• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP’nin İslam’la yüzleşmesi

81 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Alkan

Eskiden söz uçar yazı kalır derlerdi. Yani insanların elinde belge olması istenirdi. Şimdilerde bir söz binlerce belge niteliğinde nerede. Ne zaman kimtarafından söylenmiş bir değil binlerce belgeye ulaşa bilirsin. Hani ayasofya müze diyorsunya üzülerek seçim meydanlarında aya sofya aslına döndürülecek diyen AKP başkanı vardı herşey unutuldumu seçimlerde üç beş oy ala bilmek için yapamayacağı şeyleri söylemek mübahmı. İslamda yapamayacağı şeyleri söylemenin hükmü nedir hani köşeyazarı arkadaşın avukat ali bey günlerce imam oglunun verdiği sözleri tutmadığını yazıp duruyor. İmam oglunun verdiği sözlerin pekde kayda değer Bi önemi yok ama AKP baş anı erdoganın ayasofya için verdiği söz hem Türkiye için hem ümmet için çok büyük önem taşıyor. Hani derlerya Ben bir söze bakarım birde sözü söyleyene. O sözü söyleyen de sözünü yerine getirecek şuur ve irade varmı diye.
 • 1 Yıl Önce

Ümit

Tam bir CHP lisin
 • 1 Yıl Önce

Şahin

Zeki altın üzülüyorum basiretsizliğine nefret hevaya tabi olanların üzerine olsun Nefret hakikatten sapan Hakka taraftar olmayanların üzerine olsun
 • 1 Yıl Önce

Şahin

Hocam Allah razı olsun. duyarlı yazılarınız için canı gönülden teşekkür ediyorum. Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun Levm , itap ve nefret hevasına tabi olanların üzerine olsun. Amin
 • 1 Yıl Önce

Zeki Altın

genellemelerle müslümanları hırpalayyıp, karşı mahalleyi şirinleştirme gayreti ... "bireysel planda camilere,toplumsal planda mabetlere hapsedilmeye çalışılan bir din..." ne demek bu; cami bir mabet olduğuna göre, buna laf kalabalığı denir. chp ağırlıklı muhitlerde camilere gidenlerde göreceli bir artş var, diyorsunuz, bunu neye göre keşfettiniz, bir araştırma mı yapılmış bu komuda!
 • 1 Yıl Önce

KEMALİST(DİRENİŞ)

orada siyasal islam var uğur mumcu tepkisinde, uğur mumcu kitaplarında,Türkiye'de başörtüsü yasaklayarak sorunu çözülmez diyen ilk kemalist sol kesim yazarı idi .Bazıları siyasal islamla, islamiyeti karıştırmaktalar siyasi olan şeyle islam aynı şey değil ,siz bunu anlayamadınız bu konuda gerisiniz.islamda haksızlık yaparak hak elde edilmez ,zaten islamiyete göre hak,hak yoluyla böyle kazanılmıştır.Ancak siyasal islamda iktidara gelmek için her türlü haksızlık hile,hurda haram,iftira aşalama gaybet,gıybet islamın kabul etmediği bir dil ,söyle ve eylem vardır .Doğal olarak burada varılacak sonuç islamın kendisi olmaz başka bir şey olur....!!!
 • 1 Yıl Önce

S400

Böyle yazmayın, hain derler...
 • 1 Yıl Önce

Bünyamin Gezer

Kötüler olmasaydı, iyilerin kadrini kim bilirdi. Kötüler daha da çoğalsa nasıl olur. İtikatı bozuk birisi ampulü icat etmiş. Cennete gider mi? Ben cahildim. Bana dediler 100 yıl alnı secdeden kalkmasa yine cennete giremez. Allah günahları af eder mi, eder. O zaman günahtan korkma. İtikatsızlıktan kork
 • 1 Yıl Önce

Hadra

Sn Dilipak Uğur Mumucu Öleli kaç yıl oldu? Cenazesine Katılan Üniversiteli veya Liseli bir Genç Bugün kaç yaşındadır? O cenazede bir Müslüman Nasıl Kahrolsun Şeriat Diye bağırabilir? BU Nasıl Müslümanlık veya Dindarlıktır? Çok şey Yazıla bilir de gerek yok. Hel Bu Kaftancıoğlunu Müslümanlarmı İl Başkanı olarak seçti? ve de İslam ve Din hakkındaki söylemlerini hiç mi dikkate almıyorsunuz?
 • 1 Yıl Önce

ali ihsan

SAYIN YAZAR, YAZINIZDAKİ, "...sağcı, milliyetçi, muhafazakâr kesimdeki matematik çözülme kadar CHP tabanından matematik olarak dine yöneliş var..." SÖZDE TESPİT ODA TV.'YE HABER MANŞETİ OLMUŞ. ALLAH AŞKINA BU TESPİT DOĞRUMU DA KENDİ MAHALLEMİZE AŞAĞILAMA ve HORLAMA, KARŞI MAHALLEYE SAHTECİ ÖVGÜLER, BU MANTIĞI ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL
 • 1 Yıl Önce

G. Kemal

Muhterem hocam, zât-ı âliniz 2023`de CHP İP/FETÖ HDP/PKK Cumhurbaşkanı çatı adaylığına da yakışır... Nedir bu haliniz? Birkaç seneden beri bir avuç (isimsiz sayısız soyut) kötü Müslüman örneği veriyorsunuz sonra onunla AK PARTİ ve tüm Müslümanları sürekli töhmet altında bırakıyorsunuz. Sizi okuyan, ülkeyi AK PARTİ yöneteceğine ÖCALAN-KARAYILAN yönetsin demeye başlayacak. Fakat siz kendinizi "Seni kılıcımızla doğrulturuz yâ Ömer" diye gürleyen sahabe zannediyorsunuz. Allah aklınıza şifa, mantığınıza selamet, beyninize bol temiz hava versin. Selam ve dua ile.
 • 1 Yıl Önce

