• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Evlilik yaşı

58 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Mazlum Aslan

Doğru söze nedir?
 • 2 Yıl Önce

minel

Etrafımda okadar çok boşanma Aile geçimsizliği olan insanlar varki günden güne dahada artmış vaziyette,Ne oluyor toplumumuza bu gidişat nereye böyle,şimdiki yeniçağda herkes herşeye sahip,lakin memnuniyetsizlik,merhametsizlik bencillik,benlik duyguları hat safhada seyrediyor,akli selim olanlarında artık bu saçma gidişata dur demesi gerekiyor,İslam hak ve hukukuna Rasulün sünnetine ve kuran'ı kerime göre hayatımıza yön vermemiz gerekiyor,yoksa yarın mahşer kurulduğunda iş işten geçmiş olur vesselam...
 • 2 Yıl Önce

Ozge

Yav sevgili kardesim sen hangi cagin adamisin tas devrindemi yasiyorsun sus bari de insanlar adam desin
 • 2 Yıl Önce

Kazım

Değerli hocam, Allah CC sağlık ve afiyetinizi daim etsin, çok sayıda televizyon kanalında cinsel ürün reklamları porno videolar eşliğinde yapılmakta , bu ürünlerin illaki satılması gerekiyorsa daha makul bir sunum yöntemi bulunamazmı, teşekkür ederim , hürmetler...
 • 2 Yıl Önce

AKINCI

ADALET belki bize de ileride lazım olur diye unakıtan lar gibi hatırladınız herhalde.selamlar
 • 2 Yıl Önce

Enekl

Ben 40 yıldır evliyim aile içinde toplasam 40 yılda belki 10 sefer tartışmış olabiliriz keşke eşimde çalışsaydı üniversite 2.sınıftan çıkarttım hesapta erkekdik ya sonuç anam ağladı tek maaş çocuk okut kurs özel hoca vs vs şimdi olsa bu çocuklar okuyamazdı Benim yaşadığım hayatı dahi yaşayamazlardı hala çalışıyorum torunlarım için ancak dünyayıda geziyorum çünkü hayat sadece bazılarının anladığı gibi iki lokma bir hırka değil arkadaş bütün sıkıntılar insanlara empoze edilende tam bu iki lokma bir hırka
 • 2 Yıl Önce

Çuhadaroğlu

Âhirzamanın fitnesinde en dehşetli rolü oynayan, taife-i nisaiye ve onların fitnesi olduğu hadîsin rivayetlerinden anlaşılıyor. 
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Sayın dilipak ,şahane cuma,efsane cuma, gibi söylemlerle alışverişi ozendirirken cuma günü alışverişi bırakın ayetinin rahatsızlığı olmasın.Bu din düşmanları herşeyi dusunuyor
 • 2 Yıl Önce

Yasin

Hocam elinize sağlık. Bir çok sosyal konuda olduğu gibi aile hukukundada Allahın sınırları (Hududullah) yerle bir edildi. Allahin kadın ve erkeği farklı yarattım demesine rağmen eşitlik diye tutturup aile yapisini bozdular. Evilik hukuku boşanma ve miras huhuku Allahın ayrıntıli olarak gösterdigı sınırlar ecnebinin hükümleriyle değiştirildi. Yakında türk kadınlar evlenecek erkek bulamayacak. Yalnız yaşayan erkek ve kadınlardan oluşan kolay yönetilrbilir toplum projesi. Kurallarının onlar tarafından belirlendigi. Bunlara muhafazakar bir parti vasıtasıyla yapıyorlar üstelik. Bizde sadece kahroluyoruz
 • 2 Yıl Önce

