• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yine Hilafet

83 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

abdullah

Hristiyan ve İslam dünyasında laiklik sorunu temelden farklıdır. Hristiyan dünyasında Hükümdarlar ile Kilise çatışma halindeydi, sonunda laiklik ile bir çözüm buldular. İslam dünyasında ise Hükümdarlar ile Ruhban sınıfı en başından beri (Muaviye ile birlikte) uzlaşma halindeydi. Dolayısıyla İslam dünyasında güç kimin elindeyse Halife de o olur. Yani hayal ettiğiniz Halifelik olacak bir şey değil. Türkiye çok ilerleyip nükleer silahlar dahil büyük güç olabilirse ancak o zaman gündeme gelebilir. Gerisi lafı güzah bence.
 • 2 Yıl Önce

Ahmet misirli

Bu zalim kafalar hala sizin yazdiginiz gibi içkilerin seks duskunluklerinin ellerinden alinicaklarindan korkuyorlar
 • 2 Yıl Önce

Sami Serdar

Osmanlı yıkılırken halife ve hilafet neredeydi ne iş yapardı
 • 2 Yıl Önce

Mehmet İlhan

Bu yazı gelecek 20 yılda ki, Hristiyan batının ve Mason ve Siyonist güç odaklarının, şeytana tapan güç merkezlerinin korkusu korkusunu kaleme almış, Sayın Abdurrahman Dilipak Türkiye'nin Ayasofya silkelenişin de Bu güç merkezlerinin korkusunu Resmetmiş Bu korkunun dünya siyasetinde ki ve dünya üzerindeki etkileşimlerin neler olabileceğini Türkiye merkezli, ve Dünya Müslümanları perspektifinde ortaya koymuş İnşallah bu duruşumuz Dünyaya ve dünya Müslümanlarına insan hakları ve medeniyet gelişimi açısından hayırlar getirir. Bir kişinin dillendirdiği yakın gelecektir. Selam ve dua ile
 • 2 Yıl Önce

Eyüp san

Sayin yazar. CENAB-I ALLAH (C.C) 'a doğrudan "ALLAH" ve Resûlullâh Efendimiize (SAV) doğrudan Peygamber şeklinde hitab etmenizi kınıyorum.
 • 2 Yıl Önce

sapla samanı hayatın boyunca karıştırdın be Abdurrahman
 • 2 Yıl Önce

Ozan kıran

Gösteriş ve aldatmaca için yapılan mescidler oldukça islam rahata ermez
 • 2 Yıl Önce

na kadar cok

yorumlara bi goz attim da: Hoca mealen "Hilafet halihazirda Turkiye'de" Demesine ragmen hilafeti yeniden ihdas eden, bir yerlerden hilafetin nasil alinacagini soran o kadar cok sacma, salak, suzme munafik var ki insan 'bunlar hangi dagin odunu, nerenin ot'u, nerede yetismisler?' diye dusunmeden edemiyor.
 • 2 Yıl Önce

Şirin baba

Selamün aleyküm Dilipak abi bu hilafet meselesi birinci derecede ilmiyle amil olan ulemanın istisaresiyle vücut bulması gerekmekte degilmidir İslam'da ulemanın oyu makbul olmalı degilmidir
 • 2 Yıl Önce

Adalet ve özgürlük

Dilipak hocam artık aynı kiliseleri yazmaktan bikmadiniz mi? Allah rızası için ne zaman Ayasofya meselesini FETO'yü ve derin güçleri konuşmaktan vazgececeksiniz. Ülkede işsizlik almış başını gidiyor, gençler umutsuz,esnaf kepenk indiriyor, kirasını-faturasini ödeyemeyen açlık sınırındaki insanların sayısı her geçen gün artıyor. Allah için adalet ve özgürlük için yazın.  
 • 2 Yıl Önce

H. MANSUR  

Neyi, kimi, nasıl affedeceğiz? Hainleri mi, fetöyümü, pkk yımı nasıl olacak bu? Sanki bu konuda senin söz söyleme hakkın varmış gibi. Kripto fetöcülükten başka bir şey değil bu. Milyonlarca mazlumun hakkını gasp eden, onbinlerce şehidin kanını döken, 15 Temmuzda bir ülkeyi işgale yeltenen bu darbecileri mi affedeceğiz? Gel bakalım birde bunu millete ve mağdurlara soralım.  
 • 2 Yıl Önce

KEMALİST

Yıllarca Sayın Dilipak burada yazıyor onların belli tarihlerin bu konuları kaleme alıyor , bizde burada yazıyoruz .ve gerçekleri bir birimizi duymayız,anlamayız!SİYASAL DEVRİMİMİZ ...Atatürk ,demiş ki; İslam Peygamberi.”(ASV)Hz.Muhammed , O, MAKAMIYLA VE RUHANİ KİŞİLEĞİ İLE BU DÜNYADA BÜYÜK BİR İNSANDIR UNUTULMASIN Kİ,PEYGAMBER KALICIDIR BİZ GEÇİCİYİZ”..!!!..nutukta bunları anlata dursun şimdi, ona göre Peygamber makamına kimse Talip olamaz..!  
 • 2 Yıl Önce

