• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gururlanma padişahım

60 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Ali

Ben yorumları okumayı tercih ediyorum. Zira; Sayın Dilipak'ın yazdıkları ile içinde bulunduğu gazete ve akp yazdıkları ile hiç bir zaman eşleşmedi ve eşleşmeyecek. Çünkü Dilipak sadece müslümanların gazını almak için görevli. Münafıklık böylr bir şey, Söyledikleri ile yaşantısının uymaması.
 • 2 Ay Önce

HAKAN

Hakkın ve hakikatın yanında olmayanlar firavun gibi helak olacaktır.
 • 2 Ay Önce

Ahmet AKSOY

Sayın DİLLİPAK,Sizi yıllardır yazılarınızdan ve rahmetli Toktamış hoca ile tv.de yaptığınız sohbetlerden takip etmekte ve aynı görüşleri paylaşmamakla beraber çok takdir ettiğimi belirtmek isterim. Birincisi vicdanlı oluşunuz. Fikirlerinizi,düşüncelerinizi paylaşmayanların da gerektiğinde savunma cesaretini gösteriyor olmanız. İkincisi Dünya malı ve zengin olma hırsınızın olmayışı. Devleti yönetenlere karşı dalkavukça ifadelerinizin olmayışı,aksine eleştirilerinizde isim ve makam belirtmesenizde,adrese teslim tenkid,eleştiri ve uyarılarınız takdire şayandır. Ancak birazcıkta fakir fukarayı hatırlatan yazılar yazsanız, yapılan yolsuzlukları,Hz. Ömer in Devlet için hizmet verirken Devletin mumunu,şahsi işlerini yürütürken kişisel mumunu kullandığını açıkça yazabilseniz ne kadar hayra geçer. Yazacak çok şey var,bu satırları okuyup okumayacağınız bile şüpheli. En derin saygı ve hürmetlerimle çalışmalarınızda başarılar dilerim. Ahmet AKSOY . Mak Müh.
 • 3 Ay Önce

MUSTAFA ŞAHİNER

SAYIN YAZAR DÜNYA MALINA KİM TAMAH EDİYOR.KAPICI MEHMET Mİ ÇİFÇİ ALİ Mİ İŞCİ CUMA MI .KİM KORUMALALRLA GEZİYOR KİM MARKA TUTKUNU KİM ADİL ŞAHİTLİK ETMİYOR KİM MEDDAHLIK YAPIYOR. KİM AMİGOLUK YAPIYOR. HERHALDE BU DEDİKLERİN ATAİSLER VEYA KOMİNİSTLER İÇİN DEĞİL BUNA SEBEB OLAN KİM KİM KİM KİM. BİR KEZ SEN KENDİ GAZETENDEKİ YAZAR ARKADAŞLARINA NASİHAT ETSENDE REİSTEN ÇOK REİSCİLİK DEVLETTEN ÇOK DEVLETÇİLİK ALLAHTAN ÇOK ALLAHCILIK YAPMASALAR HAKKI VE HAKİKATI YAZSALAR. YERYÜZÜNDE YAŞAYAN BÜTÜN İNSANLARIN CANI KUTSALDIR DOKUNULAMAZ ÖLDÜRÜLEMEZ. BİRDE ŞU DEVLET BAŞKANI ŞU GENERAL ŞU BAKAN ŞU MİLLETVEKİLİ ŞU MÜSTEŞAR ŞU MÜHENDİS DİYEREK DEVLET BÜYÜKLERİNİN CANLARI DİĞER İNSANLARIN CANLARINDAN DAHA ÖNEMLİ KORUNMASI LAZIM DİYEREK ALLAH'IN BAHŞETMİŞ OLDUĞU YAŞAMA HAKKI DEĞERSİZLEŞTİRİLEMEZ. ALLAH KATINDA BÜTÜN İNSANLARIN CANI EŞİTTİR BİRİ DİĞERİNDEN ÜSTÜN DEĞİLDİR İŞÇİ MEHMETİN CANIYLA DEVLET BAŞKANIN CANI EŞ DEĞERDEDİR BENİM İSLAMİ ANLAYIŞIMA GÖRE. SANKİ ÖLÜM ONA HİÇ GELMEYECEK KORUMALARLA O İNSAN EBEDİ YAŞATILACAK. ÖLÜM MELEĞİNDEN O ŞAHSI KİM KORUYACAK BİR DÜŞÜN MÜSLÜMAN.RAHMETLİ ECEVİT HANGİ MAKAM ARACINA BİNDİ.O BİLMİYORMUYDU ZIRHLI MİLYONLUK MERCEDESLERE BİNMEYİ NİÇİN BİNMEDİ BİR DÜŞÜN İNSANOĞLU ELE VERİR TALKIMI KENDİ YUTAR SALKIMI OLUYUR. BİZ MÜSLÜMANLARIN MÜSLÜMANCA YAŞAYIP ÖRNEK OLMADIĞIMIZ SÜRECE. SADECE KURU BİR İDDİA OLUYOR ELHAMDULİLLAH MÜSLÜMANIM DEMEK.
 • 3 Ay Önce