Kemal Şahin

Hocam, kadınlarımıza kasten gaz veriliyor. Sen özgür bireysin. Kimse senin özgürlüğünü sınırlayamaz. Dilediğin yere gidebilir, istediğin gibi giyinebilirsin. Kimse karışamaz. Hanım kardeşlerimiz, hayatını birleştirdiği eşine, evinin hanım efendisi, hatta hanım ağası olmak varken, çalışma hayatında yabancı erkeklerin hizmetkârı oluyor ve bunuda marifet zannediyor. Bediüzzaman hazretleri kadınların evlerine dönmesinden bahsediyor. Hocam kadınlarımızın eve dönmesi için, eşi evinin hanımefendisi olan erkeklere aile yardımının ciddi olarak artırılması gerek. Annelik maaşı uygulanabilir. Aile ve çocuk yardımı evin beyefendisine değil, evin hanımefendisine verilmeli ve sigortalanmalı. Anne çocuklarını yetiştirmekle meşgul olsun. Devletin denetiminede açık olabilir. Hanımefendi anneliğin hakkını veriyormu veya vermiyormu? Anne evinde kazanç getiren ikinci bir iş daha yapabilir. Çocuklarını ihmal etmeden. Bu uygulamada devlet ekonomik olarak kâr eder. Çünkü devlet kamuda çalışanlara bir takım harcamalarda bulunuyor. Kamu sektöründe kimi yerlerde bir kişinin yapacağı işi bazen beş kişi yapıyor. Bu devlete yüklü fatura çıkarıyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı kreşlerden ve hissiz, duygusuz bakıcılardan kurtarmalıyız.
 • 2 Yıl Önce

Ferhat

Evliliği zorlaştırıp zinayı kolaylaştıran Rönesansçı zihniyetin çizdiği sınırlar apaçık müminlerin ziyaninadir. 
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

18 yaşından kücük ler evlenmesine diyenler nenelimiz veya neneleriniz 14 dünde anne oldular. 14 lük annelerin torunlarıyız. Evlenmeye engel olunmasın. Anneler cocuklarına erkek veya kız evliliğe hazırlasın bebek muamelesi yapmasınlar, şahit oluyorum kız veya erkek 22 yi devirmiş anneleri bebek gibi neredeyse yemeklerini yataklarına götürecekler. Babalar mihirleri senet yapsınlar damat babası imzaların şahitler de kefil imzazı attırılsın. Coçukların Allah yolunda bir ebeyn olarak yetiştirin ki nesil ahlaklı yetişsin.
 • 2 Yıl Önce

Okur

Bizans imparatorluğunda kadınlar bir emtia gibi alınır satılırdı. Zina serbesti ve koskoca bizans dağılıp gitti. Bizde Avrupa birliğine gireceğiz diye zinayı suç olmaktan çıkarıldı. Aileler dağılmaya başladı. 
 • 2 Yıl Önce

meleknur

DEVLETİN DAİRESİNDE ÇALIŞAN HAFTADA İKİ GÜNÜ TATİL YAPIYOR EN AZ 3 BİNLİRA MAAŞ ALIYOR.ÖZELDE ÇALIŞANDA HAFTADA BİRGÜN TATİL YAPIYOR ALIYOR 2 BİNLİRA MAAŞ? BUNLARIN İKİSİDE EV GEÇİNDİRİYOR BU NASIL OLACAK? KİRAMI VERSİN SU ELKTK TLF YİYECEK İŞE GİDİŞ GELİŞ HANGİ BİRİNİ KARŞILASIN? YANİ BUGÜN SADECE ANLAŞMAZLIK PARA KAYNAKLIDA OLABİLİYOR. BU ÇOKDAHA ÖNEMLİ SORUNLARA NEDEN OLURYOR. NEYİN ASGARİSİ ? KİMİN ASGARİSİ? BUNUN NEYİNİN PAZARLIĞINI YAPIYORLAR BUNLARI BİRİLERİ ÇÖZMELİ REİS BİLMELİ GEREKİRSE DEVLET DESTEK VERMELİ. "ATTIM BAYIRA ALLAH KAYIRA OLMASIN".
 • 2 Yıl Önce