Mevlüt Ünal

Halifecılık oyunu insanların bön oldukları devirde yasandi. Madem bu oyunu tekrar sahnelenecek önce insanları avanaklastiracak çok sayıda tekke, zaviye türbe, medrese gibi muesselere ; evliya, seyhulislam, müftü seyh dede, derviş, pir murid gerekecek.Imam hatip ortaokul ve liseleri, İlahiyat fakülteleri bu elemanları kismen hazırladılar.  
 • 2 Yıl Önce

yılmaz

Allah c.c. ne buyuruyor;bu bir tercih meselesi. doğru olacaksın.dünya menfaatini ahirete tercih etmeyeksin.doğrularla beraber olacaksın.eğer Allah'a güveniyorsan korkmayacaksın.tek başına kalsanda dik duruştan taviz vermeyeceksin.şu plan yapılıyormuş bu plan yapılıyormuş Allah onların yani münafık kafirlerin planlarını bozacağını vadediyor.bu yeterli değil mi? sabır sabır sabırla doğru yaşamaya ve söylemeye devam.Allah gereğini yapanı zafere ulaştırır. onlarla ilişkimizi kesmeysceğiz.ancak dost olmayacağız.(Asr suresi)
 • 2 Yıl Önce

Tarık Demir

Kurân'da böyle bir halife tanımı yok. Tam tersine biri diğeri yerine geçen sistem olarak var. Bu da genel bir durum. Kuran'da doğrudan, bir yönetim sistemi verilmiyor. Kanun, “Halife halledilmiştir. Hilafet, Hükümet ve Cumhuriyet mana ve mevhumunda esasen mündemiç olduğundan, hilafet makamı mülgadır” demektedir. (Mülga = Kaldırılmış). Kanun metninde. 
 • 2 Yıl Önce

Hunat Hatun

Bunlara ne söylense azdır abdurrahman abi.Lakin bizde çok tembel ve korkaklık ediyoruz.Ah dünyaya ölmek için geldiğimizi bir bilebilseydik.Ancak o zaman hakiki mümminler olurduk .İşte o zaman ve o zaman vadettiği gbi rabbimiz elimizden tutardı.Bu günahkar elleri tutmuyor işte.Mütrefinler olduk ve kaybediyorum
 • 2 Yıl Önce

Ahmed61

Ayhan kardeş Osmanlı hilafetle 600 yıl üç kıtaya hükmetti.Osmanlının toprakları yaklaşık 25 milyon km kare idi.Duraklama,gerileme derken Abdulhamit hazretlerini tahtan indirilmasinden evvel topraklarımız 13 milyon km kare idi...
 • 2 Yıl Önce

H. MANSUR

Neyi, kimi, nasıl affedeceğiz? Hainleri mi, fetöyümü, pkk yımı nasıl olacak bu. 
 • 2 Yıl Önce

Mardinli

Sayın Dilipak hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam bugünün yorumunuz yüreğime su serptin.Çünkü bugün müslümanların hali bellidir.Küfür güçlerin oyununa geldik müslümanlar halifesiz bırakıldık ve islamdan uzaklaştık uzaklaştıkça bir birimize düştük düştükçe param parça olduk. 
 • 2 Yıl Önce

Ferhat

Allahin hūkmleri ile yönetilmeyen bağimsiz bir islam devleti oluşmadan atanacak olan halife yada mūminlerin emiri ancak Allahin mūlkūnū gasp ederek dūnya saltanatini kiliç gūcū ile elinde tutan Abbasi devleti, emevi devleti veyahut osmanli imparatorluğundan pekde bir farki olamaz.
 • 2 Yıl Önce

Rıfat

İslam düşmanı chpkk nın tasmalı kuçuları bu sefer hilâfet hakkında atıp tutmaya başlamışlar, 90 yıldır tasmayla dolaşmaya alışmışlar ne de olsa!
 • 2 Yıl Önce

sayın muhterem muderis efendi dilipak

youtubere sesli makaleniz hilaafet ,dineyince daha iyi anladım.bazıları şeriat diye anlıyor.düşünüyor müslümanlar gibimi yaşıyacagım der gibi. hilafet,bir sendika gibi .atatürkü koruma dernegi gibi bir baro gibi.insan hakları hayvan hakları,nerde müslümanların haklarını kim koruyor müslümanları koruyacak merci.
 • 2 Yıl Önce

Tabak

Ali Karahasanoğlu ile aynı tabaktan yemissin bugün herhalde.Yine birilerini hain birilerini kâfir ilan etmekle meşgulsün. 
 • 2 Yıl Önce

Ayhan

Halife varken koskoca bir imparatorluk çökmedi mi? halifenin varlığı ne çöküşü engelledi ne de kendine yaradı. Bunlar boş şeyler artık. 
 • 2 Yıl Önce

Enes

Maksat hasıl olduysa harflerle ne uğraşırsın, molla kasım,sefil aynalı dolap(sefİlolacak evladım)
 • 2 Yıl Önce

yılmaz

Abdurrahman hocam bu yazının üzerine söylenecek bir şey kalmadı.çok doğru güzel bir yazı oldu.Allah sabreden dik duruş sergileyen doğruların önünü açacağını beyan ediyor.selamun aleykum
 • 2 Yıl Önce

Alper

Hilafet diyip duruyorsunuz da bu makam, kurum veya her neyse nasıl teşekkül edecek anlatmıyorsunuz. Benim bu konu hakkında başta sayın dilipaka olmak üzere hilafet savunucularına bir kaç sorum olacak. 1. Halife nasıl seçilecek yani seçim kanunu gibi bir kanun olacak mı. Kimler aday olabilecek adaylık şartları neler olacak. Yalnızca türk vatandaşlarımı aday olabilecek yoksa mısırlı suudlu faslı veya bir başka millet vatandaşı da aday olabilecek mi. Diyelimki bir takım çevreler fetö yü aday yaparsa ne olacak. 2.seçimle olmazsa nasıl belirlenecek. Şimdiki cb mi olacak. Olacaksa ondan sonra kim olacak bilal mi. Ya da bir kurul kurulup o mu seçecek. Ya da yeni devlet başkanımız otomatikman halife de mi olacak. Halife aynı zamanda devlet başkanı da olacak mı. Olacaksa da karmaşa, olmayacaksa da. Eğer halife devlet başkanı da olacaksa diyelim ki mısırlı bir adam halife seçildi. Bu kişi aynı zamanda türkiye devlet başkanı da mı olacak. 3.halifelik kurumunun organları ne olacak. Meclisi veya bir istişare kurulu olacak mı. Ordusu olacak mı. Ordusu olacaksa kurmay yapısı nasıl olacak. Halifeye bağlı ülkeler asker mi gönderecek.    
 • 2 Yıl Önce

Coronax

Buralarda "şeriat isteriz" diye kuru gürültü yaparsiniz ama gitmek icin ugrastiğıniz tek yer Avrupa'dir. Tabii Avrupa'da sizin gibi ayak takiminı almaz. Öleyse gürültuye devam. İçi boş davul misali.
 • 2 Yıl Önce

Rıfat senden iyi .... olur...

