• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bana sorarsanız: Dârüsselâm

28 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Aliaddin ÖZİŞ

Yani " cumhuriyetle tamamlanmış" deyince,Osmanlı'nın yıkılışı cumhuriyetle tamamlanmıştır diyorsunuz. 
 • 2 Yıl Önce

Gerçek adalet

Adaletsizlik yapanlarda belli, yaptıranlar da belli hukuksuzluk yapanlarda belli yaptıranlar belli, mağdur olanlarda belli, mağdur edilenlerde belli, belli olmayan bu haksızlıkların ne zaman biteceği! 
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Sa hocam millet aç işsiz elektirik, doğalgaz, bankalar, hgs, cezaları millet borç batağında bırakın çözümü millet borcunu ödemek istiyor kolaylık sunan yok daha çok faize batsın havası var devletimizde sizden ricam ülke gerçekleri bunlar gerisi hikaye sizde bunları yazacak yürek varmı 28 şubattaki keskin yazılarınız ğibi
 • 2 Yıl Önce

Adsız

Of be yine karıştırmışsın arap aşı yapmışsın herşeyi
 • 2 Yıl Önce

Sedat

Bunları hukumete soyleyin ortaya degil guç onların elinde
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Seni anlamak zor dilipak.Adaleti savunuyorsun ama ak partinin yaptığı adaletsizleri de sahipleniyorsun.Ak partinin öner araması gibi.Adalet aranmaz uygulanır,öner aranmaz olunur.Su yıldız tülbentin dediği gibi imanımızı nerde unuttuysak orda kalmış
 • 2 Yıl Önce

yüksel durak

Bu yazı modern zamanlarda bizim gibi Müslümanlar için hayli ağır bir yazı hocam. Namazı kılalım orucumuzu tutalım tamam. 
 • 2 Yıl Önce

mevhibe inal

Her şeyi yaratan ve bir ölçüye göre düzenleyen Allah'ın C.C. Altın Oranını bozmamak, insan ve doğada bunu bozanlara göz yummamak lazım!
 • 2 Yıl Önce

Zahmet ÇEKER

Dedim ya, bayılıyorum bu yazara. Ne güzel demiş ADALET diye. Peki kime göre kimin adaleti? Hukukun üstünlüğü mü, üstünlerin hukuku mu?
 • 2 Yıl Önce

Serkan aydın

Hocam pragmatik determinist realist rasyonalist olmak,hayata ve hadiselere emprimz(deneyselcilik) ve pozitivist bır bakış açısıyla bakmak son derece nitelikli gerçekçi bilimsel ölçülü sebeb sonuca dayanan matematikte fizik kurallarına bağlı olan metodik disiplinlerdir bır nevi.yani bu normlari kötü bır şey mis gibi lanse etmissiniz sanki..bilim ve teknoloji bu mefhumlar bu bakış açısı bu disiplinler sayesinde günümüze kadar terakki ve tekamül etti gelişti ilerledi..kuranda da dusunmezmisiniz sorgulamazmisiniz okuyup muhakeme muhasebe yapmazmisiniz ikra yapmazmisiniz der..ki ilk islam alimleri bilime cok büyük katkılar yapmışlar dir.avrupalilar rönesans/reform hareketlerinin altyapisinda islam alimlerinin eserleri birikimleri vardır..ama ne zaman tasavvuf anlayışı islam aleminde akılcı anlayışa garebe çalmaya başlamış akabinde islam alemi cokuse geçmiştir..cunku tasavvuf anlayışında sorgulamamak düşünmemek şüphe etmemek biat etmek köle olmak ve tam teslimiyet vardır.hatta tasavvuf anlayisinda bilgiyi hakikati hikmeti bulmak sezgilerle mümkündür ,deneyselleyerek somutlaştirarak ölçerek bilimsel metodlarla değil,sezgiler yoluyla bulunabilmesi onceligi vardır.. zaten bu akıma gnostizm derler.
 • 2 Yıl Önce

