• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Homer’in düşü: İlyada ve Odesa

56 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Aydın soy

4 yıldır sizi hergun okurum. Bu süreçte 2 yada 3 yazınıza katılmadım. Bu süreçte bazı yalakalar size düşman çünkü Hak bildiğinizi söylediniz. Sizi destekliyoruz eski çizginizi bozmayın lütfen. Müslümanlar 3 sınavı kaybetti. Kadın, makam, para haklısınız
 • 2 Yıl Önce

Lütfen gerçekleri yazmaya devam edin.Gelir dağılımındaki dengesizliğin nedenini yazın.

Güzel Türkiyemiz, kadına verilen sınırsız yetki ve özgürlüklerle gittikçe daha refah, daha özgür olmuyor.Tam aileler daha çok kazanma uğruna, daha az çocuk yapıyor, daha çok döviz biriktiriyor, daha çok ev araba alıyor, daha çok rant ekonomisi sağlıyor.Bu gidişat iyi değil.
 • 2 Yıl Önce

İbrahim

Dün baş örtüsü mağdurları dinlerinin gereğini yapmaları için kahramanlık teranelerini çalarken bugün sanki yüreklerinde din Kemale erdide modalist kimliği sahiplenerek siyaset arenalarında endam beyan ediyorlar dün Sayın dilipak'I Hak savunucusu görenler küresel tağuti mahkemelere şikayet ediyorlar hakı haykıran dilipak ağabeyimi kutluyorum din talallığı yapıp sermaye yığanlara lanet olsun lanet olsun lanet olsun
 • 2 Yıl Önce

AHMED

Hocam sonunda Ak Parti kadın kolĺarı başkanı sizin dediginize geldi. İstanbul sözleşmesini kaldıralım diyor. Sonuna kadar sizi destekliyoruz. Ak Parti sizi de mahkemeye verdikten sonra geti ne kaldı. Ak Partinin bittiğinin işaretidir bu.
 • 2 Yıl Önce

Ahmet

..Merhum abdurrahim karakoç neyi olaydı akitte şimdi nevar koronayı falan unuturduk
 • 2 Yıl Önce

Ahmet 61 é

Tarikat YOL demek canım kardeşim, yani şeyh,.şıh, gavs, kutb herneyse hepsinin tutturduğu kendine göre bir yol,, haa ister her Samimi müslüman gibi Allahla arana hiç bi kulu sokmaz sevgili peygamberimizi, yüce yaradını dilinden düşürmez şükredersin, şirke bulaşmassın, ister bunların kulu kölesi olur bunlara taparsın, tercih senin, herkesin,,, bizim rehberimiz kuran, YOL göstericimiz hz Muhammed sav,, Kuran Allahdan başka dostlar (veliler) edinmeyiniz der, Biz .böyle öğrendik, bağışla, cehaletimize ver..
 • 2 Yıl Önce

Mustafa Adıyaman

Hocam sen ne yazıyon yav valla bişey anlamadım. Akşam yorgun argın işden geldik bir iki yazı okuyak dedik, boşa gayret, heç bişey anlamadım.Biz çok cahil kişileriz heralde.
 • 2 Yıl Önce

Abdülkadir

Valla bizim inandığımız dinde de aynısı var.hepsi mitolojik efsane türünde şeyler Allah cin şeytan ifrit melek cennet cehennem huri indirildiği söylenilen Kur'an dan önce Arap ve o yörenin insanlarının inançlarında olan mitolojik ifadeler yani bunda sadece batılılar değil İslam denilen coğrafyada bakmak lazım bana göre din insanların uydurduğu mitolojik hikayelerden başka bir şey değildir.  
 • 2 Yıl Önce

Ferhat dan Ahmed 61 'e

Tarikat uygulamasi gayri islami bir uygulama, tarikat ve onlarin şeyhleri her dönem padişah larin fetvaciliğini yaparak saltanat sistemini ayakta tutabilmek için ona islami bir kilif uydurmuşlar ve muminleri gayri islami olan saltanat sisteminw tabi olmalarini sağlamişlardir. 
 • 2 Yıl Önce