Lütfen ortalıgı kirletme...
 • 2 Yıl Önce

emin

bizler; çagdas firavun diktatorlerin icadı sahte demokrasi dinini,içi doldurulmamış sahte hilafeti murted suud tarzı sahte islamı hepsini topyekun reddediyoruz.faizin,zinanin,lgbt nin mesru oldugu demokrasi ve digerleri islamla asla bagdasmaz.
 • 2 Yıl Önce

Numan Doğan Şahin

Son halifeye itaat ettiler bu aralarda bizmi karşıyız siz önce Halifeyi ingilizle bir olup arkadan vuranlara söyleyin
 • 2 Yıl Önce

Rıfat

Ögeday rumuzlu chpkk ....; o anayasayı kimlerin yaptığı belli, boşuna buralarda salyalarını akıtma!
 • 2 Yıl Önce

Ramazan ipek

Hilafet gelmeli musliman kardeşlerimiz e yapılan zulümler sonlandırılmalı artık
 • 2 Yıl Önce

Hakkı GÖZETEN

Sayın yazar. (Hilafet) aşkın kapıyı çaldığında hemen açma. Bazen çocuklar gibi zile basıp hemen kaçıveriyor. Saygılarımla,
 • 2 Yıl Önce

adem kıral

sayın yazar hilafet istemiyoruz 
 • 2 Yıl Önce

'tutan mı var' derken?

süleymn demrl de arabistana gidin dediydi gebermeden önce, sonra geberdi malum. (arabistan' a gitmek isteyenlerin vize ve oturum işini çözüyon mu sen ayrıca.)
 • 2 Yıl Önce

Ögeday

Anayasanın 2. Maddesi " TC devleti, Atatürk ilkelerine bağli, demokratik, LAİK, sosyal bir hukuk devletidir " diyor.. HATIRLATIRIM! (mealen)
 • 2 Yıl Önce

Aki

Hilafeti bir halt zannedenler yazık, tarihe Bi bakın muaviyede bir halifeydi Hzali ile savaştı yezit de bir halifeydi peygamberin Torununun başını kestirdi yezit gibi karektersizin biri halife olsa dinen hüküm bu dese ne yapacaksınız
 • 2 Yıl Önce

erhan

İnsanlar evlerine hapsedilmişler. Üretim durmuş. Şirketler batıyor. Hatta ülkeler batıyor. İşin içinde WHO denen, cinayet şebekesi varsa, bu işte kesin bir film var. Olayın ilk günlerinde, kimse olaya "küresel komplo" gözüyle bakmazken, bugün herkes, bu işte bir komplo olduğunu kabul ediyor. Buraya kadar tamam. Yani işin küresel komplo kısmı tamam, bunda asla şüphe yok. Ancak ortada bir virüs yok. Bu daha da acı... Yani olmayan bir virüs ve de olmayan bir salgınla, korkutuluyoruz. Yani küresel düzenciler bir virüsle dünyayı korkutsalar tamam ama ortada virüs yok. Ne var? Küresel komplo ve yalan var. Özellikle emperyalist ABD, virüs konusunda çok yalan söylüyor. Salgını abarttıkça abartıyor. ABD, halkını savaşa ikna etmek için kendi ikiz kulelerini vurmuş, bir ülkedir.Belli ki, virüs olayından sonra başka hesaplar var. "Gelelim olmayan virüs" ve "olmayan salgın" konusuna; Ünlü Alman hekim, Dr.med Claus Köhnlein öyle açıklamalarda bulundu ki, dinlemenizi tavsiye ederim. Özet olarak, söyledikleri şu: "Dünya Sağlık Örgütü isteği ve yönlendirmesi sonucunda, 24 saat yalan haberler yapılmakta. Boğaz ağrısı, nefes darlğı ve öksürük şikayeti ile gelene test yaparsanız, pozitif çıkması normal. Ve asla test sonuçları gerçek değil. Test olayı, düşülen tuzağın birinci aşaması... Test sonucunda yapılan tedavi ise tuzağın ikinci aşaması... Testin pozitif çıkmasıyla, yüksek miktarda kortizon ve ağır antibiyotikler devreye giriyor. 'Korona tedavisi' diye uygulanan şema, başka rahatsızlığı olan insanların ölümüne neden oluyor. Korona değil, 'korona tedavisi' öldürüyor. Ölüm arttıkça ve hastanaler test tuzağına düştüğü için, hasta sayısı artıyor ve panik her geçen gün büyüyor. Eğer, dünyaya verilmiş olan panik havası ve test mecburiyeti olmasaydı, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetleriyle gelmiş olan insanlara eskisi gibi ilaçlarını verip dinlenmelerini isteyecektik. Her şey seyrinde gidecekti ama bu artık mümkün değil. Doktorlar, önüne konan tedavi şemasına, uymaya mecbur ediliyor. Eskisi gibi insiyatif kullanmaları mümkün değil. Ayrıca hekimler üzerinde büyük bir baskı ve panik var. Lancet, ünlü tıp dergisidir. Bu dergide yazılanlar kanun niteliğindedir. 50 yaşında hayatını kaybeden bir insandan söz ediyor. Bu insan, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle gelmiş. Bu insana yüksek miktarda, 600 miligram kortizon verilmiş. Üstüne ağır antibiyotikler ve vücudun bağışıklık sistemini çökerten ilaçlar verilmiş. Ve nitecede bu insan, hayatını kaybetmiş ve tamamen hekimlerin hatası. Olmayan bir salgından, insanlar ölüyor. Ülke liderleri, koltuklarını korumak için, bu "kumpasta", bilerek veya bilmeyerek rol almışlardır. Dünyada oluşan panik havası, haklarda liderlere karşı "önlem almadı" baskısı doğurmakta. Liderler de oluşan baskıdan kurtulmak için, 'küresel kumpasa' boyun eğmek zorunda kalıyorlar. Aslında panik ve korku dışında, hiç bir şey yok. Her şey normal seyrinde, ölümler virüsten değil. Korku ve panik, tedavi adı altında hekimlerin uygulamaya mecbur bırakıldıkları süreç, ölümlerin asıl nedeni..." Sizlerde Youtube'tan dinleyebilirsiniz, bu hekimin açıklamalarını. Şu gerçek ki dünya bir kumpasla karşı karşıya... Dünya olmayan bir virüse "aşı" diye başka bir tuzağa düşmemeli. Olmayan kimyasal ve nükleer silahla, dünya kandırılmadı mı, Irak ve Afganistan işgal edilmedi mi? ABD virüsle büyük darbe aldı sananlar, kendini kandırıyor. Dünyayı bir de virüsten sonra görün,hayal edin!..
 • 2 Yıl Önce