Mesut Sarp

Sayın Dilipak Bey, Allahin Rahmeti Bereketi üzerinize olsun. AKP sayesinde Son 17 yıldır islam Dini ciddi siyasi istismara ugradı. AKP ilk iktidara geldiginde bende cok sevinmiştim, islam inancı olan bir parti, önceden yapılan adaletsizligi, devleti yiyenleri, hırsızları ve hortumcuları toplar adalete teslim eder diye düşünmüstüm. Ama bu olmadı. Tebrikler uyarılarınıza tebrikler. Ama hırsız ve hortumcular üzerlerine alınmadıkları gibi trollerini sen ve senin gibilerin üzerlerine sürüyorlar. Hapislerde suçsuz yere yatırılan on binlerce masum Müslüman'ın günahı yatıranların ve onları destekleyenlerin boynundadır. Pekiyi ipler kimin elinde? Açıkça millet ile Kur'anın Ayetiyle ile dalga geçen adam Egemen Bagışı Reiz Prag'a büyükelçi yaptı! Sn. Dilipak bu yazınızdan cok ama cok manalar çıkardım. Allah sizi ve Çevrenizdeki dostlarınızı daim Allah Dostlarından eylesin. Anormal bir şekilde zenginleşen parti mensubu insanların durumu inşaallah ibret icin serbestce ortaya dökülür ve hesabı hem bu dünyada ve zaten öbür dünyada sorulacak. Milyonlarca göçmen durumunun müsebbibleri, ekonomik bunalım ve bil umum kıyakcılıklar. Yani Türkiye'nin hali ve ahvali hic de iyi değil. Allah size uzun ömürler versin. Dilipak Hocayı takib edenler bilir ve yazılarından genelde isteyen dersini alır, istemeyenler ise anlı catlamış olan kalın suratlılardır. Bizeyse, Allah islah etsin demek düşer.
 • 3 Ay Önce

Hakkı

Müslüman dediler bize kuranı okumadık, kuran ahlakını anlamadık, kısaca oku farzına uymadık, adı Müslüman dilde lailaheillallah gerisi riyâ gösteriş ve yalan. Müslüman denilen bizler miras yedi gibi harcıyoruz Müslümanlığı mızı. Tahkiki iman yok, taklidi amel var. Haya, Edep, ahlak, hak getire, haram helel ver Allah’ım kendini eniyi Müslüman zanneden yer allahım. İmanı anlamadan bol sevaplı bidat amellere boğulduk. Bidatları bile gösteriş olsun diye yapmasak ta birilerine anlatarak desinlere ceviriyoruz.
 • 3 Ay Önce

Gururlanma padişahım

'Gururlanma padişahım' demek: 'ey padişahım sende gururlanacak çok meziyet var ama sen yine de Gururlanma' demektir. Yani her kimse bu lafı söyleyen yağcı yalaka, daha lafın ikinci kelimesinde ...mış oluyor bi kere; Padişah gururlanmasa ne yazar!
 • 3 Ay Önce

Osman demirel

Sn, Dilipak bu yazınızdan ne mana çıkaracağımı doğrusu bilemedim. Çevrenizdeki dostlarınız nedeniyle insanlara korku salan bir konumda bulunuyorsunuz. Hiç kimse sizleri eleştiremez. Sadece minicik bir talebin belki olabilir. Ne yaparsanız yapınız ama lütfen benim dinimdem menkıbelerle söze başlamayın. Bırakın orası temiz kalsın. Çünkü böbürlenmek şu an ençok sizlere yakışıyor. 
 • 3 Ay Önce

tuncay

s.a.Allah sizden razi olsun,aman haksızlık karşısında susmayınız hocam.Yalnız kıraldan çok kıralcı kesilen gazeteniz yazarlarına ve iktidar niğmetlerinden faydalanan bazı cemaat mensuplarına aman dikkat, inanın son beş yılda din adına yapılan yanlışları 28 şubatçılar bile yapmadı.Vatan millet sakarya gazıyla ümmet bilinci yitirildi ,cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi yenibir devlet dini söylemi yerleştirilmeye çalışılıyor.
 • 3 Ay Önce

x bay ahlakı büyük insan y

bugün iki ailenin telefonlarını ortam dinlemesine aldım.böylece benim ahlakım daha çok arttı.telefonla ortam dinlemesi yaptıkça ahlakım artıyor.du aynaya bakıyım:'ne kadar da ahlaklıyım'...
 • 3 Ay Önce

