• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

HDP-DEM Partisinde Kürtler var mı?

08 Şubat 2024
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

Bu parti Kürt kökenli vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirmek için kurulmuş bir parti. Kendilerini öyle tarif ediyorlar. 

Kürt halkının uzun zamandır ekonomik ve kültürel olarak yok sayıldığını söyleyen bu parti ve türevleri bir hak arayışında olduklarını dillendiriyorlar.

Doğrusunu söylemek gerekirse bir dönem devletin ciddi yanlışları oldu. 

Kürt halkının dili, kültürü, kimliği yok sayıldı. Oysa ülkenin bütünlüğü içerisinde bu haklar verilebilirdi. AK Parti döneminde ortaya konulan açılım süreci bu eksiklikleri gidermek içindi. Gerçekten çok radikal demokratik adımlar atıldı.

Ancak PKK ve HDP bu demokratik refleksten istifade ederek hendekler kurdu, ülkede özerklik ilan etmeye kalktı. 

Diyarbakır’da kendi kontrolünde mahalleler kurdu. Devletin ve hükümetin bu konuda bazı yanlışları oldu. Kamu güvenliği ve demokrasi at başı gitmeliydi. Güvenlik ihmal edildi. Bu konuda devlet bir zafiyete düştü. Neyse ki bu hatadan dönüldü.

 Ama şunu da Kürt halkı gördü. Erdoğan, Kürt halkının kültürel haklarını verme konusunda samimi. Yıllardır bir Kürtçe yayın yasağı vardı. Şimdi devletin bir TRT Kürdi diye radyo ve televizyonu var. Bizim kültürümüz yasaklandı diye eleştiren Kürt kardeşlerimiz bu süreçte gerçeği gördüler.

 Erdoğan ve devlet elinden geleni yaptı. Ancak PKK terör örgütü mensupları ve DEM Partisi bu konuyu istismar etti. Kandil’deki teröristlerle HDP içindeki batı uşakları Selahattin Demirtaş’a seni başkan yaptırtmayacağız dedirterek Erdoğan’ı hedef aldırdılar. Barış ve kardeşlik sürecini bozdurdular.

Bunu kim yaptı? HDP içindeki ABD ve AB ajanları yaptı. Bu partide Kürtlerden daha çok marjinal sol gruplar hakim. Bazı mezhepler bu partiyi ele geçirmiş. LGBT’liyi savunanlar bu partiyi ele geçirmiş. Kürt halkı dindar bir halktır. Geleneklerine bağlıdır. Bunu bilen Batı ve ABD partiyi ele geçirdi. Dinsizleri partiye doldurdu.

Kürt halkını temsil edenler bu parti yönetiminde yer alamazlar. Selahattin Demirtaş Şeyh Said’e sahip çıktı. HDP içindeki dinsizler isyan ettiler. Kürtleri dinsizleştirmek isteyen bir batı var. PKK ve DEM Partisini bu adamlar kontrol ediyorlar. ABD Başkanı Biden, “Türkiye bizim çıkarlarımızı tehdit ediyor” dedi. Büyük İsrail’i kurmak için Kürt kardeşlerimizi kullanıyorlar. Kürtlere devlet kurdurmazlar. Onları kendi savaşlarında kullanmak istiyorlar.

Kürt kardeşlerimiz misafirperverdir. 

Dindardır. Ailesine düşkündür. Ama seküler batıcılar büyük bir asimile operasyonu yapıyorlar. Batı’dan aldıkları fonlarla bu ülkenin ailesine saldırıyorlar. Bu ülkenin birlik ve beraberliğine saldırıyorlar. Dinine saldırıyorlar. Günümüzde HDP ve DEM Partililer marjinal sol gurupların eline geçti. 

İsrail’in ve Siyonizm’in hizmetine girdiler.

O nedenle Kürt halkını hatırlatıyorum. 

Sizi kullanıyorlar. Batılılar ve ABD’nin kuklası olan bu yönetime güvenmeyin. Bu ülkenin siz asıl sahibisiniz. Suriye gibi Irak gibi ülkemizi iç savaşa sokmak istiyorlar. Bu oyunu kardeşlikle bozalım. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İsmail ZAZA

Evet Kürtler muslumandi dinine örfune bağliydi,nasilki Türkler cumhuriyetin kurulması ile birlikte devlet eliyle laikleştirildi batı hayranı yapılarak İngiliz Fransız hayranı yapıldıysa o zamanın hükümeti aydın geçinen batı kılıklı yazar çizerler in eliyle, bugünde HDP ve PKK eliyle Kürtlerde laik sekuler bir cendereye atılarak dinsizlestiriliyor, aynı geçmişteki Türkler gibi İsmet Özel in güzel bir deyişi vardır,derki, ölmüş Marksizmin tabutunu Türk solu Kürt gençlerin sırtında taşitiyor,70 lerde 80 lerde Kürt gençlerin elinde server taneli ve prof yalçın küçük ün kitapları vardı o kitapları okuyanlar bugün PKK ve HDP yi temsil ediyorlar, Türkler hangi mahfiller in eliyle dinsizleştirildiyse Kürtlerde aynı mahfillerin eliyle dinsizleştiriliyorlar.işte sonuç budur.

Ağrılı Yusuf

HDP, DEM Kürtlerin CHPsidir. Din düşmanıdir. Kürtlerin dostu değildir. Kemalizmin verdiği eğitim sistemiyle hakkı batıldan ayıramaz olduk
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23