Abdullah

Bir zamanlar '' İslam Konferansı ''diye bir örgüt kurdurulmuştu amerika tarafından.Kimisi usa cı,kimisi,ruscu,kimi çinci güya halkı müslüman ülkelerden m üteşekkildi.Sonra D-8 hikayesi çıktı.Kaypak iran,Laik /Atatürkçü Türkiye/Fıravun Mısır,Endonezya/Suudi amerika.....rengarenk her tür dansöz var içinde.Önce aklı başında bir ülkede başarılı bir yönetim kuralım ki diğerlerine örnek olsun gelebileisnler.Ruhsuz bir halife ve hilafetten,gücü kuvveti olmayandan Halife falan olmaz.Hem kendimizi hem de ümmeti lütfen kandırmayalım.
 • 2 Yıl Önce

ŞENAY DOĞAN ÖRGÜT MÜ DİYE SORUYORSUN....CEVAP VEREYİM

Allahtan başka tek bir arkadaşım bile yok....buraya yazdığım mesajları ve yazmadıklarımı Allahtan başka kimse ile konuşmuyorum....duyduğum şeylerin tamamı maneviyattan.....ilgililerle gerçek hayatta hiç yüz yüze gelmedim....ALLAH BENİ HABİBİNE NİKAHLADI.....PEYGAMBERİM İSTEDİĞİ ARAZİYİ UCUZA ALMAK İÇİN BENİ NİKAHLADI...BENİM GÖREVİM PEYGAMBERİME HAYAT ARKADAŞI OLMAK MURAD ETTİĞİ ARAZİNİN ELİNE GEÇMESİ İÇİN HERŞEYİMİ ORTAYA KOYMAK....allaha emanet olun
 • 2 Yıl Önce

Okur

Tutturmuşsun bir hilâfet gidiyorsun, Hak,hukuk,adalet nasıl gerçekleşir,hilâfet dediğin benim seçtiğim yönetici değilmi,Allah herkesi yeryüzuzune halife olarak yaratmış,sayın yazar şu halife düşüncenizden vazgeçinadaletten haktan bahsedelim artık kabak tadı vermeye başladı, sanki sihirli değnek hilafet
 • 2 Yıl Önce

Rıfat

Allah ın izniyle Hilâfet gelecek rezalet bitecek, bu rezaleti savunanlar defolup gidecek!
 • 2 Yıl Önce

Hubeydullah

Türk milletini, Türkü ırkını halife adı altında Türk olmayan Arap, Suriyeli, Filistinli, İranlı, Afgan gibi kişiler yönetemez...Türkler onlara buat etmezler...
 • 2 Yıl Önce

Ahmet Hamdi Kara

Hoca,hilafeti her gün adını veremediğiniz kadrolar mı getirecek ? Açık olan Ayasofya tekrar açıldığında hilafet nasıl ön plana çıktı? Susan şeytan olmayalım..
 • 2 Yıl Önce

tika

Bu ülkede ne saltanatı ne de hilafeti asla geri getiremeyeceksiniz.Her ikiside tarihi misyonunu tamamlamış ve tarihin çöp tenekesinde yerini almıştır.
 • 2 Yıl Önce

Halil

Güzel bir yazı..Evet, nasraniler her ne yaparsa doğru, müslümanlar "bir şeyler" yapmaya başlayınca hemen şikayetler ve feryatlar...Bunlar kimden yana?
 • 2 Yıl Önce

doğa

.. Allah yola getirsin rabbim
 • 2 Yıl Önce

Tutan mı var?