edip

Bunlar malesef modern samiri hatta daha fazlası , bunların aile genclik yeni nesil , iyiligi emretme kötülügü sakındırmak gibi bir dertleri yok.Bunlar bazı tasavvuf kadın derneklerinin dergilerinin içine bile girmisler .Kadın yazar öyle bşr yazı yazıyorki dergide peygamber sadece bunlara gelmis hatta yazar o kadar ileri gidiyorki ayetleri kırpıp esitlikten bahsediyor konuyu feminizm ile ilişkilendiriyor ve yüzbinlerce kadın bu dergiyi okuyor.
 • 2 Yıl Önce

yty

kişiler, Müsliman görüntüsü altına saklanmışlardır. dikkat ediniz.
 • 2 Yıl Önce

Kemal gul

4×4 SAYGILARIMLA HERKES SENIN GIBI HÂK VE ADALETLE KONUSSA VE YAPSA KONUSMA YETMEZ YAPMAK GEREKIR DEDIKODLARLA BU ISLER SONU GELMEZ.
 • 2 Yıl Önce

İsa

18 yaşından küçükler evlenmemeli 
 • 2 Yıl Önce

Haydar

Bugün devlet uyuşturucuya actığı savaşı COCUK yaşta kötü yola düşmüş düşürül müş coçukları kurtarsın. Evlenmek isteyip yuva kurma cabası içinde olan insanlara cocuksun evlenemez sin baskısını bırakın, mihirler kayıt altına alınsın vermeyip boşanmak isteyenlere yaptırım uygulansın. Kötü yola düşmüş kız ve erkekleri kurtarmaya CALIŞIN. 
 • 2 Yıl Önce

Egeli

kız çocuğum var yemin olsun evlenmesin diyorum..erkegim diye dolaşan yularsız eşeklere kız mı verilir.kızıma koca değil eş olacak kişi isterim.sahsiyeti olsun.inancı beni ilgilendirmez.kökü kanı bozuk olmasın.
 • 2 Yıl Önce

Ali

Allah hic kimseyi evliligi konusunda devletin eline dusurmesin.
 • 2 Yıl Önce

Ahmed 61

Evde cinayet tramvay arabasında zina çatla sodom gomore patla Bizans veRomaa Öttür yem borusunu öttür öttür borazan.......daha neyapalım reisi başkan yaptık milletvekillerinin çoğunlųğu muhafazakar... bütün burezillikler aldí başini gidiyor....
 • 2 Yıl Önce

Hüseyin

Sayın Dilipak sizi yürekten tebrik ederim Allah kuvvet versin bu mevzu ile ilgili bütün yazılarınız mükemmel, Bu yazınızın altına yorum yapan bazı akılsız, cahil, feminist kafalara aldırış edilmez durmayın Kınayan ların kınamasın dan da çekınmeyin..
 • 2 Yıl Önce

Timur

Sayin Dilipak, 10 numara. Iste böyle yaziliranizi bekleriz sizden.
 • 2 Yıl Önce

Serkan aydin

Çocuk yaşta ve erken yaşta evlilik ceza sayılmalı..bunun savunulacak bir tarafı yok..18 yaşına gelmeden ewlendirilmemeli hiç bir genç..cunku o yaşlarda gençlerin kahır ekseriyeti ve geneli evlilik gibi ciddi bir müesseseye uygun kafa yapısına mantığa aklı seviyeye haiz olmadığı gibi karşı cins ile alakalı cok yanlis hatalı kararlar verme potansiyeline sahip olmaktadır.. 
 • 2 Yıl Önce

Nursen Öztürk

Türkiye'de özellikle kırsal kesimde kız çocuklarının söz hakkının olmadığını bilmiyor olamazsınız. 13-14-15 yaşında çocuklar buluğa erseler bile akıl baliğ oldukları söylenemez. Bu kadar şiddetin sözkonusu olduğu bir yerde kız çocuklarının evlenme değil, evlendirilme yaşına devlet karışmasın demek, kusura bakmayın ama, sapıklara prim sağlamak demek. Sizden bunu ummazdım Sayın Dilipak.
 • 2 Yıl Önce

