• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Halkının % 99’u Müslüman bir ülkede fen bilimleri neden Allah demez?

43 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Kocayusuf

12-Eylül-1980 darbe sabahı, Amerika basın-yayın organlarında "bizim çocuklar yönetime el koydu" haberi yer almıştı... 27-Mayıs-1960 Darbesi, 28-Şubat-1997 Postmodern Darbesi, ve 15-Temmuz-2016 Darbe Girişimi de aynı güçlerin marifeti idi... O darbeleri yaptıran güçlere göre, "Türkiye/Türk Milleti, ne pahasına olursa olsun, İslam'dan uzaklaşmalı/uzaklaştırılmalı" idi... (Merhum Menderes'in en büyük suçu, "ezanı aslına çevirmek, ve İlahiyat/Din Eğitimi'ne kapıları açmak"tı)... Allah'a sonsuz şükürler olsun ki, son denemeleri başarısız oldu. Allah (c.c.), bin yıldır İslam'ın bayraktarlığını yapan aziz milletimizin bu şerefini, ille-ebed daim eylesin... Yani, Sayın Erkan Bey, son darbeyi bastıran şuur-frekansı/"Allah'a İman ve İslam Kültürü" yükseldikçe, o hain derin güçler, avuçlarını yalayacaktır...
 • 1 Yıl Önce

İbrahim

Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder. O iki cenah ile talebenin himmeti pervaz eder. İftirak ettikleri vakit birincisinde taassup, ikincisinde hile, şüphe tevellüd eder.
 • 1 Yıl Önce

Vedat

..Bilime İnan gerisi yalan.
 • 1 Yıl Önce

Umit

Allah razı olsun çok önemli bir nokta ya parmak basdiniz.
 • 1 Yıl Önce

Necati

Her gün okuduğun o kıymetli yazarı yanına al , acilen bı doktora muayene olun ,
 • 1 Yıl Önce

Ibrahim

Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder. O iki cenah ile talebenin himmeti pervaz eder. İftirak ettikleri vakit birincisinde taassup, ikincisinde hile, şüphe tevellüd eder.
 • 1 Yıl Önce

belgeli kanıt:

yorumcular: cevcet, memet, vurak, deniz rüzgar, verdal keskin, osmam ve diğerlerine bakılırsa; zaten ülkede müslüman oranının %20' lerde seyrettiği anlaşılıyor.
 • 1 Yıl Önce

Ali rıza

Sizin gibi hakkı inkar edenler yüzünden bu ümmet geri kaldı , hala idrak etmiyorsunuz 
 • 1 Yıl Önce

Bu ne ya

Bu nasıl bir bakış açısı hoca. Onu anlatan hoca bunu bilmiyormu sanki.
 • 1 Yıl Önce

Umarım Allah sizin gibi aklı ve kalbi fesat insanlara hizmet ettiğinizi düşündüğünüz şeyleri vermez
 • 1 Yıl Önce

Erdal Keskin

Hoca! Arabayı yapan mühendise bunu Allah yaptı dersen ne olur? Mühendis ben yaptım diyecek tabii! 
 • 1 Yıl Önce

Osmam

Kafayı mı yediniz din ve fen ayrı konular
 • 1 Yıl Önce

Burak

Yazar, Bu çocuklara zaten herşeyi allah yarattığı öğretiliyor fen bilgisi bir ders öğrencilere aşama aşama herşey anlatılır direk herşeyi allah yaptı dersen din kültüründen başka ders okutulmasın bu ülkede. Bu hatayı tarihde de kaç devlet yaptı osmanlıda bile ilk rasathane meleklerin eteklerine bakıyorlar diye yıktılar, astronomi ve uzaycılıkda belki daha iyi olacaktık. bir sürü örneği var dini her yerde öğrenebiliriz herşeyi allah yarattığını biliyoruz zaten ama dediğiniz gibi bir sistem bizi daha geriye götürür.
 • 1 Yıl Önce

FEHMİ CEYLAN

Ak Partinin gençliği yok. parti olarak ilkeleri yok. Ak partide kişilerin duruşu var oda yetmiyor. 
 • 1 Yıl Önce