Arabistan'a gidin. Siz de rahat edin, biz de. Selam ve dua ile.
 • 2 Yıl Önce

ne ögrenirseniz yıgrenirseniz,sıladan ögreneceksiniz

neden bunların nefreti dışa vurmuş tanısın tanımasın herkese küstahca yaralayıcı saldıra biliyor burası bogallarra acık bir arana. işte noktaya virgüle ünlem soru işaretleri trafik işaretleri gibidi .bilmiş gibi görünsede maksatı ögretmet hatırlatmakdan çok hakarettir ,çünkü öyle davranarak aşagılamak istiyor.bilal sıla alper şenay bunlar tıbkı chp zihniyeti güzelidee çirkin gösterirrler,vicdansızlar.
 • 2 Yıl Önce

Dünkü sılanın yorumu

onada bir kAfa yoran oldumu illa küfür deyil aşagılayıcı yorumu, dokunmuyormu.
 • 2 Yıl Önce

Ercan

Yaklaşık 40 yıldır hiçbir Arap ülkesi KKTC'yi tanımadı.. Hilafeti hangi ülke tanıyacak?..
 • 2 Yıl Önce

Yetkililerden rıcam şenay dogan bir örgüütmü

bana göre sadece yazıları şahsi görüş gibi gelmiyor. Kim kimi bırakma diyor ne anlatmmaya çalışıyor. Abayrı bir mesajı herkkesden farkli benden söylemesi.
 • 2 Yıl Önce

Kocasolak

Hocam siz doğru olanı yazmaya devam edin. İnsan olmak için eğitim şart. Okuduğunu anlama, konuyu düşünme, mevzuyu araştırmadan ön yargı, hatta İÇ GÜDÜ ile saldırmak. Cahillik, bilgelik, olgunluk kantarla tartılmıyor, böyle yazılarından, üslubundan, kaç GIRAM olduğu tartılıyor. Alel ecele bir yorum yazmak zorunda değilsiniz. Size katılıyorum hocam, yavaş yavaş acele etmeliyiz, haftada değilse de iki haftada bir bu konuyu anlatmalısınız. Müslümanlar bile karşı çıkıyor, gayrimüslimleri düşünün. Bunun suçlusu sadece biz müslümanlarız, bu bizim eksikliğimiz. Dinimizi, kurumlarını anlatamadık, adam padişahlık, kuraklık gelecek sanıyor. Başörtü için de aynı korkuları POMPALAMIŞLARDI hani, kime zararı oldu? Laikliğiniz gitti mi elinizden? Gitti diyenleri duydum, onların gitti dediği laiklik değil ZORBALIKTI, evet o gitti, sizlere ömür. Hilafet kurulacak bundan adım gibi eminim, sadece zaman belli değil. Hakk ve özgürlük uğruna, sabırla hizmet etmeyi, buna son nefesimize kadar devam etmeyi nasip et Allah’ım.
 • 2 Yıl Önce

sıla

"Neden vicdan DEĞİL deee, vijdan yazıyorsunuz?" sorusuna istinaden; "j " türk ve müslüman harflerinden biri değil!!! İçinde veya başında "j" olan bütüüüüün kelimeler yabancıdır!!! Kendimize yabancılaşmışız-Aslımızı unutmuşuz!Vicdanımızda vijdanımız olmuş! Bir harf ne de çok şey anlatıyor....
 • 2 Yıl Önce

Necdi Uyanık

Hilafet kalkmadan önce ne işe yarıyordu,dağılmış osmanlıyı halife mi topladı Atatürk mü?halifeyi hangi müslüman topluluk ciddiye aldı o dönem?Bunları görmeden hayal aleminde yazı yazmak da ne garip bir iştir,Bir toplululuğun fikir dünyası bu kadar mı geriye gider,şaşıyorum.Araplaşmış Türkler yüzünden sonumuz ortadoğunun viraneleri gibi olmaz İnşeAllah,kabul etmiyorum saygı da duymuyorum bu düşünceye
 • 2 Yıl Önce

Metin Türk

50 yaşını geçmiş biri olarak Kemalist, solcu ya da sizin ballandıra ballandıra CeHaPe zihniyeti dediğiniz yönetimi iktidarda göremedim. Gördüklerim(iz) de koalisyon ortağı yarım iktidarlardı. Bu siz de her konuda kendini ulema sanan biri olarak zaten bilirsiniz. Ortada bir hukuktan söz edilecekse kılık kıyafet konusunda dinlisi-dinsizi vb. herkesi bağlayan bir uygulama vardı, ona uyuluyordu şimdi de yürürlükteki hukuka uyuluyor. Bir sakıncası yok. Asıl korku-endişe veren şey: Dava, kutsal yolculuk, durmak yok yola devam vb. ucu açık sanal kavramlarınız. Son nokta neresi, nerede duracaksınız? Bunların günümüzde karşılığı ne? 18 yıldır seninkiler eğirip yoğuruyorlar da gelinen nokta neresi? Elinizi tutan yok ki. Beceremedikçe Don Kişotluk yapıyorsunuz, başkalarını karalayıp duruyorsunuz. Aklınız yetmiyor ki ortak olarak FETÖ'ye sarıldınız o da tüm masayı istedi. Durmadan sabır çekiyorsunuz, biz de... Hilafet kavramına gelince tüm İslam alemini yeşil bayrak altında toplayabilir misiniz bilemem ancak bir il boyutundaki Katar ve bize lazım diyorsanız desteklerim yoksa bir utopyadır Kızıl Elma, Osmanlı İmparatorluğu, Sosyalizm ya da Komünizm gibi. Cürmüne göre hedef belirlersen başarı şansın artmaz mı? Önce kendi mahallemizi abad edelim de komşununkini de düşünürüz. Bence ruhban sınıfı, elini başka işleresürmeden din üzerinden toplumu sömürüp bu dünyada malı götürenlerdir. Bizde on binlercesi var. Ruhban sınıf yok bizde diyorsunuz ya... Bu iddiaya çok şahane bir cümle yazmıştım ancak terbiyem müsait değil. Yoksa Fatih Altaylı gibi basın dünyasında olsaydım -tepemin attığı yerde- tam yeriydi.
 • 2 Yıl Önce

