• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

İnsan ne zaman ölür!

57 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Memet

Memet
 • 1 Yıl Önce

Yakup çicek

Oreniyim
 • 1 Yıl Önce

Dığımzâde

Hızır Aleyhi's-selâm'ın öldürdüğü çocuk; eceli gelmeden ölmedi mi?! Bu katlinin sebebini Mûsâ Aleyhi's-selâm'a îzâh ederken: "Öldürdüğüm çocuğa gelince, onun anne ve babası mü'min kimselerdi; bu kâfir tabî'atlı çocuğun ileride anne ve babasını isyân ve inkâra sevketmesinden korktuk. Ve istedik ki Rableri onlara huy temizliği bakımından daha hayırlı ve merhamet yönünden daha yakın bir evlâd versin." (Kehf, 80-81) demedi mi?!
 • 2 Yıl Önce

Murat toper ceylan

Yargısız infazdan kaçınmıyoruz,bilmiyoruz öğrenip teşekkür etmiyoruz Allah cümlemize gafletten uyanmayı nasip eylesin idrakimiz kapalı akletmeyi başaramıyoruz Allah razı olsun sizden bu kadar kapsamlı eğtimli deyiliz hakkı ve sabrı tavsiye edenler var.Elhamdülillah
 • 2 Yıl Önce

Sher Ez

Eee gene PSEOUDO INTELKTUEL az digruları çok yanglış bilgi/yalan ve meyili bilgi ile karıştıp binlere kelime yazıp bir şey söylemiyor,yegane maksad gayri müslüm toluluklara çamur atmak, Yahu sen bundan geçinmekten az olsada utanamıyormusun, git kendine adan gibi alin teriyle geçindirecek bir neskek sahibi ol
 • 2 Yıl Önce

nostalji

Türkieye de insanlar hiç İNSANLAR yaşayamıyor ki hem sosyal hem ekonomik hemde medeniyet yönünde. Zaten Milletin hepsi zombi. 
 • 2 Yıl Önce

Tata Tonga

-birisi- sağlık konusunda eleştirmiyorum. sağlık konusu belki avrupadan daha iyi olabilir (cihazlar hariç onları avrupa, kore, japonya amerika üretiyor). ama şehir hastahaneleri kafamı kurcalamıyor değil. medyaya yansıyan bir çok söylenti var. neyse konumuz bu değil. ayrıca chp li değilim ama her şeyde chp nin sorumlu tutulması çok saçma. 14 Mayıs 1950 den beri chp kaç yıl iktidarda kaldı? biraz ayıp olmuyor mu? kavramlar ve olaylar saptırılmasın...
 • 2 Yıl Önce

Hasan

Dilipak su arab alemi icin bir sey yazmiyacakmisin!??? 
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

Onu bilmem ama seçimler sırasındaki tavır ve söylemlerinle sen benim için çoktan öldün.
 • 2 Yıl Önce

kibarcik

ustad gene döktürmüşsün son2 paragraf işin özü vesselam
 • 2 Yıl Önce

davinci

kadınları unutmuşsunuz.on yılda onbeşbin kadın asıldı kesildi biçildi.yüzellibeşbin kız ve erkek çocuğu tecavüze uğradı.zorla evlendirilen dörtyüzbini saymıyorum.belki bir ortadoğu ülkesi değiliz ancak tam bir ortadoğu coğrafyasına benzedik.ne oluyor bu millete zıvadan çıkmışlar.hazır yaptırımlar gelmişken idam cezasını çıkarıverelim.emine bulutun katili telefonda yalvarıyor anne beni öldürecekler yardım et diye.demek ki idam cezası çok işe yarayacak.
 • 2 Yıl Önce

Ertan Aymaz

Mantar tabancası yaparız veya satın alırız davul ve zurna ile dünyaya ilan ederiz. Akıl gücüyle hiçbir işte başarılı olamayız. Kaba kuvvetle işimizi halletmek isteriz. Kava kuvvet dönemi geçti artık. Hala zihnen Eski Çağ'da yaşıyoruz. Düşünce değişikliği şart. Düşmanımız çok ;dostumuz yok. Her yüzümüze güleni dost sanmaktan üstümüze yok. Sonra hayal kırıklığına uğruyoruz. 
 • 2 Yıl Önce

