• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fırat’ın doğusunda durum

38 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Hasan türkyılmaz

Fıratın doğusu da batısı da Kısa veya uzun vade de gider. En baştan tedbir alınacaktı. Karşı Çıkılacaktı. Geçti borun pazarı sür Eşeğini niğdeye döndü buiş. Akıllan ey müslüman. Atatürk Metotlarını uygula. Efendimiz hazretlerinin metodlarını uygula Benden söylemesi.
 • 1 Yıl Önce

Mesut

Fıratın dogusu Münbiçe rahip bransona idlibe dönmesin laf değil icraat icraat . Anadoluda bir ata sözü var ıstıracak it dişini göstermez derler . ABD pkk pyd ıstırılacaksa diş niye gösterilir. İdlibde eset rusya iran kudurdu niye tedbir almıyor türkiye . Gücün yetmiyorsa konuşma bari .
 • 1 Yıl Önce

Seyda

Abi iyisin hoşsun da konuyu çok dağıtıyorsun. Sözün güzelliği kısalığındadır. Kadir Mısıroğlu gibi açık ve net ifade et.
 • 1 Yıl Önce

Hasan türkyılmaz

Yazınızı okudum. Teşekküeler. Güvenli bölgenin bize ne faydası Var? Aydınlanmak istiyorum. Güvenli bölgenin abd ye ne faydası var? Yani şu konuyu bize Enine boyuna açıklayarak lütfen Ulaştırınız. Suriye ile niye birlikte değiliz? İranla, araplarla diğer islam Ülkeleri ile niye birlikte değiliz. Biz ne zaman adam olacağız? Abd yi ortadoğuya niye getirdiler? Nerdeydi bu müslüman ülkeler? Abd yerleşti buraya. Güvenli bölge? Hiç kafam yatmıyor. Sizin Önemli bir kişi olduğunuzu biliyorum. İşin başında niye bir Mum yakmadınız. Konkortato da iyi bir etkinlik gösterdiniz. Abd yerleştikten sonra dikkatli olmalıyız diyorsunuz. Lafın Gelişinden söylüyorum: geçti borun pazarı sür eşeğini niğdeye... Atatürkün metodunu takip etmek Dileği ile. Başarı orda. Bu da benim Düşüncem. Saygı ve dualarım ile.
 • 1 Yıl Önce

Şarkı karahisari

Rahmetli erbakanı niye dinlemediniz, Suriye karışırsa bilinki hedef Türkiye demedimi???!!
 • 1 Yıl Önce

Bekir

Sevgili üstadım adım adım Efendimizin haber verdiği fıratın kenarindaki savaşa gidiyoruz....Kan gövdeyi götürecek yazılan yazılmış....
 • 1 Yıl Önce

Malkoç

Görmemişin oğlu olmuş..... İMAMOĞLU da sarhoşluktan kurtulsa, zafer turlarına ara verip İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANI olduğunu hatırlasa iyi olacak..... İSTANBUL SELE GİTTİ, BAŞKAN GEZMELERDE.... SEVİNDİRİK OLMUŞ GİBİ... SIRADA CUMHURBAŞKANLIĞI VAR DİYOR.... ABD VE FETÖ ARKAMDA OLDUKTAN SONRA, KARADA ÖLÜM YOK diyor..... Bi zamanlar birileri de öyle sanmıştı...... Herşeyin bir sonu var....
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

Sözüm ona Fırat ın kuzeyinde 30 km lik bir alanda ABD nin icazeti altinda bir güvenli bölge kurulacakmiş. Peki pyd nin ve Pkk nın bulunduğu Kuzey Suriyedeki diger bolgelerde ne olacak? Tabiki bu alanlarda siyonizme vecabd ye hizmet edecek olan pkk nin kontrolüne birakilacak. Nasil topraklarimizda cumhuriyet döneminden sonra kurulan Liberalizm odakli düzen siyonizme hizmet ediyor ise bu kuzey suriyedeki olusturalacak olan güvensiz bölgede siyonizne hizmet edilecek. oluşturulacak. Tabiki bunu yaoarlar iken siyinizmin bölgedeki yegane müttefiki Türkiyenin yardımı ile başaracaklar. Chp ne ise Akp de ayni derin güce hizmet etnekte. Sadece narkozdan uyanip gercekleri görmemiz yeterli olacaktır. Kısacası siyonizm Türkiye üzerinden bölgeye operasyon cekiyor.
 • 1 Yıl Önce