Mali

Sayın Dilipak Chp de müslüman halkın partisi. Onlar mevcut yönetim gibi dini kullanarak milleti sömürmüyor ,oy istemiyor,müslüman geçinip israfa lükse yönelmiyor. Dinimizin emirleri niye gittikçe zayıflıyor,deizm niye çoağlıyor,insanlar niye dinden soğuyor hiç düşündünüz mü..??Zaten din bilgisnde yetersiz olan insanlarımız dinden soğumakta haksız mı.?? Kısaca Chp de gerçek islamı görüyorum. Aklı fikri ve medeniyeti öne çıkaran dincilik oyunu oynamıyan bir parti. Muasır medeniyeti ancak böyle yakalarız.
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

Hocam ittihat ve terrakkici mason cemiyetinin kurduğu ulusalcı parti chp nin 100 yıl içerisinde Allah'in dinine veremediği zararı gine masonların kurguladığı liberal islamcı partiler ve onlarin otiritesine bağlı olan tarikatlar ve cemaatler vasıtası ile malesef Allahin dini ve peygamberimiz sünnetleri tahrife uğradı. Liberalizm merkezli ve kommunizm merkezli düzenleri kuran insi ve cinsi seytanlara inanan yeryüzündeki iblisin yegane varislerinin hedefi Allahin dinin yok edip ademoğullarını deccalizm olarak nitelendirdigimiz tağuti düzenlerin esareti altina alarak Allahin dinin yavaş yavaş tahrib ederek ademogullarını yaradılış gayesinden saptirmak. Bunu yapar iken diyanet ve ilahiyet gibi kurumları, Fetö gibi ögütleri , liberal islamci partileri ve tarikat ve cematleri devreye sokarak islamı tağuti sistemlerin vesayeti altinda güncelleyerek insanlara sunmaktalar. Dolayısıyla islam şekil olarak var fakat şuur olarak yaşanmamakta. Minarel cogalmakta, kuran okuyan güzel sesler her camiden yükselmekte fakat Allah'in dinin tam manadi ile anlayip iman edenleri sayisi yik denecek kadar cogalmakta.
 • 1 Yıl Önce

ali başak

sanırsınki islam bunların tekelinde..ben hayatım boyunca chp ye oy vermedim.ancak efsaneler uydurmaya gerek yok.chp li dine karşı müslümanı sevmeyenide gördüm.rabbim hidayet versin..bir insana sen kötüsün dedikçe iyi olmaz...herkes kendini düzeltirse memeleket zaten güzel olur...
 • 1 Yıl Önce

Fesübhanallah

CHP en büyük dönüşümü ve dönüştürmeyi Temel, Sezai Meral üçgenini üst çatı olarak kendi ait olduğu daha en üst çatının altına taşıması oldu. Bu 4 lünün birbirini dirseklemesi gerekirken dirsek temasına geçmesi en büyük değişim dönüşüm başkalaşım renk değişikliği uyumdur.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Karaman

Bir çok yazar çizer takımı konferans veriyorum diye çeşitli belediyeleri kemirdiler soydular..
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Karaman

Dilipak İsmet Paşa öleli yıllar oldu İsmet Paşa dinliysede dinsizsede buna ALLAH karar vermeyecekmi 
 • 1 Yıl Önce

Mahzun İslam

Sayın Dilipak, hem nalına hem mıhına vurmuşsunuz, ne dediğiniz belli değil. Ahmet Hakan gibi mahalle değişikliği sinyalleri mi?
 • 1 Yıl Önce

davut

Islama gore anayasa olusturulurken mutlaka Kuran-i kerim ayetleri referans alınmalıdır,bu bir zorunluluktur.bir musluman için aksini kabul etmek asla mumkun degildir. demokratik ve laik bireylerden olusan bir toplumun demokrasi dini ile yonetilmesi gayet tabidir.dogaldır. burda tuhaf ve anlasılmaz olan musluman oldugunu iddia edenlerin demokrasiyi savunmasıdır. ör. demokraside faiz,zina,eşcinsellik serbest ama islamda kesinlikle yasaktır.islamin hakim oldugu bir beldede genelevler,meyhaneler,faiz vb.serbest olamaz.yani sorun olan;islamın ilke ve emirlerine uymayan bireyler ve yonetimlerdir.boyle devam edilirse azap kacınılmazdır.
 • 1 Yıl Önce

yeni türkiye

99 depremi sonrası yapılan tek deprem hazırlığı cenaze namazı kıldıracak milyonlarca imam yetiştirmek mi oldu?
 • 1 Yıl Önce

Fikret akın

Aydın veya okumayı düşünmeyi bilen kesim KURANı mealden okuyup anlayıp sentezleyerek dine dönüşüm ,merak veya adını ne koyarsanız dini yaşamaya çalışıyorlar...Ama diyanet basın hocalar kurana uymayan adet ve yaşamları ile insanları dinden camiden soğuttular..Cuma cemeatinde bile büyük düşüş var...Siz her şeye saray gözlüğü ile baktığınız için dine yöneliş var zannediyor sunuz...Eskiden din görevlileri camileri temizler açık tutarlardı şimdi ise belediye ve cemeat temizliyor..wc leri özelleştirip ücretlendirdik..Ezan merkezi sistemle okunuyor....Ondan sonra millet camiye niye gelmiyor.. Niye gelsin..................
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Karaman

Bize onu yapma günah bunu yapma günah diyorlar Bize bu telkinlerde bulunanlar çok büyük günahlar işliyorlar Allah onlara bir şey yapmıyor..
 • 1 Yıl Önce

bay abdurrahman

Sayıştay: İki fakültede 2010’dan beri hiç öğrenci yok ama idari atamalar yapılmış
 • 1 Yıl Önce

Hüseyin

Yav Dilipak senin elinde inançölçer mi var da insanların kim müslüman kim değil ayırıyorsun.Senin CHP li deyip inançsız gösterdiğin insanların senden daha iyi bir müslüman olmadığını nereden biliyorsun.Kendini haşa Allah yerine koyup karar vermek müslümanlığın neresinde var,bir söylermisin.
 • 1 Yıl Önce

