• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Haksızlıklar karşısında susarsanız!..

104 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Mehmet ay

Hocam yanınızdayız siz yazmaya devam edin
 • 2 Yıl Önce

Ziyaretçi

Onlar şerlerinden emin oldukları için dostlarını uzak tuttular. Kendilerine bağlamak için düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakın tutulan düşman dost olmadı. Ama uzak tutulan dostları düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu. Selâm ve dua ile.
 • 2 Yıl Önce

NİHAT OSMANOĞLU

Sayın Yazar, kendi tabirinizle AKP li papatyalara!? fahişe dediniz. Şu ana kadar 4 er şahit getiremediniz, Nur 4. ayete uymaya davet ediyorum. Yaptığınız zulümdür. Sessiz kalamayız. 1. dereceden İstanbul sözleşmesini karşıyım. Ailem adına, dinim adına mesleğim adına insanlık adına fıtrat adına karşıyım. Ama bu zulmünüzü örtmez. Selam
 • 2 Yıl Önce

Ahmet

Müslüman eleştiriden korkmamalı, doğruları veya faydalanılacak fikirlerden yararlanılır, diğerlerini almazsın. Bizim kültürümüze ahlakımıza dini değerlerimize ters olan İstanbul sözleşmesi tarihin çöplüğüne atılmalı. Bugün birçok hıristiyan ülkeler bile bunu kabul etmemiş. Kadınlarımızın korunması hakkında kendi kanunlarımızı düzenleyebiliriz. Elbet erkeğide sadece kadının beyanı üzerine mağdur etmemek lazım. Görülüyor ki istanbul sözleşmesi hergün kadınlarımızın öldürülmesini önlemiyor. Kanunlarımızda daha sert uygulamalar yapmak lazım. Elbet işin başı eğitim. Sorunun gerçek çözümünü kâinatın yaratıcısı Rabbimiz sunuyor: "kısasta hayır var."buyuruyor. İ
 • 2 Yıl Önce

EYYUP SULTAN

A-DAN Z- YE KATILIYORUM BU İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AK PARTİNİN SONUNU GETİRECEK
 • 2 Yıl Önce

Istanbul sözleşmesi öncesi asıl yanlış

Sayın cumhurbaşkanım, Güzel Türkiyemiz, kadına verilen sınırsız yetki ve özgürlüklerle gittikçe daha refah, daha özgür olmuyor. Tam tersine daha kavgacı, daha doyumsuz, daha bencil bir hale gidiyor.   
 • 2 Yıl Önce

Istanbul sözleşmesi öncesindeki büyük yanlış

Sayın cumhurbaşkanım, Güzel Türkiyemiz, kadına verilen sınırsız yetki ve özgürlüklerle gittikçe daha refah, daha özgür olmuyor. Tam tersine daha kavgacı, daha doyumsuz, daha bencil bir hale gidiyor.  
 • 2 Yıl Önce

Adaleti arıyorum

Yazıdan anladığım kadarıyla sizin gibi hissetmeyen insanları rahatça dövemediğiniz için bu kadar sinirlisiniz. Bırakın bu zorbalığı artık. Ben heteroseksüel bir insan olarak benim gibi hissetmeyen insanların da benim kadar rahat yaşamasını istiyorum. Benim gibi rahatça ve güven içinde sokağa çıkabilmeli, normal işlerde çalışabilmeli, fuhuş yapmaya mecbur kalmamalı. Onlara iş vermeyerek başka hiçbir seçenek bırakmayan, fuhşa zorlayan da sizin gibi insanlar. Hatta gizli gizli onlara gidip fuhuş yapanlar da aynı kişiler. İstanbul sözleşmesine başka birtakım sebeplerden dolayı ben de karşıyım. Bununla birlikte sizin gibi zorba insanlara da karşıyım.
 • 2 Yıl Önce

Hüseyn TURGUT

Istanbul sözleşme si derhâl kaldırilmali yuvalari yikti
 • 2 Yıl Önce

Ahmet

Dilipak der bu yol yanlış gel kardeşim gayrı dön Hak nerdeyse oradır ezel ebed dâim yön İhtiras ateşiyle yanma yalvarırım sön!! Ne nemrut ne ibrahim bilki ne ilk nede son.. Dilipağın derdinin dirhemin dağlar çekmez Bir ah etse arşu ferş yıkılır kıyam durmaz Mü'minin gördüğünü ol ahmaklar göremez Zerre-i misgal gaflet olacak mahşerde ton.. Uzlaşmaz Hak bâtıl Hakkın emri böyledir Ne firavun ne Mûsâ ne hâbil nede kâbil Lâkab-ı ebû cehil çirkef akla mukâbil.. Hikmet adl demokrasi baktı ol Nebî (s.a.v) ye bön.. Üzülme dilipağım Allah var elem yoktur Ashab-ı kehf sayısın ben bilirim buyurur Değilmiki bu dünya bir imtihan yurdudur Yusuf ha kuyudaymış ha sarayda neyazar Mağara kuyu saray , onların bir rabbi var..
 • 2 Yıl Önce

hani diyor ya her şey azar azar oldu

cumamız pazar oldu.
 • 2 Yıl Önce

evet karagül ibrahim biride sana kalkar sende kim oluyon

bu sözleşme yuva yıkıyor hala sen damdan bakıyon caka satıyon biri şöyle yazmış hatırımda kaldıgı kadar biri zinanın serbest olmasından evinde gayri meşru çocuk dogmasından lbgt gibi hoş hoş karşıılarmı.cevabın evet dersen kim oldugu belli oluyor.
 • 2 Yıl Önce

Bekir

Sayın Dilipak 2019 kpss karma alımdan dolayı mağdur olan öğretmenlerin hakkında da yazar mısınız Bu haksızlık karşısında da bize destek olur musunuz
 • 2 Yıl Önce

Emin

Mübarek, sandık başına giderken kimse cahil değil, sözleşme söz konusu olunca cahilimiz çoktur öyle mi? Ayasofya'nın tekrar ibadete açılması ve bu sözleşme konusunun tekrar gündeme gelmesi tamamiyle ekonomide ki kötü günlerin habercisi.
 • 2 Yıl Önce

yılmaz

bu bir kader değil.bu bir cinsiyet yönelimi cinsiyet tercihidir.yani doğuştan kaynaklanan çift cinsiyet bir hastalıktır.doğuştan bir problemi olmayıp cinsiyet değiştirmek için ameliyat yoluna gidenler(Transseksüel) doğuştan bir hastalık değildir.biri hastalık diğeri sapkınlıktır.bulunduğu cinsiyet durumundan diğer cinsiyet yoluna sapar.sonuç olarak bu yönelimi hoş karşılamak mümkünmü? bunu hoş gören bir zihniyetin niyetinden şüphe duymamak imkansızdır.Allah'a emanet olunuz.
 • 2 Yıl Önce

