları Trump engellemiştir. Bunu en iyi bilen CB RTE dir. Trump bu yüzden derin abd nin adamları tarafından ablukaya alındı seçimi kaybetme riskiyle karşı karşıya biden pedofil olduğu biliniyor demokrat olsada derin abd yede istediğini yapacağım mesajı veriyor. Zaten pedofil birisiyse hem cumhuriyetçilerin hem de demokratların her dediğini anında yerine getirecektir. Clinton un başına gelenleri unutmayın bunların ahlaksızlık karıyla ilgili gizli kasetleri var bunlara göre Trump in gelmesi Türkiye için daha iyi olacaktır ama tabi tersinide gözden uzak tutmamak gerekir.
 • 1 Yıl Önce

Ayşe meliha gürleyen

Bütün söyledikleriniz gerçekten bir bir çıkıyor sizi geç tanıdım. İşiniz gücünüz rast gitsin. Saygılar
 • 1 Yıl Önce

Yeniden Refah

bana ne amerikadan
 • 1 Yıl Önce

Kadir başhoruz

yorumcu, arkadaşını söyle kim oldugunu söyleyecekmiş. bak bak hiç duymamıştık adınınyazsaydın güzel sözler döşüyeydik trap mahalle arkadasımıki, beraber yürümüş yamurlu yollarda. Darbeli yollarda trap kimseyle dost deyil onunla dostlugu chp hdp ip sp daha iyi bilir biz sizi öyle biliyok.
 • 1 Yıl Önce

Dramalı

inşallah sayın hocam. taştaşıyan yazara benzemessin gerçekten çok üzülürüz selamlar
 • 1 Yıl Önce

Hasan Ali

Damat haklı hiiiiç dolara bakmıyooor. Çünküüüuuuuu, maaşı dolarla almıyoruz. Onun içiiiiiiiiin bizi etkilemez. Ekonomimiz zaten şaha kalkmış gidiyor. Dünya bizi kıskanıyoooooor.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Silleli

Abdurrahman abimin yazısına hiç yorum yapılmamış hayırdır. yoksa benimsenmiyormu. Allah sonumuzu hayr eylesin.
 • 1 Yıl Önce

Adi lazım değil

Dostum Trump!!!!! Bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim... Beraber yürüdük biz bu yolll..... Bana hersey seni hatırlatıyor...
 • 1 Yıl Önce

Kadir başhoruz

kim bu küstah papatyalarda bahseden. Sana da kına yollarız kıç..
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

sağa dönerseniz mūnafiklari sola dönerseniz kafirleri görūrsùn ve dahada derinden irdelerseniz perde nin arkasinda şeytan ve yeryūzūndeki varislerini görūrsūnūz, zira neo liberalist cumhuriyetçileri ve kūreselci demokratlari görūrsūnūz. Keza buzdeki sosyalist ve liberal muhafazakar da ayni. Aslinda bu iki şeytani yapinin kablolari birbirlerine bağli ve ayni firizden besleniyorlar. Şeytan aldatici ve hilekar sistemini yeryūzūnde çoktan kurmuş.Eğer bizim tarikat ehli ne diyor? Biz ehven i şer yaparak iki kötūnūn arasindan en az zarar vereni seçeiyoruz diyorlar. Açikcasi biz iblisin bize sunduğu iki kötū seçenekten birini seçererek ve seçtiriyoruz diyorlar. Sonuçta birisi zehirli yilan diğeride akrep. Fakat mūnafiklar ile mūcadele etmek kafirler ile mūcadale etmekden daha çetin. Zira onlar Allah in adi ile Allah yolundan alakiymaktalar. Oyūzdende Mūnafiklar cehhennim en son kati olan 7. katta ebediyyen rabbimizin azabindan kirtulamayan sapkin firkalardir.
 • 1 Yıl Önce