Araf

Hocam ya halife bizi müslümanlığın şartlarına zorlarsa eleştirirse, iltimas, rüşvet, haram, kayırma, kul hakkı, adalet vs,, eyyyy halife dermiyiz...
 • 2 Yıl Önce

Bilal

% 7 civarında cumhuriyet, Türk ve M. Kemal düşmanı var .... Bu günlerde Ayasofya coşkusu ve birilerinin gazıyla , salyalarını akıtarak saldırıyorlar.... Eksiğini bırakmasınlar, ama yarın ağlamak yok..... Aklı selim sahiplerini , bu köşeyi terk etmeye davet ediyorum.... KENDİ b..... nda boğulsunlar.... Ticani kılıklı , IŞİD türevi sapıklar..... Onları , yazarla başbaşa bırakalım.... Selam ve dua ile..
 • 2 Yıl Önce

şenay doğan

Atatürk hilafeti kaldırana kadar hilafet yaşadı....hilafet yaşadığı müddetçe her yer güllük gülistanlıktı....hilafetin gölgesi altında insanlar dünya cennetini yaşıyordu...atatürk geldi bu rüyayı kabusa çevirdi....cenneti cehenneme ilga etti....ne diyeyim yalan söyleyen tarih utansın....allaha emanet olun
 • 2 Yıl Önce

ısrarla neden vijdan diye yazıyorsunuz. Arapçası da VİCDAN
 • 2 Yıl Önce

şenay doğan

ya rabbi türkiyede(diğer ülkeleri tanımadığım için yorum yapamıyorum)allah kitap peygamber edebiyatı yapanlar son kertede kendilerine güvenenleri niye şeytana çağırıyor.....yola Müslümanları kafaya alayım onların güvenini kazanınca hepsini şeytana satarım diye mi çıkıyorlar yoksa yolda mı bozuluyorlar....eğer doğru olan ikinci ihtimalse kalplerinin senden şeytana dönüşü nasıl gerçekleşiyor.....bunun hikmetini bana izah eder misin.....allaha emanet olun
 • 2 Yıl Önce

şükrü Onuk

Halifelik , dünya İslam birliğini temsilen Müslümanları bir arada tutmak için bir merkez olarak büyük bir misyon yüklenirken bu misyonu ortadan kaldırarak dünya Müslümanlarını başıboş bırakma girişimidir. Sonuçlarına bakıldığında ve orta doğuda ve farklı coğrafyalarda bitmeyen kaos halleri bunun başarıldığının ispatıdır. Halifeliğin kaldırılması Mustafa kemalin etrafını kuşatan batı temsilcisi laik dinsizlerin canhıraş arzusuyla M. kemal denge gözeterek en sonunda halifeliği kaldırmayıp TBMM nin tasarrufunda tutulma gibi bir bahane ile sanki şimdilik kaydıyla bir süreliğine statüsü değiştirilmiş daha sonra tekrar ihdas edilsin gibi bir hava hissediliyor. Halbuki dünya Müslümanlarını temsilen kendisi halifeliği uhdesine alma arzusundaydı. Ayasofyada da aynı durum söz konusu vakıf hali saklı tutularak müzeye çevrilmiş sanki zamanı geldiğinde tekrar camiye çevrilmesi kolay olsun gibi bir ince çalışma var .Halifelikte Ayasofya gibi kolay şekilde fazla zaman kaybedilmeden tekrar hayata geçirilebilir.
 • 2 Yıl Önce

Sokağın sesi

15 temmuz 2016 DARBE GERÇEKLEŞSEYDİ! HALİFE; AMERİKA'NIN AJANI PAPAZ FETHULLAH GÜLEN OLACAKTI! YANİ İSLAM OLMAYAN FETHULLAH GÜLEN MÜSLÜMANLARIN HALİFESİ OLACAK FETVALAR AMERİKA'DA HAZIRLANACAKTI! ! BU MİLLET GERÇEK DİKTATÖRÜ O ZAMAN GÖRECEKTİ. ŞU HALE BAK ŞU HALE BAKIN, 15 TEMMUZ 2016'YA KADAR SESİ ÇIKMAYAN UYANMAYAN! ERDOĞAN 2013'TEN İTİBAREN BAS BAS BAĞIRDI DERSHANELER HAŞHAŞİLER DİYE BUNA RAĞMEN ABDULLAH AHMET ALİ EN UFAK BİR DESTEK VERMEDİ DOĞRU DÜRÜST HİÇBİR AÇIKLAMALARI YOK! TA Kİ 15-16 TEMMUZ 2016'YA KADAR YAZIKLAR OLSUN. BU DURUMDA ABDULLAH AHMET ALİ..... FETÖ'CÜ OLMUYOR DA NE OLUYOR??
 • 2 Yıl Önce

mehmet ali

halifeyi tayin etme yetkisini nasıl belirliyoruz. 1,5 milyar müslüman var, Türkiye nüfusu 80 milyon. Akıl var mantık var, bizden biri nasıl halife olacak? mesela, endonezyalı birisine mi biat edeceğiz?
 • 2 Yıl Önce

