• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Diyanet değilse, kim? 

8 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

ömer faruk harmançorman

Diyanetin çıkardığı bir "tevrat ansiklopedisi" var mesela. İbraniceye çevrilip tel aviv' de satışa sunulabilirse diyanet iyi para yapar. (Dinler Tarihini tamamen tevrat üzerine yığan, peygamberlere uydurma tevrattaki yığınlarla iftiraları atarak zaten imanı zayıf olanların kafalarını bulandıran bir ansiklopediyi evime niye sokacam ki!)
 • 2 Yıl Önce

Orhan İNAN

ELLERİNİZE SAĞLIK, ÇOK YERİNDE VE GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ. UMUTLARIMIZ TEZ YEŞERİR INŞALLAH.
 • 2 Yıl Önce

Hani

Lailaheillallah diyorduk.. Zümer Sûresi 44 - De ki: "Bütün şefaat Allah'ındır. Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Sonra hep döndürülüp O'na götürüleceksiniz."
 • 2 Yıl Önce

sap saman

diyanet dini temsil öğretmek için değil yok etme, saçma inançlar kurgulamak için kuruldu. özellikle elliye kadar da bunu çok iyi yaptı. bu sayede camiler bom boş oldu. hala Allah tan kur'an dan değil siyasilerden talimat alıp uyguluyor. camiler at ahırı yapılırken kuran yasaklanıp toplanırken ezan yasaklanırken, ders kitaplarına haşa "Allah yok" yazılırken hep bu kötülüklerin merkezi ve hizmetçisiydi. kötü amaçlı siyasi bir kurum olarak kurulup dine değil devrin siyasi emirlerine göre hareket etti. devrin başbakanının talimatıyla 1300 yıldır 16 rekat olan cumayı iki rekata indirdi. ayet olmasına rağmen baş örtü var diyemedi. haram olduğunu bildiği halde sigara içki zina faiz vs. haram diyemedi. hala Allah ın emir ve yasaklarını uygulayan imamları görevden alıyor. "kuran hükmünü tamamlamış, geçerliliğini kaybetmiş, 14 asır önce inen hükümlerle amel edilmez" diyen idarecilere sesini bile çıkarmadı. bir taraftan diyaneti dine değil dinsizliğe hizmet eder hale getirdiler. Allah a inanmayan imam ve müftüler atadılar. aynı mihraklar diğer taraftardan dini iyice bozmak için dini öğreten müesseseleri, medrese, tekke zaviyeleri kapatıp kendi oluşturdukları sapık fikirli tarikat ve cemaatler kurup millete umut kaynağı yapıp o yolla da zehirlediler. Hala imam hatiplerde ilahiyatlarda islamı yaşayan oranı liselerden düşük.
 • 2 Yıl Önce

MÜRAİLİK

diyanet memurlarından, camileri beş vakit açıp kapatmak dışında bir hizmet, malesef şimdiye kadar vaki olamadı..bunu değiştirmek istese de, hiç bir başkan başaramadı..72 millet parası ile beslenen bu yüzbinler, milli manevi değerlere, ilginçtir ki, cahil halktan daha uzak ve hatta ki muhalif..sorgulanacak çok şey var gibi görünse de, işin aslı, ülkemizde, yüce ve kutsal islamı, mürailik ele geçirdi...ihlas sizlere ömür..kısaca, hak katında görüşmek üzere, el fatiha...
 • 2 Yıl Önce

sadece hakikat

aleykum selam.lakin diyanetin kapalı oturumlarında üst kademelerinde ayet hadis inkar edilirken, fazlurrahmancılar işgal etmişken,reform çağrısı yapılırken tahrif edilmeye çalışılırken diyanetten ne hayır umabilirsiniz ki??
 • 2 Yıl Önce

