• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İlim adamlarının itibarını bu proflar sıfırlıyor!

53 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Öğretmen

Öncelikle yine yazınız aşırı taraflı evet eğitimle ilgili güzel şeyler yapıldı eğitim alma hakkı ve bu konudaki özgürlükler olması gereken hale ak parti zamanında getirildi ancak kabul etmeliki eğitimi sağlığı yük gören özelleştirme süreci başlatan da ak parti eğitimi itibarsiz hale getirende eğitim personelini itibarsizlastiranda ak parti şimdiye kadar ötelenen imam hatiplere önem vermesi güzel ama bu uğurda müfredatı boşaltmak çok yersiz imam hatipler guclensin diye sürekli daha berbat sınav sistemleri denemek çok saçma eğitimi kaliteli hale getirerek aradaki dengeyi kurabilirsiniz bunu yapamiyorsaniz oynamayın artık eğitim sistemiyle gençler dinini öğrenmeli buna kimsenin itirazı yok mesele bunu yaparken atılan adımların içinin dolu olması atılan taşın ürkütulen kurbağaya değmesi
 • 1 Yıl Önce

Emir köse

Ya hu Ali! Ekremin .O adam öyle bir adam.O adamın öyle bir adam olduğunu onu seçenler de buz gibi biliyordu.birak naparsa yapsin ag.kayıyor mu dalıyor mu uçuyor mu... illegal bir şey yapmıyorsa boş yapmayin biraderim.sirf sizin gibi sağ medya mensupları bu adamın prestijini sarsacağız diye daha da kuvvetlendirdi.hala ayni şeyi yapıyorsunuz.adam sana dese ki yasadışı faaliyet mi yapiyorum,nesinden utanacagim it herif dese,belediyemin imkanlarini o bolgeye başkan olarak gondermisim dese,bi de ben enkazdan tuğla mi çekeceğim ag dese ne diyeceksin.agliyorsunuz ali.aglamayi bırakın.adama prim yaptiriyorsunuz.
 • 1 Yıl Önce

Emekl

başa gelen her şeyi kader deyip kabullenen bir gençlikmi yoksa araştıran sorgulayan tedbirli olan bir gençlikmi
 • 1 Yıl Önce

O.U.

Kaleminize yüreğinize sağlık Ali bey ,bu İslam düşmanı soytarı kılıklı bilimsiz bilim adamlarına gelince be deyyuslar bizim dinimiz ne diyor leküm dinukum veliye din ,yani senin dinin sana benim dinim bana diyor siz soytarı kılıklı imansızlar sizin bildiğiniz tek bilim İslam düşmanlığı tabi onuda geberene kadar yapabilirsiniz ondan sonra inanmadığınız dinimizin Rabbi tarafından hesaba çekileceksiniz ben size şu kadarını söyleyeyim ben lise mezunuyum ama inanınki sizin şapşal bilim tezlerinize ağzımı bırakıp başka tarafımla gülüyorum sizler gibi profların okuttuğu bir çok ünüversiteli genç tanıyor ve onları bilgi bakımından tartıyorum inanın 2 nin 4 ün karekökünü soruyorum bilmiyorlar tabi bu o çocukların değil sizin gibi profların marifeti ve inanıyorumki siz proflarda bilmiyorsunuz dur bre bildiğiniz tek bilim İslam düşmanlığı sizin gibi profları t...let temizlikcisi bile yapmamak lazım.
 • 1 Yıl Önce

cemşit

Güney Doğulu doğru söylüyor. Akepe zamanında profesörler tarlada yetişir gibi çoğaldı. Ama bunların çoğu bir mum kadar da olamayıp, diplerini dahi aydınlatamadılar. 
 • 1 Yıl Önce

Güney Doğulu

FERİT RUMUZLU YORUMCU. Galiba Almanya'da kalmış olmanız sizin ora hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzu göstermez. . Almanya'da 2018 yılında mevcut profesör sayısı 48.128. Türkiye'de ise 21. 958 adet profesör var. Türkiye nüfusu 80 milyon, Almanya nüfusu 82 milyon. Yani bizim daha Almanya'ya yanaşmamız icin 26.000 profesör yetistirmemiz gerekiyor. Cumhuriyetin ilk 80 yilında 11.000 profesör, 17 yilda ise 11.0000. Bizdeki profesör sayısının yuzde 95 artması ise AK Parti döneminde oldu. Eğitimimizde birçok eksikliğe rağmen, AK Parti Cumhuriyet tarihinin en güçlü aşamalarını yapmıştır. Diğer mesele ise, SAYIN ALI KARAHASANOGLU'nun makalesini bir kez daha okursanız, Türkiye'de bazı kalbur üstü profesörlerin kendi kültürümüze ters düşen eğitim sistemlerini bizlerin evlatlarına dayatmalarından dolayı, halk profesörlere iyi gözle bakmıyor ve onları dinlemiyor diyor. Örnek olarakta deprem konusunda görüş bildiren profesörlere kimse kulak asmıyor, nedenide profesör Aysel Çelikel gibi sapkınların olmasına bağlıyor. Allah c.c hepimize doğru anlamayı nasip etsin.
 • 1 Yıl Önce