Elmas Cebecioğlu

Hangi İslam'dan hangi din darlıktan bahsediyorsunuz her şeyin içini boşaltınız 
 • 1 Yıl Önce

YORUM

Sayın Dilipak selamlar.CHP denilen garabet parti ülke hayrına ne yapmış şimdiye kadar.Faiz lobileri İMF ye ülkeyi peşkeş çekme derdindeler.Ben eski bir bankacıyım.Bir gün bankaya gelen bir müşteri kredi çekmek için bize başvurdu.Daha önce yüklü miktarda çekmiş olduğu krediyi nasıl iç ettiğini anlattı.Araştırdık doğru idi.Ama bizim elimizden bir şey gelmezdi.Olayı anlatayım. Uçakta (hangi banka olduğunu söylemeyeceğim zaten battı)Bankanın genel müdürü ile kredi pazarlığı yapıyor.Banka genel müdürü ben %30 çalışırım diyor %25 te anlaşıyorlar.Taktik şu kredi alınıyor %25 genel müdüre komisyon olarak gidiyor.Genel müdür ne yapıyor.Batık kredi olarak fişliyor.Devlete yıl sonunda banka görev zararı olarak kayıt ediliyor.Vatandaş bunu zam enflasyon vergi olarak kuzu kuzu ödüyor.Şimdi ne yapılıyor İMF ile CHP İYİ parti görüşüyor.Gel kardeşim gel bedava para var.Faiz ile mücadelede ne kadar keskinleşirse hemen birileri devreye giriyor.VAH ÜLKEM VAH.BU İHANET şebekesine kanan milletim.Allah basiret versin.ALLAHA EMANET OLUN
 • 1 Yıl Önce

[email protected]

Kızılay Başkanı, "Hasarlı binalarda durmayın" diye tweet atıyor. CB Sözcüsü de bunu retweet ediyor. Ama insanların nerede toplanacağını ne onlar ne de bir başka devlet yetkilisi yazıyor. Toplanılacak yerleri ne yaptılar ?
 • 1 Yıl Önce

Sancar

ABD temaslarının ardından yurda dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: BM 74’üncü Genel Kurulu’na katılmak üzere gittiğim New York’tan yurda dönmüş bulunuyoruz. Tam da hava sahasına girdiğimiz anda İstanbul ve çevresini etkileyen Silivri merkezli bir deprem haberini aldık. BAZI ART NİYETLİLER, KÖPRÜNÜN HALATLSRI, KOPTU, DEMİŞ...İNANMAYIN...
 • 1 Yıl Önce

yeni türkiye

Özel İletişim Vergisi 1999 yılında yaşanan büyük depremin ardından geçici olarak çıktı sonra kalıcı oldu Toplanan Para 36 Milyar $ Bu para ile 100 Metre kare 1.800.000 adet daire yapılabilirdi Yaklaşık 7,5 milyon Nüfuslu bir şehir veya İstanbul'un yarısı yeniden yapılabilirdi.
 • 1 Yıl Önce

klm

İnandığı gibi yaşamayan bir süre sonra yaşadığı gibi inanmaya başlar sözü ve tabir ı çok doğru.. Ve bunu fetöcü lerin icraatları ile yaşadığına ortalığı fesada boğduklarına şahit olduk. Efendimiz sas inde siz nasılsanız öyle yöneticileriniz olur buyurduğu gibi, fetöcüleri in nabzına göre şerbet veren ve kendilerini fetöcü hainlerin safına geçerek satan politikacı ,ve siyasetçileri de görmüş olduk..
 • 1 Yıl Önce

ULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETI

Pamela Andersan dindarlasti deseler inanabilirdim cunku bu olasi bir sey ama CHP liler ve PKK lilar dindarlasdi denildiginde birisi kara mizah yapiyor olmali diye gulumsuyoruz cunku boyle bir sey olasiliklar evreninin disinda kaliyor tumuyle.
 • 1 Yıl Önce

ayşe gül

ak partiden çoook önceleri atv , kanallar için de diziler ve gündüz programları olarak en kalitelilerinden idi. ailevi diziler vardı hep. ama şimdi asla izlemiyorum bu kanalı; gecesiyle gündüzüyle berbat. diğerlerini de izlemiyorum tabi ama hani muhafazakar tabir ediyor ya. hiç alakası yok. hayvanlar alemine takılıyorum yabancı belgeseller çok daha iyi.
 • 1 Yıl Önce

Bir Dost

Peygamber Efendimiz aleyhissalatü vesselam buyurmaktadır: "Allah sizin dış görünüşünüze ve mallarınıza bakmaz. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar." (Müslim, Birr, 33; İbn Mâce, Zühd, 9; Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539)
 • 1 Yıl Önce

M.yıldırım

Müslümanlarda öyle saflık oldukça,oy avcılarının tuzağına bile gerek kalmaz,sap ile samanı karıştırırlar...Hala ibret alamayanlara yazıklar olsun.
 • 1 Yıl Önce

laikiz elhamdülillah

devri iktidarınızda ateist-deist oranı %16 ya çıktı 
 • 1 Yıl Önce

erhan

tamam tamam mesajın alınmıştır. Yani diyorsun ki, "ey dini duyarlıkları olanlar, akp dinden uzaklaştı; chp ise yaklaştı. O halde tercihinizi bunu göz önünde tutarak kullanın"
 • 1 Yıl Önce

HAYATİ BORA

DİLİPAK "İSLAMIN DERİNLİĞİ KAYBOLDU" DİYOR. ."ŞEYTANİ ÇELİŞKİ" DİYE YAZAN GİBİ CHP YE KÜFÜR EDİP ONU DİNSİZLİKLE SUÇLAYINCA KENDİNİ DÖRTBAŞI MAMUR BİR MÜSLÜMAN ZANNEDENLERİN OLDUĞU YERDE HERŞEYİN DERİNLİĞİ KAYBOLUR KALDI Kİ İSLAMIN
 • 1 Yıl Önce