Missfir

Malesef Suriye'nin kuzeyinde yeni bir çekiç güç oluşturulmak üzere Kürdistanin da ikinci kısmı oluşturuluyor. Bütün bunlar bizdeki muhafazakâr iktidarlara kabul ettiriliyor. İşin acıklı tarafı da bu.
 • 1 Yıl Önce

MALKOÇ

ALLAHIN HÜKMÜ VE HATIRI , HERŞEYİN ÜSTÜNDEDİR.... HZ.PEYGAMBER; KIZIM FATIMA DA OLSA HIRSIZLIK YAPANIN ELİNİ KESERİM demiştir..... BİRİ BİZİ AYDINLATSIN , BİZ MUHAMMED ÜMMETİMİYİZ , YOKSA NATO ÜMMETİMİYİZ..... ÜMMET ÜMMET DEYİP, ABD İSRAİL İNGİLİZ emperyaist şerefsizlerle ne işimiz var...yoksa biz musanın veya isanın ümmetimiyiz..... DOSTUMUZ KİM ,DÜŞMANIMIZ KİM....
 • 1 Yıl Önce

mustafa ince

allah kimsenin ayagını kaydırmasın imam gazali bile diyorli allah benim ayagımı kaydırdı ve sonra tekrar doğru yolu gösterdi ..
 • 1 Yıl Önce

fatih kamil

AYDIN kardeşime aynen katılıyorum. İnsanları Mavi Marmara gemisi ile Gazze'ye gitmeye teşvik edip son anda kendisi gitmekten vazgeçenlerin ; herhalde bir bildikleri vardı ve o masum insanları uyarma gereği bile duymadılar. İsrail Askerlerinin önüne kurban gibi attılar. Şimdi de vicdan abiliği yapıp duruyorlar. En derin kriptolardan birisi kim acaba??
 • 1 Yıl Önce

i.b.türer

sizin aslında sn.erdoğanın danışmanı olmanız şart.çünkü etrafındakilerin durumu belli.!
 • 1 Yıl Önce

Hakki

TAYYIPIN MEMLEMKETIN SJNIRLARINI ABD YE TESLIMIYETININ HESABINI KIM SORACAK.?!!!
 • 1 Yıl Önce

Onassis

Siz eyer bahane eder harelet etmesseniz ,baskalari dibinizde her halti yer cunki korkaksiniz yahu imani olmayan ne zaman kukrer oldu , sizin sayenizde turkiye bu dinden uzak kadin erkek karisik resepsixoncularla daha cok hiyanet gorecek. CHP dini yol etme partisi ,AKP dini yozlastirma partisi bunlar ve zenginleri yok olmadikca hep hiyanet .....
 • 1 Yıl Önce

AYDIN

KUR-AN"IN SEVMEDİĞİ EN İĞRENÇ İNSAN TİPİ, MÜNAFIK İNSAN TİPİDİR.MÜNAFIĞIN EN BELİRGİN ÖZELLİĞİ İSE LAF TAŞIMASI,İKİ İNSAN ARASINDA SÖZ TAŞIMASI,ONDAN ALIP ONA VERMESİDİR.BÖYLECE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİN ARASINA KİN VE NİFAK TOHUMLARI EKER.EN YAKIN ARKADAŞLARI,MÜSLÜMAN KARDEŞLERİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMÜŞTÜR.ÖYLEKİ HZ.PEYGAMBERİN ÖLÜMÜNDEN SONRA BİLE MÜNAFIKLAR HZALİYLE HZ AİŞE GİBİ EHLİ BEYTİ BİLE BİRBİRİNE DÜŞMAN ETMİŞTİR.KURAN MÜNAFIKLARIN SONSUZA KADAR CEHENNEMİN EN ALT DERECESİNDE ÖYLE KALACAKLARDIR.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Fıratın doğuşu sevr anlaşmasına göre belirlendi.Ak parti bop ile küçük israilin kurulmasına yardım etti,bize işe ulus devleti yok etmek için 5 milyon suriyeli hediye edildi.Oso nün boşalttığı yerlere pkk yerleştikten sonra hemen.bagir.Abd değil bizi bizim siyasiler kandırdı.Gozumuz aydın israil güdümlü kurt devleti kuruldu.Bunlari ak partiye derin devlet tarafından kayyum atanan bahçeli ve perinçek yardım etti
 • 1 Yıl Önce