Ülkemizin iki kutba ayrildığını ne yazık ki görüp yaşıyoruz.Sayın yazar bir profu ele alıp eleştiri yapıyor.Doğru olan noktalar da var.Ancak Hz.Nuh peygamberi cep telefonuyla konuşturan... Google Padişah Abdulhamit tarafından bulundu v.s.diyen süper zekalı(!!!) prof'ları da eleştirirsen inandırıcı olursun yoksa havanda su döğdüğünüzün farkına varı....
 • 1 Yıl Önce

Yusuf

Akp nin herşeyi yozlaştırması itibarsızlaştırmasından olmasın Ali bey, heryer yüksekokul üniversite, sözde dersaneler kapandı (doğru karardı) ama kalitesiz bir eğitimimiz oldu. Her bakanla eğitim sistemini değişir mi? Deneme tahtası oldu eğitim.
 • 1 Yıl Önce

Bilal

Sağolsun memlekette herkes birinin akrabası tanıdığı yöntemi ile rektör olursa, mantar gibi üniversite kurulursa mantar gibi doç. Prof. Ünvanı verilirse saçma sapan üniversitelerden, eğitim yerlerde süründürülürse bu halktan nasıl güven bekleyebilirsiniz.
 • 1 Yıl Önce

FEYZİ

Ali Abe , ELZAIĞ VALİSİ : ALGI İYİ GİDİYOR, DEYİŞİNE HASTA OLDUM...
 • 1 Yıl Önce

Halil

Akp döneminde herkesin profesör olmasından dolayı olabilir mi Ali bey
 • 1 Yıl Önce

turgut ertav

Eğitim sistemi okul süresini uzatmakla iyileşmez.Okul süresi uzadıkça kalite daha da düşüyor.Süreye değil, kaliteye bakmalı.Ders yükü olan dersler müfradattan çıkarılmalı.Ders sayısı kaliteyi artırmıyor.Aynı batılı okullarda olduğu gibi,ilkokullarda temel bilgiler,ortaokulda kısmentemel bilgiler yanında öğrencinin yeteneğini geliştirme proğramı,lisede öğrenci yeteneği doğrultusunda branşlaşma,üniveriste de branşında akademik tahsile geçilmeli.Sanayi elemanı için de ,sanat meslek ve teknik meslek liseleri sanayi ile işbirliği içinde faaliyetini sürdürmeli.Ders yükü,okul süresini uzatma yerine;yetenek,branşlaşma,akademik eğitim,meslek edindirme liseleri kaliteli eğitimle pekiştirilmelidir.Eskiden ortaokul ve liseyi 3'er senede bitiren ,kalitesiz mi mezun oluyordu da sürelere 1'er yıl ilave edildi?Öğrencilere yazık oluyor.18 yıldan beri 5-6 defa sistem değiştirildi.Öğrencilerin kafası allak pullak oldu.Öürenciler, eğitim kobayı olmaktan çıkarılmalı.
 • 1 Yıl Önce

eğitim bitik

eğitim yerlerde kendinizi kandırmayın...
 • 1 Yıl Önce

FERİT

BEN YILLARCA ALMANYA DA YAŞADIM ORADA BU KADAR PROFESÖR GÖRMEDİM,BU ALMANYA BİZİM KADAR PROF.YETİŞTİREMİYOR .ACABA TÜRKİYEDE PROF. OLMAKMI KOLAY YOKSA ALMANYADA MI ZOR..
 • 1 Yıl Önce

Dürüst

Teknolojiye bilime katkı sağlıyan insanlarımız çoğalıyor çok şükür
 • 1 Yıl Önce

Osman Sipahi

Makale mi şimdi bu? Deprem profesörü açıklamış da vatandaş dinlememiş... Devlet ve görevliler tedbirleri önceden almalılar. Yurttaş olarak ben depreme karşı ne yapabilirim ki! Vatandaşa her rolü oynatmak mı istiyorsun?
 • 1 Yıl Önce

nuri

Üstat harikasın?? bunları bizlere ,beynimize soka,soka yazmalısınız?!.bu güruhtan neler çekti bu millet??!!unutturmayın ALLAH CC.izni ile...
 • 1 Yıl Önce