Kamil

Devlet aileye burnunu sokamaz sokarsa fazla sürmez iktidarı biter
 • 2 Yıl Önce

Jurnal

Sn Dilipak; Ali BEBECAN denen şahsın PROJE yaşından da bahsetseniz biraz. 
 • 2 Yıl Önce

Zeynep

Allah ebeden razı olsun çok mükemmel bir yazı olmuş
 • 2 Yıl Önce

abdulmuttalib el Arabi bin Rükneddin ve de Cemaleddin

gencler evlilikten kaciyor.. Neden : PARASIZLIKTAN...
 • 2 Yıl Önce

Ögeday

laik bir düzende yasadigimizin, medeni kanunlarla yönetildigimizin farkinda degilsiniz galiba muhterem... Seriat düzeninde yasadigimiz zaman sizin dedikleriniz gecerli olabilir ama " TC. demokratik, laik sosyal bir hukuk devletidir " diyor Anayasamiz md. 2.
 • 2 Yıl Önce

Sıla

"MAHREM"; başkalarının duymaması, öğrenmemesi gereken, gizli..... Hz peygamberin; ümmetiNin anneleri olan muhteremEŞLERİNi(mahremlerini) herKESlerin önüne çıkartıp(AnneleRiMiz olduğu hâlde), konuşma yaptırDIĞInı hiç duymadım. KONUŞmaları GEREKirse; örtününYA DA kapının arkasından konuşurlarDIııı. Şimdiki REisler; hangi sıfatla eşlerini KOnuşturuYORlar- Defileye çıkAR gibi poz attırıyorlaR????? NERede kaldı MAHREMlik-müslümanlık??? Allah bizleri bu giblerden UZak eylesinAMİN.
 • 2 Yıl Önce

Adsız

Boş yazıyorsun şu sarayın masraflarını yazarmısın
 • 2 Yıl Önce

kibarcik

evet ustad ömrüne bereket dını nıkahıkıyan muftulerımız acaba MİHRİ geregının ne oldugunuacıklıyorlamı lateşbih saldım cayıra mevlamkayıra şekil olarak haa dını nıkahlarıkıyıldı tamam oraddakı mesluyet ı ıdrak ettırmıyorsanız evlı cıfttlere işin conu mahkemede b ıtıyor veselam
 • 2 Yıl Önce

Okur

Sn. Dilipak son paragrafta yazdığınız gibi gençler evlilikten kaçıyor. Aileyi bitirdik. Kolay gelsin.
 • 2 Yıl Önce

Arsen

Eşitlik'lıkden bahseden ya dinden bihaber, yada öteki dünyada yaşiyor. Hiç bir insan birbiriyle eşit olamaz. Kimi güçlü kimi sakat, kimi fakir. Kimi zengin kimi eşıt diyenler gibi kör vs.
 • 2 Yıl Önce

Arsen

İmtihan olan yerde eşitlık olmaz. ALLAH ccDünyayi imtihan yeri yapdiğı için hiç kimse birbiri ile eşit olamaz. Eşıt olan yerde imtıhan olmaz. (ADALET) olur.
 • 2 Yıl Önce

HÜSEYİN ACAR.