Deli Neyzen

Üstad be yine magazine boğmuşsun yazıyı. Malumat malumat. Peki ne diye teee Kanada dan gevreginden hayal ile bizleri gazluyrdun.2014. lerde! Güya Hilafet kurulacak, 1924 Anayasası ve meclis buna uygun Du, Beştepe deki 1150 odalı saray Birleşik İslam Devletleri idare yeri olacaktı da. Başkanık seçimi de bununla ilgisi vardı da. Bunun için Tunus, Libya, Mısır, Suriye de kaosu körükledik, elimizi kana buladık,para, silah, insan, mühimat, siyaset, mafya desteği verdik... Dikkat ederseniz ABD İSRAİL PLANLARI ve onların finansörü BAE ve SUUD ile bu ülkelerin karıştırılırmasın da bizde yer aldık.. Ki tarihimiz de bu cürmü Müslüman kardeşine karşı işlememiş bir Türk milleti AKP ve RTE, Osmanlı hayalleri adına bunu yaptı.. Sizde bu hayali hegomanya megomanyaklığına omuz verdiniz..Unuttunuz mu! Pandoranın kutusunu size açtırdılar. Önünüze haritayı tekrar serin ve lütfen dikkatli bakın. Türkiye de ABD, İsrail istihbaratı AKP ve Fetö işbirliği ile en büyük kumpas Deniz Kuvvetlerine yapılıyordu.. 1 Doananma Komutanın Nusret paşa RTE yi uyardı. Ama dinlemedi... Nedeni şu anl Dogu Akdeniz Bölgesi hakimiyeti içindi.. Türk ordusunu pasifize etmek gerekti. Bu cürmü de işledi islamcılar.. Şimdi düşünün Tunus, Libya, Mısır, Suriye ve Türkiye birbirinin kanına ekmek doğaya bu kanlı ARAP BAHARI tuzağına düşmese ve bir bütün olarak Karadeniz Ekonomik İşbirliğine benzeri Akdeniz Ekonomik Askeri ve Ekonomik Stratejik İşbirliğini gerçekleşirse idik..Ortadoğu ve Türkiye tehdit altında olurmuydu... Şimdi PYD PKK devleti kurulmasına omuz vermeye mahkum islamcılar ümmeti ve coğrafyayı bölüyor.. Neden Osmanlıyı diriltecekmiş Recep efendi!.BUYRUN ESERİNİZ. Şimdi de masal anlatıp durun bakalım feraset siz basiretsiz hayalperest megolaman islamcılar.. Ahir ömrünüze aldatıldık, aldattık deyin bari.. Atatürke her daim hakaret ile geçti ömrünüz.. Buyurun..
 • 1 Yıl Önce