HAYATİ BORA

EĞİTİCİ BİR YAZI VE TESBİT
 • 1 Yıl Önce

Aliaddin ÖZİŞ

Allah için yalan konuşma DİLİPAK. İftira etme DİLİPAK. Dil'in gerçekten "pak" olsun. Y.N. ÖZTÜRK hangi tarihte,hangi yazısında ,hangi kitabında " Dinde Reform" istedi. Ta en başında "dinde reform" olmaz. Din Allah'ındır,yapılacaksa onu ancak Allah yapar,O yapmazsa kimse yapamaz demedi mi? Yaşar NURİ'nin söylediği dinde yeniden yapılanmak değilmiydi? "Yeniden Yapılanma" kıyamete kadar geçerli olan kitabımızın günün bilim dünyasının erdiği bilgi seviyesine göre Kur'anı yorumlamak demek olduğunu,bunun "dinde reform" olmadığını sen bilmezmisin. 
 • 1 Yıl Önce

Nihal

Yaşar Nuri tespiti çok doğru tam bir devşirme bazı görüşlerine katılıyorum ama ama larda var??? mesala Namaz bela edilmiş demesi şaşırılacak bir durum Namaz neden bela olsun ki?Kılmak isteyen samimi inananlar için çok kolay iş durumuna göre vakitleri birleştirebilirisin sadece farzlarını yerine getirebilirisin kısacası Allahı anmaktır Bela kelimesi hoşuma gitmemişti...Kemalist Muhafazakar nasıl olunur bilmiyorum?Kemalist inançsızlığında tanımı olmuş sürekli sekülerleşme devrim yanlısı Kemalistin ne olduğu tam belli değil Eğer Kemalistlikten kasıt Atatürkü sevmek yurt savunmasındaki başarılarını takdir etmekse buna elbette sözümüz olamaz ama kemalistlik farklı farklı geniş anlamlarda.Allah demeyen o kelimeden imtina duyan muhafazakar olamaz çünkü Allah kitabında kendisine Allah denilmesini ve Rab denilmesini özellikle istiyor Ona İster Allah deyin isterse Esmaül hüsna isimleriyle en güzel isimler onundur der.İnönüyü örnek alamayız bizim yüce kitabımız ne derse ona göre davranırız Allah ve Kuranı kerim daimdir İnönü gibiler fanidir.
 • 1 Yıl Önce

enes

Müslümanım diyen birkısım medya sahipleri yapmış olduğunuz ahlaksız yayınlardan mahşerde hesaba çekileceksiniz bu toplumun bozulmasında baş aktör sizlersiniz.
 • 1 Yıl Önce

YENİ TÜRKİYE

Hicri takvimin ayarlanması için Diyanet'e 1 milyonun üzerinde bütçe ayıran TÜBİTAK, deprem araştırması için kaynak bulamıyorMUŞ... bir not: Diyanet’in 2018 yılı bütçesi 8.5 milyar TL. Yani devlet bütçesinin yüzde 10’u....
 • 1 Yıl Önce

gülrin

akp döneminde dinin derinliğini kaybettiği ama yüzeysel olarak görünürlüğünün arttığı görüşü bence yukardaki yazının can alıcı noktası. fetö dindar cemaat olarak kendini sunduğu için yaptığı ettiği bir harabiyet oluşturdu ama suç sadece onun üzerine yıkılamaz. toplumu temize çıkarmadan yetki sahiplerinin de topluma örneklik etme konusunda ne kadar iyi sınav verdikleri konusunda iyimser değilim. zihniyet dünyamızda bir şeylerin değişmesi gerekiyor. bireysellik kişisel gelişim için güzel ama ülkemiz bizim evimiz ve hepimizin bu evin huzuru refahı için ben değil biz diye düşünmemiz gerekiyor.
 • 1 Yıl Önce

salih

SAMİMİYET isimli yorumcu arkadaş çoook komiksiniz..
 • 1 Yıl Önce

bay abdurrahman

RTE söyledi diye işlem yapmışlar:İçişleri Bakanlığı, dün emniyet ve jandarma ekipleri tarafından ülke genelinde eş zamanlı “Dumansız Araç Uygulaması” yapıldığını ve uygulamada 5 bin 63 araç sürücüsüne sigara kullanmaktan dolayı cezai işlem uygulandığını açıkladı... Tamada hertaraf nargileci doldu.hepside kapalı alana ve fosur fosur nargile sigara içiyorlar ...nerde bu polis ve jandarama?İşlem yapan yok.
 • 1 Yıl Önce

Şeytani Çelişki

İslami imha etmek icin var edilmis, kurumsallasmis, kadrolasmis bir chp musluman mi olacak? islamla nasil ve neden yuzlesecek? Bu da bir baska Sionist/Feto fahişeligi olmaz mi?
 • 1 Yıl Önce

Malkoç

20 YIL DA , HEM DÜNYAYI , HEM DE , AHİRETİ KAYBETMEK.... Servet ve iktidar Müslümanları bozdu. Müslümanım diyenlerin serveti ve gücü, aklının ve imanının önüne geçince çok büyük bir savrulma yaşandı ve inandıkları gibi yaşamayı bırakıp, yaşadıkları gibi inanmaya, iktidar ve servete ulaşmak için birbirleri ile yıkıcı bir rekabete giriştiler. Birçok Müslüman görünümlü kişi, aslında bugün Müslümanların yüzkarası ve insanlar onlara bakıp Müslümanlıktan soğuyorlar.
 • 1 Yıl Önce

Garip

Üstadım, alnı secdeli müslüman kardeşlerimizin pek çoğu inandıkları gibi yaşamayı bırakıp, yaşadıkları gibi inanmaya başlayınca İzmir'i kazanamadık Ankara ve İstanbul belediye başkanlıklarını kaybettik.
 • 1 Yıl Önce