EMEKLERİNİZ ZAYİ OLMASIN,İLMİNİZE ÖMRÜNÜZE AFİYET.
 • 2 Yıl Önce

Ahmet

Dahilihak abiye katılıyorum.
 • 2 Yıl Önce

YORUM

Sayın Dilipak selamlar.Dinin esaslarına ilişilmiş.Dert saygı sevgi mi dır. Bir birimize hoşgörü müdür.Aile islam esaslarına göre hayatını idame ettirme çabalarını ne kadar dikkate alıyor.Yoldan geçen birisine soralım gündeminde ne var diye.SİYASET SPOR MAGAZİN ....Uzmanlık alanlarımız.Gel kardeşim ahiretini de dünyamızıda güzelleştirecek aile saadetini temin edecek bir şey yapalım.KUR'AN ahlakı ile PEYGAMBER S.A.V ahlakı ile ahlaklanalım.İnsanlık, kendisine lütuf ve ihsan olarak verilen hayatını verene idame ettirene şükrünü eda etmediği müddetçe her türlü musibete düşmesi elzemdir.Gelin şükrün ölçüsü olan NAMAZ ımıza karşı hassasiyetimizi gösterelim.Gerisi boş laf.Yoksa kendi kötü amelimiz ile helakete doğru gidiyoruz.PEYGAMBER AHLAKINI YAŞAMAK ANLAMAK ANLATMAK İÇİN GELİN SEFERBERLİK İLAN EDELİM.ALLAHA EMANET OLUN.
 • 2 Yıl Önce

Asya

Beyefendi 18 yaş evlilik için hiç te ileri bir yaş değil. Bir çocuğun ergenliğe sadece bedensel değil ruhen de ulaşması gerekir. Eşcinselliği bahane ederek gelenekten gelen çocuk evliliği, çok eşlilik, kadını maddi ve manevi açıdan kişi olmaktan çıkarıp aklı ve iradesi olmayan köle durumuna getiren ve malesef gençlerin İslam dininde uzaklaşmasına sebep olan uygulamaları savunduğunuz fark edin.
 • 2 Yıl Önce

Erdem Doğan

“Eş”miş! “Eşitlikmiş, neyin eşitliği.kim kim le eşit. Toplumda tüm erkekler bir biri ile eşit mi ki, kadın ile erkek eşit olacak? Patron çalışana göre üstün, millet vekili vekili seçildiği millete göre çok daha üstün, halbuki millet için seçilmiş. Ornekler çoğaltılabilir...Adalet sistemi bile eşit tutmuyor kadın ile erkeği.. kâdina pozitif ayrımcılık var. Neyi konuşuyoruz. Esitlik menfeat varsa menfeat esitligi çıkar eşitliği... gerisi hikâye. Halk a anlatılan masallar
 • 2 Yıl Önce

İbrahim Erdoğan

Demek ki mesele neymiş hocam!.. Hak, hukuk, adalet. Gerisi boş ve safsata...
 • 2 Yıl Önce

Murat

Ah dilipak ah Siyasal islam ın sonucu bu Eserinizle öğünün Kimi suçluyor sun
 • 2 Yıl Önce

Memet

Erken evlilikte sınır hangi kişinin inancı ile sınırlıdır sayın dilipak? Evlendirilmeye kalkışılan tecrübesiz hayata hazır olmayan zavallı gençlerin mi yoksa bu gençleri para töre miras çıkar için evlendirmeye kalkan kişilerin mi? Devlet koruması esastır.
 • 2 Yıl Önce

dadaş

rabbim sizden razı olsun öyle bir zamandayızki işimiz çok zor devleti yönetenlere çok iş düşüyor hocam teşekkürler.
 • 2 Yıl Önce

Nihat Çubukçu

"Aile içi şiddet kimden gelirse gelsin karşıyım" söyleminiz HDP'nin her türlü şiddete karşıyız deyip PKK teröründen bahsetmemesine benziyor. Nasıl ki HDP ve yandaşları PKK terörünü yok sayıp 'devlet PKK ile barışsın' diyorsa siz de aynısını yapıyorsunuz: Sanki her yıl binlerce kadın erkek cinayetine, yüzbinlerce kadın erkek şiddetine kurban olmuyor ve kadın ile erkek birbirine eşit derecede şiddet uyguluyor gibi yazıyorsunuz, sürekli olarak . Bu riyakârlığı size yakıştıramıyorum. Küçük yaşta evlilik konusunda ise yine gerçeklere gözlerinizi ve kalbinizi kapatıp hayalinizdeki asr-ı saadet varmış gibi yazıyorsunuz. Sanki Anadolu'da ve İslam coğrafyasında küçük yaştaki kızlar "âkil ve baliğ" olunca hür iradeleriyle evlilik kararı veriyormuş gibi hakikate uymayan şeyler yazıp duruyorsunuz. Dünyada ve Türkiye'de milyonlarca küçük kızın kendi rızaları dışında şu ya da bu sebep veya menfaat karşılığı ve çoğunlukla da kendi yaşıtlarından büyük erkeklerle zorla evlendirildiği, milyonlarca minik hayatın söndürüldüğü hakikatını görmezden geliyorsunuz. Bu konuda da inancınızı hakikatın önüne koyuyorsunuz, tıpkı kadına karşı erkek şiddetinde olduğu gibi. Sizin gibi adalet ve haktan yana olduğunu iddia eden birine hiç yakışmıyor. Yazık...
 • 2 Yıl Önce