Fsm

Yarabbbiii şşeyytttan bunlarrrrr.
 • 1 Yıl Önce

Hakan

Buna çağdaş eğitim deniyor inanç bilimin sahasına giremez
 • 1 Yıl Önce

şenay doğan

ya rabbi bize zulmedenlerden intikamımızı onları yüce zatına habibine kitabına dinine orduna boyun eğdirerek ve iman ettirerek al....
 • 1 Yıl Önce

ali

Sayın yazar eğitim ile, bilim ile, dinin ne alakası var. Bu kafa ile zaten tüm müslümanlar hiristiyanlara her konuda mahkum edildi. İlaç üretemiyoruz teknoloji üretemiyoruz. Halbuki Allahı anlamanın ve Allaha ulaşmanın yolu bilimden geçer. Biz bilimi keşfettikçe Yaradanın gücünü anlarız.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Madem ülkenin %99,9’u (!) müslüman, o %0,1 için fen dersleri dini ögelerden uzak, dünya standartlarına uygun bir şekilde yapılmalıdır!
 • 1 Yıl Önce

Emin

Sayın yazar ve ona katılan okurlar, öncelikle hepinizin anlaması gereken bir husus var: ilim, dinden önce gelir. Ülkemizde hangi hükümet yönetimde olursa olsun, öğrencilere tüm dünyada geçerli olan ilimin gerçekleri öğretilmelidir. Fen, matematik ve sosyal derslerde yaratıcıyla ilgili öğeler aramanızdan daha saçma bir şey olamaz. Bu derslerin dinle bir açıklaması olamaz, olmamalıdır. Din ayrı, bilim ayrı öğretilir. Sizin bahsettiğiniz bilgiler, öğretiler zaten okullarda din derslerinde fazlasıyla öğretiliyor içiniz rahat olsun. Ancak bunları fen derslerinde öğretmek, fen derslerinin esas amacına aykırıdır. Siz de üstüne biraz düşünürseniz bence bana hak vereceksiniz. Bilim ayrı, din ayrı öğretilir. İkisini karıştırmaya kalkmak büyük bir yanlıştır; BIRAKIN ÖĞRENCİLER DÜNYA STANDARTLARINDA, GERÇEK VE DEĞİŞTİRİLMEMİŞ BİLİMİ ÖĞRENSİNLER. Alanınıza dahil olmayan ve çok hassas olan bu konuda lütfen bu tarz yazılar yazmayın, insanların akıllarına sanki öğrenciler okulda din dersi görmüyormuş gibi algılar yerleştirmeyin. Saygılar...
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Malesef çocuklatımızı ilkokula başlarken müslüman verip üniversiteyi bitirdiğinde ateist oluyor.bu kimin suçu.
 • 1 Yıl Önce

Rıfat

Sayın yazar; MEB 'in kadroları ne zaman ateist-kamalistlerden temizlenecek o zaman MEB gerçek anlamda milli olacak ve sağlıklı nesiller yetişecektir!
 • 1 Yıl Önce

Ali

Sizi okurken gözlerim kanıyor, aklım iflas ediyor. Fen bilimlerinde dinle ne alakası var. 
 • 1 Yıl Önce

CEVDETT

17 yıllık iktidarımızda hiç bir halt yapamadığımızın delilidir bu yazı maalesef. Yol yaptık, köprü yaptık, tüp geçit yaptık ama insan inşaa etmeyi unuttuk.
 • 1 Yıl Önce

Ehh,

Mesela haldun simavi' yi, çelik çomak bir' i vs müslüman nüfusu sayısına dahil ederseniz, doğrudur, o zaman müslüman oranı %99, 999999' a kadar ulaşıyor ülkede, kâr kârdır be, sayalım hebiciğini..
 • 1 Yıl Önce

AKINCI

Eşref-i mahlükat ne demek olduğunu bu gazetede yazı yazabilen bir kişi bilmiyor demek ki...yazık...Siz kim MEB eleştirmek kim....
 • 1 Yıl Önce