Ahmed61 den hadiye

Hadi....tarikatlar hakkinda ne biliyorsun? Tarikatların negibi zararları oluyor...osmanlı padişahlarının çoğunun tarikat ehli olduğunu biliyormusun? Tarikatın özü nedir biliyonmu Allahın rızasına uygun yaşamaya çalışmak, sahabe'i kiramın gibi olmaya gayretetmek.
 • 2 Yıl Önce

adem

ali isimli yorumcu o sözü davutoğlu değil reisiniz söyledi samda cuma namazı davutoglunu iftira attın iftira dinimizce en büyük günahtır git davut oğlundan özür dile samda namaz kılacağız diyenide yaz
 • 2 Yıl Önce

Ahmet

Birisi de türkiyede içinin ku marin erdogan la başladığını söylüyor bellki ya fetocu ya suleymanci bunlar hangi hayal aleminde taşıyorlar acaba erdogan dan önce bunlar yokmuydu be ga filled yüz yıldır batının somurgecilikten gibi yaparsan onlar gibi olursun bat hayranlığı nin sonucu ip elden kaçmış bir kere geri dönulmesi çok zor bunlar gibi dini imanı ara olan cikarci satılmış sözüm ona din istismarcisi cemaatler yuundn İslamın adı lekeleniyr insanlarmuslumanlarin hepsini böyle sanıyor islam a en büyük zararı bu gibi dn istismarcisi satılmış lar veriyor
 • 2 Yıl Önce

ormanda yetişen agaç,bir ustanın elinde olursa yararlı şeyler olur ya baltacının eline geçerse odun olur

İnsanda böyledir irşat ve tebiye edilmezse bozuulur yolunu şaşırır. güçsüzler güçlülerin baskısı altında yaşar güçsüzler kendini koruyamıyorki dinini korusun.
 • 2 Yıl Önce

TAMYOBAZSEMİH

hauhauhauhauhaau abijim cehapa maveddi akp parti rejimi kurtarıyo .. 
 • 2 Yıl Önce

davinci

bizler yunan arap mitolojisiyle oyalanırken Amerika ( truva atı) gitti kaz dağlarını aldı.trakya (troya) doğal gaz çıktı trakyayı aldı.bizim kilerde teşvikkkte teşvikkk teşvikde teşvik yattıkları yerde.daha ne yapsın devlet vergi affı teşvik ne gerekiyorsa veriyor. 
 • 2 Yıl Önce

tam yobaz semıh,ben senin gibi deyilim bozuldu ayarım

sennin gibi gereksizlri çok duyarım ben tam deyil yarım yobazım kusura bakma fıyakanı bozarım.
 • 2 Yıl Önce

Hadi

Bakın Sayın hatip, Bu ülkede Zinanin , gayri meşru iliskilerin , feminizmin istanbul söz. Adaletsizligin , vb her seyin temelinde yatan Sebeblerden en Birincisi TARIKATLER VE onların Islamı Saptırmalarıdır.GUNUMUZDE KUR AN VE SUNNETIN ANLASILMASININ ONUNDEKİ EN BUYÜK ENGEL TARIKATLERDIR insanlar bu gibi Seyh hoca ilahiyatcı para hocaları yüzünden , Dinden Soguyor 
 • 2 Yıl Önce

Atakan

Ben seni samimi derdi din vatan millet olan biri olarak tanır bilirdim 
 • 2 Yıl Önce

TAMYOBAZSEMİH

ver gazı abijim  
 • 2 Yıl Önce

sayın erdoganın danışmanları

peki neden danışman adı üstünde danışma niye o danışman süper zekanı o kime danışıyor.  
 • 2 Yıl Önce

Okur

Ülkenin gündemi dolar işsizlik açlık yoksulluk yolsuzluk şu, ne işlerle mesgulsunuz. Tuzunuz mu Kuru
 • 2 Yıl Önce

yorumcu Nuri bey bugünnde okummun gibi yap

işte bilgilik böyle birşey. latin harflerini tanımakla her dil anlasılmaz ,dr ,da tıp dilinde yazıyor sadece ezzane yada bu meslegi yapan okuya biliyor üzülme sende anlayanları oku.
 • 2 Yıl Önce

İlhami YAHŞİ

Hocam yazınız bana biraz karışık geldi birşey anlamadım.Herhalde biraz uykusuzum.Selamlar.
 • 2 Yıl Önce

nuri

Hoca bu yazdıklarını kaç kişi anladı?! veya kaç kişi tam okudu?!veya bizlere ne katkısı olacak???ben iki kez okudum ne okudum? ne anladım?ne fayda sundu??!! HİÇ HİÇ HİÇ...
 • 2 Yıl Önce