ATATURKCU HIDIR

Mehmet Ay ve Mehmet Ali vs gibi gladyo finolarini cok mutlu edyorsunuz bu tip yazilarinizla sayin Dilipak!Bizim de mutluluga ihtiyacimiz oldugunu lutfen unutmayin!
 • 3 Ay Önce

Murad Beyazid

Tebrikler uyarılar için, ama yetmez. Kimse üstüne alınmıyor. Hapislerde suçsuz yere yatırılan on binlerce masum Müslüman'ın günahı hepimizin boynundadir. Neticede ipler kimin elinde? Açıkça millet ile Kur'an ile dalga geçen adam Prag'a büyükelçi yapıldı! Anormal bir şekilde zenginleşen parti mensubu insanların durumu... milyonlarca göçmen, ekonomik bunalım, torpiller. Ne olursa olsun, iktidar partisi akp ve lideri de Erdoğan'dır. Türkiye'nin hâli, hâli iyi değildir.
 • 3 Ay Önce

ULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETI

Ankaradaki tek Agustos tapinagi Haci Bayramda degil de Anittepede degil mi?Mimari yapisiyla,kolonlariyla ve olanca heybetiyle bu tapinak Dogu Romanin Anadoluyu Turkler den geri aldiginin bir sembolu olarak ve onun serefine oraya dikilmedi mi? Yoksa bu yanlis bir tarih yorumlamasi bicimi midir?
 • 3 Ay Önce

Mehmet Ali

Kaliteli bir yazı
 • 3 Ay Önce

İrfan Ural

Sözü edilen tarihlerde Hatay ismi yoktu, ama tarihî adıyla Antioche* şimdiki telaffuzuyla Antakya denilmesi uygundur!
 • 3 Ay Önce

Mehmet Ay

Sayin dilipak Bey, AKP sayesinde Son 17 yilda islam Dini ayaklar altinda geziyor. AKP ilk iktidara geldiginde ben cok sevinmistim, islam inanci olan bir parti, önceden yapilan adaletsizligi, devleti yiyenleri hirsizlari hepsini toplar adalete teslim eder diye düsünmüstüm. Bosuna düsünmüsüm, 
 • 3 Ay Önce

Mehmet

Sayın Dilipak  Youtube'de kayıtlı,kuruluş aşamasında"Ak Partiyi Erdoğan'a Amerikalılar kurduruyor"diyorsun.Bülent Arınç ne kadar Akpartili ise sen de o kadar destekliyorsun. bizi hayal kırıklığına uğrattınız.Topunuz davasına ve değerlerine sahip çıkmada ve çizgisini korumada Ateist Canan Kaftancıoğlu kadar olamadınız,size yazıklar olsun,sizden bi cacık olmaz.Rahmetli Hasan Karakaya  bunların dışında.
 • 3 Ay Önce

Bir Dost

Allah uzun ömürler versin. Hocayı takip edenler bilir, yazıları Nasrettin hoca fıkraları gibidir, isteyen güler isteyen ders alır, isteyen de istediğini anlar. Bazen ben de anlamakta güçlük çekiyorum ama olsun. Biz kendisini seviyoruz.
 • 3 Ay Önce

aydın

mehmet tamam sen çok ahlaklısın,mükemmel bir insansın,perfectsün,iyisin.yazılarında ben ahlakılıyım demeye çalışıyorsun.ama bunu derken;'İnsanoğlu olarak ne hikmetse makama, saltanata, mala, kadına, yetkiye, vs çok ehemmiyet verir hale geldik.' diyerek kendinin ne kadar da ahlaklı olduğunu ima etmeye çalışıyorsun.tamam be kardeşim aylardır aynı mantıkta yorumlar yapıyorsun.herkesin ahlakı,insanlığı kendine.
 • 3 Ay Önce