Ekrem

Bu ibrahim karagül denilen adamın sayın akit yazarimizin değerli büyüğümüz abimiz hocamız sayın Abdurrahman dilipak hocamıza akpnin yerinden cevap vermesi dil uzatması ibrahim karagül denilen adamın senin ne haddine haddini yerini bil bizlerde biliyoruz görüyoruz sayın recep tayyip Erdoğan ve ordumuz yedi duvele karşı savaş verdiğini ama içerdeki yani iç cephe dediğimiz cephe hainlerle dolu sen kalkipda İstanbul sözleşmesi umurumda değil desen ve sapık sözleşme üzerinden aba altından sopa gösterirsen ozaman ozaman orada dur derim ibrahim karagül efendi sen kimsinki Abdurrahman hocamıza dil uzatiyorsun 
 • 2 Yıl Önce

Akif

Hocam.gerçekleri görmek için herhangi bir üniversite mezunu olmak gerekmez...bu gerçekleri görmek istemeyenler olacak fakat önemli olan bu gerçekleri görmek istemeyenleri yasanın çıktığı tarihten bu güne bakmaları yeterli olacak sanırım. ..biran önce yasanın kalkması için yetkililerin vede Reis'in bu işe Son vermesi lazım. ...hatta bazı avrupalı devletler vede İskandinav ülkeleri bu yasaya şerh koymuş vede kabul etmemiştir. .
 • 2 Yıl Önce

Ah kilicdar ah!

Sen yok musun sen, hepsi senin yuzunden..
 • 2 Yıl Önce

Ferhat

Cūppeli farkinda olmuş olmalı ki mūminlerin sorunlarindan daha fazla kopuk yaşayarak islami temsil edemiyeceğini.  
 • 2 Yıl Önce

mustafa doğan

Sayın Dilipak, LGBT diye tanımladığınız insanların kaderi böyle olabilir mi? yani bu insanların kaderi böyle ise kaderlerini değiştirmeye çalışmalıyız değil mi?
 • 2 Yıl Önce

Andullah

Sayın Dilipak seni İstanbul sözleşmesi konusunda sonuna kadar destekliyorum bu meselede seninle beraber Ahmet Şimşirgil, Yusuf Kaplan, Ebubekir Sofuoğlu, Nuh Albayrak, Yakup Köse, Sema Maraşlı gibi ilk aklıma gelen isimler Siz hepiniz efsane oldunuz İstanbul sözleşmesini denen kobra zehirinden daha zehirin Panzehirleri siz siniz Bu ümmet size duacı Cenabu Allah iman nurunuzu artırsın Allah sizden razı olsun
 • 2 Yıl Önce

Chp

Hep bu chp nin isi. Gitmis imzalanislar bu sozlesmeyi dimi ama. Ne kadar ayip. Iste bu chp zihniyeti varya buuuu
 • 2 Yıl Önce

6284

Kıymetli hocam Allah sizden razı olsun sesimizi duyan her platformda hiç kimseden korkmadan doğruları söyleyen bi ilim adamisiniz
 • 2 Yıl Önce

Ferhat

KADEM in ve siyasi partilerin feminist ve Gender ideolojisine savunan stk lar ile ayni çizgide olmalari anlaşılır gibi değil. Toplumsal cinsiyet eşitliğini özūnde gender ideolojisini, yani cinsiyetsizliği ve feminizm ideolojisini içinde barindiran şeytani bir proje. 
 • 2 Yıl Önce

hasan

devlet olmasın kanun olmasında babalar erkek kardeşler evin kızı eline silah alıp mı uğraşsın bu hayvanlarla.ne kadar suçsuz insan annesini ablasını korumaya çalışırken cezaevine düşüyor onları dinlediniz mi hiç.
 • 2 Yıl Önce

6284 Mağduru

Dini ve milli birçok manevi değerini yitirmiş ve bilgi edinmeden fikir beyan etmeyi marifet bellemiş bir kitlenin bu milletin temel değerlerine konan birer dinamit gibi sözleşmeleri ve bağlı yasal düzenleme ve uygulamaları cehalet ve taassupla savunmaya çalışacağı aşikardır. 
 • 2 Yıl Önce

istanbul sözleşmesi tartışmasına objektif bakış

Benim anladığım kadarıyla Karşı çıkanların tezleri: 1- Karşı çıkanlar Kadınların korunmasına karşı çıkmıyorlar. 2-İstanbul Sözleşmesi kadınları korumak amacının dışına çıkıyor 3-Kadın ve erkek rakip ırk gibi gösteriliyor 4-Erkekler potansiyel suçlu gibi gösteriliyor 5-Kadını beyanı esastır meselesi evrensel kanun ilkelerine aykırı bulunuyor 6- Cinsiyet eşitliği kavramı ve alt uygulamaları farklı noktalara gidiyor deniliyor 
 • 2 Yıl Önce

Dikkat

Sürekli müslümanları eleştirenlere karşı dikkatli olun.
 • 2 Yıl Önce

Abi boşver yahu bu dünya sana mı kalacak..

Haksızlık yapan da ölüyo, yapmayan da, su içen de ölüyo rakı içen de..
 • 2 Yıl Önce

Tamyobaz femi usta

Huohhuhaaa
 • 2 Yıl Önce

Ahmed 61

Hemdemokrat hemlaik, hemkemalis, hemde müslüman.Olmaz kardeşim olmaz vallahi olmaz.
 • 2 Yıl Önce

cetin

Kadem , gücünü millet den almıyor. İstanbul sözleşmesinde bu derece taraf olmak istiyorlarsa genel seçimlere siyasi parti olarak katılsınlar.
 • 2 Yıl Önce

...49 50

almanyada fransada çinde sadece 50 insanı bir odaya kapatıp kesseler doğrasalar öldürseler buna ne yorum yaparsınız.Amerikada 50 tane siyah vatandaşı öldüürse polis.katlıam değil mi.ırkçılık.
 • 2 Yıl Önce