Ali Aynacı

Abdurrahman! Yenı Akit'te en az boş yüz köşe açmalısın. Her yazar adayı görüşlerini yazsın. Çok güzel fikirler var.
 • 2 Yıl Önce

Ünal

Ölmek her canlının yaşayacağı bir olgudur önemli olan inandığı gibi yaşayıp inandığı gibi ölmek firavunsan firavun gibi musa isen musa gibi musa görünüp firavun gibi veya firavun gibi görünüp musa gibi olmemek ve hele hele bir kemik için köpek gibi kulubelerde olmemek insan gibi yaşayıp insan gibi ölmek
 • 2 Yıl Önce

engineer

hayat buysa öleceğiz, yok eğer gerçek hayat baki olan hayat ise biz zaten yaşamıyoruz, gerçek hayata yol alıyoruz, ölülerinize ölüler demeyin onlar gerçek hayata dirilecekler, asıl ölü olanlar bizleriz, üzerlerimize ölü toprağı saçılmış yaşayan leşler olmaktan Allah cc ne sığınalım.
 • 2 Yıl Önce

sancar

FADIL BEY , NAM-I DİĞER JET FADIL , MÜSİAD BAŞKANINI DA DOLANDIRMIŞ...... ÇOK AYIP.....
 • 2 Yıl Önce

Bir Dost

Bir ben var benden içeri hocam ne demek istedi. Allahtan okuma yazma biliyorumda çoçuğa okutmuyorum yoksa aklıbaşında oku diye kızardım . Başlık olmasa ipin ucunu bulamayacağız. Elbette öleceğiz Allah iman ile göçmeyi nasip etsin.
 • 2 Yıl Önce

yor babam yor, işin ne?

yoranların çoğu bizden görünümü altındaki pkk' lılar.
 • 2 Yıl Önce

Melike

Ama doktorlar diyor ki düzenli check up yaptırırsanız ölmezsiniz bir sanatçılar gibi ABD ameliyat olursanız ölmezsiniz bu nasıl oluyor :))))))
 • 2 Yıl Önce

Mehmet ay

Turkiye de son 17 yilda geldigi noktaya bakin. Isi ehline teslim edilmez ise, rüzgarda savrulan yaprak misali oluruz. Ölüm olacaktir, yeter ki yasamimiz güzel olsun insanlarla beraber mutlu yasayalim.
 • 2 Yıl Önce

Biz de Öldük

2oo7 de A.Gül C.B. seçildi, T.C. parti devleti oldu, o günden beri Türk Milleti ölü gibidir.
 • 2 Yıl Önce

misafir

Hocam birkac kelamda bizi arap birliği toplantısında kınayan filistin yonetimi icin etseniz.malum one minut dedigimiz gunden beri basimiza gelmeyen kalmadi
 • 2 Yıl Önce

Mücahid

Siz gidin AMATME'lere günlük kaç Türk Genci ölüyor görün sayın yazar. Hem gözümüzün içine baka baka Türk evlatlarını ellerini kollarını sallayarak öldüren Uyuşturucu Baronlarını görmez gelmek iki yüzlülük.Ama unutmaynı bizler Sütcü İamamın Torunlarıyız Devlet korumassa yavrularımızı içimizden bir Sütcü İmam çıkar toplar yiğitleri etrafına geldikleri yeri sokarız onları. Tıpkı Atamız Sütcü İmamın Fransızları gömdükleri gibi.
 • 2 Yıl Önce

davinci

sayın dilipak...bizim siyasetin uzağında sahip olduğumuz bir derin devletimiz var mı.elin arabı geldi türktelekomu satın alacağım dedi.bizim bankamızdan kredi çekti.bu krediyle telekomu aldı.telekomun tonlarca kablosunu varlığını satıp onikimilyar doları yurt dışına kaçırdı.alın telekomunuzu sizin olsun dedi.bizi dolandırdı.biz ne yaptık.korkunç bişey bu olay.başka bi ülkede olsaydı bu adamı infaz eder çöpe atarlardı
 • 2 Yıl Önce

bu dünya

yeryüzünde bir cennet hayali ile acılarla dolu bir hayat yaşıyor ve cehenneme doğru koşuyor. Allah’a kulluktan kaçarken, Şeytana kul-köle oluyor ve sonuç ortada. Allah ıslah eylesin..
 • 2 Yıl Önce

ahmet

güneyli isimli yorumcu ne yazmak istediğin ve neyi kastettiğin hiç anlaşılmamış,çok acayip kelimeler, anlayana helal olsun.
 • 2 Yıl Önce