Orhan İNAN

GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ. ELİNİZE SAĞLIK, RABBİM DİNLEYEN, ÖĞRENEN VE UYGULAYAN KULLARINDAN OLMAYI NASİP ETSİN VE SAYIMIZI DA ÇOĞALTSIN INŞALLAH
 • 3 Ay Önce

Mehmet

Abdurrahman bey, geçenlerde Rusya Devlet başkanı Putin ve İran lideri Ruhani geldiler. Korumalar, lüks zırhlı araçlar, şatafat, vs hepsi vardı. İslamcı arap ülkelerinin de bundar geri kalır tarafı yok. İnsanoğlu olarak ne hikmetse makama, saltanata, mala, kadına, yetkiye, vs çok ehemmiyet verir hale geldik. Hergün binlerce vefat haberleri alıyoruz, ama bunlardan kendimize nasihat çıkaramıyoruz. Bütün bunlar kıyamet alametleri mi acaba?
 • 3 Ay Önce

aydın

b. 'lu belediyede 2,700tl'ye çalışan adamım.ne kibri olacak bende.şöyle 10 milyar alırsında kibir yaparsın.aldığımız maaşa ev alalım diye,parasızlıktan evlenemez noktaya geldik.para biriktireceğim diye açlıktan nefesimiz kokuyor.soğan ekmek yediğimiz zamanlar oluyor.daha ne kibri olacak.kibir bir yükseklik ister ya maaşta ya da başka bişeyde.hala benimle neden uğraştığınız anlamış değilim.gücünüz bana yeter olmuş.ben de ne buluyorsunuz da beni saatlerce dinlemeye alıyorsunuz.benimle hergün uğraşıyorsunuz
 • 3 Ay Önce

Abdulhamit mithat capanoglu

Allahin Rahmeti Bereketi uzerinize olsun kiymetli hocam yarimasirdir bize yol gosterdiniz Allah razi olsun sizden
 • 3 Ay Önce

Abdul kadir ekinci

Sayın hocam,sizin yazılarınızı okurken melekut âlemine gidip bizler bu meleklerden daha üstün yaratilmisken, neden birbirimizi bogazliyoruz
 • 3 Ay Önce

Mazlum Aslan

TSK(hava kuvvetleri) ve MIT Kuzey Irak'ta operasyonla 3 teröristi etkisiz hale getirmiş yani öldürmüş. Üç terörist için bu kadar masrafa değer mi? İHA'lar SİHA'lar ne güne duruyor. 3 terörist öldürmekle terör bitiyor mu? Terör bataklığını kurutmadıktan sonra terör bitmez. Sivrisinek üreten bataklıklar kurutulmadan sıtma hastalığına çare bulunulamaz.
 • 3 Ay Önce

Ahmet

Halktan teveccüh görmüyorsa, halkın arasına korumasız karışamıyorsa, binlerce korumayla geziyorsa lider lider değildir. Nokta.
 • 3 Ay Önce

Rasim DUMAN

Ellerinize sağlık Hocam.
 • 3 Ay Önce

MALKOÇ

GRETA THUNBERG .... İSVEÇLİ 16 YAŞINDA ÇEVRECİ BİR GENÇ KIZ ..... BİR HASTALIĞI VAR ....ASPERGER , SENDROMU ,HASTALIĞININ İSMİ ....İSTESEDE YALAN SÖYLEYEMİYOR.....ALLAHIM BİZİM DİN VE DEVLET BÜYÜKLERİMİZE DE BU HASTALIĞI NASİB ET....
 • 3 Ay Önce

İbrahimoğlu

Mağrur olma padişahım senden büyük Allah var.. Bu söz mağrur olmanın en son mertebesi değil mi?.. Evet,Allah var ve en büyük.. Sonra..padişahımız var.. Başka.. Başkası hiç.. Allah’dan sonra en büyük olma,olabilme vasfını bahşedivermek demek bu kadar kolay.. Üstelik birkaç yıl sonra tarihe karışacak olan devletimizin padişahına.. Fâtih’e Kanûnîye,Yavuz’a değil.. Onlar için de kullanılması yanlış olduğu halde.. Zaten bu ifâde mağrur olmanın yanında büyük bir acziyetin de ifadesi.. Ama ne diyelim..
 • 3 Ay Önce

Ömer Yarış

Kibirlenme-mağrur olma- padişahım senden büyük Allah var. Kibirlenmeme çabasını gösteriyorsak o da kibirdendir. Mesele olduğun gibi olmak ta
 • 3 Ay Önce