EKOLL

Ali bey anlamayan mal yine anlamaz. Sizin örnek olarak verdiğiniz hukuk profesörünün bağnazlığını da anlamaz. Çünkü onun gözünde at gözlüğü var etrafını görmez. Bendeniz de 78 kuşağı olarak o dönemde adı profesör olan doçent olan bir yığın sözde bilim adamının yine sözde kendi yazdığı kitabın başından ayrıldığında elini avucunu ovuşturduğunu çok kere gördüm. O nedenle yaptığı çalışmalar ile gündeme gelen 5- 10 tanesi dışındakiler boş hatta bomboş. İşkembeciler sallayabilir zaten bir değerleri de yok. Saygılar.
 • 1 Yıl Önce

17-25 

SEN ZATEN BİLİM DÜŞMANISIN 
 • 1 Yıl Önce

Yasemin

O zaman otomobillerin yarısından fazlası Türk tasarımı birçok firmanın arabası Türkiye de yapılıyor o hâlde o arabalarda bizim. Yerli milli arabamız diye bas bas bağırıyoruz elin ülkesi sahip çıkmaz mı kendini vatanını assagiliyor aklı yok Batı uşağı.
 • 1 Yıl Önce

Aklim vardiye soyler

Aklim vardiye soyler tabibler lokman hekim gibi bilgin olsa ne fayda son nefeste soylemezse o diller bulbul gibi dilin bilgin olsa ne fayda malim vardiye ogunme basin aci ayak ciplak altindan tacin olsa ne fayda.
 • 1 Yıl Önce

Magrur dostum

fakirin yaninda malindan hastanin yaninda sagligindan bahsetme mahkumun yaninda ozgurlukden zayifin yaninda gucunden yetimin yaninda anne babadan bahsetme bugun matemimiz var birlik den bahsedelim guzel gunler gorelim
 • 1 Yıl Önce

Tereciye tere

adam haberciye haber yapiyor yalan da olsa yazara zit akli kit suyu bulandirmak maksadi saldirmak tipki meral aksener kiskaniyor deprem uzerinden siyaset yapmayin buyurun siz yapin diyorlar birlik zamani tamam aliyoruz da anlayamayanlar var anlatamiyoruz deveye hendek atlatmak gibi birsey.
 • 1 Yıl Önce

Turgay

Sayın yazar subjektif olan Hukuk ile objektif olan mühendisliği birbiri ile mukayese etme hünerinize bayıldım.O zaman depremler küçük yaşta evlenmelere izin vermediğimiz için oluyor diyen Prof'a ne diyeceksiniz.
 • 1 Yıl Önce

Kadir

Olaya depremle girip yine bir yere bağlamaya çalışmışsın ama saçmalamışsın
 • 1 Yıl Önce

II.Murat

Haci,Deprem Vergileri buhar olmus.Haberin varmi? Lütfen asagidaki yaziyi okuyun. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda, kullanılan teknolojilerden üretim hedeflerine kadar akıldaki birçok konuya açıklık getirildi. Aracın elektrikli motoru için Bosch ile görüşüyoruz. Aracın bataryası için Çin ağırlıklı 6 firma ile gizlilik sözleşmesi imzaladık. Bunlardan biri ile anlaşacağız. Araç entegrasyonu konusunda teknoloji partneri olarak Alman mühendislik firması EDAG’ı seçtik. Myra, İngiltere’nin kabul gördüğü, özelikle mekanik akşamlarda şasi sistemleri konusunda partnerlerimizden birisi. Tasarım için İtalyanlarla anlastik. Bumu yerli otomobil Haci?
 • 1 Yıl Önce

gumus

Köşe yazınızın islamiyetle tutar tarafı yok. Liyakat ille de liyakat. Peygamber efendimiz kabenin anahtarını, sırf liyakatı yüzünden, hristiyan bir aileye verdi. Bir kere bu toplumun bilime inanmamsının sebebi, sizin gibi toplumu afyonlayanların yüzündendir.
 • 1 Yıl Önce