şükrü onuk

Sağlıklı yaşamın ve bilumum necasetten uzak durmanın , hayatın hakkını vermenin sırrı , imanlı yaşamanın sırrına ermededir . Bu sırra ermeyenler zaten yaşayan ölülerdir , ha bir gün önce ha bir gün sonra ne fark eder . Kendinin farkına varacak bir donanıma sahip olmayanlar çevresinde olan biteninde farkına varmaz, hiç bir şeyden etkilenip ibret almaz , istatistiki rakamlar yazdıklarınızın iki katıda olsa bu gerçek değişmez , bunu kavrayacak bir ruha sahip olmadıkça , ölümden daha gerçek ne var ki etkilenilsin .
 • 2 Yıl Önce

BAYBARS

15 TEMMUZ DAYANIŞMA VAKFI 309.000.000 MİLYON TL BAĞIŞ TOPLAMIŞ.... VAKFIN RESMİ ADRESİ BOŞ.... VAKIF DA KAYIP , PARALAR DA ... MERCÜMEĞİN BOSNA YARDIM PARALARI GİBİ..... BÜTÜN VAKIFLAR , DERNEKLER HIRSIZ OLMAK ZORUNDAMI?.....
 • 2 Yıl Önce

ÇOK ACİL ÇÖZÜLMESİ GEREKEN KONU SAYIN DİLİPAK

SAYIN DİLİPAK.BU HÜKÜMET AİLE KONUSUNDA ÇOK DUYARLI LİBERAL MUHAFAZAKAR BİR HÜKÜMET.AMA AİLEYİ KORUYAMIYOR.AMA SEÇİME 3 YIL KALDI.BÜYÜK ŞEHİRLERDEKİ KAYIP ORTADA YAVAŞ YAVAŞ GİDİŞ SİNYALLERİNİ VERİYOR.HERKES HERKESİ DİNLİYOR.BEN KENDİ ADIMA DİNLENİYORUM.ADAM SABAHTAN AKŞAMA KADAR AKIL HASTALARI GİBİ DİNLEYİP GELİP BURAYADA YORUM YAPIYOR.BENDE BUNDAN HÜKÜMETİ SORUMLU TUTUYORUM.HÜKÜMETİ HER ORTAMDA EKSİKLERİNİ SÖYLEYEREK OY KAYBETMESİNİ SAĞLIYORUM.BENİM AKP HÜKÜMETİNİ SAVUNMAM BENİM TELEFONLARIMI DİNLEYENLERİN BULUNMASINA BAĞLI.ŞU ANA KADAR 9 KİŞİYİ AKP'YE KARŞI ŞÜPHEYE DÜŞÜRDÜM.BENİM TELEFONLARIM DİNLENİYOR.AİLE MAHREMİYETİNE GİRİLİYOR.EĞER SUÇLULAR BULUNMAZSA, EĞER HÜKÜMET BENİM AİLE GÜVENLİĞİMİ SAĞLAYAMAZSA,EĞER KUTSAL AİLE DEĞERİM HİÇE SAYILIRSA SEÇİME 3 YIL KALA ELİMDEN GELDİĞİNCE AKP HÜKÜMETİNİN OY KAYBETMESİ İÇİN CANLA BAŞLA HER ARKADAŞ ORTAMINDA AKP'Yİ OLUMSUZLAYACAĞIM.BU DEVLETİN SAVCILARI NEREDE? BU HÜKÜMET AİLE MAHREMİYETİNE GİREREK SUÇ İŞLEYENLER KARŞISINDA NEDEN ÇARESİZ.İÇ İŞLERİ BAKANI BİZ HER TÜRLÜ TERÖRÜ ÖNLEYEBİLİRİZ DİYOR, PEKİ BU ORTAM DİNLEMESİ YAPAN SUÇLULAR NEDEN BULUNAMIYOR.KARŞIMIZDA AİLENİN HİÇBİR KUTSAL DEĞERİNİ BİLMEYEN ANLAMAYAN ADAMLAR VAR.YURT DIŞINDA DA OLSA ULUSLAR ARASI HUKUK GEREĞİ YERİNE GETİRİLİP SUÇLULAR CEZALANDIRILMALI.DAHA KİMLERİN AİLE MAHREMİYETİNE GİRİRLİPTE, HER İSTEDİĞİNİ YAPTIRMA KONUSUNDA TEHDİT Mİ ? ŞANTAJ MI? HIRSIZLIK MI YAPILACAK BİLEMİYORUZ.
 • 2 Yıl Önce