Veli bey

O kadar insan egede mericte boguldu.sizde biliyorsunuz onlar ne hain ne darbeci ama gormezden geliniyor..biri cikip Yahu yeter by kadar zulum demedi.savasta bile kadin ve cocuklara dokunulmaz dinimize gore..bu zulmu yapanlar hangi dinden...erkenegoncular,Dogu perincek, Ali turksen Kim bunlar,neci...nasil Erdogan I esir alabildiler..hangi zaaflarini kullandilar...Erdogan Kim? Musluman degil mi ?“Bir topluluğa olan öfkemizin bile bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevketmemesi gerek”
 • 3 Ay Önce

Ali akak

“Bir topluluğa olan öfkemizin bile bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevketmemesi gerek” TAM 3.5 YILDIR KHK LI OLDUGUM VE CEMAAT OKULLARINDA OGRETMENLIK YAPTIGIM ICIN CALISAMIYORUM.CALISMA IZNIM YOK.5 KISILIK AILEMI SEYYAR SATICILIK YAPARAK GECINDIRMEYE CALISIYORUM...ALLAH TAN KORKUN..BU ZULMU BITIRIN ARTIK.
 • 3 Ay Önce

Abdülkadir

Sayın Dilipak dün kapıma ukraynalı bir genç kız ve genç erkek geldiler apartmanda suriyeli ıraklı afgan veya başka ülkelerden mülteci falan var mı diye sordular neden soruyorsunuz dedim.Kız türkçe biliyordu.Dediki onlarla toplantılar düzenleyeceğiz.Ben de sandım ki insanlık adına bir şeyler yapacaklar dedim tüm dünya seyrettiği halde Türk halki 4 milyon mülteciye bakıyor.Ukrayna alıyormu mülteci .Kız dedi sadece öğrenci olanları.Bakın ukrayna bile kabul etmiyor.Dedim insanlık adına bir şeyler yapıyorsanız sayınız çoğalsın.Tabii ben ne olduklarını bilmediğimden öyle söyledim.Bana da bir kar verdiler üzerinde jw.org yazıyordu.Onlar gittikten sonra sitelerine baktım. Jw org yehova şahitlerinin sitesiymiş. Yani yaptıklarını insanlık adına değil kendilerine katılımcı sağlamak için yapıyorlarmış.Bir de istanbulda sürekli deprem olan bir zamanda gelmeleride bu depremlerin abd veya fransızların işi olabileceğini aklıma getirdi. Şu anda marmarada sismik araştırmalar yapan yabancı gemiler varsa onların faaliyeti durdurulmalıdır.Hükümet uyuyor.Bu yehova şahitlerinin arka plandaki finansal destekçisi kuvvetle muhtemel george soros olabilir.Neyse yani sen onların ülkelerinde cami açarsan onlarda bu ülkede kilise açma hakkına sahip olur. Ben onların faaliyetlerine yine karşı değilim ama bu faaliyet Türkiyeyi içeriden çökertmenin aracı olarak kullanması ihtimalidir. Yani marmara denizinde ki demirlemiş veya araştırma yapan gemiler dikkatle araştırılmalıdır.
 • 3 Ay Önce

Hayrünisa

Sagın Dilipak sizi okurken buyazar
 • 3 Ay Önce

Bir anne

19 yaşindaki evladi çok buyuk haksizliğa mağruz kalmiş bir anne olarak uç yildir çalinmasi gereken tum kapilari çaldim ve anlattim. Anlattiğim tum yetkililer sizin evlatlarinizin suçu yok deyip bazilari bizimle goz yaşi doktu .sonuc 19 yaşlarindaki çocuklara anayasal duzenini ortadan kaldirmaya teşebbusten ceza verildi..ve o gun sozun bittiği yerdi benim için.artik çocuğumun mahsumiyetini hiç anlatmiyorum ve biliyorumki herşeyi bilen goren bir Allah var ve ben onun adaletine siğiniyorum.size bu yorumu yazmak istememin nedeni ise bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe goturmesin ayetindeki meali buraya yazmiş olmaniz. Rabbime duam tez vakitte tum muğminleri ve milletimi sirkelenip birbirine tutunanlardan eylesin .ve gerçekten adil olmayi ve adil duşunebilmeyi en tepeden en aşağiya herkese nasip etsin ..
 • 3 Ay Önce

Marasli

Şeyh uçmaz mürit uçurur derler ya reiside reisciler uçurdu. Tabi bu uçmanın birde konması var. Malum insanın kanadı yok. Yükseklerde yer tutanlar aşağıdaki ler gibi emniyet de değildir. Hele bir düşmeye gör o zaman dost düşman belli olur. İlahi ikaz olan depremide dikkate alalım.
 • 3 Ay Önce

