• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sefa Saygılı
Sefa Saygılı
TÜM YAZILARI

FETÖ dâvâları sonuçlanıyor

07 Ekim 2017
A


Sefa Saygılı İletişim: [email protected]

Hainlerin 15 Temmuz darbe teşebbüsünde bulundukları gün Sayın Cumhurbaşkanımızı tatil için kaldığı Marmaris’teki otelde suikast girişiminde bulunan FETÖ timiyle ilgili 46 sanıklı karar açıklanmış: 31 haine 4’er kez ağırlaştırılmış müebbet, 9 haine müebbet hapis cezası verilmiş. Eski yaver Ali Yazıcı ise 18 yıl ceza almış.

Mahkeme kararı böyle devam ediyor. Hâlbuki FETÖ’cüler mahkeme bitmeden dışarı çıkacaklarını, FETÖ’nün gelip onları kurtaracaklarını, sonra da heykellerinin dikileceğini zannediyorlardı. Mahkemede yargı ile dalga geçerek, yalan söyleyerek, gerçeklerle alay ederek, sırıtarak ifade veriyorlardı. Darbe ile hiçbir ilgileri yoktu onların. Ya arsa bakmak için veya DAEŞ baskınından korumak için oradaydılar. F. Gülen’e bağlı değildiler. Hatta onun adını bile duymamışlardı.

Ama içlerinde inandıkları ise, “beklenen salih zatın” bağlıları olmalarıydı. Onlara bir şey olmazdı. FETO haşa Peygamberimizin direktifi üzerine onları darbe teşebbüsüne yönlendirmişti. Cezaevinde baharı yaşadıklarını iddia ediyorlardı. Ama şimdi oradan çıkamayacakları görüldü. İnşallah diğer FETÖ davaları da sulandırılmadan bir an önce sonuçlanır ve mahkemelerce hak ettikleri cezalara çarptırılırlar. 

Ergenekon iddiaları nasıl çökmüşse onlar da aynı şekilde beraat edeceklerini sananlar ise yine hayal kırıklığına uğrayacaktır.  Orada FETÖ’cü hâkimler sapla samanı karıştırdılar. Suçlu ile suçsuzu beraberce mahkûm ettiler. Ama bu darbe davasında 249 şehidimiz ve binlerce gazimiz var. Yani kurtulmaları mümkün değil.

MELİH GÖKÇEK GERÇEĞİ

10 yıldır Ankara’ya çeşitli görevler icabı düzenli olarak ayda bir veya iki gün gidiyorum. Geniş bulvarlar, alt ve üst geçitler, kavşaklar ve yeşillendirilmiş alanlar görürüm. Şehir ise tertemizdir. Trafik sıkışıklığına çok az rastladım. Dev eserleri, yapılmakta olan harika projeleri hep hayranlıkla izledim.

Ama esas Sayın Melih Gökçek’in ve değerli oğlu Osman Gökçek’in 15 Temmuz darbe girişiminde aldığı kritik roller beni çok etkiledi. FETÖ’cülerle dişe diş canı pahasına mücadele ettiler. 

Sayın Melih Gökçek belgelerle, sağlam argümanlarla, inandırıcı delillerle televizyon programlarına katıldı. Sosyal medyayı iyi kullandı.

Şimdi bu başarılı belediye başkanımız hakkında bir fırtına koparılıyor. Bakıyorum geziciler, millet düşmanları, inancımıza cephe alanlar büyük sevinç içinde.

Biz ise şaşkınlık ve üzüntü içerisindeyiz. Bu dedikoduların doğru olmadığına, olamayacağına inanıyoruz.

HATAY GÜNLERİ

Şu an İstanbul Maltepe sahilinde Hatay Günleri devam ediyor ve pazar gecesine kadar ziyaretçilerini bekliyor. Bu güzel ilimizin damak zevklerini tatmak ve diğer yerel ürünlerini görmek için oraya uğramanızı tavsiye ederim.

Dr. Ali Akben dostumuzla gezdik ve çok memnun kaldık. Geniş ve ferah stantlar, deniz havası, yine kalabalığı bile kaldırabilen açık meydanlar ile gerçekten hoş bir mekân olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23