Sayın yazar

BM DE konuşan uygur Türkü bayanın konuşma haberi akittd niye yokk reisi yere göğe sıfırlayan insanlar neden sogmuhosunus kırımı doğu türkistan BM dr neden gündeme getirilmedi reisiniz o uygur kadını bari dinleseydi...Tuz koktu tuz..
 • 1 Yıl Önce

rıza

Kimi yorumculara bakıyorum işleri dilipağa vurmak adam kendi anladığını yazıyor paylaşıyor. katılırsın katılmazsın. oysa dilipak kendini eleştirdiği de oluyor. nefis muhasebesi yapıyor. illaki bir yere yamamak illaki birini süsleyip pullamak zorunda değil. kimse kimseyi de bir şeye mecbur kılamaz. Aga sen yaz biz okuyoruz. istifade ediyoruz.Allah razı olsun.
 • 1 Yıl Önce

Sayın yazar

BM DE konuşan uygur Türkü bayanın konuşma haberi akittd niye yokk reisi yere göğe sıfırlayan insanlar neden sogmuhosunus kırımı doğu türkistan BM dr neden gündeme getirilmedi reisiniz o uygur kadını bari dinleseydi...Tuz koktu tuz..
 • 1 Yıl Önce

BAYBARS

ÖNCE EKMEKLER , BOZULDU , SONRA HERŞEY..... EN ÇOK , BOZAN VE BOZULAN , İNSANLAR OLDU...... EKMEKÇİ EKMEK SATAR , DİNCİ , DİNİNİ SATAR.... DEMİRİN , TUNCUNA , ADAMIN PİCİNE KALDIK DER , YAŞAR KEMAL.... ALLAH (C.C) , KUR'AN , HZ. PEYGAMBER YETMEZMİ EYYYY AHMAK MÜSLÜMANLAR..... DİNİNİ ÇOCUKLARINIZA AİLEDE KENDİNİZ ÖĞRETİN..... ÖNCE KENDİNİZ AHLAKLI , KENDİNİZ MÜSLÜMAN OLMAK ŞARTIYLA.... TARİKATLARDA, CEMAATLER DE, CAMİİLERDE LİYAKATSIZ , CAHİL İMAMLARA , MÜEZZİNLERE GÜVENİP DE, ÇOCUKLARINIZI, NAMUSUNDAN ETMEYİN.... SİGORTALI BİR MESLEĞİM OLSUN DİYE İMAM OLUYOR ÇOĞU.... ALLAHIN RIZASI İÇİN DEĞİL.... ÜCRET VERME DE BAK NE OLUYOR... SİSTEMATİK SAPIKLIK HİÇ. BU KADAR ÇOĞALMAMIŞTI.... ŞEHVETİYE TARİKATINI , BADECİ ŞEYHİN PEMBE BOYALI SIR ODASINI OKUYUN.... UYUŞTURUCU BARONLARI İTLAF EDİLMELİ... DEVLET ANAYASAL SUÇ İŞLİYOR... GENÇLERİ HER. TÜRLÜ KÖTÜLÜKLERDEN KORUMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ VAR.... OYSA ÇOCUKLARA TECAVÜZ VE MADDE BAĞIMLILIĞI , HER TÜRLÜ SAPIKLIK KORKUNÇ., BOYUTTA.... MİLLİ GÜVENLİK MESELESİ.... UYUŞTURUCU.,VE TARİKATLAR....
 • 1 Yıl Önce

Mâlum

Duygulara tercüme... Devrim de devrim.
 • 1 Yıl Önce

Barış

Bu kadın programı evlilik programı gibi milletin değerleriyle üstelik alay ederek bozan programlarda bu dönemde sözde muhafazakarlaştırılgımız dönemde oluyor nedense
 • 1 Yıl Önce

EREN

GÜZEL YAZI. NOKTA ATIŞ...
 • 1 Yıl Önce

Erdem Doğan

Birçok Müslüman görünümlü kişi, aslında bugün Müslümanların yüzkarası ve insanlar onlara bakıp Müslümanlıktan soğuyorlar. Bu kişiler sermaye sahib-i patron, medyada, yada siyasete iseler daha çok dikkat çekip daha çok insani soğutuyorlar. belki birileri için bu dini zaaf sebepli. Ama başka birileri de bunu bilinç olarak yapıyor. Olabilir mi?
 • 1 Yıl Önce

ORHAN İNAN

"NECİP ÜNAL" RUMUZU İLE YAZAN ARKADAŞ,MİLLETVEKİLİNE SUÇU YIKMIŞ BİLE..BU KADAR ACELE EDİP ZAN DA BULUNMAK,DOĞRU BİR DAVRANIŞ DEĞİL,,AYRICA İFTİRAYA GİRER..ÖFKENİZ BİRİLERİNE ZULÜM ETMEYE DÖNÜŞMESİN..
 • 1 Yıl Önce

Cabbar Cokkibar

CHP lilerin dindarlastigi varsayiminiz gulunc.Tam tersi gecerli ve seytanligin zirvesine tirmaniyorlar buyuk bir hirsla ve hizla diger toplumsal gruptan kopanlari da onlerine koyarak!Kisaca toplum total bir sekilde yalan ve dolanin icinde yok olusa dogru surukleniyor.!
 • 1 Yıl Önce

Mazlum Aslan

Aziz Kaya, mezhep İslam'ın kendisi değildir. Mezhep yoldur. Bir mezhepte olan başkasında farklı yorumlanmış olabilir. Şafide öyledir diye illâ öyle olacak değildir. Örneğin tavafta abdestli olmak farzdır. Ama tavaf kadın erkek karışık yapıldığı için orada şafiler Hanefi mezhebine göre uyarlar.
 • 1 Yıl Önce

İLBEYHAN

BİR SOĞAN SOYULUYOR , YAŞARIYOR GÖZLER .... BİR DEVLET SOYULUYOR , ALDIRMIYOR ÖKÜZLER..... ŞAİR EŞREF........
 • 1 Yıl Önce