MEYYİT-İ MÜTEHARRİK

İNSAN HAREKET EDEN BİR MEYYİT OLDUĞUNDA ZATEN ÖLMÜŞTÜR. DUYGUSUZ, HİSSİZ, İNANÇSIZ, DAVASIZ, GAYESİZ, UMURSUZ OLDUĞUNDA ÖLMÜŞTÜR ZATEN.
 • 2 Yıl Önce

Okur

Kendini bilmeyen, okuyamayan ve hedefi olmayan insan zaten ölü dur. Keza ölü olan bir daha öl emez. Tarihte en fazla devleti kuran millettir Türkler. Bilinenlerden de ( fors) fazladır. Adeta devlet kurmak için yaratılmıştır diyebiliriz. Çok hızlı bir araya gelir gruplar, (aşiret, boy) hızlı bir savaşla toprak kazanir ve devleti kurar. Ama başka bir özelliği de vardır Türkler; Devletini çok çabuk yıkar. Türk Tarihi devlet kurma ve yıkma tarihidir. Batı Devletleri ise birbiri ile savaşır savaşır en sonunda devletini kurar. Aynı "işletmeleri" gibi uzun ömürlü bir birliktelik oluştururlar. Savaşarak elde ettiklerini koruma adına, başka (batılı yapıda olmayan) devletleri kullanma, onların üzerinden kendilerini zora sokmadan iş ve işlem yapmak ister. Bu gün o kadar sikismislardir ki bu hedef için terör örgütlerini kullanmada bir beis gormemektedirler. Islam dan önce de sonra da (ıslam bunu emreder) çıkarlarımız için devlet anlayışı olarak hiç kimseyi kullanmadık kullanmayacagimizi düşünüyorum. Yapmamız gereken içeride bütünlüğü sağlamaktır. Bir ve bütün olmaktır. Yoksa ölü ruz. Olmazsa olmazimiz "haddi aşmamak" tir.
 • 2 Yıl Önce

nadim hatipoğulları

ÇOK YORUM YAPILMIŞ YAZARDA BELLİ TESBİTLERİ YAZMIŞ AMA KİMSE ÜZERİNE ALMAMIŞ GİBİ YORUMLAR YAZILMIŞ NOKSANLIK İNSANLARDA HATA İNSANLARDA YORUM YAPAN VE YAZIYI YAZANADA SORSAN MÜSLÜMANMISIN DİYE HEP BİR AĞIZDAN ELHAMDÜLİLLAH DİYECEĞİNİZDEN KUŞKUM YOK AMA HANGİMİZ ŞU AN DÜŞÜNÜN ALLAHCC İÇİN HANGİMİZ ALLAHCC KUL PEYGAMBERİNE İYİ BİR ÜMMET OLMAK İÇİN NE YAPIYORUZ HELAL BELLİ DİNİMİZDE HARAMDA BELLİ BUNLARI KESİN HÜKÜMLERLE ALLAHCC HÜKMÜNÜ KOYMUŞ VARMI BİZLERDE DAHİL SORUYORUM ASIL OLAN ŞÜPHELİDEN KAÇMAK VARMI İÇİMİZDE BUNU YAPABİLECEK BABA YİĞİT VARSA ELİNİ ÖPERİM SUÇU BAŞKALARINA ATMAK KOLAY YAŞAMALIYI İSLAMI YAŞAMIYORUZ.
 • 2 Yıl Önce