500 bini dolar üzerinden ödettirebilirler papatyalar!
 • 1 Yıl Önce

Kadir başhoruz

abd seçimlerinde aday trap ve biden, trap denenmedimi birdaha neden bidende trapdan geri kalmaz madem ikiside birbirini aynısı. desene yine dünya kan aglayacak. hiçmi dünyaya huzur getiren kalmadımı bunları seçmeye gerek yok aralarında zar atsınlar, nebir fayda gördüm ne, faydalandım. hep borçlu kaldım Türkiye adım.
 • 1 Yıl Önce

Nihal

biden demokratik mi? yoksa ruh hastasımı? Trump israil manyağı kızından damadından ötürü ruhunu şeytana yani israile satmış bir hasta diğeri de maalesef normal değil ne demokratı?Hasta manyak ne dediğini bilmeyen bir vahşet ama ruhunu israile satmaz en azından çünkü kızı yahudi dininen geçmemiş damadı israilli değil ama trump sadece israilin çıkarlarını hedef sayan zombi
 • 1 Yıl Önce

Atakan

Ben en çok sizi nasıl etkileyecek Sayın Dilipak onu merak ediyorum
 • 1 Yıl Önce

gurbetci Abdullah

Hocam, Trump dengesiz biri degil, rolü geregi öyle...Yeni dünya düzeni icin özel secilmis biri...Pentagona ragmen beyaz sarayda kimse bagimsiz siyaset yapamaz...Biden gelsede ayni öyle...
 • 1 Yıl Önce

Kadir başhoruz

Nuran hanım politika bu. Her ikiside Türkiye dostum dese , rekabet olmaz her kim Türkiyeyi cepe alırsa şaslı sayılıyor. Trapın dostlugu sabahdan ögleye kadar, ögleden sonra unutur. dış politika bu önemli. madem trap abd başkanı Türkiyeyi dost ediyorsa bizdeki abd yanlıları bize kendi milletine neden düşman.
 • 1 Yıl Önce

Uyan

Sayın Dilipak merak etmeyiniz, bu ülkede basireti açık, hiç kandırılamayan insanlar var. Siz onlara takılın bence...
 • 1 Yıl Önce

Mehmet ay

... Bir devlet adalet ile ayakta durur. Eger adaleti yok sayarsan herkes kendi adaletini uygulamaya calisir. Bu adalet herkese birgün lazim olur. Demedi demeyin......
 • 1 Yıl Önce

Murat

Hocam son paragrafta çok kötü çaktın hükümete yine.Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali.İnşaallah anlaması gereken anlamıştır.
 • 1 Yıl Önce

Malkoç

İngiltere, 14 Ekim Çarşamba günü Güney Kıbrıs Rum Yönetimi idaresindeki Nemesis-2020 tatbikatına katıldı..... Belki, içinizde bilenleriniz vardır. İngiltere bu tatbikata geçen senelerde de katılırdı. Ancaak bu sefer durum çok daha değişik. Tatbikata ABD, Fransa, İtalya, Yunanistan, Mısır, İsrail ‘de katıldı. Tatbikat senaryosu Rumlara ait ve MEB sahasında """SONDAJ YAPAN GEMİYE "" MÜDAHALEYİ veya gemiyi önlemeyi arama kurtarma vs. konularını kapsıyor.... İngiltere, bu sene yedincisi yapılan Nemesis tatbikatına 21 gemi 12 uçak ile katıldı. İngiltere, biri amfibi hücum gemisi olmak üzere 3 büyük gemiyle tatbikata iştirak etti. İngiltere’nin 3 savaş gemisiyle birlikte Rum kesimiyle eğitimler için gönderdiği asker sayısı bin 200 kişi. Rum kesimine gelen İngiliz askeri kuvveti içinde deniz piyade komandoları da bulunuyor. “Ee biz bu haberi medyada görmedik” mi dediniz. Vallahi, ben de Ankara’da yanıp sönen lambaları kovalarken son anda İngiliz ve Rum medyasında yakaladım. Üstelik, Kıbrıs’taki İngiliz Yüksek Komiserliği’nin internet sayfasına açıp bakın, orada daha fazla ayrıntı var. Kankaların medyasında, bütün haberlerde başlık neredeyse aynı; “İngiltere ilk defa bu kadar büyük bir deniz gücünü Kıbrıs’a gönderdi” diyorlar… ★★★
 • 1 Yıl Önce