şükrü onuk

Geçici olan için kalıcı olanı feda etmek , zengin olma özentisi , zenginlerin zenginliğini kaybetmemek için değerleri çiğneyerek çizgiye riayet etmeden ve bunu ticaretin kendi içerisindeki bir zorunluluk olarak görerek kazanayım da nerde ve nasıl olursa olsun diyerek canhıraş çalışması sözüm ona günümüz insanlarının olmazsa olmazları arasına girmiş . Para olan her yerde ve her işte boy gösteriyorlar ve siyaseti cep doldurma aracı yapmışlar . Hem nalına hem mıhına vurarak günü kotarmaya çalışan bu insanlar yüzünden siyasette çirkinleşti . Kendini millete hizmet yolunda feda eden idealist insanların işleri de zorlaştırıldı . Bu saman altında su yürüten zihniyet yüzünden siyasette kilitlendi , milletin ne yapacağı , nasıl davranacağı konusunda kafaları karıştırıldı , kaş yapayım derken göz çıkartıldı . Son İstanbul , Ankara seçimlerini böyle görmek lazım . Artık etik kurallar ve ahlak kimsenin umurunda olmamaya başladı ve bu normal bir hakmış gibi görülmeye başlandı . Birileri bir yaptı mı karşı zihniyet bire bin katarak herkes potansiyel hırsızmış gibi görülmeye başlandı .Temiz insanlara hırsızlık yaftası yapıştırmak bunların hepsinden de daha çirkin .
 • 1 Yıl Önce

Samimiyet

Allah için, korkusuzca, dünya zalimlerine karşı, adaleti haykıran ve dünya gündeminde birinci sıraya yükselen, dünya Mazlumlarının gönlünde Allah rızası için taht kuran, Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğana' a yazılarınız da, Allah için ve ümmet için birkaç olumlu cümle yazarsanız isabetli olur. Selam.
 • 1 Yıl Önce

necip hamit

türkiye'ye evlenip üniversite okuma hayaliyle gelen 23 yaşındaki özbek kızı akp vekili şirin ünal' ın evinden kurşun yiyerek ölü çıkıyor. kemalist chp döneminden daha aşağlık bir dönemin kalemşörü oldun abduraman.
 • 1 Yıl Önce

Kocasolak

Türkiye müslümanları MAKAM ve PARA verilerek girdiği imtihanı KAYBETTİ. Dün ben Allah için örtünüyorum, ben dinimi özgürce yaşamak istiyorum diyenler, bugün lüksün esiri oldular. Tabiki dün de bugün de AYNI kalanlar çok var ama, aynı otobüste yol alıyorlar. Bu otobüs yanlış yola gidiyor diye atlayan, apo gül, ali babacan ve davutoğlu ŞARAMPOLE yuvarlanıp gidiyorlar. Otobüsten atlayanların DERDİ istikametten şikayet etmeleri değil, otobüsteki CAM KENARI olmayan yerlerinden şikayet. İnşaAllah şoförün DİKKATİNİ dağıtan ön koltuk yolcuları değiştirilecek, ve SIRATI MÜSTEKİYMI gösteren navigasyona uyarak yolumuza devam edeceğiz. Allah yardımcımız olsun, amin.
 • 1 Yıl Önce

Mülayim

chpnin imam hatipleri açmasındaki maksat kendi zihniyetinden dindarlar yetiştirmekti. daha sonra kapatıp tekrar açınca istediler ki memleketin dindar insanları sadece imam müezzin olsun, doktor, hakim, savcı, asker, mühendis olmasınlar. Bu yüzden imam hatip okulları bu memlekete chp tarafından çakılmış en büyük kazıklardan biridir. Kadınları sadece cinsel meta olarak görülmesinden dert yanan namussuz laikler, laikciler yıllarca kadınları dizilerde, gazetelerde, filmlerde çıplak göstererek zaten milletin kafasına kazıdılar bu şekilde şimdide dert yanıyorlar. Namussuzlar kadının bu şekilde algılanmasına hem sebep oldular hemde şimdi istismarını yapıyorlar.
 • 1 Yıl Önce

İla

Sayın Dilipak insanların dinden soğumasının baş nedeni Erdoğan neden ona bir laf söyleyemiyorum, bütün bu millet ona bakarak hareket ediyor.bir yüzüğüm var demedimi,o ne yaptı devlet ihalelerini 3 liraya yapılacak işi 15 TL verdi sonra bir kısmını geri aldı Vakıf ayağına bu zavallı fakir fukaranın parasını gözünü kırpmadan yedi yedirdiler.hiçmi vicdan yok haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.sen kendini dürüst görmen yetmiyor hâlâ bu ülkeyi erdoğan ın düzelteceğini sanıyorsun, uyarıdan başka birşey yapmıyorsun, Davutoğlu nun söylemleri yanlış mı babacan yanlışımı Abdüllatif Şener o partide en dürüst insanlar dan onları neden deseklemiyorsun. Demek sende dürüst değilsin.emekliyim ve defalarca oy verdim 7 haziran dan sonra vermedim küfür edenlere savaş açanlardanım,ama yaptığı iç ve dış yanlış politikalar ülkeyi perişan etti dış güçler ayakları koktu hepsi kendi hatası sen onurlu dik duran yalan söylemeyen bir insan olursan sen hiç yıkılmasın ama o hala ayak oyunları ile ülke yönetmeye çalışıyor.iran Rusya abd ile yaptığı defalarca görüşmeler bunun örnekleri hiç ağzına 3 Y diye bir kelime çıkıyormu çıkamaz çünkü söylemleri nın hep tersini yaptı aklım almıyor bir ülkenin başbakanı hem her ile üniversite yapıp ondan sonra her üniversite bitirene işbulmak zorunda değiliz demezmi bunu nasıl söyler aklım almıyor.ha birde araç garantili köprü,yol hasta garantili hastane yapmak neyin nesi açarsanız ihalenizi şartları milletin çıkarlarına gelecek şekilde yaparsanız alırsa alsın almazsada her belediye Kendi hastanesini yapardı işine geliyorsa gelmiyorsa bu milletin geleceğini ipotek altına almaya kimsenin hakkı yok.zehir zıkkım olsun diyorum.eğer yanlış ise yanlış deyin.
 • 1 Yıl Önce