Malkoç

USA VE İSRAİLİN TÜRKİYE CUMHURİYETİNDEN İSTEKLERİ............... 1- Türkiye, Suriye sınırından 30-35 kilometre derinlikte bir “mavi kuşak- güvenli bölge” yaparak ülkesine sığınmış 3.5 milyon Suriyeliyi bu bölgeye yerleştirmeye kalkışmasın. 2- Türkiye, Suriye'nin bütünlüğünü savunmak için Esad rejimi ile barışarak Kuzey Suriye'de suyu ve havzaları kontrol etmesin. Türkiye GAP Bölgesi'ni terk etsin. 3- Türkiye, ABD, AB tarafından yönetilebilen, söz dinleyen ülke olsun. 4- Türkiye Orta Doğu'da İsrail'in güçlü ve refah içinde yaşayabilmesi için ona destek olsun. 5- Türkiye komşu ülkeler ve tüm dünya ile dostlukları çoğaltıp birlikte karşılıklı kazanma esasına dayalı ortaklıklar kurarak GAP'ın sularını, komşu toprağı ile buluşturmasın. Karadaki – denizdeki petrol ile doğalgazı, bölgenin ve kendi ülkesinin zenginliğine, refahına ve huzuruna dönüştürmeye kalkışmasın. 6- Türkiye Doğu Akdeniz'de petrol ve doğalgaz zenginliğinden hak iddia etmesin. 7- Türkiye, Suriye sınırında kendi topraklarında petrol üretmeye girişmesin. Suriye'nin kuzeyinde bir Kürt Özerk Bölgesi (tıpkı Irak'ta olduğu gibi) kurulmasına izin versin. ★★★
 • 2 Yıl Önce

ERDOĞAN HÜKÜMETİ TELEFONLA ORTAM DİNLEME KONUSUNDA YETERSİZ.HERKES HERKESİ DİNLEYEBİLECEK TEKNOLOJİLERE İZİN Mİ VERİLİYOR.SUNDA

özel hayatımız özellikle ortam dinlemesi üzerinden birileri tarafından dinleniliyor.tüm aile üyelerimin telefon no'larını savcılığa verip,suçluların bulunması lazım. ama olmuyor.hükümetin bu konuda duyarlı olması lazım.ama hükümet acziyet içinde bulamıyor.ama seçimlere az kaldı.4 yıl sonrasını düşünüyorlarsa hükümetin önlem alması lazım.yoksa işsizliğe çözüm bulamadınız.öyleyse oylarınızı bu tür suçluları bularak artırabilirsiniz.-dinleyemeye alan hükümet değilse tabii-... DİLİPAK BU KONUDA HÜKÜMETİ UYARMANIZ GEREKİYOR.
 • 2 Yıl Önce

Güneyli

İnsanlar neden bu kadar kan döküyor ? Çünkü buna sizin kana doymayan Allah'ınız, Yehova'nız, Tanrı'nız sebep oluyor. Allah'la olan savaşa gelince, 3 Tanrının da ölümü tatmaları çok yakın. Çünkü onlar da insan, onlar da bir anadan doğan kardeşler. Bu arada Hıristiyanlar neden Tanrı dediler, biliyor musunuz? Çünkü aynı 3 Tanrı, ta Sümerlerden beri hayattalar. Eski dinlerde genel isimleri Tanrıydı.
 • 2 Yıl Önce

klm

Bütün lntihar ve sapıklıklar ın altında lslamla şereflenmemek islamdan nasıblenmemek yatıyor.. Huzur lslamda diye Boşuna mı söylenmiş?? Peygamberim sas ne güzel buyurmuş Hiçbir ana baba evladına lslamı terbiyeden daha hayırlı bir miras bırakamaz diye..
 • 2 Yıl Önce

ERDOĞAN ÖZEL AİLE MAHREMİYETİNİ KORUYAMIYOR

herkesin özel hayatını koruyamayan bir erdoğan hükümeti, bir iç işleri bakanı var.bakın telefonla ortam dinleme üzerinden mahkemelerde çok büyük bir artık var.ve bunların içinde bulunamayanlar var.acaba hükümetin kendisi mi dinliyor? diye düşünmeden edemiyor.yoksa dinlemeye alanlar hemen yakalanması lazımken, yakalanamıyor.
 • 2 Yıl Önce