Ahmed 61

Bizim oylarımızıda vesilesiyle uygulamaya koydukları ist sözleşmesi, Cedaw, zinanın suç olmaktan kaldırılması (geriye nekaldı)....gibi uygulamalardan dolayı oy verdiğimize çok pişmanız Yarabbi biz bunun için akpartiye oyvermemiştik bizi affet YARAB bizi affetYARAB.
 • 2 Yıl Önce

bir sendika başkanı arkadaşım anlatmıştı

bir faprikada sendikasız çalışırken bu arkadaş öncü oldu işveren sendikanın faprikaya sokmak istemiyordu .işciler işi durdurdu ve sendikalı olmayı kabul etti .sendikalı olmayınca toplu sözleşmeden yararlamıyon işten atıyor hile katıyor isterse kapatıyor derken. yıllar sonra iş veren bu sendikacı arkadaşımıza her fırsat buldugunda ,sen kalbimmize hançer sapladın dermiş. bu arkadaş iş verene kötü oldu.çogu yalakalık yaparken bunun eline birşey geçmedi .sadece işyerine adaleti getirdigi için mutluydu bunun için ne tenkitler duydu o vicdanından sorumluydu.
 • 2 Yıl Önce

davinci

bazıları TEVRAT ın ve diğer din kitaplarının mitolojiden alındığını söylemişler size.o mitolojide efsaneleştirilerek anlatılanlar gerçekte yaşamış insanlardır.tanrı dedikleri o dönemin kralı tanrıça dedikleri o dönemin kraliçeleridir.efsane masal mit dedikleri şeyler gerçekte yaşanmış olaylardır. kişiler gerçektir.anlatılanların mit olması efsane olması gerçek dışı oldukları anlamına gelmez.örnek bakınız troya savaşına.
 • 2 Yıl Önce

Zafer

Ehli Irsadin özelligi, avamin idrakine göre hitab etmesidir. Dilipak bunu bilmez degil, o halde kendisinin Havas´a demek istedikleri var. Yerine ulastiysa ne ala.
 • 2 Yıl Önce

hasan hüseyin

istanbul sözleşmesine karşı olmanıza şaşırıyorum.Atatürk olsaydı zekasıyla neler yapardı kimbilir.Müslümanlar insanlığın anası olarak havvayı kabul ederler.yine insanlığın ilk annesi sayılan gökten düşen kutsal taş vardır kabede.bu taşla yeryüzüne geldiğine inanılır yaşamın.hacerül esved.ülkemizde katliam var katliam.istanbul sözleşmesi ne ki milletin topyekün ayaklanması gerekiyor.
 • 2 Yıl Önce

hira teşekürler

Teşekürler hira.
 • 2 Yıl Önce

Mevcudi Sani

Tevrat’ın mitolojik yüzünü yakalamış gözüküyorsunuz. Biraz daha zorlayın Kuran’ın mitolojik boyutuna ulaşın. Gerçi siz bunun farkındasınız, bizim farketmemizi sağlamaya çalışıyorsunuz. Teşekkürler..
 • 2 Yıl Önce

