• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İnsanoğlunun Terakkisinde İslamiyet’in Rolü

15 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

behlami

yzaılarınızı büyük bir gayretle ve kararlılıkla yazıyorsunuz. saygılar
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

 Rasulullah sav den daha fazla Bediuzzaman dan bahsediyor bir kesim. Bir çok kesim ayet okumuyor mana bilmiyor meal okumuyor. Şeyhininden inçileri ezbere biliyor. Kurandan hesaba cekileceğiz HAK KİTAPTAN TEK KİTAPTAN KURANDAN SORGULANACAĞIZ. 
 • 2 Yıl Önce

Erkmen

Bir Vehbi Bey’in yazılarını okumayı seviyorum bir de Andersen’den masalları. Tebrik ediyorum. Tek rakibiniz 1001 gece masalları!
 • 2 Yıl Önce

O.U.

Tebrikler kaleminize yüreğinize sağlık.islamiyetin rolü ve İslâm Allah'ın izniyle galip gelecektir çünkü zülm ile abad olunmaz islamda ve islamiyette ise zülm yoktur tabi bunu samimi bir şekilde İslam'ı ve İslamiyeti yaşayan ve uygulayanlar yani gerçek takva sahibi olanlar uygular.
 • 2 Yıl Önce

Fira

Hocam merakla makaleleri zevkle okuyoruz. Başlık çok güzel. Bu başlığa biraz sadık kalarak makale içeriğini somut örneklerle derinlestirseydiniz çok iyi olurdu. İbn-i Sina lar, İbn-i Haldun lar, Farabiler Piri reis ler ve eserleri örnekden bir kaçı...daha inandırıcı ve daha doyurucu ve de bilgilendirici olurdu...bunun için biraz ders çalışmanız gerekir tabii...selam ve dua ile...
 • 2 Yıl Önce

müslümanlar daha zekidirler

Newton intihalci bir sahtekardır. Sahtekarlığı yüzüne vurulunca bunalımlı bir döneme girmiştir. Kral ona sir ünvanı vererek onu teselli etmiştir. Onun rakibi Leibniz de öyle. Diferansiyel hesap anonimdir, bu herifler bu hesaplara bulaşmışlar fakat işin içerisinden çıkamamışlardır. Bütün ilimlerde müslümanın gerçek payı çok büyüktür; ama isimleri anılmaz.
 • 2 Yıl Önce

Zeki ASLAN

"İnsanoğlunun Terakkisinde İslamiyet’in Rolü" vardır ama, günümüzde Allah’ın dini islam, Allah'ın Kur'ân'da verdiği ölçüde yaşanmıyor. Bu yüzden de geri kalmış durumdadır, halkı müslüman olan devletler. Şeytanın güdümündeki hristiyan ve yahudi devletlerin tasallutu altındadır. Kur'an'a göre islam, tâbiiyyetle yaşanabilir. Ceddimiz Osmanlı, padişahtan dağdaki çobana kadar toplumun büyük kesimi mutlaka bir veli-mürşide tâbiiyyetle yaşadıkları için, devirlerinde en üstün durumda idiler, terakki yönünden. Ne zaman ki, tâbiiyyet yavaş yavaş terkedildi, duraklama, gerileme ve yıkılış gerçekleşti. 
 • 2 Yıl Önce

Vehbi Kara

Değerli okuyucularımın ikazları sayesinde yazılarımı geiştirmeye çalışıyorum. Yazılarımda gelecek ile ilgili öngörülerde "inşallah" ifadesini daha çok kullanmak gerektiği ifadesi çok doğrudur. Teşekkür ederim...
 • 2 Yıl Önce

biz bu kafadayken sahtekarlıkları asla gün yüzüne çıkmaz

Gerçi milattan öncedir; ama Pisagör matematiği onu oraya gönderen Tales sayesinde Mısırlılardan öğrenmiştir. A kare artı B kare eşittir C kareyi; Mısırdaki Feridun âbi de, Nihat usta da biliyordu, ama ben buldum demeye tenezzül etmemişlerdi bile. Hz. Nuh as Gemiyi yapıp yüzdürüyor, bilmem kaç bin yıl sonra suyun kaldırma kuvveti olayını Arşiment' e isnad ediyorlar. Bu, batının salak olduğunu gösteriyor. Atom üzerine tek kelime edemeyen Anştayn, o günün bilim kurulunu hayret, şaşkınlık ve hayal kırıklığına uğratıyor. Peki diğer buluşları ne o zaman? Çalıştığı patent ofisine gelen makaleleri derleyip, bunlar benim görüşlerim diye yutturmaktan başka bir şey değil, ama salak batı üzerine atlıyor Anştaynın da.. Daha neler, neler!
 • 2 Yıl Önce