çokgeçartık

çok geç artık!.. sigarayı yakar ve bir nefes çeker. ''daha çok zamanım var ya bırakırım..'' der. öbür tarafta dr.koah hastasına şöyle bir müjde verir: ''ne mutlu sana, yaratanına kavuşmana az kaldı! seni ameliyat edemem; çok geç artık!..'' derken: sarayın kapısına bir kulübe koymuşlar. içinde kim var görünmüyor. tam muktedir geçerken ordan, bir bağırtı: sendeen büyüük ... dedi orda ses kesildi.: ezan sesine uyandım kalkıp bir güsül abdesti aldım.. çook çok geç artık!..
 • 3 Ay Önce

Kadri ŞENEL Ekmekçi

Korumalar konusu çok önemli İçimizde O kadar çok hain varki ve Çevremizdeki devletler haricinde ABD, AB sözde müttefiklerimiz Türkiye’yi parçalamaya çalışıyorlar, lakin diriliş başladı bu nedenlerle alınan tedbirler az bile, hoş görü, af, mütevazi konularına gelince, pkk, feto, Türkiye’yi halen sömürüyor, Devleti ele geçirmişlerdi kendi gurupları dışındakilerin haklarını gasbettiler Halkımıza kurşun sıkarken, bombalarken, tanklarla ezersen acımadılar, zerre merhamet etmediler, bu nedenlerle Kısas uygulanması normal.
 • 3 Ay Önce

Ahmet

Nerde serra nerde süreyya.. Silivri çok soğuk hoca... zaman kötü kolla ....
 • 3 Ay Önce

Mert Ezgili

Allah(CC) razı olsun. Yazılarını okurken o kadar sakinleşiyorum ki. Din,vijdan merhamet ve akıl devreye giriyor.
 • 3 Ay Önce

???

İslam birlik ve kardeşlik sevginin üstün olduğu dindir. Mezhep ler nasıl oluştu. Nasıl tarikatlara ayrıldık. Camileri bıraktık evlere doluştuk. Birde baktık ki son secimde CHP kapı kapı gezip oy istediler. Şeyh den daha iyi mi bileceksin. Ilımlı İslam ,şimdi siyasel İslam.... Mesele sayın Erdoğan veya ak parti değil İslam ve onun sözcüleri son yapılan toplantılar açıklamalar herkese bir rol verilmiş dindar yazar solcu yazar aynı kelimeleri içi boş olduğu halde ne kadar gerçek olduğu tartışılırken kullanılıyorsa. Hatta sosyalist yazar buna dayanamayıp nihat genç bile isyan ederken. Birlik ve beraberlikten islamin güzelliklerinden bahse edileceğine kafa karışıklığı yaşatmakta bir hedef olsa gerek. Herkes yaptığı ile sorumlu olduğu hesap gününde Allah cc bizi affetsin.
 • 3 Ay Önce

Hakan Han

Hala yargı ve hukuk diyebiliyor musunuz? Adalet öldü, siz de biliyorsunuz. Önceki gün Ege’de bir Türk “Aylan Bebek” Yunan kıyılarına vurdu. 7 kişi öldü. İkisi kadın, biri bebek, dördü çocuk. Kim bunlar? Akademisyenler ve aileleri. Ne yapmış bu akademisyenler? Devletin ve hükümetin açtığı, teşvik ettiği bankaya para yatırmışlar, okullara çocuklarını göndermişler. Bu ülke intihar ediyor. İntihar ediyor da, herkes hala görmüyor, duymuyor, konuşmuyor. Devlet hainlerin peşine düşsün, masumların değil.
 • 3 Ay Önce