Ali Çelik

Hocam söylediğiniz harikaları kabul etmeyip tesadüfe bağlayanlara bir uçak yada otomobilin niye kendiliğinden oluşmadığını sormayalım. Ancak en basit bir eşya yada en kötü ustanın elinden çıkmış bir eşya denginde mesela bir çatal bir kaşık ya da bir at nalı neden hiç kendiliğinden oluşmamıştır. Acaba bu soruya cevap verebilirler mi?
 • 1 Yıl Önce

Müfettiş

Rahmetli Mehmet Şevket Hocam, 1.5 milyon sabatayist,2.5 milyon pakraduni var derdi. Toplam 4 milyon. Yahudi ve Hristyanları da dahil edin. Kadir Bey çok haklı. Artık birilerinin kral çıplak demesi, Müslüman Türklere kimlerin zulmetiğini anlatması gerekiyor. İstikbalde bizi daha hassas hadisat bekliyor. Sırtımızdan vurulmamak istiyorsak tedabirimizi yasal yollardan almalı, en başta Devletimizin halen kilit noktalarını işgal edenler varsa def edilmeli. Allah CC, Reis'imizi bu hususta da muvaffak eyler inşallah.
 • 1 Yıl Önce

Múcadeleci

Ey reis ve yakınıda bulunanlar size sesleniyorum bunu Allahsızlık budinsizliğe daha nekadar katlanacağíz keferenin inancını bu müslüman milletin çocuklarına dayatmak mecburiyetimi var artık sıtkımı sizdende sıyırmaya başladım
 • 1 Yıl Önce

Mardinli

Sayın Ali bey dilinize yüreğinize sağlık.Hocam üzülerek söylüyorum devlet millet için en önemli olan bakanlık millî eğitim bakanlığidir.Ama maalesef bir türlü düzelmiyor.Halbuki millet olarak sayın reisten bir beklentisi vardır.Ben bir vatandaş olarak diyorum bu millî eğitim bakanlığı sistemi degistirmelidir şimdiki sistemi dinsiz bir sistemdir.Bundan dolayı ortam bozuluyor.Ateist bir sistem çocuğun Allah'ın kudretini birliğini öğretmenler ogretmiyor.Ateistlere göre her tabiidir bu nasıl anlayıştır.Hic bir şey kendiliğinden olmaz her şeyin bir ustası vardır.Nasilki bir toplu iğne bir ustası vardır bu evrende ustası vardır.Bir kudret sahibi olan Allah CC dur.Bu ayeti kerime ile ateistlere hatırlatmak istiyorumان فى خلق السموات والأرض لاياة لاولالباب الذين يذكرون الله قىام وقوعدا وعلى جنوبهم ويتؤكرون في خلق السموات والارض ربنا ما خلقت هذا باطلا سبحانك فقنا عذاب النار صدق الله العظيم
 • 1 Yıl Önce

orhan inan

DİNSİZLİĞİ BİLİM OLARAK DAYATMA BAŞARISINI GÖSTEREN GÜÇLERİ,BAŞARILARINDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM.ELLERİNİZE SAĞLIK.GÜZEL VE ANLAŞILIR BİR YAZI OLMUŞ..
 • 1 Yıl Önce

Can

Ortacagda neden islam devletler altin dönemini yasadigi ve ondan sonra her sey dine aykiri diye arastirmalari ve bilimi tabulastirip yasaklayici anlayis ile bilim bakimindan icaat bakimindan karanliga gömüldügü de unutmamak lazim. Talibanlar afganistan i egitimleri ile nereye götürdükleri ortada. Din egitimi ayri olmali fen egitimi ayri. Yoksa yine gavur memleketler niye önde diye sizlanmamali ki bütün gavur teknoloji dindarlar da nedense sorgusuz sualsiz bol bol kullaniyor.
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Bu ülkede ğale Rasulullah sav. Rasulullah sav dedi ki diye başlayan binlerce iftira hemde ne iftira ayet inkâr eden iftiralar var ve bu iftiralardan gecinen yüzlercesi var. KAMAL ATATÜRK TEN GECİNENLER KURAN'DAN GECİNENLERDEN AZ DEĞİL . Birileri birini övüyorsa ondan uzaklaşın övülen övenin gecim kaynağı olmuştur
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Sayın yazar harika ve yüzde yüz haklı bir yazı. Eline diline o güzel zihnine sağlık
 • 1 Yıl Önce