Alper

Müslümanların ya da islam devletlerinin haklarını koruyabilmesi için illa bir halifeye ihtiyaç yok. Hakkını almak isteyen demokratik laik düzenle de alabilir. Türkiye örneğinde olduğu gibi. 100 yıla yakın sadece ağlamaktan anlayan islam dünyası bir halife gelince tüm dertlerinin sona ereceğine inanıyorsa zaten o kafadan bir halt olmaz. İslam dünyası çağa kendini uudursun, demokrasiye geçsin, kendinden olmayanı kafir ilan etmekten vazgeçsin, düşünce özgürlüğüne kapılarını açsın, din ile bilimi ayırsın herşey kendiliğinden hallolur zaten. Nüfüsünun çok büyük bşr çoğunluğu müslüman olan Türkiye bu dediklerimi yarım yamalak da olsa yaptı ve sonuç ortada. Kimse topraklarımıza elini kolunı sallaya sallaya ordusunu sokamıyor, iç savaş yok, avrupanın engüçlü ordusuna sahibiz, sosyal yaşam son derece canlı. Kadın erkek eşit. Bütün bunlar laiklik, demokrasi ve cumhuriyet sayesinde dersem doğrudur. Şimdi o hilafet hayallerinizi alın gidin ve bizi rahatsız etmeyin. Biz böyle iyiyiz. Bu ülkenin bir iç savaş ve dış müdahalelelerle uğraşacak hali yok.
 • 2 Yıl Önce

TR 31

Hilafet için merkezi Mekke olan bir kurum kurulmalı "islam Birliği Téşkilatı" zaten var .Ülkelerin müslüman nüfusuna göre delegeler seçilir seçilen delegelerde halifeyi seçer.İslam Birliği teşkilatınin da bası seçilen halife olur.Mekke merkez olur .Emrinde islam birliği askeri bir güç bulunur tüm ülkeletden asker olur.En onemli işlevi islam çografyasindaki savaslara müdahale eder. Yok birileri ümmeri kontrol altına almayı Türkiye üzerinden planlıyorsa iş zor kaç islam ülkesi biat edecek halife sembolik kalır hiç bir işlevi olmaz dünyaya rezil oluruz.
 • 2 Yıl Önce

Vayki vay

Bazan oluyor, buda onlardan biri zahir, Allah da sizi güldürsün hocam,, ne de güzel yazmışssın,,""MÜSLÜMANLARIN ADALETİNE DİĞER İNSANLAR GÜVENİYOR.."" bizim hergün okuduğumuz, baldızını şuraya yerleştirdi gelinini müdür yaptı, eniştesine şirket kurdurdu ihale verdi, boksör banka yönetecek, daha binlerce,, vazmı geçtiniz LİYAKATI savunmaktan,,, anketler yayımlanıyor yerlerde sürünen bütün kurumlara GÜVEN sonuçlarını veren bu ülkenin insanları değilmi,. Hımmm yoksa hepsi kemalistmi!!.. Sizler hangi çağda yaşıyorsunuz... Fener patriği hangi ülkeyi yönetiyor veya vatikan hangi kamu bankasına boksör atıyor,,, bizde diyanet yok mu din işleriyle ilgili 110 ülke diyorsunuz diyanetin başına halifeliğe uygun düşündüğünüz biri gelsin 110. Ülkenin din işlerini idare etsin,,, olmaz mı,, ha yokkk ihaleleri de versin, ilan ve reklamlarıda versin diyorsanız, bak.işte ona müslüman alemininde aklı ermez
 • 2 Yıl Önce

Ferhat

Yani siz diyorsunuz ki bir tane halife tayin edilsin, bu halifede kraliyet ile yönetilen aristokratik rejimlere, liberalizm merkezli ve kommunizm odakli devletlerin yönetimlerine öncūlūk etsin. Halife bu bahs edilen sistemlerde ikamet eden yada devlet görevlisi olarak çalişan birise de olabilir diyorsunuz. Mesela bu şahis AB nin uşakliğini yapan ve küreselci siyonistlerin oyuncaği olan biride olabilir. Bence bağimsiz bir islam devleti olmadiği mūddetçe halife atamanin hiç bir kiymeti olmayacaktir, zira mevcut siyonizmin kontrolūndeki sistemlerin gölgesi altinda bağimli bir şekilde görevini icra edecek olan halife, ancak 200 yildir başimizda atanan ve siyonizmin kurduğu dūzenlere uşaklik eden göstermelik ve kripto mūslūmanlardan ibaret olur. Halife yada mūminlerin emirinin tayin edilebilmesi için gerekli görūlen şartlar oluşmasi gerekiyor. Önce tam bağimsiz bir islam devleti kurulmasi gerek ve bu devlet Ab nin hūkūmleri ile değilde Allahin hūkmleri ile yönetilmesi gerekir. 2. Ekonomi ve paranin gūcū FED gibi siyonist çetelerin bağimliliğindan kurtarilmiş olmali mesela. Hem halife yada mūminlerin emirini seçilebilmesi için islami şuura sistemi gerektirir. Buda ulemalardan oluşan bir şura dir. Önce bağimsizlik ve şuur sonra halife tayini olabilir. Siyonizmin gölgesi altinda halifelikihanetten ibaret olur galiba.
 • 2 Yıl Önce

YETER YAHU

BİDE TRABUZON SPORİN HALİNİ YAZ
 • 2 Yıl Önce

Özgür adam

Eline koluna sağlık,Umarım Ak Parti ve cemaatler dediklerini anlar ve düzelmeye çalışırlar,iplerini mason localarnıdan,kraliçeden tapınakçılardan bir avuç vampirden,abd den kurtulurlar.
 • 2 Yıl Önce

Barış

Hem ruhbanlik bizde yok deyip gidip batida şöyle var bizde de benzeri olsun demek biraz tuhaf. hilafet olsun kim belirleyecek. Bence Endonezya olsun orda daha çok müslüman var
 • 2 Yıl Önce

ismail

Osmanlı imparatorluğu yıkılmadan önce Halife kim di?, Ayasofya açık değilmiydi. Osmanlıyı kimler yıktı. Osmanlının hakim olduğu topraklarda 64 devletcik kuruldu. hangisi Türkiye'den sosyal,ekonomik,eğitim ve kalkınmışlıkta daha iyi, bunları sorgulamak insanımızı doğruya götürür.
 • 2 Yıl Önce

halife bu yazının neresinde?