Mevlüt Büyüktoka

ALLAH razı olsun değerli abim
 • 1 Yıl Önce

Tr 31

sayın yazar toplumsal barış sağlanmadan yeni zaferler kazanmak çok zordur.Af indirim vs yasasının içine HKK lilarda eklenmelidir.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Ben Fıratın Doğusunu bilmem, elimizde fırsat varken SURİYELİLER Avrupaya akin akin giderken Geri Kabul Anlaşmasını imzalamayacaktık. SAVAŞ ZAMANI VEYA SAVAŞ NEDENİ İLE KAÇANLAR bu anlaşmanın dışında olacaktı. Geri Kabul Anlaşması Esad'ı ABD/YPG'yi daha da şımarttı. Partnerleri AB 'nin sıkıntısı ortadan kalktı. Sanırım ülkemizde 10 milyondan fazla göçmen var, köylere kadar geldiklerine göre. Ne biz bunları Ülkelerine nede Avrupaya gönderebiliriz, nede 35 veya 45 km derinlikte bunlara barinacaklari bir bölge kurabiliriz. Gücün yoksa, birlik ve beraberliğin yoksa, uzun soluklu devlet politikan yoksa bırakın Güvenli Bölge kurmayı yakında bizede dalacaklar. Ülkemizde A partisinin yaptığı icratı B partisi gelince bozuyor. Her partinin ideolojisi farklı olunca 1923 ten beri boşa kürek çektik. Yap boz ülkesi olduk. Şimdi gücümüz yok, ABD ile sınırımızda pazarlık yapıyoruz.
 • 1 Yıl Önce

Vefa

Neyse konuya donelim simdi...... Filistinden sonra Siyonistlerin ilhak etmek istedigi 2. Ulke Suriye'dir. Fakat 24 milyonluk Suriye Siyonistlerin ilhak edemiyecegi kadar buyuk bur ulke....Bunun icinde nufus 10 milyon altina yada civarina dusurmeyi istiyorlar...Bu amac icin ic savas onlarca yil surecek ve hic bir tarafin kazanamayaci sekilde planlandi....... Simdi 5 milyon Suriyelinin Turkiye'yeye neden yerlestirdiklerini anliyabildimizmi?......Ensar-Muhacir hikayesi ile bizleri nasilda kandirdilar.....Oysa biz Muhacirlere Ensarligimizi Suriye sinirlari icindede rahatlikla yapabilirdik...........Davidoglu ilk once en cok 70 bin sonra en cok 200 bin milteci alabiliriz demisti..............Uzun adam yine her zamanki gibi yine kandirildi. .....Eger Uzun adam miting, konferans, acilislar, geziler ve konusmaya ayirdigi zamanin yarisini okumaya ve dusunmeye ayirsaydi bu kadar kandirilmazdi......
 • 1 Yıl Önce

Yalçın Kayaya

Neden çomak soktuk ??? şam emeviye camiinde namaz kılmak için unuttunuz mu? içerde camilerimiz dolmuştu yer kalmamışti . Daha Camlica cami de yapilmamişti herhalde, camiye ihtiyacimiz vardi unuttunuz mu? 4 MILYON suriyeliye 40 milyar dolarımızı, 10 yillik zamanimizi, enerjimizi harcadık daha harcayacagız, genç askerlerimiz şehit, ve ulkenin beka sorunu ortaya çıksa ne olacak güçlu devletiz bize bisey olmaz, önemli olan o emevi camiinde namaz kılmak. Bu 40 milyar doları, 10 yillik zamani enerjiyi egitime argeye sanayiye ayirsaydik emevi camiinde namaz kilabilirmiydik hiç?
 • 1 Yıl Önce

Vefa

Turkiye yolsuzluk, rusvet ve seffaflik konusunda dunyanin en temiz ulke siralamasinda 1 numaraya yukselmistir....15 yildir tek bir devlet memuru bile yolsuzluktan dolayi cezaevine girmemistir...........Memurlarimiz bile bu kadar temizken Bakanlar, burokratlari, milletvekilleri ve siyasetcilerimizin halini sormaya gerek yok....
 • 1 Yıl Önce

Hasan Ali

Yani Arzı Mev'ud ; Türkiyenin katkılarıyla adım adım gerçekleştirmeye çalışıyorlar. İsrail hedeflerine sabırla adım adım yaklaşıyor.
 • 1 Yıl Önce

Süleyman

Müslüman aynı delikten iki defa ısırılmaz derlerya Hem müslümanlar olarak hemde türkiye olarak. Bırakın ısırılmayı defalarca kere abd nin ihsnetine uğramış olmamıza rağmem hangi akıl hangi mantıkla hala abd ile müşterek harekat merkezi kuruyoruz anlamıyorum
 • 1 Yıl Önce

Kocasolak

Türkiye, abd ile ANLAŞTIK diyorsa bittik demek istiyordur. Abd, eğitip donattığı teröristleri öldürmek için bizimle anlaşma yaptı ÖYLE mi?
 • 1 Yıl Önce

