• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

Şayet ders aldıysak… (1)

19 Nisan 2024
A


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

 

Allah’ımızın ebedi lanetlediği Yahudi Siyon kavminin içimizdeki gizlenmiş taşeronlarına ülke gemimizi batırtmak istemiyorsak; “Zaferlerde başarı tabanın, başarısızlık tavanındır!” gerçeğinden hareketle iç muhasebemizi acilen yapmalıyız!

Önce İktidarımız ivedilikle;

-Üst akıl yönetiminden, ciddi istişareye dayalı ‘’kollektif akıl’’ yönetimine geçmelidir!

-Bakanların ve Bürokrasinin daha işlev hale getirilmeleri için Cumhurbaşkanımızın yükünü azaltacak, inisiyatif sahibi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayısı en az üçe çıkarılmalı ve bu görevlere lider seviyesindeki şahsiyetler getirilmelidir!

Emin, ehil, sadık ama uyarıcı, hasbi kadrolarla siyasi sahaya çıkılmalıdır!

Bunun için de bilhassa ABD’nin Irak’ı işgal için ülkemize yerleştirme planını, 1 Mart tezkeresine red oyu vererek bozan Milletvekili kahramanlarımız olan ilklerimize kapılarını yeniden açmalıdır!

- Milli çizgideki diğer siyasi parti yetkilisi kardeşlerimizle yapılacak samimi diyaloglarla mutlaka Cumhuri İttifakı genişleterek güçlendirmelidir!

Bu birlik ve beraberliğin tesisi içinde Arabozucular yerine Arabulucu samimi kardeşlerimizi görevlendirilmeliyiz!

- Uhud Savaşında Okçular tepesindeki nöbetini terk ettiği için kısmi ve geçici hezimete sebep olan Ashab-ı Kiram’a karşı Allah’ımızın; “Ey Peygamber! Allah’ın sana bahşettiği o engin şefkat ve rahmeti sayesindedir ki, Uhud savaşındaki itaat imtihanında başarısız olan arkadaşlarına son derece nazik ve yumuşak davrandın. Azarlanmayı ve cezayı hak ettikleri durumlarda bile, kusurlarını yüzlerine vurup onları rencide etmedin. Eğer onlara karşı kaba ve katı yürekli olsaydın, seni terk ederek etrafından dağılıp gitmişlerdi. Bu ise, hem senin için, hem de onlar için en büyük felâket olurdu. Öyleyse, onları bağışla ve affedilmeleri için Allah’a yalvar. Yönetimle ilgili olup da, hakkında kesin bir hüküm indirilmemiş olan her konuda onlara danış ve karar verirken, onların görüşlerini de dikkate al. İstişareler sonucunda belli bir yönde karar verdiğin zaman da Allah’a güven ve bu kararını taviz vermeden uygula! Çünkü Allah, üzerine düşeni eksiksiz yapan, fakat sonucun elde edilmesi konusunda yalnızca kendisine güvenen ve kendisine dayanan kimseleri, yani tevekkül edenleri sever. Sevdiklerine de yardım eder.” (Ali İmran S. 159. Ayet-i Kerimesi)nde buyurduğu İlahi ilkesine ve Rahmani talimatına uyarak herhangi bir sebeple hareketten ayrılan veya ayrı düşmüş kardeşlerimizi yeniden yuvalarına davet ederek kucaklamalıyız!

- “İsraf eden mutlaka İflas eder!” gerçeğini asla unutmamalıyız!

“Devletin malı ateşten gömlektir! İçeni, yiyeni ve giyeni yakar!” inancıyla tüm kamu kuruluşlarında suyundan gazına, elektriğine kadar, makam araçlarından ve fuzuli tören harcamalarından festivallere kadar mutlak israftan kaçınmalı, bilakis tasarruf tedbirlerini almayı mecbur etmeliyiz!

- 2000’li yılların mutfak yangıyla iktidara geldiğimizi unutmadan büyümekte olan mutfak yangınını; tüketimi kısarak, üretime dayalı faizsiz bir Milli Ekonomi suyuyla mutlaka söndürmeliyiz!

- Ve İktidarımız; kuruluşundaki Hak, adalet, ehliyet, liyakat, uhuvvet, meşveret ve sadakat prensipleriyle yoluna daha da güçlenerek devam etmesi için seçmen kardeşlerimizden aldığı mesajları unutmadan uygulamalıdır.

Ezcümle;

Reisimiz Tayyib Erdoğan kardeşimiz, Sultan 4. Murad’ın kendi döneminde icra ettiği gibi olağanüstü şartlarda olağanüstü tedbirler ve kararlar alma gürzünü acilen eline almalıdır!

Ve Reisimiz; koskoca Osmanlı Cihan Devletini yıkan Kapı Kullarından, Karı kullarından, Mal ve Makam Kullarından Dünyanın en büyük Siyasi Ak Organizasyonunu acilen temizlemelidir! Aksi halde “Kendi düşen ağlamaz!”

Ama iktidarımız, ders alıp acil tedbirler alamazsa hepimizin anası ağlar!

İnşallah haftaya “içimizdeki kirli ve gizli kripto ellerin tuzağıyla oyuna gelerek İktidarımızda oluşturduğumuz yüz binlerce mazlumların ahlarını!” duaya çevirmek için acilen alacağımız İmani, İktisadi ve Hukuki tedbirlerle ilgili yazımızda buluşmak duasıyla...

Şimdi, laf değil af ve eylem zamanı!

Şimdi birlik ve dirlik zamanı!

Şimdi geçmişten ders alıp, milli çizgideki siyasi tüm partilerle ittifak zamanı!

Ve şimdi hasbi ehil, emin ve sadık kadrolarla yola devam etme zamanı!

Şimdi artık bilmediğimizi bilme zamanı!

Ve şimdi acılı derslere acil tedbir zamanı!

Allah’ım! İkram ettiğin sayısız ve sonsuz nimetlerinin en büyüğü din, adil devlet, vatan, can, namus, bereket, birlik ve kardeşlik nimetlerinden biz Müslüman kullarını hata ve yanlışlıklarımız sebebiyle mahrum eyleme. (Amin!) Duasıyla ve yakarışıyla Allah’ımıza emanet olunuz kardeşlerim!

Nefsimizde, ailemizde ve ülkemizde “İslam Sözleşmesi”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın, Osmanlıcamızın özgürlüğü, tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız, mübarek olsun!

Selam, sevgi ve duayla…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yavuz Yılmaz

Hiçbir ehliyeti olmadığı halde, sadece zenginlik veya aynı siyasetçiden olması ile seçilen belediye başkanları yolun sonunu gösteriyor .

Görüş

Önceden bürokraside CHP kadroları vardı hükumet olsanız da iktidar, muktedir olamiyordunuz. İnsan yetistiremediniz, bürokrasiyi MHP ye teslim ettiniz, davul, tokmak hesabı. Hesabı ödüyorsunuz. Yine iktidar değilsiniz 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23