turgut ertav

Gördüğüm luzum üzerine,Deccal konusunda çeşitli internet üzerindeki neşriyatlardan topladığım hadisleri yorumsuz duyuruyorum: Deccal kendini ilk önce peygamber ilan edecek. Kaynak: İbn Mace, Sünen, hadis no: 4077; İbn Kesir, el-Fiten ve'l-Melahim, 1/32. Deccal bir süre sonra kendini Rab ilan edecek. Kaynak: İbn Ebi Şeybe, Musannef, hadis no: 38635; Abdürrezzak, Musannef, hadis no: 20828 İbn Mace, Sünen, hadis no: 4077. Deccalin karargahı köşk şeklinde bir Hristiyanların manastırıdır. Kaynak: Suyuti, Dibac ale'l-Müslim, 6/261; Müslim, hadis no: 2942; Avnu'l-Mabud, 11/317; Es-Sünen el-Varide Fi'l-Fiten, 6/1149. Deccal bütün ruhu canı ile, her şeyi ile yalancıdır, hakikati farklı suretlere sokup işin içinden çıkılamayacak duruma getirendir.Deccalin her şeyden çok şikayet eden bir görüntüsü vardır. Kaynak: İbn Mace, Sünen, hadis no: 4074; İbn Ebi Şeybe, Musannef, hadis no: 38791. Deccalin askerleri kendilerini birşeylerin arkasında gizleyen tipler olacak(takiyye, gizleme Ebu Davud hadis no:4328, Müslim hadis no: 2942. Deccal ve askerleri aşırı iftiracı ve hakikatları çarpıtan kimseler olacak. Kaynak:ithafu'l-cemaa bima var fi'l-fiten ve'l melahim 3/85. Deccalin askerleri bütün ruhları ile deccale casusluk yapan casus kişiler olacak. Kaynaklar : Ebu Davut hadis no:4328. Müslim no:294. İslamlarda çıkar aldatmakla iş görür..! Kim deccalı duysa ondan yüz çevirsin.Vallahi, kişi onu mü'min zannederek ona tabi olur.Sevk ettiği şüpheli şeylerin ardına düşer. (Ebu Davud, Melahim, Hadis No: 4319). Deccal ve askerleri aşırı iftiracı ve hakikatları çarpıtan kimseler olacak.Deccal ve askerleri yeryüzünde yayılacak, bizzat ya da tesirlerinin gitmediği ülke, belde, şehir kalmayacak. Kaynak: İbn Ebi Şeybe, Musannef, hadis no: 38613; Mucemu'l-Kebir, hadis no: 6; Beyhaki, Sünenü'l-Kübra, hadis no: 6588. Deccale inanan, onu tasdik edip ona tabi olanlar ne kadar salih amel işlerlerse işlesin hiçbir fayda vermeyecek,deccali yalanlayanlar ise geçmişte işledikleri günahları affedilecek. Kaynak: el-Müstedrek, 1/330; Taberani, Mucemu'l-Kebir, hadis no: 6815. Deccali bu kadar büyülten ve yücelten askerlerinin ona olan sevgisi olacak. Kaynak: el-Müstedrek, 4/507. Müminler deccalden büyük zarar görecekler. Kaynak: İshak b. Raveheyh, Müsned, hadis no: 262. Deccal kendine uyanları zengin edecek, uymayanları batıracak. Kaynak: İbn Mace, Sünen, hadis no: 4077. Deccalin askerleri arasında Mecusiler, Hristiyanlar ve acemler de olacak. Kaynak: İbn Kesir, el-Fiten ve'l-Melahim, 1/60. Deccalin ordusuna müşrikler, kafirler, münafıklar ve fasıklar katılacak. Kaynak: el-Müstedrek, 4/542; Müslim, hadis no: 2943. İslam ümmetinden deccale tabi olanlar Kur'an'ı okuyan ama ondan bir şey anlamayan kimseler olacak. Kaynak: Abdürrezzak, Musannef, hadis no: 20790; Müstedrek, 4/486. Deccalin askerlerinin bir bölümü İslam ümmetinden olacak. Kaynak: Abdürrezzak, Musannef, hadis no: 20825. Saygılar.
 • 1 Yıl Önce