FERİT

Hangi hayal aleminde yaşıyorsun Vehbi bey? Sanki kölelik islamiyetle birlikte kalktı da batıda çok sonra kalkmış gibi yazıyorsun. İslam toplumlarının demokrasiyle tanışması son 50-100 yıldadır, batıda ise 2500 yıldır var. Hala bile tek demokratik ülke Türkiyedir, o da nankörce hakaret ettiğiniz Atatürk sayesinde. İnsan haklarında hakeza karnemiz yerlerde sürünüyor. Bilim dersen 1000 yıldır hiç bir gelişme yok. Büyün buluşlar islam dışı ülkelerin. 
 • 2 Yıl Önce

HAYDAR

TESPITINIZ YANLIS. HAYATINDA HIC MUSLUMANLIGI BILMEYEN ISLAM ILE TANISMAMIS CIN JAPONYA KORE GIBI ULKELER SANAYI TEKNOLOJIDE ILERIDE DUZEYDELER AHLAK OLARAK DA IYILER .BIR YOLSUZLUK HAKSIZLIK OLDUMU YA INTIHAR EDIYORLAR YADA ADALETIN VERECEGI CEZAYI BEKLWMEDEN ISTIFA EDIP ZARARI ODUYORLAR.KOMUNIST YADA BUDIST OLAN VIETNAM FRANSIZ VE ABD EMPERYALIZMINE 2 MILYON VATANDASINI KAYBEDEREK ( SEHITLIK MERTEBESINE INANMADIKLARI HALDE ) CANLA BASLA ULKELERINI SAVUNDULAR. SURIYELI IRAKLI AFGAN LIBYALI ARAPLAR GIBI ULKESINI TERK EDIP KACMADILAR.BEN TAYLANDA GITMISTIM INSANLARIN NAIFLIGI EFENDILIGI SAYGISI SESSIZLIGI UST DUZEYDE IDI. 2 AY KALDIM 1 TANE KAVGA GORMEDIM BAGIRAN CAGIRAN YOK.
 • 2 Yıl Önce

Faruk D.

Muhterem Vehbi ağabeyim yazın güzel hosda inşaallah kelimesini kullanmadan "söyle olacak böyle olacak" demen hic munasib olmuyor.
 • 2 Yıl Önce

medeniyet

obama Türkiye ye gelip TBMM ye hitaben konuşmasında "bu günkü dünya medeniyetinin kurucularını temsil eden bir topluluğa hitap ettiğini" söyleyerek, dünyadaki bu günkü medeniyetin Müslümanların malı olduğunu itiraf etmiş. 2004 de AB den 24 aralık müzakere tarihi alındığında da TİME dergisi "bu günkü Avrupa medeniyeti kendilerinin eseri olan Türkler AB den tarih aldı" manşetini atarak "Avrupa'nın bu günkü ilerleme ve medeniyetini bize borçlu olduğunu belirtmişti." ama hala bizim çocuklarımız tersi yalan yanlış iftira dolu ders kitaplarıyla kandırılıyor. hainleri kahraman kahramanları hain olarak okuyor.
 • 2 Yıl Önce

Tata Tonga

Kim doğru kim yanlış. Kim düzgün küm sahtekar! Bu yalnızca şeffaflık ve haber alma özgürlüğü ile sağlanabilir. Şeffaflık ve haber alma özgürlüğü yok ise gerisi tiyatrodur...
 • 2 Yıl Önce

Tata Tonga

Arap krallarını unutmuş... İslam coğrafyasının hepsi diktatörlükle yönetiliyor... şeffaf olmayan bütün rejimler ismi ne olursa olsun soytarı rejimlerdir. Çünkü kapalı kapılar ardında neler neler döner sen göremezsin... kapılar kapalı olmaz ise fırıldak çevirimezler çünkü halkı aldatamazlar... aldatamazlar ise iktidarda kalamazlar...
 • 2 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23