Ferhat KARACA

Kaleminize Elinize Yüreğinize sağlık... BAĞNAZLIK VE KABULLENEMEME... Herkes işini yapıyor onlarda öyle bu onların işi... Mesela sizde bu eylem ve söylemlere karşı bizim sesimiz olup kaleminizi konuşturuyorsunuz... EYVALLAH...
 • 1 Yıl Önce

Caresizseniz care,sizsiniz

eski insanlar birbirine yarasina merhem olurken,simdiki insanlar yara aciyor.
 • 1 Yıl Önce

Hic kiseyi kucuk gorme

NOKTA KUCUKTUR FAKAT CUMLEYİ BİTİRİR.
 • 1 Yıl Önce

orhan

O köklü okulların birinde okurken tek namaz kılan mehmet şevket eygi ye namaz kıldıgı için imalat hatası diyecek kadar aydın olan aydınlar
 • 1 Yıl Önce

serhat

4+4+4 den önce kişi başı milli gelir 30 bin $ dı da turkiye uzaya gidiyorduda nkleer fuzeler üretiyorduda sonra 9-10 bin $ a geriledi nefret yayını yapan bölücü yıkıcı baascı paralelci mandacı medya yazarlarına habercilerine göre türkiye
 • 1 Yıl Önce

tuna

Ruhunu sorosgillere satan olduktan sonra isminin önünde 8 ünvan olsa ne yazar. Sadece ögrencisi isek sınıfı geçinceye kadar gevura dayı demek zorunda kalabiliriz. Sonra da bir fikrimiz varsa van minut hocam diyebiliriz tabi bide cesaretimiz varsa
 • 1 Yıl Önce

EMİN

sen büyük düşünürsün ,,,
 • 1 Yıl Önce

İnsanlar

ikiyuzlu insanlar isine geldigi gibi konusur.durust insanlar icinden geldigi gibi konusur en cok sevdigim burasi,Akit
 • 1 Yıl Önce

Allahi taniyan

Allahi tanimayan,na eyvallah derim sen sevmesende ben severim.bir bak musluman olan ulkelermi saldiriyor yoksa musluman olmayanmi ,bir dusun Allahi tanimazsan tanimiyanin tarafi olursun merhametmi acimami hic aklina gelmez cunku egoisttir,teroristir necestir sanki infaz memuru dusunmez sonunu mavrur ,yokarida burnu,Allah,a savas acmis dusunmez karsisindaki acmis ortak bir sozu var barismis.
 • 1 Yıl Önce

Mikail okuroğlu

Niye bunlar ölünce düşman oldukları dine vede dindara teslim olurlar bu yüzsüz lük deyilmi hiç bunların bizi islama göre gömmeyin vasiyetini duymak isteriz.
 • 1 Yıl Önce

Gerçek nedir ?

Biraz da Prof. Dr. Bülent Arı gibilerden bahsetseniz. "Okuma oranı arttıkça beni hafakanlar basıyor. Türkiye'nin geleceği için cahil nesil, okumamış nesil lazım" diyenleri yazsanız nasıl olur? Bu sözleri söyledikten sonra YÖK Denetleme Kurulu üyeliği ile taltif edilenleri yazsanız olmaz mı? Siz hiç öz eleştiri nedir bilmez misiniz? Sizin kampınızın hiç mi hatası, kusuru, yanlışı yok? "Biz hatasız kullarız, bizi ilerletmeyen, ayağımıza köstek vuran hep dışarıdadır" dediğinizi duyar gibiyim.
 • 1 Yıl Önce

Ziya

Saçmalamış durmak yok yola devam allah'ın izniyle
 • 1 Yıl Önce

NURAN DEVRES

Prof. Aysel Çelikel son derece doğru söylemiş. Bizim için itibarı var. Sizin için olmayabilir. Kendinizi halk, millet yerine koymayın. Herkesi sizin gibi düşünüyor sanmayın. Bu ülkede cehaleti hükümran kılmak istiyorsunuz ve BİLGİ ile savaş halindesiniz.
 • 1 Yıl Önce

orhan inan

ELİNİZE SAĞLIK.ALLAH(CC) ONLARA İMAN NASİP ETSİN,ETMEYECEK İSE DE ŞERLERİNDEN BÜTÜN MÜSLÜMANLARI KORUSUN,İNŞALLAH..İSLAMI BİLMEYEN VE REDDEDENE "CAHİL "DİYEN BİR TOPLUMDA YAŞAYABİLMEYİ DE NASİP ETSİN İNŞALLAH..PROF.ÜNVANI,TAŞIYANA BAZI MESULİYETLER YÜKLER.BUNUN FARKINDA OLANLARIN SAYISI ÇOĞALIR DA İTİBARLARI DA O ZAMAN ARTAR..
 • 1 Yıl Önce