İLBEYHAN

USA AMBARGO VE YAPTIRIM KARARI ALDI.... TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE TÜRK HÜKÜMETİNE KARŞI....DÜN GECE HALKBANK DOSYASI YENİDEN ELE ALINDI... DEDESİ KADIN SATICISI , KENDİSİ müteahh İT , TRUMP " SİZİ MAHVEDECEĞİM" diyor.... GERÇİ BÜYÜKLERİMİZ NÜKTE, CİLVE, LATİFE YAPIYOR DİYORLAR.... ATALARIN BİR SÖZÜ VAR ; EŞŞEĞE CİLVE YAP DEMİŞLER , TEKME ATMIŞ..... TRUMP KİM , NÜKTE KİM..... AMERİKA GEZİSİ İPTAL EDİLMELİ....
 • 2 Yıl Önce

EN ÇOK ERDOĞANIN DÖNEMİNDE İNSANLARIN ÖZEL HAYATINA DİNLEMEYE ALINDI

evet erdoğan liberal siyasi ve ekonomik politikalarla yol aldı.oysa özel hayat en çok bu liberal anlayışta merkezi bir yer tutar.iç işleri bakanı bu hükümet özel hayatımızıda koruyamadı.özel hayatlarımız birilerinin telefonla ortam dinlemesi üzerinden sürekli dinlenildi.içişleri bakanı bu konuda hiçbişey yapamadı.savcılığa defalarca gidipte bir sonuç alamıyorsun.adam işi güçü bırakımış,akşama kadar birilerinin özel hayatını dinliyor.insanların zaaflarını öğreniyor.kim bilir bunları niçin kullanıyor.bunları öğrenerek evinde ne var ne yok herşey öğreniyor.böylece hırsız mı arsız mı anlayamıyoruz.ve bunlar dindar liberal bir hükümet döneminde oluyor.özel hayat dini açıdanda ilahi güvence altına alınmıştı kuran ve hadis açısından.
 • 2 Yıl Önce

EN ÇOK ERDOĞANIN DÖNEMİNDE İNSANLARIN ÖZEL HAYATINA DİNLEMEYE ALINDI

evet erdoğan liberal siyasi ve ekonomik politikalarla yol aldı.oysa özel hayat en çok bu liberal anlayışta merkezi bir yer tutar.iç işleri bakanı bu hükümet özel hayatımızıda koruyamadı.özel hayatlarımız birilerinin telefonla ortam dinlemesi üzerinden sürekli dinlenildi.içişleri bakanı bu konuda hiçbişey yapamadı.savcılığa defalarca gidipte bir sonuç alamıyorsun.adam işi güçü bırakımış,akşama kadar birilerinin özel hayatını dinliyor.insanların zaaflarını öğreniyor.kim bilir bunları niçin kullanıyor.bunları öğrenerek evinde ne var ne yok herşey öğreniyor.böylece hırsız mı arsız mı anlayamıyoruz.ve bunlar dindar liberal bir hükümet döneminde oluyor.özel hayat dini açıdanda ilahi güvence altına alınmıştı kuran ve hadis açısından.
 • 2 Yıl Önce

Derman

Biz Turk vatandasi olarak avrupada yasayan ,saglik sigortasini izine giderken haber veriyok eger hasta olursak ,turkuyede tedavi oluyorduk bu sozlesme almanyadaki saglik sigortasi tek tarafli iptal etmus niye.bu sigorta turk vatandasina ,eger hasta olursan bu yetki gecerli.gecen duydum turkiyede biri kucuk bir amaliyat gecirmis bu tedavi buyuk masrafli tedavi olarak gosterilmis sigorta arastiriyor.diyelim parmagi tedagi gordu ,turkiyede kalp amaliyati oldu denmis,se onu o hastadan soruyorlar,gercek ortaya cikinca guven sarsiliyor.bu her dr, veya saglikla ilgilenen herkes deyil bir curuk elma bir kasa elmayi curutur.hakkiniz olana razi olun guvenilir olun.
 • 2 Yıl Önce