ORHAN İNAN

KADIN BEDENİNİ CİNSEL META OLARAK KULLANANLAR ,YILLARDIR BU İŞİ ARALIKSIZ YAPIYORLAR VE BUNLAR HERKESİN BİLDİĞİ MALUM MEDYALAR..BU GÜNE KADAR BUNLARI AYIRT EDEMEMENİZ BANA DOĞRU GELMEDİ..SOKAKTAKİ AMELENİN, EVDEKİ KADININ ,OKULDAKİ TALEBENİN BİLDİĞİNİ BİLEMEMEK İZAHA MUHTAÇ BİR AÇIKLAMA OLUR..HER NEYSE,MÜSLÜMANLARIN İHTİLAF ETTİĞİ VE YERDİĞİ HER ŞEYİ BU İKTİDAR DÖNEMİNE ATFETMEK DE PEK DOĞRU OLMAMIŞ..İNSANLARIN MADDEYE VE MAKAM A OLAN BAĞLILIĞI İLE DÜNYAYI ÇOK SEVEN MÜSLÜMANLARIN BU DÖNEMDE DAHA ÇOK GÖZE BATMASINI İKTİDAR İLE NİYE İLİŞKİLENDİRİRİZ BİLEMEDİM.BU KONULARDA İKTİDARDAN ÇOK BİZLER KENDİMİZİ SORGULAMALIYIZ,DİYE DÜŞÜNÜYORUM..AYRICA ,İSLAMIN DAVETİ AÇIK İKEN,BİZDE YAŞANAN KARGAŞALAR SEBEBİYLE BİRİLERİNİN NEYE İNANACAKLARINI BİLEMEDİKLERİNİ,BELİRTMİŞSİNİZ..İMAN ALLAH(CC)'BİR LÜTFUDUR..KİME NASİP OLACAK İSE O KAVUŞUR..MÜFTÜ ÇOCUKLARININ HOCA TORUNLARININ VE HATTA DİN DE ÖNDERLİK TASLAYANLARIN SAVRULUŞUNU GÖRÜNCE ,İSLAMA GİRMEK İSTEYEN CHP LİLERE DE ,RABBİM(CC) NASİP ETTİYSE ,HİÇ BİR ŞEY ENGEL OLAMAZ..MÜSLÜMANLARIN MEZHEP TARTIŞMASININ DA OLMADIĞINI ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTİYORUM..DÖRT HAK MEZHEBİN ZERRE MİKTARI ARALARINDA SIKINTI VE KAVGA YOKTUR..BEŞİNCİYİ ARAYA SIKIŞTIRMAK İSTEYENLER DE KENDİ PROBLEMLERİ İLE BOĞUŞMAYA DEVAM EDİYORLAR..ELLERİNİZE SAĞLIK..
 • 1 Yıl Önce

ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM

Din Bahane Talan Şahane Atatürk Bahane talan Şahane anlayışı na örnek bir yazı olmuş,Emperyalizm yok edicidir Din leri de yok eder i Müslümanlar ı da anlamalısınız
 • 1 Yıl Önce

eser...

Islama en büyük hizmeti CHP yapmıştır ama çoğu bilmez.. Diyanet, Türkçe Kuran, İmam Hatipler CHP nin eseridir...
 • 1 Yıl Önce

yeni türkiye

yurtdışına milyonlarca TL aktarıldı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bütçesinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile kurulan Maarif Vakfı’na aktarılan yüz milyonlarca liranın, hiçbir denetime tabi olmadığı Sayıştay raporuyla ortaya çıktı. CHP’li Murat Bakan, “Devasa bütçeyi TBMM, MEB, Maliye, Sayıştay denetleyemiyor. Peki, vatandaşın parası kime ve nereye gidiyor?” dedi.
 • 1 Yıl Önce

Sayın Dili pak

Haydi diyelim sizin mensup olduğunuz mahalle yapıyor ister korku deyin ister menfaat bari siz onlara benzetmeyin anneler arasında ayrım yapmayı.hdp nin önündeki anneler Annede.akp nin önüne oturmaya gidip çoğunlukla başaramayan anneler dilencini.. onları görecek bir göz varlığını vd acılarını hissedecek bir vijdan yok mu..doğru akp sayesinde şekli dindarlık arttı.faize bulaşmayan insan kalmadı.. demek bunuda cemaatler yaptı yazık cooook yazık hayır bize vah bize yazık bize
 • 1 Yıl Önce

Emin Gürsoy

"Birçok Müslüman görünümlü kişi, aslında bugün Müslümanların yüzkarası ve insanlar onlara bakıp Müslümanlıktan soğuyorlar." EVET SAYIN DILIPAK, EGER 17/25 ARALIKTA VE EGEMEN BAGIS IN BAKARA MAKARASINDA SES CIKARMA CESARETINI GÖSTEREBILSEYDIN SIMDI BU YAZIYI YAZMIYOR OLACAKTIN..MAALESEF IMTIHANI SEN DE KAYBETTIN...GÜCE TAPARAK HAKSIZLIKLARI; YOLSUZLUKLARI, MÜTAAHHITLESMEYI GÖRDÜNÜZ FAKAT ERDOGAN VE PARA KORKUSUNDAN SESINIZI CIKARAMADINIZ...GELINEN NOKTADA SIKAYET ETME HAKKINIZ YOK...
 • 1 Yıl Önce

Adem

CHP den İslam'a sıcak geç vs katılmıyorum çünkü onlarla içiçe yım genç nesil deist yolunda Zirve yapmış siz ne bahsediyorsunuz doğru feto denen şarlatan İslam'a çok zarar verdi lakin CHP aynı CHP sayın yazar...
 • 1 Yıl Önce

Zeynep

Allah razı olsun sayın yazar çok doğru tespitler yapmışsınız. Ancak şu aklı karışık bayan arkadaşın "Allaha emanet ol ya habiballah " lafını Allahualem edebe mugayyir buldum. Şefaat ya Rasulullah demek varken ilginç.
 • 1 Yıl Önce

Vaki

Sayın Dilipak, solcular islamlasti tezinize hiç inanmıyorum. Eğer sol güç kazanırsa, kizlar başörtüsüyle ne okula gidebilir nede kamuda çalışabilir.
 • 1 Yıl Önce