Seyhinizle

Yaptiklariniza bakinca zaten aile diye bir kurum kalmamiski bir sozlesmeyle parcalanacak. Seyhinizle Yaptiklariniz , kariniz kizinizda dahil aileyi parcalamiyor ama bir sozlesme parcaliyor oylemi? Sizin aile anlayisiniz farkli belki. Aile deyince ne hayal ediyorsaniz artik ey dindar oldugunu zanneden güruh.
 • 2 Yıl Önce

meleknur

ÇAĞ ATLAMAK DEĞİL, AKIL ATLMAK ÇOK ÖNEMLİ!
 • 2 Yıl Önce

meleknur

KANUN İÇİN FİKİRLER ÇÖZÜMLER YETERSİZ VE EKSİK KALYOR ŞUANDA KARAR AŞAMASINA GELİNEMEDİĞİ İÇİN "İYİ BİR FİNCANCI KATIRI". EVET AİLE BİR BÜTÜNÜ İÇİNE ALMAK DEMEK. İKİ AİLE NE KIZ ALIYOR NE OĞLAN VERİYOR. HER İKİ AİLE A DAN Z YE KADAR BİRBİRLERİYE İÇİLİ DIŞLI EN YAKIN AKRABA OLUYOR. ELBBETTE BU İŞLER KOLAY OLMAYACAKTIR. ANCAK ESKİLERİN EĞİTİMLERİ OLMADIĞI HALDE BU HISILIK BAĞLARINI NASIL BİLGEÇLİKLE SÜRDÜRMÜŞLERDE, ŞİMDİ BİLGİ ( EĞİTİMLİ ) 5-6 DİL BİLENLER DÜZ YOLDA ŞAŞIP KALMIŞLAR. BİR KANUNU BİLE PARÇALAYIP BÖLÜP HERKESE YETKİ HAKKI VERMEK NEDİR?
 • 2 Yıl Önce

Barış

Allah razı olsun.
 • 2 Yıl Önce

Zekeriya GÖKÇE

Evlilik iki farklı bilemedin 6 farklı alemin bir araya gelmesi veya daha çok. Farklı fikirler farklı görüşler olacak fikirler çatışacak görüşler ayrılacak sahi istişare dediğimiz şey fikirleri çatıştırmak değil mi? E o zaman bazen karşımızdaki sevdiklerimize kızacağız bazen iyili bu fikri söyledin diyeceğiz bazen bizi yanlış yapmaktan kurtardı karşı idim bağırdım çağırdım diye düşüneceğiz.bazen onlar iyi olsun güvende olsun diye her şeyimizle çabalayacağız. Bazende orta yolu biz bulacağız. Bunlar şiddet değil yaşamın gerçeğidir. Sahi benim gibi düşünmüyor diye abim beni desteklemedi diye abeyinize gücendiğimiz darıldığınız olmadı mı? Kalbiniz sürekli bir kasılma ve gevşeme ile çalışıyor. Bize kalp şiddet uyguluyor diyeniniz ondan şikayet edip çıkartmak isteyeniniz var mi? İşte herşey zıddı ile kaim. Bu demek değil ki bize verilen emanetlere ihanet edeceğiz. İşte sevgimiz insanları mutlaka yönlendirir. Kendi sevdiğiniz şeyleri giyebiliyor musunuz? O olmamış çıkart! Bu bile bir şiddet diyeniniz var mi? Şirazeden çıktık Allah sonumuzu hayretsin
 • 2 Yıl Önce