aydın

anladığım kadarıyla, -dahası anlamaya çalıştığım kadarıyla- aylardır 'ömer' diye bir kullanıcı adı giriliyor.çocukluk arkadaşım ömer dışında 'ömer' diye birini tanımıyorum.iftira zaten yemek yer gibi kolayca atabildiğiniz bişey haline gelmiş.defalarca savcılığa gittim bişey çıkmadı.yanlış anlamalar üzerinden zanlarınızla insanların hayatlarını da karartmaya hazır bir duruşunuz var.mesele bu da değil.yaşamadığınız ayet ve hadisleri burda paylaşıp akşama kadar şerefsizce onu bunu bel altından vurmak için zanlarınızla,oturduğunuz yerden elinizden geldiğince tanımadığınız insanlara nefretiniz kusar gibi, iftira atmalarınız.eğlenceyi iftira yapmanız.SİZ BİRKAÇ KİŞİNİZ.YORUMLARINIZLA AYET HADİS PAYLAŞIMLARINIZLA ANCAK ZAVALLI YAZARI KANDIRIRSINIZ.ama ALLAH BÜYÜK ATEŞ ETTİĞİNİZ,SİZEDE ATEŞ EDERLER BİRGÜN.KURANA GÖRE İNSANLARIN HOŞLANMADIĞI ŞEYLERİ YAPMAK O İNSANLARA ZULÜMDÜR.YİNE İSLAMA GÖRE ZULM BİR BUMARANG GİBİ ELBETTE SİZE DÖNECEKTİR.sizde biraz haysiyet olsa bunları yapmazdınız.
 • 3 Ay Önce

irfan

Îsraf deyince kiminin ekmeğin içini kiminin dışını attığına düğünlerdeki israf ve yıkım
 • 3 Ay Önce

abbas

Son seçimin bir mardin mitinginde bir siyasetçinin buralar arzı mevhud diyarı dediği havzanın eni boyu boylamı sebepleri sn.yazar tarafından bu makalede güzelcene anlatılmış.
 • 3 Ay Önce

A GÖk

"Ne mal iledir, ne saliledir, ne cah iledir begim ululuk kemal iledir" Bediuzzaman Side Nursi
 • 3 Ay Önce

Avrupalı

Bakıyorum eskiden sayin Erdoğanı hep övenler bugün israftan, adaleten, haktan ve hukuktan bahsediyor sayin Erdoğan başa geldiğinde adaletmi vardı hukukmu vardı israf yokmuydu doğrudur Türkiyede doğru dürüst birşey yoktu ki fakirim insanlar israfyapsın bugün herşey çok olduğu için israf oluyor. Sadece sırtını askere dayanıp Kürtleri Müslüman kesimi ezmedilermi yîlarca nekadar çabuk unutunuz, Türkiyede hangi Başbakan veya Cumhurbaşkanı çıkıpda Birleşmişmiletlerde sayin Erdoğanın yaptı bu konuşmayı yapabilirdi varmı Türkiyenin tarihinde tabiki yok içimizdeki fetöcülere ve hayinlere dikkat etmeliğiz onlar bu Istambuldaki seçimden sonra çok şımardılar er veya geç sayin Erdoğanı asacaklarmış Allah bu Kafirlerin dostlarına hiç bir zaman fırsat vemesin Amiiiiiiiiin...
 • 3 Ay Önce

aydın

ya mehmet bırak bu ayakları.kimbilir nerden duydun, nerden okudunda buraya yazıyorsun.akşama kadar ayet hadis döktürüp, elinizde dinleme cihazlarıyla şerefsizce milletin aile mahremiyetlerine giriyorsunuz.zavallı iç işleri bakanı da uyuyor.sizin derdiniz üzüm yemek falanda değil,bağcıyı dövmek.ayetleri yaşamayla ilgili zerre derdiniz yok.sadece ayetleri birilerini eleştirmek için silah gibi kullanıyorsunuz.sade vatandaşmış.lafa bak.
 • 3 Ay Önce

Emir Ömer

Muhteşem yazı AAllah razı olsun
 • 3 Ay Önce

Leyla

Aynı minval üzerine yazı yaz güya lâf sok kime sayın erdoğan a eee herşey güzel olacak diyen i oğlu kazandi yüreğin hala sogumadimi bak bütün kafirleri ve chpkk işbirliği içinde suriye ye girme abd ve vaadilmis musanin topragi diyen yahudi sezai nin dediğini yapmak için ihanet üstüne ihanet ediyor sen hala sayikliyorsun git sözcü de yaz karın agrin i gider
 • 3 Ay Önce

Ayşe

I oğluna söylüyor sun zahir kibir yalan yasin okuyup sakala savaş açan o değilmi
 • 3 Ay Önce