Ferhat

Hocam diyanet değilse, tarikatlar, şeyhler ve cemaatler değilse tabiki istişare ve şura sistemi ile seçilen tüm müminlerin emiri EMIRUL MUMİNİN olarak tabir ettiğimiz Liderimiz bize kılavuz ve rehber olması gerekmezmi? Malesef ebusufyan oğulları Emevilerin ehlibeyti ve müminlerin son emiri ve imamı olan ve resulallah efendimizin sirtindan indirmediği cigerparesi hz. Hüseyin ra efendimizi katl ederek islam mülkünü gasp ettiğinden günümüze kadar ümmet yetim ve başsız kalmıştır. Nitekim müminler o gün bu gündür zillete ve zulmlere maruz kalmişlardir. Nitekim müminler esaret altina girerek ALLAH ın emr ettiği sistemi terk etmek zorunda birakilmiş ve müminlerin deccalizme dayanan düzen ve ideolojilere ve hatta saltanat sistemlerine biat etmelerine zorlanmışlardır. Kısacası islam emevi devrindeki imamların ve halifelerin onlara biyat etmesi ile Allah ın hak ve hukuku olarak tabir ettiğimiz islami şura sistemine son verilmiş ve islam mülkü emevilerin tekeline geçmiştir. Dolayısıyla osmanli padişahların saltanat sisteminde aynı sekilde devam etmiş ve islam padişahların otoritesine bağlı olan tarikat ve seyhlerin tekeline girmiştir. Padişahların otoritesine bağlı olan tarikatlar ve cemaatler padişahın cikarlari doğrultusunda fetva yazarak saltanat sistemini ayakta tutmuş ve Allah ın emrettiği islami şura sistemi yasaklanmıştır. Nitekim günümüzdeki islam ümmeti hala esaret altına bulunmakta ve islam mülkü gasp edilerek Allahin emr etmiş olduğu islami şura sitemi yasaklanarak rabbimizin bize emr ettigi hak ve hukukunun tecellesi yasaklanmıştır. Dolayısıyla islam günümüzde deccalizme dayaynan liberalizm ve kominizm merkezli ideoloji ve düzenler tekelinde girerek sapkin düzenlerin otoritesine bağlı bırakılarak onlarin çizdiği sınır ve normların dışına çıkmamak sureti ile icra edilmekte bırakılmıştır. Diyanet, ilahiyat fakülteleri ve hatta cemaat ve tarikatlar aynı şekilde bu sapkın düzen ve onların sınırları dahilinde faliyet gösteren siyasi ideolojilerin tekeline girmiştir. Bunlar siyasi otoritenin çıkarlarını savunarak islamı sadece ameli açıdan gereklerini açıklayan ve onların çıkarları doğrultusunda fetva yazan gayri islami kurumlardan ibarettir. Halbuki iman etmenin en ön şartı akidevi ve itikadi açıdan rabbimizin bize emr ettigi sistemden baska bütün sistemleri red etmekten geçer, aksi takdirde bir mümin itikadi açıdan iman etmiş sayilmaz ve tüm amelleri boşa gitmiş sayılır, zira başka sistem ve ideolojilere biat ederek onlarin sapkin yasalarına inanarak onları desteklemek şirk olarak sayılmaktadır.
 • 2 Yıl Önce

Ferhat

Hocam diyanet değilse, tarikatlar, şeyhler ve cemaatler değilse tabiki istişare ve şura sistemi ile seçilen tüm müminlerin emiri EMIRUL MUMİNİN olarak tabir ettiğimiz Liderimiz bize kılavuz ve rehber olması gerekmezmi? Malesef ebusufyan oğulları Emevilerin ehlibeyti ve müminlerin son emiri ve imamı olan ve resulallah efendimizin sirtindan indirmediği cigerparesi hz. Hüseyin ra efendimizi katl ederek islam mülkünü gasp ettiğinden günümüze kadar ümmet yetim ve başsız kalmıştır. Nitekim müminler o gün bu gündür zillete ve zulmlere maruz kalmişlardir. Nitekim müminler esaret altina giretek ALLAH ın emr ettiği sistemi terk etmek zorunda birakilmiş ve müminlerin deccalizme dayanan düzen ve ideolojilere ve hatta saltanat sistemlerine biat etmelerine zorlanmışlardır. Kısacası islam emevi devrindeki imamların ve halifelerin onlara biyat etmesi ile Allah ın hak ve hukuku olarak tabir ettigimiz islami şura sistemine son verilmiş ve islam mülkü emevilerin tekeline geçmiştir. Dolayısıyla osmanli padişahların saltanat sisteminde aynı sekilde devam etmiş ve islam padişahların otoritesine bağlı olan tarikat ve seyhlerin tekeline girmiştir. Padişahların otoritesine bağlı olan tarikatlar ve cemaatler padişahın cikarlari doğrultusunda fetva yazarak saltanat sistemini ayakta tutmuş ve Allah ın emrettiği islami şura sistemi yasaklanmıştır. Nitekim günümüzdeki islam ümmeti hala esaret altına bulunmakta ve islam mülkü gasp edilerek Allahin emr etmiş olduğu islami şura sitemi yasaklanarak rabbimizin bize emr ettigi hak ve hukukunun tecellesi yasaklanmıştır. Dolayısıyla islam günümüzde deccalizme dayaynan liberalizm ve kominizm merkezli ideoloji ve düzenler tekelinde girerek sapkin düzenlerin otoritesine bağlı bırakılarak onlarin çizdiği sınır ve normların disina cikmamak sureti ile icra edilmekte. Diyanet, ilahiyat fakülteleri ve hatta cemaat ve tarikatlar aynı şekilde bu sapkın düzen ve onların sınırları dahilinde faliyet gösteren siyasi ideolojilerin tekeline girmiştir. Bunlar siyasi otoritenin çıkarlarını savunarak islami sadece ameli açıdan tabir eden ve onların çıkarları dogrultusunda fetva yazan gayri islami kurumlardan ibarettir. Halbuki iman etmenin en ön şartı akidevi ve itikadi açıdan rabbimizin bize emr ettigi sistemlerden baska bütün sistemleri red etmekten geçer, aksi takdirde bir mümin itikadi açıdan iman etmiş sayilmaz ve tüm amelleri boşa gider, zira baska sistem ve ideolojilere biat ederek onlarin sapkin yasalatina inanmak ve desteklemek sirk olarak sayılmaktadır.
 • 2 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23