Zekeriya Gökçe

Yorumculardan birini destek için:"Külli nefsin zâikatü'l-mevt", yani "Her nefis ölümü tadacaktır."//Ya rab bu ne derttir derman bulunmaz Benim garip gönlüm aşktan usanmaz/ Aşık ki cana kaldı aşık olmaz/ Canın terketmeyen, ma'şukun bulmaz * Aşk pazarıdır bu canlar satılır/ Satarım canımı kimseler almaz/ Aşık, bir kişidir, Bu dünya malın/ Ahiret korkusun bir pula saymaz * Bu dünya ol ahiretten içeri/ Aşıkın yeri var kimseler bilmez/ Yunus öldü diye sela verirler/ Ölen hayvan imiş, AŞIKLAR ÖLMEZ * /// her şey(nefis) yok olacak. mühim olan kubbede hoş bir seda bırakmak. Bir yunus olmak, bir veysel olmak ... Ol olmuşsan - olmuşsun vel hasıl adam olmuşsan varsın.
 • 2 Yıl Önce

alioğlu

ölüm tulu emeli öldürür menfaat çatışmasını kırar ahireti hatırlatır ciddi çalıştırır Allah a kavuşmaya gittiği için ihlası kazandırır günahlardan korur
 • 2 Yıl Önce

Alper

Pkk dan daha fazla can alan trafik teröristlerine dur demeyenler,dinen katıl hükmüne girer mi?Terörist,teröristtir,sorumlular kim?
 • 2 Yıl Önce

Omer Dogru

Ne bekliyorsunuz. Ki
 • 2 Yıl Önce

Omer

Daha neler göreceğiz neler
 • 2 Yıl Önce

NURAN DEVRES

O dediğiniz ülkelerin hepsine gittim. Orada karısına bağırmak, çocuğuna küçük bir tokat atmak bile șiddet suçu sayılıyor. Psikolojik șiddet. Bizde çocuğunu, karısını öldüresiye dövenler, kadın șikayetçi olmazsa ya da șikayetinden vazgeçerse kayıtlara girmiyor bile. Kocasından tokat yediği için polise giden kadın var mı bizde? Babası kendisine kötü davranıyor, ya da mobbing uyguluyor diye polise șikayet eden çocuk var mı? Oralarda anne-babasını șikayer edebilsin diye özel çocuk polisi var. En ufak bir ters davranış bile kayıtlara giriyor. Bizde kadınlar dayak yemeyi normal kabul ediyor. Hatta bir adam "karısını dövmeyen mi var?" diye savunmuștu kendini.
 • 2 Yıl Önce

Şanlıurfa

Allah razı olsun hocam
 • 2 Yıl Önce

UYUŞTURUCU EN ÇOK ERDOĞANIN DÖNEMİNDE ÇOĞALDI

uyuşuturucudan ölenleri erdoğana sor.eskiden beğenmediğimiz hükümetler döneminde bile uyuşturucu bu kadar çok yayılmamıştı.belli elit çevrelerin çocuklarına satılıyordu. erdoğan döneminde toplumun her tarafına yayıldı.bu kadar adamı içeri atmakta çözüm olmuyor.
 • 2 Yıl Önce

Misafir

Ülkemizde aile içi şiddetin düşük olduğu inandırıcı değil sadece aile dışına çıkmıyor kayitlaa girmiyor. O kadar.
 • 2 Yıl Önce

Kamuran

Insan nasıl ve nezaman ölür sorusundan daha önemli SIINSANLIK NE ZAMAN ÖLUR ..Zulmun ahlaksizligin vijdansizligin ceberrutlugun adaletsizligin kul hakki kamu hakki yemenin adiyattan sayildigi zamanlarda bunlari yapanlara kitlelerin sorgusuz sualsiz itaat ettiginde kor sagir dilsizlerin cogaldiginda sanirim insanlik olur ne dersiniz Abdurrahman bey
 • 2 Yıl Önce

birisi

tata tonga ülkemizde tedavi imkanları kötü diyemeyiz. bizim tanıdıklar kanadada yaşamaya başladılar. hasta olup hastaneye gitmeye korkuyorlar. 4-5 saat bekliyorlarmış. bazen doktor problemi yaşamıyor değilim devlet hastanesinde. o da doktorlardan kaynaklanan sorunlar. iyisine rastladın mı devlet hastanesinde de özeldeki gibi tedavi olunuyor. görmedim ama ekranlardan baktığım kadarıyla o şehir hastaneleri ne kadar mükemmel olmuş. aleyhindelerdi chp iktidar olunca o hastaneleri kapatmayı düşünüyor mu acaba.
 • 2 Yıl Önce

