• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kırsal Kalkınma ve Arazi Tahsisleri

5 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Ferhat

Devletlülerimiz. 1 tarlanın 100 sahibi varsa ne düşünürsünüz. Ceddimden miras 92 adet tarlam var. 1/32, 1/8,..... Bir bölü bilmem kaç oranlarında hisselerinde hakkım var. Ama kötü niyetli akrabalarım yüzünden elle tutulur bir tarımsal faaliyette bulunulamıyor. Mevcut kanunlara göre bu akrabalarım anlaşması gerek arazilerin birleşmesi için. Ama muhatabım kötü niyetli. Babamın sağlığında yapamadığını, bu insanları bir araya getirmeyi, benim yapmam mümkün değil. Gün geçtikçe de bu daha çıkmaza gidiyor. Mirasçı sayısı katlanarak artıyor.
 • 4 Ay Önce

Recep

Bana göre denetim hem ilçe hem il hemde genel müdürlük/bakanlıkça ayrı ayrı yapılmalı
 • 4 Ay Önce

Turan

Devletinizin iyi niyeti derken bir ornekde de ben anlatayım. 1980 li yıllar devlet yer göster ahır masrafını ödeyin diyor inekleri al parasını ödeyim diyor ama uyanık vatandaş yer gösteriyor yakın ilçeye gidip kırık defolu tuğlalar alıp ahir yapıyor sonrada gidip komşulardan 4 inek bulup getirip ahıra bağlıyor devlete de ver parasını diyor denetici gittikten sonra inekler sahiplerine iade ediliyor derken vatandaş devletten aldığı para ile sıfır serçe tofaş otomobil alıyor. Akabinde şikayet ihbar olunca devlet şahsın elinden arabayı da alıyor. Tabi batı illerinde 1980 li yıllarda ihbar müessesesi işliyor ama ülkenin başka bölgelerinde o kadarda işlemiyordu 80 arı kovanı yada 80 baş keçi koyun olan birinin arıları veya keci veya koyunlarını aldım deyip bir çok köylünün devleti dolandırdığını duyuyorduk. Rahmetli özal 'ın iyi niyetli teşviklerini çokça suistimal ediyordu iyi niyetli olmayan yurttaşlarımız.
 • 4 Ay Önce

Yener

Yeni tanıştığım birisi derki büyük şehirlere çok yakın köylerdeki boş alanlara bir miktar arı kovanı koyarsan sık sık da gidip geliyorsan o sahipsiz boş orman içi/ kıyısı yerleri sahiplenebiliyorsun ilerde toplu konut alanı da olursa diye rantabil çöreklenebiliyorsun diyor
 • 4 Ay Önce

Mahir Güven

Denetleme Kurulunun görevini yaptığı söylenemez, sadece kendini kurtarmak için formaliteleri yerine getiriyor olmalı. Şahsen devlete ve kurumlarına zerre kadar güvenmem. Her şey evrakta mükemmel, gerçekte ise çoğunlukla dalavere!
 • 4 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23