Ahmad 61

Ìslamda gelenek , kültür yoktur.Kadim uygulamalar kıyamete kadar devam ader.Gelenekler bozulur, yenilenir...nübüvetten sonra hilafet vardır..sonrası saltanatlık, sultanlık,, demokrasi, fasa fisolar...Allahın istediği gibi yaşayalı ölüme hazırlıklı olalım..gerisi angarya
 • 2 Yıl Önce

turgut ertav

eski çamlar bardak oldu sayın yazar.
 • 2 Yıl Önce

abdulmuttalib el Arabi bin Rükneddin ve de Cemaleddin

Türkce yazarsan anlayacagiz Haci...
 • 2 Yıl Önce

Fatih Canc

Osmanlı dan Cumhuriyete geçişte uyutmaya uyuşturmaya çalıştığınız. dışarıya sızmış. hakiki bir laiklik üşmanı/ hakiki bir Atatürk devrimleri düşmanı olduğunuzu beyan etmişsiniz. Açıkca da diyebilirdiniz. Kendi mahallenizdeki saygınlığınız artardı. bunu içinde gizleyip diyemeyen kişilere tercüman olurdunuz. 
 • 2 Yıl Önce

Rabia

Euzubillahimineseydanirraciymbismillahirrahmanirrahiym76 De ki: "Size yarara da, zarara da güç yetirmeyen Allah'tan başka şeylere mi tapıyorsunuz? Oysa Allah, işitendir, bilendir." 77 De ki: "Ey Kitap Ehli, haksız yere dininiz konusunda aşırı gitmeyin ve daha önce sapmış, bir çoğunu saptırmış ve dümdüz yoldan kaymış bir topluluğun heva (istek ve tutku)larına uymayın."Maide süresi ayetleri.elhamdulillah.Sayin Dilipak bilgilendirici yazınız için teşekkürler.desenize batı demokrat olamıyor.biz kendimize bakalım bu konuda.bir saatten sonra insanlara bir şey anlatamiyorsun.hidayete erecek olanı en iyi Allah bilir.Allahtan biz kime nasıl davranacagimizi biliyoruz.Allahtanda yardım istiyoruz bu konuda.amin..
 • 2 Yıl Önce

selam

Eğitim batılılarda çok önemli diyorsunuz keşke bizde de olsa keşke bizde de eğitim birinci öncelik olsa sanki batılılar kötü bir şey yapıyormuş gibi göstermişsin
 • 2 Yıl Önce

Sıla

Uzun adam (yani;Abdülfettah Said Hüseyin Halil es-Sisi) Allah'a savaş açMIŞ. İnanmayan; Bakanlıkların hepsiNİ VE şİÖMdiye kadar YAPtığı her işi(istinasıZ hER işİ) İNCelesin. Hangi biri, ALLah'ın rızası düşünEREK yaptı?? Varsa yoksa "OY" rızası. YANdaş toplama sevDASI... Geçiniz efendim bunları. saygılar saYIn yazar.
 • 2 Yıl Önce

Alkan

Dilipak adalet evrensel mi yoksa mahkemelerde aklansada aklanmalar bazılarına göre suçlumu.adalet bir gün olurki mahkemelerin vermiş olduğu hakkı sahiplerine vermeyen bakanda olsa adalet onlarada lazım olabilir
 • 2 Yıl Önce

Alper

Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler, kâfirlerdir, ayetini herkez bilir.Allah neyi indirdi? ADALET, i.adaleti gömen, hak hukuk tanımayan, yargının bağımsızlığını yok edenler, ortadoğudaki Krallıklarsa, biz neden ileri demokrasiye geçtik?
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

Yargılanacak bir insan, vatandaş hangi dine mensup ise o kanunlara göre ne zaman yargılanacak. Müslümanım ancak İSLAM KANUNUNA göre yargılanamıyorum. Darül İslam vs. cami cuma bunları geçiniz lütfen. Ömür boyu nafaka, nikah ve 19 yıl hapis sistemi gelmiş geçmiş hangi devlette var dı??..
 • 2 Yıl Önce

eyt nolcak
 • 2 Yıl Önce

Barış

Kişi ve toplum “aile” içinde “kimlik, kişilik” kazanır, eğitimle değil. yazmışsınız zaten onlarda anladı demekki işi aile boyutuna taşıdılar. Allah muhafaza etsin herkesi
 • 2 Yıl Önce