hira

Dunya genelinde egemen olan sahte ilahlar,emperyalist,kapitalist diktatorler son olarak coronayı gundem yaptı.ortada kesinlikle pandemi falan yok,bir saglik sorunu yok.ortada seytani emperyalist güclerin başını cektigi ,işbirlikci,uydu devletlerinde katıldıgı buyuk sahte bir proje var.komplo var,medyatik ilizyon var.coronayı planlayan güçle 11 eylulu planlayan,15 temmuzu planlayan,beyrut patlamasını planlayan ,deaş ı dizayn eden güç aynı güç. film sahneleri gibi,maskeli steril elbiseli saglik personelleri,entube edilmis hastalar,tabut,mezar goruntuleri hergun tekelleşmis medyanin gundeminde.hergun tv lerde gercek dısı vaka,olum sayıları adres ve isim verilmeksizin sadece rakam olarak yayınlanarak topluma korku pompalanıyor.normal olumleri korona olumleri olarak veriyorlar. halbuki corona klasik bir grip virusu,herkesin yilda 1-2 defa ayakta gecirdigi gribe sebeb olan bir virus. buyuk emperyalist devletlerin yonetimleri bu isin icinde.isbirlikci uydu devletler ,dso,ilac firmalari bu isin icinde.aralarinda isbirligi var,beraber hareket ederek projeyi yurutuyorlar.dunyadaki bircok devletin yonetimleride bilerek,bilmeyerek veya korkudan bu insanlik dusmani diktatorlerin emrinde hareket ediyor.resmi kurumlar,stk lar,media gonullu koleler olarak cagdas firavunlarin emirlerini uyguluyor.sahte test,vaka,olum sayilari ileri surerek istedikleri zaman karantina,sokaga cıkma yasagı,maske zorunlulugu vb. uygulamalar yapabiliyorlar.argumanları cok guclu ve zekice;"hic kimse toplumun saglıgını tehlikeye atma hakkına sahip degildir"iyi dusunulmus,iyi tasarlanmıs buyuk bir proje. hemen hemen her devlette bu seytani gucle isbirligi yapan yerli isbirlikciler var.bu isbirlikciler hergun tv lerden salgın dahada kotulesecek,2. dalga gelecek,hicbirsey eskisi gibi olmayacak ,rekor vaka ve olu sayısı vb. seklinde beyanatlar vererek topluma korku ve tedirginlik pompalıyorlar,toplumun tepkisini test ediyorlar. su anda dunya genelinde tedirgin bir bekleyis ve belirsizlik hakim.icerigi suphelı aşı soylentileri var.kimlik,seyahat,egitim hakki vb. hepsi aşıya bagli olacak seklinde soylentiler mevcut.ama bu seytani guclerin asıl plan ve hedeflerini sadece Allah bilebilir.ama gercek suki;karsımızda insanlıgın gelecegi konusunda kendisini karar merciinde goren ,yeryuzunde ilahlık taslayan, kibirli ,uluslararası ugursuz bir ekip var. her yonden(sosyal,ekonomik,dini vb.)insanligi ve gunluk hayatini istedigi gibi yeniden dizayn etmek isteyen ve bu amac icin herseyi mubah goren zalim bir güc odagi var.ve bu gücün projesi olan corona. evet,cagdas firvunlardan olusan ve seytanin emrinde hareket eden bu ekip insanlıgın kokune kibrit suyu dokmeye kararlı,şakası yok,gayet ciddi ve oyun oynamıyor.milyarlarca insana cehennem hayatı yasatıyor.baskı ve zulum gittikce artıyor. boyle giderse ilahi azap cok yakın.
 • 2 Yıl Önce

begendigim yorumlar

biri yorumcu yılmaz. enaz senin kadar anlamak zorlanman,da haklısın hani üç kişisin birden kaş göz işareti ile ima edersin. dersin ya neoldu tikinmi var çokları anlamış bütüüüün yorumlar oku ufkun açılır.ikinçisi akyandaş diyor yazara bırak mayınlı tarlada yürümektense, biraz yemek tarifesinden bahset diyor.dogru yazar olmak zor.bir futbolcu olmak hakem olmak 100 kişi çalıştıran faprikatörden iyi sermayesiz bugünki makaleler fikkir geliştirici ister ilerici ister gerici bir olsun sevinci herkesin inancı kazancı kendine mesele ülke ise destek ol huzur toplumla olur.
 • 2 Yıl Önce

davinci

şimdi bu afrodit günümüzde MERKEL mi oluyor :))) Yunanlar savaşı kurnazlığıyla ünlü İthaka kralı Odysseus'un tasarladığı dâhiyane bir hileyle kazanır.Afroditin doğumuyla başlayalım.babasına bir tırpanla saldıran krikus onun hayalarını parçalar.akan kan denizlere bulaşır bu kandan Afrodit doğar.Bir deniz kabuğunun içinde kıprısa gelir bu kıprıslı tanrıça.nihayetinde troya savaşı başlar.Homeros’a göre; tanrılar ikiye ayrılırlar savaşın başında. Hera, Athena, Poseidon, Hermes ve Hefaistos Akha ordusunu korurken; Afrodit, Ares, Apollon, Artemis ve Leto Troyalıların yanında yer alır....
 • 2 Yıl Önce