Alper

Dilipak bey, siz emevisiniz, emevilerin 21.yy daki temsilcilerisiniz. Bizler emevilerin islama, insanlığa neler yaptığını iyi biliyoruz. O yüzden debelenmeyi, çırpınmayı, ağlamayı bırak ve sonuna hazırlan.
 • 1 Yıl Önce

Abdullah

Y.nuri Abdülaziz Bayındır m.islamoglu gibi bugünün fetolari ümmeti bölmeye devam ediyor.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Ali

Bence ülkemiz hızla Araplaşıyor. Bu işin partiyle falan alakası yok.
 • 1 Yıl Önce

şenay doğan

ben de zaman zaman insanların günahlarını yüzlerine vuruyorum tövbe etmek yerine nefislerini temize çıkarıp övündükleri için bu övünüşlerinin düdedüz bir batıl olduğunu haykırmak için ben eskiden Osmanlı düşmanı değil idim tam tersi tam bir Osmanlı hayranı idim onun yeniden inşaasına çalışırdım BOPta nasuh tövbe ettim ülkücü idim Türklerin dünyaya hakimiyeti için çalışırdım ırak savaşında nasuh tövbe ettim o tövbem olmasa idi bugün cumhur ittifakının safındaydım türktüm türk olmayı çok seviyordum tipik bir türk olarak ordu milletin bir ferdi idim ne zaman ki türkiyenin savaşlarının saray savaşları olduğunu gördüm türklüğe de ordu milletliğe de nasuh tövbe ettim askerliğim devam ediyor ama türk olarak değil ibrahimin milletinde ibrahimin dininde allahın ordusunun safında ölümüne bir arzu ile hukuk fakültesine girmiştim cahildim idrakten yoksundum ne zaman ki bu sistemin rabbimin ve peygamberimin kovuluşu üzerine inşa olduğunu öğrendim hukuka da nasuh tövbe ettim kadınların yerinin evleri olduğu idrakine varınca çalışma hayatına da atılmadım peygamberimin allahım onu çatısız bırakma duası olmasaydı annem öldüğü gün evsizdim yıllardır habibullahın komutasında allahın ordusunun gelişi için dua ediyorum ama rabbim yarimi komutan kılmaz da onun yokluğunda zaferini kerem ederse rabbimin takdiridir rabbimin takdiri başım gözüm üstüne yalnız ben habibullahın eşiyim yerim onun yanı onun yanında kalır ama onun yokluğundaki allahın zaferine de rıza gösteririm derdim ne zamanki peygamberimin insanların liderlerinin şeyhlerinin hocalarının haysiyeti şerefi yanında kocaman bir hiç olduğunu gördüm ona da nasuh tövbe ettim artık allah kitap ve peygamberin komutasında ya allahın ordusunun zaferi ya da onların yokluğunda mağlubiyet diyorum 45yıldaki bütün birikimlerim nasuh tövbe ile hak ile yeksan oldu demek ki olabiliyormuş bu durumda günahını unutana ve nefsini temize çıkarıp övünene çok sinirleniyorum ve zaman zaman batıl övünçlerini yüzlerine ben de vuruyorum allaha emanet ol ya habiballah
 • 1 Yıl Önce

Aziz kaya

Önemli, mutlaka yorumumu okumanızı tavsiye ederim Sayın A.Dilipak 17.09.2019 tarihli yazınızda şöyle demişsiniz: Nikah memuru soruyor (Din görevlisine Laik nikah kıydırsak ne yazar) “hiçbir etki altında kalmadan”. Etki altında kalmamışsa niye evlensin ki! Aslında “Baskı altında kalmadan” demesi gerek. ŞAFİİ ye göre, bir kişi anne-babasının rızası olmadan birisi ile evlenemez bile! İyi bir Müslüman ve yazar olduğunuzu düşündüğüm siz sayın Dilipak bu yazınızdaki şafiilere göre Anne ve babasının rızası olmadan bir kişi, evlenemez bile olan kısmı düzeltmeniz ve tekrar yayınlamanız çünkü benim okuduklarım ve bildiklerime göre Şafii mezhebine göre velilik babanın hakkıdır annenin izni ve rızası olmasa bile kız istediği zaman baba onu evlendirebilir, onun için doğrusu neyse yarınki yazınızda yazsanız inşaallah, memnun olurum, saygılarımla.
 • 1 Yıl Önce

şenay doğan

insanların küfrünü gördükçe dinim nazarımda daha yüce bir makama yükseliyor dün nefsimdeki acabalar bile küfrün çirkinliğini gördükçe sonsuz bir hayranlığa ölümüne sevdaya dönüşüyor küfür çalıştıkça islam parlıyor ama islamın olmazsa olmazlarından biri merhamettir nice emir ve yasak merhamet üzerinde varlığını icra ediyor gönlünden merhameti çıkar bunlara güç yetirebilecek insanın alnından öperim peygamberlere şehitlere sıddıklara salihlere meleklere ve insan dışı varlıklara merhamette zerre kadar sorun yaşamıyorum kana kana doya doya merhamet ediyorum gel gör ki insanlara gözümü ve gönlümü çevirdiğimde yüreğim nefretle doluyor varlığımı allah ve rasulüne çevirmedikçe de bu nefretten kurtulamıyor ve merhamete ulaşamıyorum aslında doğal bir durum sen olmasaydın alemleri yaratmazdım senin katımdaki makamın bilinsin diye mahlukatı yarattım gerçeğini yaşıyorum insanların yanında nefret allah ve rasulünün yanında merhamet doğal aslında ama oldukça da çetin bir imtihan çünkü islamla olağanüstü bir mücadele var açık veya örtülü mertçe veye sinsice peygamberim bana birgün senin kadar güçlü bir kadın görmedim demişti peygamberin gördüğü en güçlü kadın bu kadar zorlanıyorsa allah zayıfların yardımcısı olsun allaha emanet ol ya habiballah
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23