Sorumlu

Hocam Hakikat ayrı gerçeklik ayrı Siz hakikatın peşindesiniz ve bu insanlara çok ağır geliyor Gerçeklik daha çok işlerine geliyor çünkü gerçeklik mecaz elbisesini giyebiliyor Hüseyin Acarlar Hpcamın yazısnı okumanızı tavsiye ediyorum
 • 2 Yıl Önce

Istanbul sözlesmesini destekleyenlere

Rahmetli Muhsin baskani tanimadim ama vakur bir durusu, temiz bir yüz görünüsü vardin. Derdiki sizin derdiniz ne, üzerinde yadadigimiz dünyanin 1 saniyesine hükmedemiyoruz. 1 saniyesine dahi hükmedemediniz dünyada bu kadar firildaklik niye?
 • 2 Yıl Önce

yorumcu türk ,fatma nur her taşın altından çıkar

o anlamaz ama herkes ondan bıkar su gibi ışık gibi bir yerlerden sızar.
 • 2 Yıl Önce

istanbul sözleşmesi yorumcu ali yıldırımı rahatsızmı etmiş

sayın yazarrın hatasını düzeltmesini istiyor. yoksa bu sözleşme mesulu ali yıldırımmı.
 • 2 Yıl Önce

Rıza

Yorum yazan Ali. Sen uzaydamı yaşıyorsun. Yoksa CHP memleketi yönetiyorda biz bilmiyoruz. Hani Allah için adil şahitler olacaktık. CHP iktidar olsa farklı mı olacaktı. Sizin farkınız ne. 
 • 2 Yıl Önce

Ramazan yıgın A

Vatandaş senin itikatının düzgün olfugunu nerden biliyorsun..kendini akıllı temizmi sanıyorsun. 
 • 2 Yıl Önce

Türk

Fatmanur Altun Türgevin baskani. Fatmanur Altun Kademde yönetici. Yahu Türkiyede baska bilgili kadin yokmukide, her tasin altindan bu kadin cikiyor?  
 • 2 Yıl Önce

Timur

Yahu bu Kademciler insanlarla dalgami geciyor, bizi lbgt ile yanyana getirmeyin derken? Istanbul sözlesmesinin bir cok yerinde cinsiyet, toplumsal cinsiyet arka arkaya geciyor. Aradaki fark ne yahu? Cinsiyet demek dogustan kazanilan bir özellik, toplumsal cinsiyet demek sonradan kisinin kendine uygun gördügü bir cinsiyet. Kadem siz sakamisiniz, yoksa vasat bir filmin basrolcülerimisiniz? Biz Armut diyoruz onlar Elma diyor. Untanin.
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Sayın dilipak kuran ve sünnet hayattan cıkmış.Yerini soytarı sanatçıların hayatı ve internet siteleri almış.Simdi bir telefon bir metres veya koca demek.Oncelikle internet ve telefon varsa istediğin mahreme ulaşabiliyorsun.Bizde cehalet düz boyu olduğu için teknolojinin hep zarar kısmını kullaniriz
 • 2 Yıl Önce

Memet

Sayın hocam bu sözleşme imzalanırken kış uykusunda mıydınız? Ne değişti? Referanduma kadar körü körüne destekleyen Dilipak şimdi muhalefet yapıyor? Gemiyi terketme zamanı galiba?
 • 2 Yıl Önce

Halil

Partiyi yönetenler neden bu haklı sese kulak vermiyorlar? Ne zaman düzelecek bu parti?
 • 2 Yıl Önce

Nizam

Koyu bir solcu olarak Dilipak hocamı destekliyorum bir an önce bu sözleşmeden dönülmeli
 • 2 Yıl Önce

Ali

Sayin dilipak sürekli ak parti aleyhine azilarinizi okuyoruz allah içi bir de muhalefeti eleştiri son yaptığınız hakaretler le bardağı tasirdiniz bilmem farkindamisiniz sahi siz kime çalışıyorsunuz çok merak ediyorum ser ittifaki na mi ozaman gidin sozcu de falan yazın eminim hemen kabul ederler
 • 2 Yıl Önce

Tırşik

Bu ülkede müslümanlara hakaret etmek,hürriyet değildir.edebsizliktir,densizliktir,dinsizliktir..malesef ülkemizde DÖNME holiganların,hakaretlerine,aşagılamalarına fazlasıyla maruz kalıyoruz...
 • 2 Yıl Önce

Ak yandaş

Sayın Dilipak haksızlıklar karşısında tabiki susmayın.Hata ve yanlışlara itiraz edin..En dogrusu bu.Fakat zamanlama hatası ve hata yapanların isimlerini vermiyorsunuz.Hata burda...Zamanında neden yüksek sesle itiraz ep milleti uyarmadınız.En önemliside makam mevki peşinde olanlar tepeden bakanlar versa yolsuzluk haksızlık yapan kimler isim ve ünvan lütfen..isimleri bilelimki haksızlık yapmayalım..madem haksızlıklara savaş açtınız iyide yaptınız bu sözleşme dışında isim ve ünvan LÜTFEN..
 • 2 Yıl Önce

Bilecik

Hocam sagolun bu konuyu gundemde tutuyorsunuz. INSALLAH buyuklerimiz bu konuya bir el atarlar ve sozlesmeyi tekrar gozden geçirirler. Yoksa gidişat iyi degil... yalniz bu lgbt ile topyekün mucadele edilmesi gerekiyor. Cocuk kanallari, ulusal kanallar, reklamlar, müzisyenler... dediginiz gibi her yerden saldiriyorlar. Cok uyanik olmalıyız çok
 • 2 Yıl Önce

Ali Yıldırım

Yazınızda ifade ettiğiniz "Kaba Türkçesi şu:" cümlesi çok yanlış. Türkçenin kabası olmaz. Yani dilimizin kabası incesi yoktur. Dillerin imla kuralları vardır. Başka dillerin kabası olmuyor da Türkçe'nin neden oluyor. Bu hatanızı düzeltin lütfen. Size yakışanı yapmanızı istiyorum.
 • 2 Yıl Önce

Hüseyin

Kıymetli hocam daha önce onlarca defa yazdığım ama bir kere bile tenezzül edip yayınlamadığınız yorumlarımda hep şunu söylüyordum" bu gidişle Ali Karahasanoğlu Cumhurbaşkanı başdanışmanı siz ise baş fetöcü olarak tarihteki yerinizi alacaksınız" günaydın yine de dik duruşunuz için sizi kutluyorum. Zaten Akit gazetesi yönetimi bu yorumumu da yayınlamanızı da beklemiyorum doğrusu. Iktidar yancılığı kör etti gözünüzü
 • 2 Yıl Önce