Ali

Sürekli sözleşmeden bahsediyorsunuz bu sözleşmenin arkasi da davutoglu çıkınca sesinizi kestiğini görüyorum ha şunu da belirteyim ben de bu sözleşmeye karşıyım ama sizin şu ak partiyi çaktırmadan yıkmaya calsmanizi anlayabilmis değilim bi günde muhalefeti eleştir inde samimiyetinize inanalim tabiiki hataları var kimse dört dörtlük değil ne yani erdogan gitsin başımıza kilicdaroglu ve ortağı hdp mi gelsin istiyorsunuz o zaman türkiyenin ne hale gelebileceğini hayal edebiliyormusunuz ben size söyleyeyim turkiye bölünmeye gider bunun bas mimaride kilicdar oğlu olur bu böyle biline sözde ataturkun partisi şimdiden bunun altyapısını hazırlıyor ama millet derin uykuda iyi uykular uyandığınızda bir de bakmissiniz Doğu ve Güneydoğu by by demiş şu anda en önemli mesele bu
 • 2 Yıl Önce

davinci

bahsettiğiniz europue bugünki avrupayada ismini vermiştir.
 • 2 Yıl Önce

davinci

mısırda isis akadlarda iştar gibi .. anadoluda tanrıça Kybele günümüze kabe olarak ulaşmış.Friglerde gökten düşen taş.Kibelenin merkez tapınağı Pessinus şehridir. Ve Pessinus şehri ismini Yunanca “düşmek” fiilinden almıştır. Bir dönem h.z meryeme ithaf edilmiş kara taştan heykelleri yapılmış.bu insanlığın ilk anası bugün hacerülesved taşı olmuş.Kibele insanlığın ilk insanını doğuran bereket tanrıçasıda heykelleriyle anadolunun tarihi taaa mekkeye kadar ulaşmış tapınılır olmuş.ne olmuş eskilerin masalları okuyup anlatıp gülüyoruz işte.sonuçta tüm insanlığın hikayesi bu hikayeler.
 • 2 Yıl Önce

Abdullah

Yazık olmuş bunca saçmalıklarla sayfa doldurulmuş.Bize ne müşriklerin tarı ve tanrıçalarından...
 • 2 Yıl Önce

mehmet ali

Ah be hocam.
 • 2 Yıl Önce

dünyada ammerikayı devlet ,diger degletleri de birer fert görürsek

tıbkı her devletin kanmunlarına vatandaşın uydugu gibi .abd ,ye başka devletllerde abd ,ye uyuyor onun isteklergine cevap veriyor çünkü kanun koyan o.
 • 2 Yıl Önce

Okur

Onlar kendi kült ünden devam ederler, bizim yapmamız gereken; "Allah'a güven, saye saril, hikmete ram ol" olmalı. Başka çıkış yok... Sadece bir sapan, arkasında Allah'ın emri "kun"
 • 2 Yıl Önce

Bilal

Onların mitolojik tanrı hikayeleri var da bizim yok mu? M.Kemal tanrısı Erdoğan tanrısı hepsini sollamis vaziyette .. sayın dost Trump ile bir olup 22 ülkeye savaş ilan ederek milyonlarca cana kıydılar en az 50 milyon insan evladı mülteci oldu, sakat kalan tecavüze uğrayan organ mafyası eline düşen işsiz evsiz kalan intihar eden, suç örgütlerine katılan, say say bitmeyen haram günahlara sebep olan bu münafık yoneticilerden bahsetmek bile yasak suç. O yüzden herkes mitolojik tanrı hikayeleri anlatmakla yetiniyor. Firavun lar falan. Yaşadığımız zamanın kotulerinden zalimlerin den bahsetmek işsiz kalma sebebi. Kerhane meyhane içki kumar faiz lgbt+yi serbest ediyor diğer taraftan da seçim yaklaşınca eline Kur'an alıp halktan oy istiyor sahte tanrı Erdoğan. Ha bir de bunun kankisi vardı lakabı Herkül idi, o da ayrı zalimdi. Bir gün devletin yağlı ballı kaymaklı ihalelerini paylasamayinca araları bozuldu. Herkül gitti fetö geldi:) işte isimler böyle degisiverir sahte tanrılara karşı gelirsen.
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

Bizde inanç gecim kaynağı. Seçim kaynağı. Üzerinde tonlarca kul hakkı olanlar tarikatlara koşuyor . Tarikatlara bağışta bulunursanız kurtulursunuz mantığı herkesin işine geliyor . Ödemiyor çaldıklarını ödemiyor üzerindeki kul haklarını ya kurtaracak şeyhi var yada nasılsa diyanet merkez camiinden cennete postalıyor. Halkın emeğıni calan Hırsızın dolandırıcının bilerek cenaze namazını kılan kıldıranın Allah belasını versin .resmi kayıtlı bir milyon dolandırıcı var . Resmi gazete de yayınlandı 80 milyonda bir milyon dolandırıcı hırsız.
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