dahilak

maaşesef gelinen nokta çok vahim. en vahimi de allah ın koyduğu sınırların kabul edilmemesi, yerine birilerinin kedi sınır koyması, allah ın kanunlarının uygulanması yerine kendileri kanun koyması. bunların tamamı hem şirk hem isyandır. hemde maide 44 e göre kafir olmaktır. bunlar dinden çıkmış hocam yeşil feminist değil doğrudan bu ayetin hükmünü açıklamak lazım. allah ın kanununu değiştirmek yerine beşeri lanun yapmak yetkisi kimseye verilmediği gibi kur-an da da kafirlikle zalimlikle fasıklıkla itham edilip ebedi cehennemle tehdid edilmiştir. korkun allahın hesap ve azabından pek yakında huzura uyup uymamaktan ve uygulayıp uygulamamaktan çıkarılıp hesaba çekileceksiniz.
 • 2 Yıl Önce

sorunun asli

Esas sorunun koku nedir henuz tam teshis bile konmus degildir!? Turk milletinin yasadigi sorunun temeli/asli: 96 yil once kafasini kopartip yerine baska bir kafa takilmasidir. Yani Turk milleti son 96 yildir protez kafayla yasamaktadir. sorunumuzun temeli budur. Protez kafa; Bin yillik gecmisini, tarihini, medeniyetini, atani soyunu inkar ettirdiler hatta sovduruyorlar da. Bin yillik aklini, hafizani, kitabini defterini yok ettiler. Muslumansin AMA Hristiyan gibi, dinsiz gibi yasacaksin dediler diyorlar. Protez kafan Bati AMA bedenin, kalbin Musluman! uymuyor! uymuyor iste. Musluman beden, kalp ile Bati/Hristiyan, dinsiz kafa bir birine uymuyor.
 • 2 Yıl Önce

TIP DER Ki

TIP der ki; Kadinin saglikli dogurganlik yasi 16-26 arasidir. 26 yasindan sonra dogum hem anne hem de cocuk icin giderek artan tehlike barindirir. iki insanin bir birine uyum saglamasi, kaynasmasi erken yaslarda olur. 25-30 yasindan sonra kimse bir baskasiyla kaynasamaz. saglikli bir evlilik uzun sure yurutemez.
 • 2 Yıl Önce

Ali rıza

Hocam doğru diyorsun , bilende konuşuyor bilmiyende , nasıl olacak?
 • 2 Yıl Önce

Hasan Doğan

%25 civarı 5 vakit düzenli namaz kılınan ülkemizde Erdoğan'ın bütün kurmaylarının ve bakanların hepsinin Müslüman olması beklenemez. Işte bunlardan birinin bulup getirdiği ve en önce biz imzaladık diyerek övündüğü İstanbul sözleşmesi, hem Müslüman topluma hem de Türk aile yapısına zarar vermektedir. Her olumlu konuya mahelefet eden CHP bile bu sözleşmeye muhalefet etmiyor. Müslümanlar olarak biz liderimizden bu sözleşmeyi iptal etmesini istiyoruz.
 • 2 Yıl Önce

ahmet

Hah şöyle hocam allah cc razı olsun ali karahasanoğlu abiye yardım eden benim rasladığım en iyi yazınız ben daha teferruatlı şekilde defalarca cimere önerdim birşeyler yapacak gibiler ancak çok uyduruk kalacak.Şu laiklik korkusu varya dinimizin tatbiki olan bir avrupa ülkesinin kanunu diye alırlar ama. Allahın dediğine gelince kemalin dediğini yapmaya çalışırlar.Her aileyi ifsad ediyorsa allah iki yakasını biraraya getirmesin.amin.
 • 2 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23