Alper

Geyliği lezbiyenliği vs savunmuyorum karşı da değilim ama propagandasını da yapmam. Kim ne hali varsa görsün. Peki size göre ne yapmak gerek. Öldürelim mi, uçurumdan aşağı mı atalım, ne yapalım? Sırf gey olduğu için şiddete maruz kalan birisini görmezden mi gelelim. Şiddet uygulayana ceza vermeyelim mi ne istiyorsunuz onu söyleyin.
 • 2 Yıl Önce

Ramazan YIGIN

Bozuk mayadan düzgün hamur ve ekmak olmaz..18 YILDIR SÖYLÜYORUZ..BUNLARIN MAYASI BOZUK...BUNLAR CE-HA-PE den daha tehlikeli diye...İTİKAD-I BOZUK insanlardan düzgün amel sadır olmaz...Sizinle bizim farkımız Sizin DAVA ADAMI ZANNETTİKLERİNİZİ. biz daha önceden bilmemiz...ANLAYIN ARTIK ANLAYIN
 • 2 Yıl Önce

uzman

Ergenler bilmez ben hatırlatayım.Biz Türkiyeye çag atladan bulgarıstanın elektrgine muhtaç sanayisi olmayan muhtaç ve zavallı bir ülkeyi zenginleştiren kalkındıran Özal gibi büyük dehanın dahinin kıymetini bilmeyip demirelie yem ettik.Şindide reisi helede c.h.p ye yem ederseniz zayıflatırsanız bunun vebali agır olur.Reise akpartiye degil olan çogunluga olur.Bir avuç zengin dışında kazanan olmaz..
 • 2 Yıl Önce

Uğur

Ne yazık ki kemalist bir aileden geliyorum ama ben şeriatçı türkçü milli görüşçü yüm kısacası Türküm. Babam denecek herif 2004 - 2005 yılında kendisi gibi bir kemalist kadınla evlendi. Kadın çocuk yapıp 2011 yılı da boşadı bu herifi. 2 ev aldırttı, araba aldırttı, kendi evine tadilat yaptırdı. Kadın babam denecek herifin ruhunu ve cinselliğini ele geçirdi bunları yaptırdı. Şimdi 10 yıldır çocuk ve kendisi için süresiz nafaka alıyor. Toplam 500.000 tl olmuştur. 500.000 tl de tazminat gerekiyor. Tüm mirasa da çocuktan konmuş oluyor. Evleri arabayı da aldırmıştı zaten. Ee bir önceki erkek çocuğa yani bana ne kalıyor koca bir hiç veya artık ne kaldıysa. Buna göz yuman ne kadar baba denen şerefsiz namussuz var hepsinin Allah belasını versin. Çocucuğunun torununun rıskını elin fahişesine ve onun tohumuna geçiren ne kadar baba var hepsinin Allah belasını versin. İstanbul sözleşmesi 2011 de kabul edildi ve bu olaylar 2011 de başladı. Ben ne yapacağım peki? Bu şerefsiz namussuz fahişe kadın gibi hırsız mı olacağım? Babam gibi sapık mı olacağım? Devletin derhal İstanbul Sözleşmesini, Süresiz nafakayı, evlilikten ve erkeğin vefatından kadına geçen %25 miras payını, kadına yarı yarıya mirası kaldırması gerek. Yoksa çok değil yakın zaman içerisinde aile diye bir kavram kalmayacak. Ezoterik örgütlerin yahudi kültüründeki kadını tanrı yapma operasyonu bizi yıkıma uğratacak. Ben yandım başkası yanmasın. Abdurrahman Dilipak a, Ali İhsan Karahasanoğlu na ve tüm Akit çalışanlarına çok teşekkür ediyorum sürekli değiniyorsunuz sürekli. Allah razı olsun.
 • 2 Yıl Önce

demokrasi dini

bizler, kapitalist diktatorlerin icadı sahte demokrasi dinini tum kurumları ve sozlesmeleri ile topyekun reddediyoruz.faizin,zinanın,lgbt nin mesru oldugu demokrasi islamla asla bagdasmaz.musluman oldugunu iddia edenler Kuranda bildirilen ilkelere uymak zorundadır.azaptan kurtuluşun tek yolu budur.demokrasi dini dahil diger tum sahte tarikat ve cemaatler ,mezhep taassubu cıkmaz sokak. şeriati,Kuran-i ilkeleri savunabilen bir tek partinin bile olmadıgı ulkede seytani güçler insanları demokrasi dinine,laik rejime mahkum etmek istiyor.madem islam ulkesiyiz neden bir islam partisi yok?,lgbt var kominist partisi var ama şeriat partisi yok,cok garip degilmi?!azaptan kurtulmak icin bu oyuna gelmemek gerekiyor.Kurandaki emir ve ilkeler kurtuluşumuzdur.
 • 2 Yıl Önce

Kobal

Şimdi,okumadan,sonuçlarını düşünmeden bir imza atılmış. Ayrıca bu da bize bir ders oldu da.. Nasıl kurtulacağız buna bakmalı. Çünkü,bir tarafta AB ve diğer düşman devletler. İhracatımızın çoğu oralara. Aslında Dilipak hocadanım herkesin bildiği gerçeği köpürmemeli idi diye düşünüyorum. Üstad Said-i Nursi"Sözün doğru olmalı ama,her doğru da her yerde söylenmemeli" Demiştir. Fitne uyumuyor. Dikkatli olmalı. Vebal var hoca!
 • 2 Yıl Önce

istanbul sözleşmesi neden tesir etmiyor

bir örnek vereyim mecazi anlamda.islama inanmayan ataist inanan müslümana bed,dua edince. inana diyorki senin dua,an kabul olması için inanman gerek hem Var olan Allahı yok sayıyon .birde yardım istiyon demişti. insana sormazlarmı bu akp inanlar dan islamı savunanlardan bildik.peki niye avrupa kanunlarını uyguluyor. avrupa inancını benimsemiyon ondan meded umuyon.
 • 2 Yıl Önce

maho

Kim ÂLLAHIN kitabı kurannı kerimin emirlerine karşı şeytani hareket içinde ise alemin laneti onların üzerine olsun ben bir kul olarak ÂLLAHIN ipine tutunuyorum ya siz istambul sözleşmesini destekleyen zalimler peki siz kimin ipine tutunuyorsunuz tabiki şeytanın o zaman haydiyin beyleyin ÂLLAHIN hesabını ve gazabını bende bekliyorum
 • 2 Yıl Önce