Yüz kişi çalıştıran fabrika mı daha çok gelir elde ediyor ? Yoksa futbolcu veya teknik direktör mü? Yoksa hiçbir yatırım yapmayan hiçbir masrafı olmayan tarikatlar mı. ? Vergi getirilsin tarikatlara. Şeyhlerin malvarlığının vergisi ne kadar. Ayet ve din satanları niçin koruyorsunuz ?
 • 2 Yıl Önce

Emir kose

yazını tam okumuyorum..
 • 2 Yıl Önce

Mahir

İsrail devleti birinci İsrail .... Kuzey Irak Kürt bölgesi , İKİNCİ İSRAİL .... KUZEY SURİYE PYD -PKK KÜRT BÖLGESİ , ÜÇÜNCÜ İSRAİL ..... SIRADA DÖRDÜNCÜSÜ , BEŞİNCİSİ ..... BOP = BİP = BÜYÜK İSRAİL PROJESİ .... Zalim Saddam , Zalim Esad varken buralarda USA İSRAİL. PKK IŞİD yoktu ...... BAHAR İSRAİL ‘e , USA’ya , KARAKIŞ. ZEMHERİ , MART KARI MÜSLÜMANLARA ..... bu şerefsizin oğlu dawşdoğlu keşke bi namaz olaydı da , emeği camiinde namaz demiyeydi ....hem de 15 günde ..... fetoş ve ABD’yle beraber ....UTANMADAN DA ORTALIKTA GEZİYOR.., KİM NE ETTİYSE BULACAK. , her iki dünyada ...,
 • 2 Yıl Önce

Ak Yandaş

Selâmıaleyküm Mayınlı alanı terk etmen iyi oldu dilipak.Bu yaştan sonra mahkemeyle uğraşmana degmez.Bu günlerde biraz havadan sudan hatta mümkünse yemek tarifi paylaş. Selâm ve dua ile
 • 2 Yıl Önce

Ferhat

Hakikat şudurki Europe ve paris kelimeleri pagan kūltūrūnden gelmektedir. Bugùn AB nin ve Avrupa konseyinin arkasinda gizlenen derin gūçte paganizm inancina inanmaktadir. Bunlari kullandiklari masonik simbollerden görebilirsiniz. Yeryūzūndeki mevcut ihtilaflarin kaynağina inerseniz iki gurubun arasindaki yūzyillardir bitmeyen amansiz bir mūcadele görūrsūnūz. Bu iki gurup israiloğullarinin kendi aralarindaki çekişmeye dayanmakta, fakat özūnde her ikiside ayni yola çikmakta. Gūnūmūzdeki kūreselciliği savunan globalizm ideolojisinin öncūleri pagan kūltūrūnden gelmekteler. Bunlar AB ve Rusya olmak ūzere sosyalist ve komunist görūnūmūndeki taraflar. Bunlar samiriler olarak nitelendirdiğimiz kūreselci paganizme inanan taraf olarak değerIendirebilirsiniz. Birde diğer gurup var bunlarda talmutçu srailoğullari, yani abd yi ve israilin yöneten neo liberalist derin gūç. Dolayisiyla birinci ve okinci dūnya harbinden sonra ulus devletlerine şekil veren ve yeni dūnya dūzenini tasarlayan ğūçler gine ayni ğūçlerden oluşmakta. Bu iki gurup arasindaki çekişme mö 1200 yillara dayanmakta, zira babil civarinda israiloğullarinin oniki kabilesi arasinda olan samiriler ve yehuda lar arasindaki ayrişmalara dayanmakta. Hata bu ayrişmalar bunlarin imö 1200 yillarinda iki devlete bölūnmelerine yol açmiş. Bu iki devlet mö israil devleti ve yehuda devleti olarak ikiye ayrilmiş. Kisacasi bugūnkū rusya , çin ve abd arasindaki ihtilaflarin kökū bu kaynaklara dayanmakta. Allah bu iki taraf ile ittifak kurarak onlarin oyuncaği durumuna dùşūrenleri kahr eylesin.
 • 2 Yıl Önce