MARİO

CEVAP BASİT ÖNCE SİZ ALLAH DEYİN KİTABINA UYUN.
 • 1 Yıl Önce

deniz rüzgar

alt tarafta verdiğiniz tüm bilgiler pozitif bilimden alınmadır burada büyük bir ironi var sayın kavaklı bilim ile ilim birbirinine karıştırmayalım bilim sorgular doğma değildir. bilimin içine doğmaları katmamamız lazım artık bunu lütfen kabullenin saygılar
 • 1 Yıl Önce

ayşe

büyürken hiç dine dair bir şey görmezdik. birilerini yaratıcı zannederdik.maymundan geldiğimiz öğretilmişti, ben de yakınlarımı buna inandırmaya çalıştığımı hstırlıyorum. güya şimdi dini bir iktidar var değil mi?
 • 1 Yıl Önce

H.Y.E

" MEB ders kitaplari gercekleri saklamaktan ve ateizm propogandasi yapmaktan ne zamam vazgececekler ?" demissiniz ustad.Eski bir ogretmen olarak diyorum ki,hic bir zaman vazgecmeyecekler.Biz isteyecegiz.Boyle bir hakkimiz oldugunu hep haykiracagiz. Gelelim Turkiye'nin 0/0.99'nun musluman olduguna.Bunu biz inanalar soyluyoruz.Gercek maalesef bu degil.Kendimizi kandiriyoruz.Kendini musluman hisseden ne kadar ? Muslumanca hayat surmek isteyen ne kadar ? ....
 • 1 Yıl Önce

N. Dağ

İnsan vücudunda yaklaşık 10 trilyon hücre, 100 trilyon kadar mikrop ve doğal bakteri bulunuyor. Bu mikroskobik organizmaların toplamı insan vücudunun mikrobik bahçesini oluşturuyor. Yani her insanın bedeni bir hayvanat bahçesin ve 100 trilyon cin mevcut. Bizim kitap bu varlıkları daha önce cinler olarak addetmiş. Bakteri ve virüsleri cinler olarak isimlendirdiğimizde evvela Müslümanlar homurdanmaya başlayacaklardır. Zira hurafe gereği cinler dağda, bağda gezen görülmez tılsımlı varlıklar olarak tanıtılmışlar ve öyle algılanmışlardır. . Vücuttaki cinlerin haliyle Müslüman, kafir, münafık ve fasıkları olacak. Cin suresinde bu konuda tatmin edici bilgi var. Her insan ölene dek her an cinlerin tesiri altında bulunuyor, insanın her türlü davranış ve eylemlerini büyük oranda onlar belirliyorlar. Kişinin dini ne ise, cinleri de büyük oranda o dine tabiler.Eger kişi kafirse cinleri de tamamen şeytanlardan müteşekkil. Yani kafirin vücutu bir cin şeytanı fabrikası
 • 1 Yıl Önce

cenneti ucuz sananlar:

"Halkının %99, 999...' u müslüman ülke" mitolojisi nereden gelir merak eder dururum. Bu ülkede dinden çıkanlar şöyle bir yana, dine hiç girmemiş olanların oranı bile o kadar yüksek ki!
 • 1 Yıl Önce

Kadir

Sayın yazar o %99 lafı eskilerde kaldı
 • 1 Yıl Önce

musluman

Musluman olan bir ulkede herkes bilir hic birsey kendiliginden olmadigini bir yaratani oldugunu. Bunu anlatanda dinliyende anlar. Sorun su cami imamlari tv lerde anlatsin camilerde anlatsin.parasinida fazlasiyla aliyorlar zaten.okullarda dini agirlikli olursa bu sferde mezhepler ve farkli dusunceler girer. Atais olan var bunlarida goz onunde bulundurmak lazim.zaten imamhatip vs yerler iktidarin arka bahcesi.
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23