turgut ertav

ABD seçimleri Türkiye’yi nasıl etkiler?Bu sorunun cevabı gayet basit.Trump kaznırsa ;ABD Türkiye nin yanında,Biden hazanırsa ABD Türkiye nin karşısında olur.Çünkü Biden,Erdoğan a dostum Erdoğan diye hitap etmedi.Aksine Erdoğan ve Türkiye karşıtı olduğunu daima belli etmiştir.Onun için, AKP cenahı derhal ABD de Trump için kampanyaya başlasın..
 • 1 Yıl Önce

NURAN DEVRES

Elbette Trump'ın tutar yani yok. Bir bakıyorsunuz deli, bir bakıyorsunuz çocuk. Ne yapacağı belirsiz. Ama en azından-mantığı olmasa da-duyguları var. Erdoğan'a da sempati duyuyor. Zaten evrensel akılla değil șahsi hisleri ile hareket ediyor. Biden ise acayip bir Türkiye düșmanı. AB ülkelerinin hepsi Biden'ı istiyor. Onu daha mantıklı, tutarlı ve bilgili buluyorlar. Ama Biden Türkiye için hiç iyi olmaz. Bunu hepimiz biliyoruz. Düșmanlığının nedeni belirsiz. İçten pazarlıklı, kötü bir adam. Uluslararası ilişkilerimizi de, enerji aramalarımızı da, Kürdistan olayını da, Kıbrıs konusunu da, ekonomimizi de çok kötü bir șekil de etkiler. Dua edelim de Trump kazansın. En azından kötünün iyisidir.
 • 1 Yıl Önce

İlbeyhan

TRUMP KİMDİR ?....Dedesi' nin mesleği ,madencilere konaklama ve beyaz kadın temin etme işleri idi .... kendisi de müteahh İT..... Hayat felsefesi ; PARA , GÜÇ VE PLAYBOY KADINLARI .... 90 -60 -90 .....sarışın ....kitap okumayan , kıyafet , mücevher , magazin dünyasının kadınları .... yani kısaca NEFS ehli , DÜNYA ehli .... aynı zamanda acımasız , kahpe , vahşi bir KATİL ... damadı ise SİYONİST , EVANGELİST UŞAĞI KUSHNER .... birilerinin dostu TRUMP bu , hepsi bu ......KİTAP OKUMAZ ....diğeri BİDEN ..... TEK KELİME İLE ' " KATİL " .... huzurlarınızda birilerinin dostu Amerika'nın başkan adayları ....AMERİKAN HALKI da bilerek cahil bırakılmış bir halktır....kolay yönetilsin diye ... DÜŞMAN YÖNETİCİLERDİR.... AMERİKALILAR değil ....
 • 1 Yıl Önce

Bağımsız Türkiye' ye doğru

'TC Mahkemeleri TL para birimi dışında yapılmış tekliflere dayalı sözleşmeleri geçersiz sayar' diyerek bağımsızlığını ilan eden bir kanun çıkarabilecek var mı? Sanmıyorum.
 • 1 Yıl Önce

51 inci eyalet

Türk para birimi 'dolar' dır; bütün teklifler dolar üzerinden verilir, mahkemeler anlaşmazlıklara bu dolar üzerinden bakar. Ucuz ve değersiz şeyler ise ara para 'TL' ile halledilir. Ehh, amerikan seçimlerinin Türkiye' yi nasıl etkileyeceğini varın siz düşünün.
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23