Halim

VATANDAŞLARIN BİLHASSA POLİTİKACILARIN SERVETLERİ İÇİN “NEREDEN BULDUN KANUNUNU” ADALETLİ BİR ŞEKİLDE UYGULARSAK ,DARÜSSELAMA GİDEN YOL AÇILMIŞ OLUR. Yazarlarımız ve fikir adamlarımız bu konuyu enine boyuna ele alıp irdeleyerek bu konuda kamuoyu oluştururlarsa ülkeye büyük hizmette bulunmuş olacaklarıdır.
 • 2 Yıl Önce

YORUM

Sayın Dilipak selamlar.Yazınız çok hoş olmuş.Rabbim bizleri İslamiyet Kur'an sünnet ile amel eden kullarından eylesin
 • 2 Yıl Önce

Rabia

Euzubillahimineseydanirraciymbismillahirrahmanirrahiym76 De ki: "Size yarara da, zarara da güç yetirmeyen Allah'tan başka şeylere mi tapıyorsunuz? Oysa Allah, işitendir, bilendir." 77 De ki: "Ey Kitap Ehli, haksız yere dininiz konusunda aşırı gitmeyin ve daha önce sapmış, bir çoğunu saptırmış ve dümdüz yoldan kaymış bir topluluğun heva (istek ve tutku)larına uymayın."Maide suresi ayetleri.elhamdulillah.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun.tesekkürler.hasbinallahu ve nimel vekil deriz.
 • 2 Yıl Önce

Khk lı doç

Sayın yazar bunu Akp li kardeşlerin için yazdı isen açıkça söyle. Çünkü Arif değiller.
 • 2 Yıl Önce

Abdilkadir ERMEZ

ALLAH sizlerden razı olsun İnşaallah.Cenab-ı Hakkın izniyle inşaallah gelecek çocuklarımız Fatih'lerin annelerini yetiştirecek .ALLAH yar ve yardımcınız olsun İnşaallah.
 • 2 Yıl Önce