yılmaz

veya makaleyi anlayanlar varsa anlatırlarsa da olur.beklemedeyim
 • 2 Yıl Önce

Sancar

Ağa’nın bir azabı varmış , vakti zamanında .... Ağa yalanı çok söylermiş , her yalandan sonra da döner “ ÖYLE DEĞİLMİ “ diye tasdiklettirirmiş azabına ...... Azap’ta naçar kalır , her seferinde “ AYNEN ÖYLE OLDU AĞAM “ der tasdiklermiş .... iyice yaşlanıp , ölümün yaklaştığını hissedince bir gün ağa’ya : YETER ARTIK AĞA ‘ Bunca senedir YALANINA HE DİYE DİYE İMANSIZ GİDECEĞİM “ demiş .... HAK’KI DEĞİLDE BİRİLERİNİ TASDİKLEYENLERE İBRET .... DOĞRU ;ANCAK ALLAH’ın DOĞRUSUDUR ....
 • 2 Yıl Önce

yılmaz

hocam senin bu makaleden bir şey anladıysam ne olayım.olayı çözmeye çalışıyorum ama çözülecek gibi değil .az daha sadeleştirsen olmaz mı?
 • 2 Yıl Önce

Deniz

Naçizane ben de AGAMEMNON VE APOLLON’un günümüzde ki torunlarını anlatayım .... Baba ve boy BUSH’T’ları , obamaları , TRUMPLARI anlatayım .. MENDERESLER , ÖZAL’ların sonunu anlatayım ... Kılavuzu karga olanın demiş atalar , ders alan yok ... üstadların , kılavuzları n. Fazıl ne diyordu sene 1959 ....şöyle diyor "amerikan politikasını korumakla mükellefiz...amerikan siyasetini tutmak biricik yol...amerika'dan nazlı bir sevgili muamelesi görmek biricik dikkatimiz olmalı.yoksa bir amerikan bahriyelisinin iki yana açık bacakları arasında mütalaa ettiği kadrodan ileri geçemeyiz.dış siyasetimizde amerikan siyaseti ve iç bünyemizde amerikanizm politikasını kendimize tecezzi etmez(birbirinden ayrılmaz) bir siyaset vahidine(tekliğine) göre ayarlamakta büyük ve her işe hakim bir mana gizlidir." ...... keşke ALLAH’ın yolunda Vahdet ve sebat öğütleseydi.... KIŞ KIŞLIĞINI. , puşt puştluğunu yapar .... USA ; y....şak’tır... işi bitince satar ..... İRAN ŞAH’ını , SADDAM’ı , HÜSNÜ MÜBAREĞİ sattığı gibi satar .....adam müteahhİT .... dede TRUMP , beyaz kadın taciriydi ... İŞİ BİTİNCE ÖZAL’a randevu vermedi BABA PUSH’t .... 12 haziran da Moskova’ya gidiyordu MENDERES.... 27 mayıs 1960 da darbe oldu ..... ve hayatıyla ödedi USA’ya güvenmenin , Amerika’yla dost olmanın bedelini ....
 • 2 Yıl Önce

sayın yazara selam olsun

makale bir çok konudan,meydana gelsede bir anahtar kelime, zorluk yoktur alime .bende çok konuyu degişikde olsa bir biribe baglantı kurdugumda ,anlamakda zorlanan kişi yine cevabı anlatandan duymak ister bir bahce var sahibi var bahçede her mahsul salatalık domates kabak kavun kaysl şeftali kiraz ,derken birbirinden ayrı kiseye dokunmasada hayrı,bahce sahibine aylt alayı herbirinde hikmet aramalı kimi avrupa kimi yurdun malı milletse hambalı.
 • 2 Yıl Önce

siyhassal islamic piipıl tiyatrooları:

"eyy ilyada al sana, al sana.., pekiy odesa aldım bana, aldım bana.." der ve üçüncü perde kapanır, necip fazıl oturduğu yerden kalkıp tuvalete doğru cigara içmeye ilerler.
 • 2 Yıl Önce

Barış

1918 Çanakkaleye gelen gemilerin isimlerine bakıp kim neyi ne için yapmış bilincleri nasıl görün. bide ulkemizde hırıstiyanlığın hac güzergahına bakın buralarda yapılanlara bakın sosyal siyasi ekonomik. summun bukmun umyun fehum la takilun
 • 2 Yıl Önce

ÇORBA

Bir ordan bir burdan..
 • 2 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23