Yasak ve tutsak

insanlara ,yasak engel baski koymak istediginizi elde edemezsiniz bu insanlari engelleyensizsiniz.sayin aysel celik el bugunki Akit kose yazarlari hep egitimde konan zorbaliklara ayirmis makalesini hepsine tesekurler eger yaratani tanimiyorsan yaratan seni hic tanimaz insana Allah demeyen bilmeyen tabiyat diyor insan helal haram bilmiyor her istedigini yiyiyor hayvana gosterdigi sevgiyi insana vermiyor.boyle ilim adami madami ,Allah serlerinden emin eylesin.
 • 1 Yıl Önce

Ayhan

Daha yazınızın başlığı cinsiyet ayrımcılığını ortaya koyuyor. ilim adamı!!!! Sonra gel senin yazılarını oku.
 • 1 Yıl Önce

Alper

Tam tersi halk arasında bilim insanlarına güven ve saygı arttı. Onları dinlemeyen siyasal islamcı siyasiler ve sizlersiniz.
 • 1 Yıl Önce

Bekle

Bekleyin,sayenizde bunun üst versiyonunu eğitimli gerizekalı ordusu yetişiyor.Guncel eğitim sorunlarını doğru bir biçimde anlat da görelim
 • 1 Yıl Önce

Oku_Yorum

Kimi okusam kimi dinlesem doğru kendisi, ben ben ben , ama maalesef sorunu ortak bir dilde çözemiyoruz ve toplum olarak yediden yetmişe hepimiz çekiyoruz , gecmiste 5+3 den mağduriyet vardı bugünde 4+4+4 den mağduriyet var devekuşu misali görmek istemesek de var, olan çocuklarımıza ve topluma/geleceğimize oluyor
 • 1 Yıl Önce

Ali bey

Bide su yinden baksniz peki.egitim bu ulkede gercekten iyimi aysel hanim sonuna kadar haksizmi acaba
 • 1 Yıl Önce

bozeren

mahvettiler çocuklarımızı. okumaktan soğudu. çürük yumurtaların arasında kötü arkadaşlara mecbur kaldı. Allah acısın halimize.
 • 1 Yıl Önce

Ağır gelir

."...Şüphesiz namaz Allah'a derinden saygı duyanlardan başkasına AĞIR gelir." Bakara 45..........makam ,mevki sahibi demiyor Allah.. akıllı olan 3günlük dünyaya ahireti değişmez...konu din olunca müslüman ülkede en çok kimin sesi çıkıyor!
 • 1 Yıl Önce

Yasin

Olay Ak parti ile başlayan bir süreç değil ki. Eğitim de sistem sıkıntılı. Doğru olan neredeyse hiçbir şey yok. Bi taraf 4+4+4 e takmış diğer taraf baş örtüsü ve imam hatipe. Eğitimci olarak: ezberci, uygulamaya yönelik olmayan, eşitsizliğe dayalı, ve en önemlisi de gelecek vaat etmeyen bir sistemimiz varken pırıl pırıl çocuklarımıza yazık oluyor. Onların siyasete değil, güzel bir geleceğe ihtiyacı var. İlkokul öğrencisi gibi sen onu dedin, sen bunu yaptın kavgasının kime faydası var Ali Bey.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Ali Bey, cehennem odunlarının varlığını kötü belleme herkes vazifesini yapıyor. Böyle azılı Kur'an düşmanları olmazsa biz rehavete kapılırız. Üstad Necip Fazılın dediği gibi bunlar bizim hızımız. Bunlar cehenneme gitmek için ömür boyu çalışıyorlar. Biz ne yapıyoruz, mâlesef birbirimizin kuyusun kazıyoruz.
 • 1 Yıl Önce

İnsan

Bunlar gibi organizmalara hanım da, anne de, kadın da, insan da denmemeli. Kendi hemcinslerine dahi zulmü reva görenin hanimligi mi olur. Hanımlarımıza hakaret sayarim... Bizim bursumuzu da rızkımızı da Allah verir de bakalım siz ölünce kimden yardım dileneceksiniz? Neyse ki yaşını başını almış. Olursa, zor ama, Allah hidayet versin. Yoksa zalimler için kısa bir dünyadan sonra tatsinlar azabı ve yaşasın cehennem...
 • 1 Yıl Önce

Emine

Türkiye de eğitim sisteminin geldiği noktayı yazsanız ...
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23