Yazar Okuru

Okumak, araştırmak, düşünmek ve sorgulamak lazım. Sadece medyayı ve belki de sadece belli kanalları izlemek bizi köle taraftar yapar. Halbuki biz hakkın yanında olmalıyız. Özellikle müslümanım diyenler bugün neye taraf olduklarına bakmalı.
 • 3 Ay Önce

mehmet

sayın abdurrahman dilipak sizi takip eden sade bir vatandaşım yazılarınızda zaman zaman kullandığınız bir ibare var o da şu; '' bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır olabilir '' diyerek belirttiğiniz ibare.bu bir ayet meali(bakara 216) ancak yanlış meal verdiğiniz kanaatindeyim doğrusu '' hoşumuza giden bir şeyde şer(kötülük),hoşumuza gitmeyen bir şeyde hayır(iyilik) olabilir '' çünkü hayır hayırdır, şer şerdir. hayrın da, şerrin de ölçüsünü koyan Allah'tır. yazılarınızda bu şekliyle kullanırsanız daha isabetli olacaktır.selam.
 • 3 Ay Önce

Hasan

Aslinda hatay ve sam kudusun kardesidir Musevilik kudusten hatay uzerinden tarsusa dogru genisledi. Ne diyor burda kudus israil topragi diyor. Butun bu bolge israil bolgesi diyor. Biz diyor onun icin bop buyuk israil projesini kabul ettik!!!!!?????? Bu topraklar secilmislerin topragidir???? Butun firattan nile kadar secilmislerin hizmetindeyiz diyor yazar. Senden buyuk allah var demesi ondan.
 • 3 Ay Önce

YORUM

Sayın Dilipak selamlar.İsraf üzerinden sadece Sayın Erdoğan ı eleştirmek ise Abdülhamid e kızıl sultan yaftasını vuranlar ile aynı safta olmak manası çıkar.Allah etmesin bir suikasta karşı ne gibi önerileriniz olurdu.İsraf ise bütün devlet kurumlarına belediyelere bir söz söyleyin.Türkiye Cumhuriyeti Devleti başkanına herhangi bir güvenlik zaafiyetinin getireceği kaos nedir sizce.Ülkenin ve dahi islam aleminin düşmanları birlik olmuş (hepsini tek tek saymaya gerek varmı) saldırırken güvenlik zaafiyetine sebep verecek güvenlik tedbirlerini israf olarak nitelendirmeyin lütfen.Allaha emanet olun.
 • 3 Ay Önce

Ayşe

Çok güzel bir yazı Allah razı olsun
 • 3 Ay Önce

Bünyamin

Çok şükür Allah'ım bizleri doğru yoldan ayırma.Ente Mevlana fensurna Akel gavmil kafirin.
 • 3 Ay Önce

ASIM

Hocam bu dediklerin çok güzel ve doğru da bugünkü uygulama ile tamamen ters. Lafa “itibarda tasarruf olmaz” ile başlayıp “o kadar besledik yine de oy vermiyorlar” ile devam ediyoruz. Nerede kaldı tevazu? Nerede kaldı mevkice yükseldikçe gururca aşağı inmek? Makamlar geçici insanların kalpleri kalıcı konaklarımız olmalı değil mi? Bunların yerine halka yukarıdan bakan hatta (haşa) ayetle makara yapanların taltif edildiği bir zamandayız. Allah sonumuzu hayreylesin. Amin.
 • 3 Ay Önce

HARUN

ALLAH RAZI OLSUN. SİZİN GİBİ TÜRKİYE YÜREKLİ YAZARLARDAN. SİZ KRAL ÇIPLAK DİYORSUNUZ.LAKİN KRAL ORALI BİLE OLMUYOR. İNSANLARA ADALETSİZ DAVRANMAYA EZMEYE DEVAM DİYOR . HALKTA KRALIN YANINDA YER ALIYOR.1) ‘’ Onları müthiş deprem yakalayınca, Musa dedi ki : ‘’Ey Rabbim! Dileseydin onları da beni de daha önce helak ederdin içimizden birtakım beyinsizlerin işlediği günah yüzünden helak edecek misin? Bu iş senin imtihanından başka bir şey değildir. Onunla dilediğini sapıtırsın, bizi bağışla ve bize acı. Sen bağışlayanların en iyisisin.‘’ARAF 55. SİZİN PEYGAMBER GİBİ VAZİFENİZİ YAPTIĞINIZA ŞAHİDİZ. AMA İNSANLAR MÜSLÜMAN GEÇİNENLER MAALESEF ZULÜMDEN VE ZALİMDEN YANA
 • 3 Ay Önce

iskender1a*

sn.dilipak çok geç kaldı ! solcular padişahı yillar önce belirledi ! Bana kalırsa ALLAH gururlu kimseyi O makama getirip ona dünyanın sevgilisi olma imkanı vermez,şimdi düşünüyorum acaba kızıl sultan diyen arnavut akifmi hortladı.
 • 3 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23