Dis mihraklar mı ic mihraklar mi

2012' lerde ABD derin devlet yayin organlarinın sosyal medya hesaplarinda( foreign affairs ve foreign policy 'de) sürekli gunde 2-3 defa " Turkiye güvenilmez müttefik, Turkiye nin yerine bolgede iyi bir muttefik olacak yeni bir devlet mi kurulsa , sinirlar yeniden mi cizilse, bu sinirlari cizerken yanlis yaptik simdi duzeltelim mi" baslikli -konulu makaleler yayinlaniyordu. Orda sadece Bir iki Turk bu yayinlara tepkilerimizi dile getirdik. (Bu yayınlar genellikle kamuoyu yoklamasi yapmak icin yayinlanir. Bu yuzden Keske daha cok daha güçlü tepki verenlerimiz olsaydi. Ama icerde turke turk propagandasi yapmak daha kolay ve daha rant getirici birsey.) Bu Yayinlarin yogunlugu artinca en sonunda " dunyanin öbur ucundan gelip bu bolgede yeniden sinir cizme, devlet kurma hakkinı nerden buluyorsunuz? illa da yeniden sınır çizilecekse bizim kültürel, dini, etnik, akrabalik baglarimizın oldugu, 600 yil bize ait olmus bölgede bizim de söz hakkimiz olur. kimsenin topraginda gozumuz yok, baris ve huzur olsun yeter ama illa sinir cizmek isterseniz bizden toprak koparmak yerine musul kerkuku bize vererek çizmeniz gerekebilir, bir de bu boyutuyla bakılmali konuya" demıstim. Bu yorumuma karşi biri "neo ottoman moron " diye hakaret etti. Herhalde yunanli yada ermeni biri diye düsundüm çunkü onlar Turkiye hakkindaki makalelere yogun olarak cevap verirler, biz Turklere hakaret ederler. Hiç umurumda olmaz, onlardan beklenen sey bu zaten. Ama bu defa isim Türkçe bir isimdi. Abd'ye "okyanusun diger ucundan gelip, burda sınır çizemezsin, ülkemin sinirlarini degiştiremezsin" şeklinde tepki vermemden bir Türk'ün böyle rahatsiz olmasi ve üstelik hakaret etmesi beni şoke etti. Ismi arastirdim google'da, annesi akp milletvekili babasi zaman gazetesi kose yazari ve ilk ikideki universitemizde ogretim uyesi olan, yurtdisinda havaalanlarinda viplerde gezerken cekilmis fotograflarini paylasan bir genç. O zaman dedim " Aferin Türkiyem sen icerde hainleri besleyip, o da yetmeyip yuksek yuksek mevkilere getirirsen, her türlü üst düzey imkani saglarsan disardan düsmana ihtiyacın yok. Disardan bize niye düsmanlik yapiyorlar deme hakkin da yok. Benim gibi siradan vatandaslarin da yurtdisinda ülkemize karşi yapilan yayinlari okuyup tepki gosterelim diye cabalamamiza hiç gerek yok " ki bir daha okumadım da yazmadım da zaten, bu olay bana iyi bir ders oldu.
 • 1 Yıl Önce

Eren

Hayırdır Abdurrahman Bey yani size göre Amerika bizimle çatışmayı göze alabilir mi??? Alırsa soradan bir devlet haline dönüşeceğini bilmiyor mu??? Bence geç bile kaldık. Tepelerine binmeliyiz.
 • 1 Yıl Önce

Sancar

M. Piyango gen. müdürü rahmetli TİMURTAŞ UÇAR hocanın oğluymuş..... Piyango çekilişlerinde hile yapıldığı iddialarını kesin bir dille yalanlamış.... Yani BANA GÜVENEBİLİRSİNİZ demiş.... BÖYLE BİR TEMİNAT, İNSANIN KALBİNİ MUTMAİN ediyor tabii.... Artık gönül rahatlığıyla bilet alabilir herkes..... KUMAR SEKTÖRÜMÜZ EMİN ELLERDE... HAYIRLI EVLAT , BÖYLE OLUR HERALDE....
 • 1 Yıl Önce

