• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

Bize bir nazar oldu!

01 Mart 2024
A


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

 

Hepimize bir nefes yakın olan ölümümüzle terk edeceğimiz, sineğin kanadı kadar değeri olmayan “alçak” manasına gelen aldatıcı Dünya uğruna, makamlar için gönül kırmadan, gönül yapmaya gayret etmeliyiz!

İftira, yalan, şantaj yoluyla linç girişimleri adeta savaşa dönüşmüş! Belediye Başkanlıkları, hatta Muhtarlık makamları için bile saldırılar, dargınlıklar ve şeytanın aklına gelmeyecek ayak oyunları ve entrikalar!

Dün zalimler ve zulümler karşısında omuz omuza duranların, Kudüs-ü Şerifimizin istiklali ve Fatih Sultanımızın emaneti Ayasofya’nın açılması ve çağdışı zulüm yasaklarının kalkması için birlikte yürüyenlerin ve Mazlumların kurtuluşu için el ele koşan kardeşler topluluğunun yüreklerimizi dağlatıcı saldırgan pürmelal hale, halimize bir bakın!

Bir şahsı Belediye Başkanı, Meclis Üyesi, yapacağız diye değer mi ahlaki sınırları aşarak Din ve Devlet düşmanlarına bile yapılmayan saldırılar, hakaretler ve insanlık dışı linç girişimleri!

Biz Müslümanlar; particilik, ırkçılık ve mezhepçilik hastalığı, belası ve fitnesi yüzünden birbirimizle uğraşırken, birbirimizin  kuyusunu kazarken, Filistinliler ve mazlumları için kendini yakarak feda eden ABD’li askerden utanıp ne zaman tekrar Mümin kardeşleri olduğumuzu hatırlayıp kucaklaşacağız?

Yuvaları hatta devletleri yıkan, kardeşler arası kavgalara hatta kan davalarına sebep olan, Şirkten sonra en büyük günah olan “Fitne (iftira, yalan) İnsanı öldürmekten daha şiddetli ve büyük günahtır!” (Bakara S.191) ilahi emrini ne zaman hatırlayıp günahları ve bu kötü huyları terk edip kardeş olacağız?

“Ey iman edenler! (Birbiriniz hakkında kötü) Zandan (ve tahmini kurgulardan) çok kaçının; çünkü zannın (haksız ve alâkasız olan) bir kısmı günahtır (ve yalandır. Ve sakın) tecessüs de yapmayın. Kiminiz kiminizin gıybetini de yapmasın (arkasından çekiştirmesin.) Sizden biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte (nasıl) bundan tiksindiniz. (Öyle ise) Allah’tan korkup (başkalarına kötülük düşünmekten ve küçük düşürmekten) sakının. Şüphesiz Allah, tövbeleri kabul edendir, çok Esirgeyendir” ilahi emrini her zaman hatırlayalım ve hayat düsturu yapalım.

“Ey iman edenler, eğer bir fasık, (harama ve yalana meyilli şahıslar, oluşumlar ve yayın organları) size (kızdırıp kışkırtıcı veya oyalayıp aldatıcı) bir haber getirip (verirse), onu ‘etraflıca araştırın’ (her anlatılana hemen inanıp kanmayın). Yoksa bilmeden (ve yanlış yönlendirme sonucu), bir kavme (ve kesime) kötülükle sataşıp (haklarına tecavüz etmiş duruma düşersiniz) de ardından bu işlediklerinize pişman oluverirsiniz.” (Hucurat S.6) insani ilişkilerimizde vazgeçilmez bir ahlak düsturu olarak benimseyelim bu kötü huyları terk edip kardeş olalım!

Önderimiz ve Örneğimiz Sevgili Resulümüz Hz. Muhammed (sav) Efendimizin: “Benim Ümmetim her günahı işleyebilir ama yalan asla söyleyemez” buyurduğu güzel tavsiyesini aklımızdan çıkarmayalım!

“(Elbette ve kesinlikle) Hz. Muhammed (s.a) Allah’ın Resulüdür; beraberinde bulunanlar (ve kıyamete kadar Onun yanında ve yolunda olanlar) da; inkârcı (zalimlere) karşı şiddetli (cesaretli, mert ve metin), kendi aralarında ise (gayet müsamahalı ve) merhametlidirler.” (Fetih S. 29)

“(Eğer gerçekten iman ediyorsanız) Allah’ın ipine (Kur’an hükümlerine) hepiniz birden (el birliği içinde) sımsıkı sarılın. (Sakın) Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah’ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani bir vakit sizler (Cahil ve kâfirken) birbirinize düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını (İslam Nimetiyle) uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O’nun İslam nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. (Ümmet ve uhuvvet şuuruyla güç kazandınız.)” (Ali İmran S. 103)

“Bir de, Allah’a ve Elçisine gönülden boyun eğerek itaat edin ve sakın birbirinizle çekişmeyin; aksi hâlde korkuya kapılırsınız da, bütün heybet ve kuvvetiniz kaybolup gider. Ve en sıkıntılı anlarda bile, zorluklara göğüs gererek sabredin! Unutmayın, Allah, dâimâ sabredenlerle beraberdir.” (Enfal S.46) ilahi emirleriyle Mü’minler olarak saflarımızı sıklaştırıp, birlik ve beraberliğimizi arttıralım.

Bak bize bir nazar oldu. 

Kardeşler topluluğu birbirine düşman oldu! 

Ne olduysa hep Ölümü, Ahireti ve Büyük Hesab Gününü unutmanın tesiriyle azar azar oldu!

Allahım!

Müslümanları Müslümanlarla imtihan eyleme!

Müslümanları Müslümanlara musallat eyleme!

Müslümanların düşmanlarını Müslümanlardan eyleme!

Müslümanları Irk, Mezheb, Meşreb ve Parti kardeşi eyleme!

“Domatessiz, dolarsız yaşarız ama Devletsiz asla yaşayamayız” bilincinden ayırma,

Bizleri Muhacir-Ensar gibi sadece İman ve İslam kardeşi eyle Ya Rabbi! Amiin duasıyla ve yakarışıyla Allah’ımıza emanet olunuz!

Nefsimizde, ailemizde ve ülkemizde “İslam Sözleşmesi”nin uygulanması, Mukaddes Mescid-i Aksa’mızın, Filistin’imizin, Osmanlıcamızın özgürlüğü, tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız mübarek olsun.

Selam, sevgi ve duayla...  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yusuf Duman

Şevki ağabey şu Süleymancilarla ilgili bir yazı yazsan. Neden hep CHP'ye oy verirler. Allah'a reva mıdır

MUZAFFER.

ELİNE SAĞLIK, DUVANADA AMİN......MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN, ALLAH CC KARDEŞ OLUN DİYOR TEFRIKAYA DÜŞMEYİN BİRLİKTE RAHMET VARDIR DİYOR MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN NE ZAMAN BİRLİKTE OLACAKSINIZ MEZARDA MI, KAFİRLER MÜNAFIKLAR BELİ VATAN HAİNİ LERİ BELİ DİNİ İSLAM DÜŞMANLARI BELİ DİR, KATİLLER YALANCI LAR YAHUDİ VE HAÇLI UŞAKLARI BELİ DİR, NEYE KİME HİZMET EDİYORSUNUZ MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN..........
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23