Barış

Dik dur egilme büyük cihada devam Ya Allah Bismillah Allahuekberr
 • 2 Yıl Önce

uzmab

önce şunu bilelim.Anavatanı papatyalar bitirmedi.Demirelin öfkesi düşmanca tutumu ve söyledigi yalanlara inanan sazanlar yüzünden Özal kaybetti.Aslında millet kaybetti.Krizler develiasyonlar ve sadece lafla ayları geçiren iktidar..Prince giderken eldeki bulgurdan ekmekten olma..
 • 2 Yıl Önce

İsmail zaza

Dikkat ederseniz Ak Parti içindeki AKP liler bu sözleşmeyi savunuyorlar.sözde muhafazakarlardır bunlar ama REİSİN ayağına kurşun sıkıyorlar haberlerimi yoktur veya bazı mahfillerden yardım alıyorlar bu yardımlar bu milleten dahamı önemlidir. Dilipak alehinde işte bu akp liler dava açacaklar oh ne güzel memlekek yahu elin hıristiyan ülkesi hollanda bu sözleşmeyi iptal edecek fransa açıklıyor bu sözleşmeyi iptal ederseniz ekonomik ambargo uygularım hollandaya diyor bizimkiler ise Abdurahman Dilipaka ambargo koymaya çalışıyorlar.bence dilipakı mahkemeye verenler en az feto kadar REİSE gizli düşmandırlar sözcü gazetesine veya tüm sağlı sollu basına bakın ne kadar seviniyorlar. Acaba sözlesmeye oy verilirken okudularmı bu vekillerimiz mehmet metiner ben okumadım. dilipakın o yazısını okudularmı adam bu sözleşmeden fahşa doğar diyor okudular ise mahiyetinden birşey anladılarmı.kemalistler batıdan kanun ithal ederler size ne oluyorda sizde ithalcı oldunuz bu milletin dininden kültüründen kadını koruyan bir kanun yapamıyormusunuz.bu sözleşmeden sonra kadına şiddet ve ölümler kat kat dahada fazlalaştı. Cinsiyet ayırımı ne demek ALLAH KADIN ERKEK ayırımı yapmışsa siz nasıl bu biyolojik yapıyı yok edeceksiniz bu ALLAHA İSYAN DEĞİLMİ, doğumu kadın yerine biz erkeklermi yapacağız ona göre kendimizi hazırlayalım yazık seçimler geliyor küfür cephesini sevindirmeyiniz.ne olur.bu insanlara düşman olan fransız kültürü müdavimleri pasuda bekliyor.insaflı olun.
 • 2 Yıl Önce

Cetin

Çevremizdeki İnsanların önemli bir kısmı kadının beyanı esastır vs kanunlarda bir sıkıntı olduğunun farkında ve ciddi tepkili ama kökeninin İstanbul sözleşmesi olduğunu emin olun bilmiyorlar
 • 2 Yıl Önce

Şimdi mi aklına geldi haksızlık karşısında susmamak

Öyle haksızlıklar oldu ki insanlar işinden aşından oldu. Hapislere düştü. Hapislere öldü. Ve siz yoktunuz bir Kocaali milletvekili vekili gibi
 • 2 Yıl Önce

Sabri

İstanbul sözleşmesini kimler neden savunuyor. Savunanlar hangi menfaat üzerinden birilerine hizmet ediyor.
 • 2 Yıl Önce

Zeki

Koronavirüs beyni öldürüyormuş .... zaten bişeye yaramıyor ki .... Arapça bize yeter , beyin ne ola ki .....
 • 2 Yıl Önce

Hayrettin Hatunoğlu

Siz gerçek bir gazetecisiniz. Yaptığınız mesleğin hakkını veriyorsunuz. Desteğimiz ve dualarımız sizinle. Darısı diğer gazeteci geçinenlerin başına.
 • 2 Yıl Önce

Yamtar

Sayıları 34 olmuş , dolar milyarderlerimizin .... yerli ve milli !?... öyle diyolar .... HORTUMLARI KESTİK demişlerdi , kesilmemiş .... BETON borularla müteahhİT’lerin ve şürekanın havuzlarına akmış , yıllar hızla akıp tükenirken ... bu arada küçük bir not .... toplam borç bir trilyon doları aştı .... BORCU BIRAK ARTIK KİMSE SWAP BİLE YAPMIYOR .... yani kredi kartı bile vermiyor .....
 • 2 Yıl Önce

Hira

Bu konuda tamamen arkanızdayız. Kuran'ın birçok ayette net bir şekilde yasakladığı Lut kavminin durumunu bugün bilmelerine rağmen hoşgörü adı altında AB ile uyumlu olmak adına savunuyorlarsa baştaki türban anca aksesuar olur kafalarına. Sapkınlık normalleştiriliyor. Buna sebep olan yediğimiz gdolu ürünler, ailede kadın erkek rollerinin belirgin olmayışı, yetiştirme tarzı, medyanın eşcinselleri sürekli göstererek bilinçaltını etkilemesi. Çok az insanda hormon bozukluğu var. Onlara kendi cinsine ait hormon tedavisi vermek yerine cinsiyet değişikliğine yönlendirmek kapitalizmin işine geliyor. Çünkü iki üç yıl hormon tedavisi süren pahalı bir süreç. Ama insanlar hipnoz altında. Tek gözlü TV insanda düşünme akladebilme yeteneğini köreltti.
 • 2 Yıl Önce

Eyvallah

İlk haksızlığa yada hak gaspina karşı cikilsaydi bugünkü yazı anlamlı olurdu.
 • 2 Yıl Önce

Ahmed-ten mehmede

Mehmet kardeş sadace bugünki köşe yazısını anlasanız bu size yeterdi.
 • 2 Yıl Önce

Ekrem

Tamamda sayın dilipak hocam ozaman İstanbul sözleşmesi yapılırken neden ses cikarmadiniz de şimdi bütün insanlar sayın recep tayyip Erdoğan koro halinden saldırıya geçtiniz tamda sayın recep tayyip Erdoğan liderliğinde bizler yani vatan evlatları içeride ve dışarıda yedi değil yetmiş yedi duvele karşı vatan namus şeref haysiyet bayrak ezan için savaş halindeyken sizler tutmussunsunuz İstanbul sözleşmesi denen sözde o boş kağıt parçası üzerinden neyin tartışması yapıyorsunuz tartisacaksaniz randevu alın gidin sayın recep tayyip Erdoğanla görüşün değerli ülkemin insanları bakın altını çiziyorum bidaha demem tüm ülkemin insanlarını içine katarak söylüyorum değerli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya insan gibi yaşayacağız yada bizler şuan keyfi yerindeyken yemenin arakanin sudanin Çad Somali Filistin Afganistan Suriye ırak olacağız ama hiçbirine benzemeyecek ne şeref kalır ne namus ne bayrak kalır niyeki çünkü bizler birbirimizi yerken Batı Amerika Çin İsrail Rusya bizleri bölüsüp paylaşıp gerisini siz düşünün ne işimiz var şuradan buradan diyenler ya bizler iç cepheyi sağlam tutacağız yada artık karar bizim halkimizindir sayın dilipak sana katılıyorum ama AKPnin içindeki şeytanları vurayım derken direkt sayın recep tayyip Erdoğana yapıyorsun bu saldırıyı bence birazda düşünüp taşınıp dikkat etmen gerekmezi sayın dilipak hepimiz aynı anlımız aynı secdeye camimiz bir namazımız bir
 • 2 Yıl Önce

Amca, sen haklısın ama...

KADEM de haklı...
 • 2 Yıl Önce

Şener

Maddelerdeki "cinsiyet eşitliği" kelimesi yerine, açık açık gay, lezbiyen vs. geçmesi gerekmez mi?..
 • 2 Yıl Önce

tarafsız

sizin, hükümetin yaptığı veya yapmadığı, yapabildiği veya yapamadığı, yapmak istediği veya istemediği işlerle uğraşmaktan; her meseleyi dönüp dolaşıp hükümetin yanlışı olarak lanse etmekten başka bir tasanız yok mu.. varsa yoksa yok biz dedik, yok biz yazdık, yok biz uyardık, yok tanrıyı kıyamete zorlayanlar.. tabi oturduğu yerden yazmak çok kolay vesselam..
 • 2 Yıl Önce

kehanet

"HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." ne ağır bir ifade. ALLAH ın HÜKÜMLERİYLE HÜKMETMEYENLER HAKKINDA MAİDE 44,45 47 de çok AĞİR TEHDİD VE İFADELER VAR. HERKES ONUN HUZURUNA ÇIKIP HESAP VERECEK. HESAP GÜNÜ YARIN KADAR YAKIN
 • 2 Yıl Önce

yorumcu ferhata teşekürler

bu yorumu zezus okusun .geniş meseplere yakışır.
 • 2 Yıl Önce

İstanbul sözleşmesi 6284 ve cedaw aile kurumunu yıkıyor!

Memleket bo.a sarmış bu ifsat yüzünden hala sözleşme şöyle iyi böyle iyi diye diretenler bundan sonra bana ağzı ile kuş tutsalar yaranamazlar üstelik bu işlerden ötürü fonlanırken (ki kendileri ab ye proje hazırlıyormuş para oradan geliyormuş soros fonlamıyormuş -aşevi açsalar yetim doyursalar ab fonlarmıydı acaba? )...istanbul sözleşmesi ile birlikte palazlanan pkk tandanslı feminist örgütler , soros ve abd fonlu sapık lpgtliler artık iyice mevzi kazandılar üstüne o feminist terörist örgütlerin başında yer alan en azılı baş fahişesinden biri "artık biz devletten güçlüyüz" diyordu hem de tv de alelade, düştüğümüz bu durumdan dolayı bu işin sorumluları utanırlar mı acaba
 • 2 Yıl Önce

yorumcu kenan elverdi

sizin itdagınız hava gazı .bazı üşütükler olur bazı bazı yoksa lbgt misin.
 • 2 Yıl Önce

Yenisey

En adi sapık ilişkiler , rezillikler anlı şanlı yandaş tv kanallarında fink atıyor ....... önceden olduğu gibi ...yerli , dini ve milli olduğunu iddia eden iktidarın 20 yılında da artarak devam etti fuhşiyat , rezalet , necaset .... NE DEĞİŞTİ .... ALLAH SİZİN GÖSTERİŞ NAMAZLARINIZA BAKMAZ ... Yapıp ettiklerinize bakar ....
 • 2 Yıl Önce

DERVİŞ

En kolay yol REVİZE etmek. O,sapkınlık kelimeleri olan yerleri,ISLAM AHLAKINA uygun kelimeler le yer değiştirip sözleşmeyi yeni haliyle damgalamak. BİZE BU HALİYLE KABUL EDİLEN SÖZLEŞMENİN VEBALİNİ ALLAHTAN BAŞKA KİMSE SORAMAZ! Allah'ın yarattığı varlık olarak HER ŞEY ONA MUHTAÇTIR. Unutmayın! Her şey açığa çıktığı halde,hiç kalem oynatmayan kişilerin makam ve mevkilerini başlarına geçirir. Besmele çekip,Ona karşı olan KULLUĞUMUZUN Gösterilme fırsatıdır bu! IMANININ ÜSTÜNLÜĞÜNÜN FARKINDA OLAN BÜTÜN DÜNYAYA KAFA TUTAR.
 • 2 Yıl Önce

GİRESİNLİ

Tesbitleriniz tam doğru.İnsanların okumadan ,sırf vitrine konan bir iki parlak sloganla bir de KADEM gibi dernekleri de PARA akışı ile kandırıyorlar.KADIN VE ERKEĞİ AİLE İÇERİSİNDEKİ SORUMLULUKLARI İLE YETİŞTİRİP AİLEYİ KURMAK/KORUMAK YERİNE ZORUNLU OLMADIKÇA POLİŞİYE TEDBİRLERLE BU İŞİN ÖNLENMEDİĞİ GÖRÜLSÜN ARTIK.
 • 2 Yıl Önce

Arif

"Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun…” diyorduk ya! O zaman buyurun." Bana kalırsa haksız taraftasınız. Belki içinde geldiğiniz kültürel kodlar böyle yazmaya zorluyor. Kadın ekonomik bağımsızlığıni erkeklerden istiyor. Kimsenin eline bakmak istemiyor. Bu İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasını savunuyorsan evrensel anlamda yazdığıniz yazılarınız anlamını yitriyor bence. Kadın erkek eşittir her anlamda ve kadına pozitif ayrımcilikta yapılmali. Bu özgürlüğün erkekliğimizi ezdiği durumlar oluyor. İnsanlık adına katlanmak gerek. Şidet sarmaĺi artıyor çok kadın öldürülüyor. Bu kabul edilecek bir durum değil. 21.yy dünyasında bu ilkelikler olmaması gerekir. İslami şartları ve süneti savunursak işmiz zor dört kadın almak gibi uygulama var. Hiçbir kadın bunu kabul etmez.
 • 2 Yıl Önce

Göktürk

VAHŞİ sulama .... SONDAJLAR YAPILIR SU KUYULARI VURULUR , .... HORTUMLAR ATILIR , BORULAR DÖŞENİR ....Sonra yeraltı göllerindeki sular çekilir , herkesin kendi tarlasına ..... TARLA YEMYEŞİL OLUR , HERŞEY YOLUNDA GİBİDİR .... TABİATIN DENGESİ YERALTI SULARI KURUYUNCAYA KADAR ÇEKİLİR , kendi tarlasına .... UCUZ KÖYLÜ KURNAZLIĞI , ithalat sever ilgili tarım bakanı seyrederken .... DERKEN BİR GÜN BÜYÜK BİR GÜRÜLTÜYLE ÇÖKER TOPRAK.... BOŞALAN SU HACMİNİ DOLDURUR .... OBRUK DERLER ÇÖKEN BU KARA DELİĞE ..... VATAN DA ‘BAZAN OBRUK GİBİDİR .... SUYU , kanı , canı döşenen hortumlarla çekilir , herşey yolunda gibidir .... ORTALIK YEŞİLDİR ... AMA BİR GÜN SON DAMLA DA BİTTİĞİNDE ....
 • 2 Yıl Önce

Ali

en basit hileyi gormezden gelen toplumun bu islere kafa yoracagini sanmak bosuna umitlenmektir. Bu toplumun en buyuk korkusu açlıktir. Karnini doyurdun mu her seyi yaptırırsin. Bu kadar basit..
 • 2 Yıl Önce

Zasus

İnsanları, sizin gibi karanlık kafalara karşı korumak için, sözleşmenin biraz daha genişletilmesi gerek.
 • 2 Yıl Önce

şenay doğan

ilahiyatçı güzel sözle ve hikmetle davet etseydiniz diyor....bu tavır sadece savunma hakkına ve kavgaya sebep oluyor diyor....bu mesajı yazan kul aralarına yumuşaklıkla girdi....her kahırlarını çekmeye ellerinden tutup onları allah ve rasulünün kapısına çekmeye hazırdı....bu tavır sadece egoları şişirdi....peygamber bizim arkamızda anlayışı oluşturdu....kimsede peygamberin dünyasına heves meydana getirmedi....yanlışları doğruladı....peygamberim buna aşırı üzüldü.....bir köşede garip mahzun boynu bükük kaldı....bunun üzerine kavgaya başladım....ben farkında değilim ama bütün dünya bana yardım etmiş.....birgün nefisleri sürekli itilip kakılmaktan yorulur şiddetle allahın rahmetini arzular ve onun kapısına koşarlar zannettim....bu da işe yaramadı nuh dediler peygamber demediler.....allah ve rasulünü çiğneyip yollarına devam ettiler....sonuçta allah katındaki herkesin bedduasını aldılar....bu beddualar vücud bulacaktır....ondan sonra ne olacağını bilmiyorum....allaha emanet olun
 • 2 Yıl Önce

Ferhat

Hangimiz solcusundan tutun muhafazakarina kadar evinde fuhşa, lesbiyen ilişkisine, zinaya ve zina ilişkisinden doğacak olan gayri meşru bir çocuğun peydahlanmasina, cinsiyetsizliğe mūsade eder? Bence bu sorunun cevabi hiç kimse. Peki hanemizden daha çok yūceltiğimiz ve namusumuz olarak gördūğūmūz gūzel vatanimizda bu tūr sapkinlikları meşrulaştirarak mūsade edebiliyoruz. BM, Avrupa konseyi ve Ab bunlar babilci Sosos ve Rotschieldlerin yeryūzūndeki ifsad hareketlerinin kararlaştirildiği ve butūr projelerin yasal hale getirilerek uygulamaya koyulduğu kurumlar. BM nin geçen yilki raporunda kadin için en tehlikeli yerin evi ulduğu kanisina varilmiş. Cindiyetsizlik kapsaminda aile hukunda çekirdek aile olarak tanimladiğimiz anne ve babanin yerini ebebeyn 1 ve ebebeyn 2 taninisi yer almakta. Tuvalet ve lavobolarin cinsiyetsizlik kapsaminda ortak kullanilmasi dahi bugūnlerde ab de konuşulmakta ve hatta bunun ilk adimlari ana okullarinda atilmakta. Dahada daha nicesi ....uyumayalim iblis ve iblisin yeryūzūndeki babilci varisleri boş durmuyor.
 • 2 Yıl Önce

tika

.. kendini haklı gösterme çabası
 • 2 Yıl Önce

şenay doğan

eşitliğe ve ayrımcılık yapmamamya kimse itiraz etmez diyorsun.....BEN İTİRAZ EDERİM....benim kitabım erkek kadın üzerinde hakimdir ve belli durumlarda onu dövebilir de buyuryor....peygamberim Allahtan başkasına secde olsaydı kadının kocasına secdesini emredersin buyuryor ötesinde kocasının vücudu irinle kaplı olsa da kadın tüm irini diliyle yalayarak temizlese kocasının hakkını yine de ödemiş olmaz buyuruyor....kafirlere şirin görüneceğim diye rabbimin dinini inkar edecek değilim....allahın erkeğe verdiği üstünlüğe gönülden teslim olmuş kadının hakkı en hayırlınız ailesine en bayırlı olandır hükmüne boyun eğmiş erkektir....azgın kadının layığı da uğursuz erkektir.....kafirlerin gönlünü hoş edeceğim diye rabbimi peygamberini kitabımı çiğneyecek değilim....başım dara düştüğünde yanı başımda o kafirleri değil rabbimi peygamberini kitabımı bulacağım....allaha emanet olun
 • 2 Yıl Önce

Misafir

Özal un ailesinin halk önünde umursamaz yaşantıları ANAP’ı bitirdi. Aynı Akıbet AKP içindeki toplumu umursamaz lar yüzünden bitecektir. Allah insan neslinin bozulmasını kendi elleri ile yapacaklarını ve kıyametin bu kötü insanların başına kopacağını ve bu yaptıkları aymazlıklara zemin hatırlar iken, kulakları Hakkı duymaz, Dilleri var Hakkı söyleme z , gözleri var, görmezler. VE bunların Hesabını vereceklerini bile akıllarından geçirmezler. Çünkü Allah onları Sağır, Lal, Kör olmalarını Murat etmiştir.
 • 2 Yıl Önce

Tam metin

O madde aynen soyle diyor: "“Taraflar bu Sözleşme hükümlerinin, özellikle de mağdurların haklarını korumaya yönelik tedbirlerin, cinsiyet, toplumsal cinsiyet, ırk, renk, dil, din, siyasi veya başka tür görüş, ulusal veya sosyal köken, bir ulusal azınlıkla bağlantılı olma, mülk, doğum, cinsel yönelim, toplumsal cinsiyet kimliği, sağlık durumu, engellilik, medeni hal, göçmen veya mülteci statüsü veya başka bir statü gibi, herhangi bir temele dayalı olarak ayrımcılık yapılmaksızın uygulanmasını temin edeceklerdir.” Burada kimse ailesinde LGBTI+ olsun demiyor sadece farkli olanlar varsa bunlar sizlere karsi korunsun diyor.
 • 2 Yıl Önce

Vatandaş

Hocam pes etmek yok devam .
 • 2 Yıl Önce

KENAN ELVERDİ

Sayın Dilipak diliniz ve üslubunuz çok acılaştı son zamanlarda. Ettiğiniz hakaret ta yukarılara ulaştı. Halk “sözleşmeye karşı çıkanlar bu kadar nefretle kadın cinayetlerini niye savunuyor” diyor. Allah’ın eşit yarattığı kadın ve erkeği niye birbirine üstün kılmaya çalışıyorsun? Sanki ortalık gay kaynıyor? Senin derdin erkek egemenliği, çok eşlilik, erken yaşta evlendirilen kızlar vs. İlkel kaldınız. İçinizdeki kadınlar bile size isyan ediyor, öfkeniz bundan.
 • 2 Yıl Önce

Emin yılmaz

Yoksulluk Yolsuzluk Yasaklar ne âlemde? Verdiğiniz bu sözleri yerine getirin yeter. Gerisi düzelir.
 • 2 Yıl Önce

RTE SEVDALILARI

Dilipak hükümetimize savaş açmış durumda...
 • 2 Yıl Önce

sayın dilipak iddanızda sana göre haklısın

bütün makkaletne olması gerekeni anlatdın .kimsenin umursamayışı,seni başka izaha yönlendirmesin. herkes ,anlıyor .biri şöyle demişti kırmızıda geçen söforü polise göstermiş gördügü halde benim işimi banamı ögretiyon demiş .bu yasayı biz getirdik deyip bunca ayrılan aileler bayramda kiminle sevinir görmüyorlarmı. Allah merhamet versinki acısın ey istanbul senin adın mübarek. sözleşmele sancısın yoksa baştacımsın ,bize kimse acımazsa,Allah acısın şu bayram gününde sabahın seherinde dua,ve ellerimle bir umut.düşenin elinden tut.
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Değerli hocam yorumcu arkadaşlarım için bir düzeltmeye bulunmak istiyorum 2.yorumunda zikretmediğim o kadar çok isim var ki onlar lütfen alınmasın müslüman isimleri ve Müslüman kimliğimizin kişiliğimiz ile olan başına vurgu yapmak istedim. Umarım açıklayıcı olmuştur
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Değerli hocam medyamız abuk subuk diziler çevirip bunları millete izleteceğine ne zaman topluma örnek olabilecek Bir Mehmet Akifin dizi filmini yada sinemasını yapıp bu müslüman halka izlettirecek.Gençlerimiz örneklerini sosyal medyadan bulmaya devam mı etsin?
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Değerli hocam bir milletin neleri sevdiğini nelere değer verdiğini çocuklarına verdiği isimlerden öğrenebiliriz. Bakalım etrafımıza Ne kadar çok Ömerler Hasanlar Osmanlar Aliler Hüseyinler Ahmetler Mehmetler Abdullahlar Yunuslar Bilaller var . Bu milletin kişiliği budur.
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Değerli hocam Mehmet Akif yaklaşık yüz yıl önce yazmış olduğu bu şiiri çok iyi anlıyorum sanki benim duygularımı düşüncelerimi anlatmış gibi. Duygusuz olmak kadar dünyada lakin ders yok/ Öyle salgınmış ki kurtulan bir ferd yok/ Kendi sağlam hissi ölmüş ruhu ölmüş milletin/ İşte en korkuncu hüsranın helakin haybetin.
 • 2 Yıl Önce

Miraç

Yere göğe koyamadığınız , gözünüz de büyüttüğünüz din ve siyaset ulularınızın da birer insan olduklarını , beşerin bütün zaaf ve zayıflıklarına da haiz olduklarını bi bilseniz ...... Tıpkı nişanlılıkla evlilik gibi ... ....oysa Büyük sadece ALLAH ‘tır .....
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Değerli hocam İstanbul Sözleşmesi hakkında yazılmış yazıları ve anlaşma maddelerini okudum da okudum emin olun hiçbir şey anlayamadım. (Belki benim idrak yetersizliğimdendir yada yazanlar bilerek mi öyle yazmış bilemiyorum.)
 • 2 Yıl Önce

İlahiyatçı

Peki buna rağmen sizi neden dinlemiyor, dost nasihatine neden kulak vermeyerek size dava açıyorlar? Sayın Dilipak dediklerinizi siz demeden de alıyorduk, ancak size karşı bu tavır üzüntü vericidir. Böyle olmaz. İtirazı olanları bir araya toplayarak itiraz nedenlerini ve kadın şiddetini engellemek için sunulacak alternatifleri dinlemeleri gerekirdi. Sağduyu, akıl, mantık, bilimsellik ve vicdan bunu gerektirir. Onlar ne yaptı? Savunma refleksiyle sizi dinlemeden savunmaya geçti sözleşmelerini aklamaya çalıştılar. Sayın Dilipak söyledikleriniz doğru olabilir, ki bazı ifadeleri dışarıda bırakırsak doğrudur, ancak söyleme tarzınızdaki bazı ifadeler karşı tarafı haklı olup olmadığınıza bakmadan savunma refleksine sürüklemiş maksat hasıl olmamıştır. Buradaki gibi daha bilimsel, sağduyulu, mutedil, dost nasihatiyle, hikmetle, güzel öğütle kavli leyyinle anlatsanız ancak o zaman isabetli olur mesajınızı ulaştırırsınız. Aksi halde doğrularınız üzerinden kavga üretmekten öteye gidemeyiz.
 • 2 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23