Derman

Dun haberde bir hotel calisani ,musteriden ,arta kalan kuru yemisi dolabina koymus,isinden olmus bu davranis hirsizlikmis.o hotel sahibi deveyi hamutuyla yutar ,musteriye cerez alamiyacak kadar ucuz calistirinca o cereze muhtac eder,ulkede ne duzgunki hersey devletden beklenmezki,trafikde yasi 15 ehliyetsiz sahsiyetsiz yola cikiyor birde alkol almis,sa yaya gecidinde durmuyorsa ,durakda bekliyenlere arabayi suruyorsa neden Avrupada yasanmiyor yasaniyorsa anarsi yapar akli basinda olan yapmaz cok yazik bu konusulacak yerde susulursa kargasa olur onlem alinmazsa 10 yilda 52000 kisi olur.
 • 2 Yıl Önce

Seddul bahir

Peki yazar ,son 20 yılda ülkemizde niçin bu kadar sizin yukarda saydiklariniz katlanarak hızlı bir şekilde artmış ,ab uyum süreci ,gdo lu ürünler ,kısır tohumlar topraksiz yada havada domates salatalık uretirsen ,kışın hormon vererek sebze meyve uretirsen ,ab,den feminist yasalar getirirsen İstanbul sözleşmesi gibi sapkinliga ,imza koyup dipcik gücüyle uygularsan ,aile yapımızi bozmak için genç nesli ve gelecek nesli bozmak için ,olmadık kanunlar çıkarırsan ,12 yıllık zorunlu eğitimi dayayarak köyleri ,kirsali bosaltarak ,tarımı ve hayvancılığı bitirirsen ,dışardan buğday mısır nohut fasulye ve ET ,ithal ederek bizleri elin cavuruna .muhtaç edersen ,OLACAGI budur,bu iyi günlerimiz daha neler göreceğiz
 • 2 Yıl Önce

Abdülkadir

Ah bu Kur'anı anlayamayanlar böyle söyle İnsan kavramı soyuttur.Beşere ruh verilmesiyle ortaya çıkan bir kavramdır. Ölen insan değil beşerdir. Yani bedeni ve canı oluşturan somut varlık beşerdir. Kur'anda daha bunu anlayamadılar. Bizim somut olan bedenimiz ve bu bedenin canlı olmasını sağlayan can BEŞER dir.Ona beşer denilir. Allah bu beşere Ruh verince İİNSAN olur. Ruh ise beşere bilinç veren kutsal cevherdir.Beşer ölür İnsan ölmez beşerlik ölmez insanlık ölür Beyse daha fazla kafanız karışmasın.Kur'anda geçen BEŞER ve İNSAN kelimelerini iyi düşünmeniz lazım.Aralarında çok fark vardır.
 • 2 Yıl Önce

Nurullah

Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın(Albert Camus), Bir kişi ölürse vahşettir, bir milyon kişi ölürse istatistiktir (J.Stalin).... Türkiye'de doğum oranı 2.2'nin altına düşmüş yani eskiden Avrupa ülkelerinin nüfusu yaşlanıyor diye övünürdük başımıza geldi. Ama korkacak birşey yok, Suriyeli kardeşlerimiz patır patır çocuk yapıyor, çocuk arabasız dolaşan Suriyeli kadın görmedim.
 • 2 Yıl Önce

Tata Tonga

insan ne zaman ölür? adalet olmaz ise insan manen ölür. ne demişler atalarımız? yiğidi öldür ama hakkını yeme. insan gibi yaşama şartlarına sahip değil ise o zaman da madden ölür. yetersiz beslenir, hastalanır ise tedavi olanaklarına haiz değildir. bu gün gelişmiş ülkelerde insan ömrü daha uzundur. onun için falana filana, kafa karıştırmaya gerek yok...
 • 2 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23