Sofuoğlu

Ö Z E L E Ş T İ R İ:İslami yaşam,islami kıyafet sahipsiz kalmıştır.Güya İslami yaşamı temsil eden ve ona göre kıyafet üretenler İSLAMİ ÖRTÜYE YARAR YERİNE ZARAR VERMİŞLERDİR.Cebini iyice dolduran kıyafet üreticileri, tesettürü bir aksesuar haline getirtirmişlerdir.İslami kıyafetten aşağılık duygusuna kapılarak,"Bizde sizin gibiyiz, sizin gibi giyiniyoruz"dan bugünlere gelindi.İmam Hatipler dahi bozulmuştur.Bugün Anadolu'daki şehirlerde dahi,tam tesettürlü genç kız ve kadın iki elin parmakları kadar kalmıştır.Her ne kadar aile profili içeriği ile internetten zararlı sitelere erişim bir nebze de olsa engellenmişse de YOUTUBE bir denetime tabi tutulmadan, herkesin görmesi sonucu:Yetişkinlerin, hayvanların dahi yapmayacağı(Kapalı anlatıyorum) şehveti görmeleri nedeniyle zihinleri zonklamış,genç ve yetişecek gençlerin çoğunluğu da sapıklaşmıştır.Eşcinsellik başını almış gidiyor.Feministler cirit atıyor.İstanbul sözleşmesiyle,LGBTİ'yi benimseyenler, günbe gün çoğalarak, şehirlerden sonra kırsal kesimleri nüfusu altına almaya başlamışlardır. İSLAM MUHALİFİ OLANLAR: ONLAR, CUMHURİYETİN KURULUŞUNDAN BUGÜNE KADAR ÖRTÜYLE SAVAŞ HALİNDE OLUP,TÜM KADINLARIN ÇIPLAKLAŞMALARI İÇİN VE İSLAM'IN İ HARFİNİN KALMAMASI İÇİN,VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYORLAR.CADDELERE, SOKAKLARA BAKINCA DA ÖDEVLERİNE İYİ ÇALIŞTIKLARI VE AMACINA ULAŞTIKLARI GÖRÜLECEKTİR. 17 senedir TRT'de haberleri sunacak bir kapalı kadın yetiştiremeyen veya yetiştirmeyen,Belediyelerinde açık saçıklığı ön plana çıkarırsanız,TRT'nin spot reklamlarında hemen hemen tümünde açık saçıklara yer verip, İSLAM'a, ÖRTÜYE savaş açanlara bol keseden para dağıtırsanız, onlar da(İslam'a örtüye muhalif) bugün caddelerde, sokaklarda başını(Tesettür demiyorum) kapatanlara saldırırlar.İslami yaşamı devam ettirmek isteyenler, sahipsiz kalmışlardır.kendilerini:Milliyetçi, muhafazakar ve müslüman olarak tanıtanların tv kanallarına bir bakın.Bir tane kapalı spiker bulabilirmisiniz?Yaptıkları icraatlarla hep onlara(ALLAH'SIZLARA) hizmet ediyorlar.Bu putlu ve de mutlu azgın güruh meydanı boş bulmuş, onlarda(Hepsine birden ateist diyorum) ülkede İSLAM'IN İ harfi kalmamak şartıyla durmadan çalışıyorlar, ve de içimizdeki "Bizde sizin gibi yiyoruz,içiyoruz,giyiniyoruz sizler gibiyiz,aman bizi gericilikle suçlamayın" diyen veya o meyilde olan sözde müslümanlarla(!), işgüzar AKP hükümeti bürokratları, belediye başkanları ve üst düzey yöneticilerinin umursamaz gafletleri sayesinde:Fuhuş,uyuşturucu, ensest ilişki,lezbiyenlik,gaylik artık ekranlardan, sokaklara taşınmıştır.İBNELER CADDELERDE, SOKAKLARDA CİRİT ATIYOR.Bu saydıklarımız önceleri yokmuydu, elbette vardı ancak, bu kadar toplumun tüm kesimlerini kemiren boyutta değildi.Toplumun en az yüzde yetmişinin eşcinselliği topluma benimsettirmek için AB tarafından dayatılan İstanbul sözleşmesinden rahatsızlık duymalarına,yazılan, çizilen yorumlarla hükümete seslenmelerine rağmen, hiç bir adım atılmamıştır.İNSANIMIZ:Maddi bakımdan 17 sene öncekine göre her alanda katbe kat varlık sahibi olmuştur.Ancak, yine 17 sene öncekine göre:Ne tesettür, ne ahlak ve maneviyat ne de aile kalmıştır.BUNU BAŞTA BİZİ YÖNETENLER BİZLERDEN DAHA FAZLA DÜŞÜNMELİDİRLER.HÜKÜMET,Bir TÜTÜN yasasını dahi çıkarıp rayına koyamamış,eline, yüzüne bulaştırmıştır.Anadolunun şehirlerinde:Caddeler,sokaklar, kaldırımlar dahi işgal edilerek, her taraf tütün ve tütün mamülleri satanların işgaline terkedilmiştir.""Atalarımız"İğneyi önce kendine batır ki, çuvaldızı başkasına batırasın" demişler.17 yıldır canhıraş şekilde desteklediğimiz HÜKÜMETİMİZ:MADDİ bakımdan sınıftan geçmitir ancak,MANEVİ bakımdan sınıfta kalmıştır.Bunları yazarken, durduğumuz yer zaten bellidir ancak, yanlış veya eksiklikleri görmez isek,doğruları bulmamız mümkün değil.S O N U Ç:"Bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe, ALLAH onların durumunu değiştirmez.Ra'd suresi.K.Kerim"HER KES BUNU GÖRMELİ VE ONA GÖRE OLAN VE OLACAK OLANLARI DA, AZGIN AZINLIĞIN YAPTIKLARINI DA BU DOĞRULTUDA DEĞERLENDİRMELİDİR.
 • 2 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23