Malkoç

BİR GÜVENLİ BÖLGE KURULDUĞU KESİN..... PKK İÇİN GÜVENLİ BÖLGE..... ABD + İSRAİL GÜVENCESİNDE İKİNCİ İSRAİL PROJESİ..... VAADEDİLMİŞ TOPRAKLAR, ARZI MEVUD , FIRATTAN DİCLEYE BÜYÜK İSRAİL..... BİRİLERİ HALA ZALİM ESED DİYE BÖĞÜRMEYE DEVAM ETSİN.... YAKINDA RUSYA, İRAN , BURAYA KADAR DİYECEKLER... ABD PLANINA HİZMET EDİP, BİZİ DE İDARE EDECEKSİNİZ HA, GÖRÜN GÜNÜNÜZÜ DİYECEKLER..... GÜNAHLARINIZI TEVBE EDİP, YÜZÜNÜZÜ ALLAHA VE MİLLETE DÖNÜN.... ABD ŞEYTANDIR..... ABD yi dost edinmeyin..... Bir an önce komşularla mutabakat ve işbirliği.....
 • 1 Yıl Önce

engineer

cambaza bak cambaza bak, kuşa bak kuşa bak, fıratın doğusuna bak fıratın doğusuna bak, derken suriye kürdistanı kurulur, hem de tr ve abd nin ortak eliyle, nitekim daha sonra bölgenin inşaası için Türk müteahhitler suriye kürdistanından iyi ihaleler alırlar,bölge suriyenin petrol ve gaz kaynaklarının büyük bir bölümünü barındıryor, yani ihaleler için para var, petrol var, kazan kazan olacak abd ve türkiye ve de kürdistan , bir sen bir ben bir de bebek gibi,israil üyüyor, özal 21.yy Türk asrı demişti oysa 21.yy kürt asrı ve büyük israil asrı oluyor.
 • 1 Yıl Önce

Yalçın kaya

Şimdi sormadan edemiyorum, biz,ne demeye arı kovanına çomak soktuk! Bu işten yakayı nasıl kurtaracağız? İnönü’nün sözü geliyor aklıma, büyük devletlerle siyaset yapmak, ayı ile yatağa girmeye benzer!
 • 1 Yıl Önce

İbrahim

Maalesef artık çok geç. Asıl beka meselesi buydu ama artık mermi namluya girmiştir. Hayırlısı bakalım.
 • 1 Yıl Önce

Yusuf Yağşaş

Süryanilerin ADO örgütü'de YPG ile hareket ediyor.
 • 1 Yıl Önce

Alkan

Yılanla çuvala girer sen yılan fıtratı gereğini adiliğini alçaklıgını namussuslunu yapar canını yakar. Kadim dost sıtarejik ortak kabul edersin o kalleşliğini yapar yüzüne güler çeşit çeşit tuzaklara canını yakar. Bunları dost edinerek şerlerinden emin olamayız. Banane abd den Banane israilden diyebilecek şuurda insanlarla ALLAH VE RESULUNÜN EMRİNE TESLİM OLAN BİR TOPLULUKLA DÜŞMANLARIN KALLEŞLİKLERİNDEN KURTULUR HUZURU BULURUZ.
 • 1 Yıl Önce

Atam müslüman ben müslüman

Fırat’ın Doğusuna şartlar ne olursa olsun uygun olan en kısa sürede girilerek ABD destekli oluşumun tüm yapı ve kazanımları yerle bir edilmeli. Ülkemizin çoluk çocuğumuzun geleceği için bu vazgeçilmezimizdir.
 • 1 Yıl Önce

Necati

Sayın yazar, bu beka sorununu seçimlerden once yapsaydınız, samimiyetinize inanabilirdim. Akpartiyi ve cumhur ittifakını zayıflatmak ve şikayet ettiğiniz abd ve İsrail i memnun edecek hetşeyi yazdınız. İstanbul, Ankara düştü şimdi mısır çsrşışındam iyi bir kına alabilirsiniz vesselam.
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı