• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Medeni olmak

36 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Hüsnü Hüseyin

Artık düşünemiyorum. Çünkü iki asır önce beynine kanserojen virüs zerk edilerek zihnen çözülme ve çürümeye terk edilmiş bir toplum ve değerleri için, kuşatılmış bir arenada ve kısır döngülü bir potada fikir düzeyinde çatışma zamanı değil, eylemle bu çözülme ve çürümeyi durdurma vaktidir.
 • 1 Yıl Önce

ATV Esra Erol'un,proramina

Son verilsin yada gizli yapılsın ülkede namuslu insan bırakmadınız kimse nikahlı kaçıyor gergin bagrimiza hançer vuruyor birileri diyor bu proram tıpkı evlilik programı gibi parayla konuşuyorlar kime hizmet ediyorlar duyarlı olun lütfen.
 • 1 Yıl Önce

şenay doğan

kadın hakları zulmü nedeniyle intiharın eşiğinden dönmüştüm...atatürkün kadın haklarını ve allah ve rasulünü kovuşunu allaha şikayet ediyordum bu arada habibullaha da sitem ediyordum...
 • 1 Yıl Önce

Ali rıza

Suudilerin medine şehrinde yaşarsan medeni yani medineli olursun aksi mümkün değil ,
 • 1 Yıl Önce

şenay doğan

Atatürk'ün saltanatı ve hilafeti kaldırması doğrudur....
 • 1 Yıl Önce

Gerçek adalet

Medeni Kanunu modernlik uğruna getirenler kendilerini gizlemeden açıkca söylüyorlar. Peki İstanbul sözleşmesini getirenler kimler neyi hedefliyorlar halka açıklama bilgilendirme yapıyorlar mı? İnançlı kesime anlatmama sebebleri nedir? İnançlı kesimin kabul etmeyeceği korkusu mu? Nasılsa inançlı kesim yaptıkları herşeyi araştırma gereği duymadan onaylıyor ve İslama hizmet ettiğini ve sevap kazandığını düşünüp rahatlıyor. O yüzden ülkemizde sağcısı da, solcusu da, muhafazakarı da kendi benimsediği siyasetciler ne yaparsa yapsın iyimi, kötümü hiç araştırırmıyor gözü kapalı bağlanıyor, taraftar misali!
 • 1 Yıl Önce

Hümanist

Güzel söylediniz. Kılıçdaroğlunu getiren Baykal'ı göftürenlerdir. Doğru. 
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Doktor dedi, itikadı olmayan tevhîdi anlamayan tagut tan habersiz, gırtlağa kadar şirk li kişi, doktor dedi alıp götürün evde ne yerse yesin son günlerini evinde gecirsin
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

Allah razi olsun hocam. Zira mevct durumu bundan daha iyi analiz edemezdiniz. 
 • 1 Yıl Önce

turgut ertav

ŞİRK (الشرك) NEDİR? KONU HAKKINDA BAZI AYETLER: “…Ey oğulcuğum! Allâhʼa ortak koşma! Doğrusu şirk, büyük bir zulümdür.” (Lokman suresi, 13.ayet). “İnsanlardan bâzıları da vardır ki, inanmadıkları hâlde; «Allâhʼa ve âhiret gününe inandık.» derler. Onlar (kendi akıllarınca) güyâ Allâhʼı ve müʼminleri aldatmaya çalışırlar. Hâlbuki onlar, ancak kendilerini aldatırlar da bunun farkında değildirler.” (Bakara suresi, 8 ve 9.ayetler).
 • 1 Yıl Önce

Sayın alkan,a

Bu İstanbul sözleşmesinde,tüm mazlumların yıkılan yuvaların ahi var
 • 1 Yıl Önce

canan

Millet aç...pazar artığı topluyor...millet kendini cayır cayır yakıp intahar ediyor...millet böbreklerini satmaya başladı.bunları niye yazmıyorsunuz
 • 1 Yıl Önce

Alkan

Dilipak İstanbul sözleşmesi görüşmeler sırasında Danimarka temsilcisi bu sözleşmenin bazı maddeleri geleneklerimize aykırılık taşıyor diye itiraz ederken Türk delegasyonunda yer alan Sibel Eraslan Türk milletinin başına bela olacak sözleşme maddelerine itiraz etmezler ken bu düzenleme ileride düzeltilir diye düşünmüş kademde bu sözleşmenin uygulanma takipçiliği görevini üstlenmiş destekse en üst makamlar cadesteklendi desteklenmeye devam ediyor ithal kanun anayasa yapanları yıllarca eleştirdiniz Sizinle birlikte medeni kanun ve kanunları yapanları eleştirenler şimdi AB uyum yasaları adı altında çıkarılan kanun ve etcep gibi düzenlemeleri yapıp uygulayan ların arasındaki fark ne dün çağdaşlaşmak adına batıdan kanunlar ithal edilirken günümüzdeki anlı secdelilerde AB sevdası ve AB adına iktidarda kalmak adına yaptıkları arasında bir fark yok İstanbul ifsat sözleşmesini dahi eleştirirken bile ne şiş yansın nekebab düşüncesinde hareket ediyorsun çokyazık
 • 1 Yıl Önce

Rabia

Euzubillahimineseydanirraciymbismillahirrahmanirrahiym Allah, yazmıştır: "Andolsun, ben galip geleceğim ve peygamberlerim de."Gerçekten Allah, en büyük kuvvet sahibidir, güçlü ve üstün olandır.mücadele süresi 21.ayet.elhamdulillah.sayın Dilipak biz göremesekte Allah nurunu tamamlayacaktir.Allah'tan gereği gibi korkmaliyiz.yoksa şeytan da Allah'tan korkar elhamdullillah.Allah onun dinine yardım edenlerin yardımcısıdır.evelallah.dua eder dua bekleriz.Allah size hayırlı uzun ömürler versin amin.Savcilarda bir iş yapsa.onlari bizim gibi iyi insanların biraz çalıştırması lazım inşallah inşallah.Saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler hasbinallahi ve nimel vekil deriz.
 • 1 Yıl Önce

a.lideri

Murat Muratoglu yazmış: AKP 2003-2019 arasında toplam 2 trilyon 150 milyar DOLAR vergi topladı.
 • 1 Yıl Önce

Gökhan

1920-1930 lu yılların yönetiminin nasıl olduğuna ilişkin bende bir katkıda bulunayım. 17.02.1926 tarihli Meclis oturumunda aynı tarihli Meclis tutanağının 230. Sayfasında Mahmut Esat isimli adalet bakanı bakın ne demiş :“ Arkadaşlar! Kanunu Medenîyi tasvip ve tasdik bu­yurduğunuz anda inkılâba ve Türk tarihine, Türk ha­yatına yeni bir seyr bahşetmiş olacaksınız. Bu kanu­nu kabul marazında ellerinizi kaldırdığınız zaman ge­çen (13) asır duracak ve Türk Milletine, Türk camiası­ na yeni ve feyizli medenî bir hayat açılacaktır...” diye devam ediyor. 1926 yılından 13 asır Çıkarın bakalım kimin yaşadığı zamanlara ve hangi kitabın ayetlerinin indiği zamanlaradenk geliyor? Bunlar şaka değil gerçek.
 • 1 Yıl Önce

Andız

Haklısınız, bu kanunları aldığımız ülkelerin hepsi "tarih" oldu. Biz islamiiyete göre gömüldüğümüz için olsa gerek "dimdik" ayaktayız. Kanunun nereden geldiği mi yoksa ne olduğu mu önemli? Yer çekimi kanununu Newton'un keşfetmiş olması bir inkar vesilesi mi olmalıdır? Toplumun cehaleti her şeyin anasıdır.
 • 1 Yıl Önce

İbrahim erdogan

Bizim bildigimiz hür doğar her doğan .söylenen anlasilmiyorsa kusur anlamak istemeyende duyduğu anladidi halde anlamamamis muamelesi sağır taklidi ne ne yapilirki din özgürlüğü ifade özgürlüğü yaşam özgürlüğü bir de bakar körlüğü ne anlatmamız isterdiniz istersen alibabanin çığlığını anlatalım mutsuz olduğumuz halde göbek atalım her ustedigimizle yatalım nerede kalmıştık.
 • 1 Yıl Önce

Şenay ablacım cevabımdır...

Muaviye icadı olan din kisveli saltanat çılık, din değildir, saltanatı ilga etmiş olan cumhuriyet rejimide din karşıtlığı hiç değildir. Saltanat ılık Abdurrahman b. Ebubekir in ifadesiyle herakliyosçuluktur/Bizansçılıktır. Saltanatın Kurandan hiçbir referansı ve temeli yoktur fakat Cumhuriyet ilkelerinin vardır. Örneğin milli egemenlik, hukukun üstünlüğü, emanetin ehline verilmesi, kararların istişareyle alınması, aile sınıf zümre imtiyazlarının olmayıp her vatandaşın hukuk önünde eşit olması, tebalıktan bireye terfi, kadın ve erkek eşitliği vb pek çok ilke, ayrıca hilafetin hükmet ve cumhuriyetin mana ve mefhumu da mündemiç olması gibi hususlar, Atatürk'ün Diyaneti kurdurup Dini hurafeler ve din istismarcıları ile /zamanının fetö leri ile mücadelesi ne cumhuriyeti nede Atatürkü din karşıtı yapmaz ama hurafe, din istismarı ve saltanatçılık karşıtı yapar Şenay ablacım, Melamimeşrep, Bektaşi ve Mevlevi irfanına sahip Atatürkü ve onun zamanını lütfen doğru anlayalım, ayrıca Atatürk döneminde zinanın suç sayılması da oldulça manidar..
 • 1 Yıl Önce

Bir söz var medeni ol

Saygılı harfini bilmeyene söyler,ler bu bizim İslami kültürümüzde olduğu halde terbiyeli ol terbiyeli ahlaklı saygı ifade eden sözcük unutturuldu,yerine tünaydın şeytanın bololsun cevap eyvallah babam.madmazel bonju hey komşu istermisin turşu yaşantı İslam'a karşı geleceğimiz kadınlar onlar sağlayacak barışı kadının sorulmaz yaşı kadının göz yaşı gerektirir savaşı Avrupa'nın kalkinisi nedeni ailenin yıkılışı onlar baslatsada biz çekeriz başı herşeyde medeniyeti yakalayamadik yılmak yok yakalamaya devam medeni olmanın yok nedeeni.
 • 1 Yıl Önce

İbrahim Erdoğan

Mirim! Bu makalenizde pek çok şeyi eleştiriyorsunuz. Medeni Kanunu, İstanbul Sözleşmesini vs. Pekâlâ, sizin istediğiniz nedir? Biraz açık olun, açıklayın da aydınlanalım!.. Lütfen...
 • 1 Yıl Önce

Alper

Madem Kılıçdaroğlu FETÖ, çü yıllardır neden tutuklanmadı?Yalansa,bunu söyleyenlere devlet yönetimi verilirmi? Her konuştukları yalan olabilir. Zaten elindeki onca istihbarata, danışmana rağmen yoneticiletin kandırildik demesinin yalan olmadığını nerden bileceğiz?güven yek seferlikfir.
 • 1 Yıl Önce

engineer

sn yazarımız, doktor ne yersen ye demiş hast için, yani arap öldükten sonra dök pilavı göğsüne ama ne fayda, şişe kırıldıktan sonra tamir olur mu? üstelik şişeden öyle bir cin şeytenı çıktı ki , Hafazanallah, Allah cc encamımızı hayreyleye, bir deli bir kuyuya bir taş atmış, akıllılar kuydaki taşı çıkarmaya uğraşırken ,deli köşeyi dönmüş, Vatanmış Milletmil benden sonrası tufan demiş, kendimiz ettik kendimiz bulduk, ne aymaz milletmişiz hala uyanacağımız yok.
 • 1 Yıl Önce

k-yakalı

Türk vatandaşı İsviçre medeni kanuna göre evlenen, İtalya ceza yasasına göre cezalandırılan, Alman ceza mahkeme usulü yasasına göre yargılanan, Fransız idare hukukuna göre idare edilen ve İslam hukukuna göre gömülen kişidir..Diyen Uğur Mumcu bu vatandaşlığı bize boşluk bırakma y acak şekilde dayatan chp nin fanatiği degilmiydi. Anlamak gerçekten çok zor.
 • 1 Yıl Önce

Ağzı olan konusur

Allah'ım kadına versin suvur. Belki Su uyur ,asrisadete sözüm yok bu zamanın kadınından kork. Herbir sokakda gece disko barda sonra uyumakta dünyanı sonunu kadınlar getirecek bu zamanda kadinmi bana anlatma hani eşitlik diyenler erkeğin kazancını yiyenler hep nankordurler.
 • 1 Yıl Önce

mehmet ali

Hocam RAND ile yazmaya başlayıp, İsviçre medeni kanunuyla devam edip, İstanbul sözleşmesinin fetö kumpası olduğuna bağlamışsınız : )
 • 1 Yıl Önce

Türk ceza kanunu

Neden bir ülkeden alınmamıştır .her ülke böylemi yapmıştır. Yoksa kimsenin gönlü kalmasikndiyemi sanki meyve alır gibi manavdan,armut elma portakal muz su olmuş hala çağdaşlık dan söz edenler emanet yasalarla yönetiliyor hala onların yasalarına talibiz bizde hukukçu yokmu kanunu yok rasgele balıkçılar.
 • 1 Yıl Önce

Mâlum

Kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir. (Mâide/44)
 • 1 Yıl Önce

Şükrü

Ya ... Ülkede de kadar çok köpeklik hevesi olan varmış! Kahrolsunlar, yerin dibine batsınlar, ateş eksik olmasın üzerlerinden lanetlenmiş melunların, ne istiyorlar bizden? Hiçbir günümüz huzurlu geçmiyor.
 • 1 Yıl Önce

eğitim

makalenin başlığı medeni olmak. hatırlarsanız 2004 de avrupa birliğinden tarih alındığında meşhur TİM dergisi "BUGUNKÜ AVRUPA MEDENİYETİ KENDİLERİNİN ESERİ OLAN TÜRKLER AVRUPA BİRLİĞİNDEN TARİH ALDI" manşetini atmıştı. OBAMA buraya gelip meclise hitap ettiği konuşmasına başlarken "BUGÜNKÜ DÜNYA MEDENİYETİNİN KURUCUSU OLAN BİR MİLLETİN TEMSİLCİLERİNE HİTAP EDİYORUM" demişti. dünya ve batı medeniyetinin kurucuları olan bizler maalesef bunlardan çok ileri olan kendi medeniyetimizi bırakıp medeniyetsizlerin medeniyet diye kanunlarını alıp memleketi mahvettik. süper güç iken en aşaı sömürge ve manda durumuna düştük
 • 1 Yıl Önce

eyyüb sabri sağbazar

saygı öztürk denen laikçinin, METÖ sakızını çiğne bakayım dilipak......1400 yıllık sisile geleneği....
 • 1 Yıl Önce

şenay doğan

dünyanın yükünü omuzlamış yalnız iki kadın var ...biri meryem biri hatice... onların bu yükü omuzlamaları da isa ası ve mehdinin atalarını dünyaya getirmekten ibarettir... bir de haticenin infakı var sözüme itirazlar gelebilir...peşinen belirteyim itirazlarınız beyhude....ŞEYTANIN YÜKÜNÜ OMUZLAMIŞ ÇOK KADIN VAR...SAYMAYA GÜCÜM YETMEZ...DÜNYANIN YÜKÜNÜ OMUZLAMAKLA ŞEYTANIN YÜKÜNÜ OMUZLAMAK AKLA KARA KADAR BİRBİRİNE ZIT KAVRAMLAR...UMARIM ANLAŞILMIŞIMDIR...allaha emanet olun ya habiballah
 • 1 Yıl Önce

şenay doğan

kadın dünyanın yükü ile mükellef değildir....dünyanın yükünü omuzlamış yalnız iki kadın vardır....biri hz meryem diğeri hz hatice...bu yükü omuzlamak da isa ası ve hz mehdinin atalarını dünyaya getirmekten ibarettir bir de haticenin infakı var....cennet de ayaklarının altına serilmiştir....işte allahın kadın hakları ...herkim kadını allahın verdiği bu haklarından men ediyorsa o zalimlerdendir...zulme uğrayan kadının Allahtan alacağı vardır...allah ise borcuna en sadık olandır...kırılan incinen gönlü tamir edenin en hayırlısıdır...ama bu kural alacağını allah kapısından dilemen içindir...alacağını istanbul sözleşmesinden ve cedawdan talep edenin için allah kapısından bir alacağı kalmamıştır....ZALİMŞERİN EN ŞİDDETLİSİ ALLAH İLE KUL ARASINA GİRENDİR...CEDAWCILAR İSTANBUL SÖZLEŞMECİLERİ ATATÜRKÜ KINAR HOR GÖRÜR...ATATÜRK İSE İKİ DEFA KADIN HAKLARI NEDENİYLE AF DİLEMİŞTİR...BİR DEFA DA ALLAH VE RASULÜNÜ KOVDUYĞU İÇİN BENİ AFFET DİYE YALVARMIŞTIR...ATATÜRKÜ KINAYANLAR BUGÜN ATATÜRKTEN DAHA ATATÜRKTÜR....ÜSTELİK VİCDANLARI DA NASIR TUTMUŞTUR...allaha emanet olun ya habiballah
 • 1 Yıl Önce

şenay doğan

allah kadını süs içinde yaratmıştır... kadın cam şişedir(peygamberimizin(sav) tabiri)erkeğe dalından koparmadan koklaması emredilmiş gonca güldür...kadın zayıf yaratılmış...nazik yaratılmıştır....omuzlarına dünyanın yükü yüklenmemiştir...toplumun devletin vatanın dünyanın yükünden sorumlu değildir...o sorumluluk erkeğe aittir...kadının dışarı çıkması istenmez...çünkü dışarıda şeytanlar ona musallat olur hem insan hem cin şeytanları tarafından incitilir...kadına namazını kıl orucunu tut iffetini koru kocanı razı et cennete istediğin kapıdan gir denmiştir
 • 1 Yıl Önce

TARKAN

İyi hoş ta bir eksikliği giderseniz, fetönün gerçek kökenini ve dinini yazsanız da bilmeyenler öğrense! Korkmayın! Bu ırkçılığa, kafatasçılığa girmez. Sadece halkımızın bir kısmı, 50 yıl boyunca ne menem bir yaratıkla kandırıldıklarını idrak edip uyanık olurlar bundan sonra. Kazım KARABEKİR'in İç İstihbarat isimli eserini de okumalarını tavsiye ederim kandırıldık diyenlere.
 • 1 Yıl Önce

şenay doğan

geçen bir hadis okudum kıyamete yakın her 50 kadına bir erkek düşecek buyuruluyordu....içimden ALIN SİZE KADIN HAKLARI TEPE TEPE KULLANIN dedim...allaha emanet olun ya habiballah
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23