Fatih merhum Allah' ın lanet ettiğine lanet etmiş; ama yazar bunu dahi anlayabilmiş değil.
 • 2 Yıl Önce

Muamma sorular

Halifenin çaycısı mı var? Bilmiyordum ben bunu! Çayları taşırken askılı tepsiyi havada döndere biliyor muydu mesela, bardakları dökmeden?
 • 2 Yıl Önce

şenay doğan

zaman zaman bizi bırakma diyenler oluyor...allahın izni ve yardımıyla hiçbir müslümanı ve mümini sapıkların eline terketmeyeceğim....allahın Müslüman ve müminleri ordusuyla yönetmesi için gece gündüz allahın kapısında çalışacağım inşallah....bir kuru dünya saltanatı için yapamayacağı hiç bir şeytanlık olmayan sapıklarla daha fazla ağız dalaşına girmek istemiyorum....allah katında dava açmak gibi çok daha önemli işlerim var.....bu layığı şeytanlar değil allah ve ordusu olan mahlukatı şeytanların eline terkettiğim anlamına gelmez ne hayatta ne ölümde ne dünyada ne ahirette....allaha emanet olun
 • 2 Yıl Önce

Cihad Yolunda

Istanbul ve Ankara'ya acilen kayum atanmali.Kayum Allah'ın istegidir.Istanbulu yöneten cihad icin savaşan biri olmali.Chp istanbulu yonetemez.Umetimiz icin hilafet icin kayum atanmali istanbula.Allah büyüktür ve bizimledir. Istanbul yonetimine acilen ek konulmali devletimiz kayum atamalidir.Sayin Binali Yildirim kayum olarak atanmalidir.Selam ve dua ile.
 • 2 Yıl Önce

MEHMET METİNER SANA BİR SORUM VAR.....

birgün tvde seni izliyordum....HÜSEYİNLE YEZİD KARŞI KARŞIYA GELDİĞİNDE BİZ YEZİDİN YANINDAYIZ...dedin....bunun nasıl bir sapıklık olduğunu yıllarca çözemedim....geçen jeton düştü....bununla sanırım darbelere ne denli karşı biri olduğunu anlatmaya çalıştın....şimdi sana soruyorum... bopçular ırakta suriyede libyada mısırda Afganistanda darbe yaparken darbecilerin karşısına niye dikilmedin....ilgilelirin hz hüseyinden üstün olan özellikleri neydi(haşa)....allaha emanet olun
 • 2 Yıl Önce

birisi

"Peki Türkiye bu manevi mirası reddediyor, Malaylar, Hind Müslümanları ya da Araplar yapsın bu görevi ve biz hepimiz o merkezden yönetilelim, o Merkez dünyadaki Müslüman halkların hakları ve sorumluluklarını gözetsinler. Buna razı mısınız. Bunu mu istiyorsunuz. " Yaziklar olsun, bu adam dahi kafatasçinin shahiymis! Türk cihan hakimiyeti mefjuresinin "aleti" elden gidecek diye ödü kopuyor.
 • 2 Yıl Önce

degismiyor

Feto'yu kurup devlete yerlestiren Kasik Gulek CHP genel sekreteri. Herkesi Feto'culukle suclayan mufteri CHP. Feto darbesine "Tiyatro, Saray darbesi" Deyip Feto icin istanbul'a yuruyen isbirlikci hain CHP. "Her evden bir oy HDP'ye" Diyerek pkk'yi meclise sokan isbirlikci hain CHP. Hint Muslumanlarin gonderdigi parayla kurdugu is bankasini sahiplenen Hirsiz CHP. Baskalarini hirsizlikla suclayan tescilli hirsiz CHP. "Turkiye iran savasirsa iran safinda olurum" Diyen CHP'li vekil. Hilafete karsi cikan sadece gayri muslumler degil, icimizdeki musluman gorunumlu Sii-Fars sevici munafiklar. Laikligi, Kemalizmi istismar eden de onlar. Bunlarin zihniyeti dun de Kudusu biz Selsuklu'dan alip Hristiyanlara peskes cekmislerdi. Mogol'la isbirligi yaparak Yildirim Bayezid'de saldirlar, Frenklerle bir olup Fatih Sultan Mehmed'e saldirdilar. Bugun de Suriyede Libyada kaybedelim diye yirtiniyorlar. Cunki onlarin kiblesi Tahran, halifesi Humeyni!
 • 2 Yıl Önce

Egeli

Hayal alemindesiniz.yeni gelen ve gelecek olan gençlik hiçbir dine inanmıyor inanmayacak. ahlak ve vicdanın olmadığı yerde din sadece sömürünün aracı olur.sanki tüm camiler doluyorda yetmiyor ayasofyayi açtılar.ayasofya kilisede değildi.bildigin pagan tapınağı.cuma namazına giden bile çok az.oda yaşını başını almış gözü toprağa çeyrek bakanlar gidiyor.millet as iş derdinde.gencler hatta aileler bile çocuklarını yurt dışına gönderebilmenin derdindeler.laik olanıda muhafazakar olanıda .azcik anadoluyu gez.
 • 2 Yıl Önce

Meva

Evt çok dogru Zaten müslüman olan Allaha ve ahiret gününe inananlar hüsran olmaz biz yeterki Rabbimin kitabına Resulün sünnet-i seniyye'sine sarılalım onun güzel sozleri hadislerine uyalım hiç bir sıkıntı kalmaz Rabbim bizleri ne bu dünyada nede ahirette ve mahşerde Rezil eylemesin Amin...
 • 2 Yıl Önce

Hakiki rifat

Ne hilafeti suriye irak yemen afganistan libya gibimi olacaz yani.
 • 2 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23