Sn. İmamoğlu devrimleri “T.C.” yazmakta buldu...

28 Mayıs 2019 Salı

“145 yıllık demokrasi mücadelesi” deyip Abdülhamit’i aşağılamak,  “Zulüm 1453’te başladı” deyip Fatih Sultan Mehmet torunlarına küfür etmek, Roma’nın ve Bizans’ın çocuklarına yakışır. Bu ülkenin genlerini, milli ve manevi ruhunu bozanların çoğaldığı dönemdeyiz. 

Uyan ey millet! Soylu geçmişimiz aşağılanıyor...

Türkiye genelinde Yerel Seçimler sorunsuz sonuçlanırken, “Neden İstanbul seçimleri gündemden düşmüyor?” sorusuna kısa cevap: İlçelerdeki 123 sandıkta tespit edilen bu 42.000 şüpheli oy, iki aday arasındaki farkının 13.729 olduğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimine etki ederken, ilçe belediyelerinin sonucuna etki etmediği görülmüştür. Bundan dolayı YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye seçiminin yenilenmesine karar verirken ilçe belediye seçimlerini yenilenmesine gerek duymamıştır. Bu açıklamadan sonra İmamoğlu, YSK’ya darbeci demiştir.

Son zamanlarda yerel seçim üzerinden yapılan propagandalar ve bilinçaltı mesajları masum olmadığı gibi; bu aziz ve masum milleti uyutma projesidir. Kendinize gelin millet. 

Başkanlığı antrikot şovu ile başlayan Sn. İmamoğlu, “eşit yurttaşlığı” burjuvazi lokantalarında ve restoranlarında balık menüleri ile göstermiştir... Ayrıca bir algı kampanyasına şovmenlik yaptığını da unutmayalım. 18 günlük başkanlığı döneminde hiçbir kurum görevlisinden İBB ile ilgili bilgi brifing bile alamamış... 

Benim bildiğim başkan, belediye çalışanlarından brifing alır ve arkasından yönetim kadrosuyla genel değerlendirmesini yapar. Daha sonra üst düzey yöneticilerini yanına alır ve yatırımları inceler, şantiyeleri gezer. Gerçek fotoğrafı bu şekilde ortaya koyar. 

Ekrem İmamoğlu’nun 18 günlük başkanlığının kimlere hizmet etiğini inceleyelim… Sn. Ekrem İmamoğlu 17/25 kumpasının ve gezi eylemlerinin kısa bir siyasi provasını yapmak için yerelden başlatmak istemiştir. Ne de olsa okyanuslar ötesinin selamlarını ve himmetini almıştır. Dahası İBB verilerini ve özel evraklarını tahmillere aykırı davranarak gerçekleştirerek bir yerlere servis talimatı almıştır.

Sn. Ekrem İmamoğlu’nun ilk ziyaretlerine baktığımızda ilginçtir ki ilk önce; marjinal sol yapılar,  HDP ve yabancı misyon şefleri ziyaretinde bulunmuştur. Acaba kaotik ortam için bazı görüşmeler de yapılmış mıdır?..

Sayın Ekrem İmamoğlu birçok mitingini yaptığında kaynak göstermeksizin önemli toplantılar ve organizasyonlar düzenlemiştir. Birçok örgüt yanlısı kuruluşla görüşmeler sağlamıştır. Sn. İmamoğlu “Maltepe’de kimlerle bir araya gelmiştir ve maddi kaynakları nerden bulmuştur”?..

Sn. İmamoğlu İBB ile Beylikdüzü’nü karşılaştırıp araç israfından bahsediyor. 150 aracı olan Beylikdüzü’yle, nerdeyse İBB’nin 40/1 olan yerle, büyük şehri aynı denkleme sokmaya çalışmıştır. Ancak aynı samimiyeti nedense Beylikdüzü’nde göstermemiştir… Birçok ülkeden büyük olan İBB’yi, kendisinin yönettiği şirket zannetmiştir ve hatta İBB’yi parsellemek için kendi danışman kadrosunu ve iş ortaklarını İBB’ye danışman olarak atamıştır.

Ne de olsa Pensilvanya’nın duası arkasında. Hatta yurt dışında ne kadar vatan haini varsa hepsi plan proje yapmaktalar. 

Sn. İmamoğlu kendi şirketlerine rant bağlamak için Beylidüzü’nde ayrıcalıklı imar artışları ile hangi çıkarları sağlamıştır? Bunun yanında bazı terör örgütü yanlısı AVM’lere neyle haksız çıkar sağlamıştır? Yolsuzlukları gizlemek için kimleri gizli ortak olarak yanına almıştır. 

Sn. İmamoğlu devrimleri “T.C.” yazmakta buldu… İBB binasına T.C. yazması günlerce konuşuldu ama Beylikdüzü’nün T.C.’si eksik olduğu gibi devrimi de boyama ve gündem saptırmaya yönelik haberden öte değildir. 

FETÖ’ye ait yayın kuruluşlarında yorumcu olarak çalışması tesadüf mü? Veya Fenerbahçe’ye kurulan kumpas, şike davalarında FETÖ destekçisi yayın kuruluşlarında boy göstermesi, tetikçilik yapması, Türk futbolunda ahkâm kesmesi kimlerin desteği ile gerçekleşmiştir.

CHP’de olup bitenlerin hiçbiri tesadüf olmadığı gibi Sn. Ekrem İmamoğlu’nun da tesadüf olmadığını unutmayalım. Kasetle giden Baykal’ın gidişi gibi, bir başka siyasi şov ile de Sn. Kemal Kılıçdaroğlu gönderilecektir. Bunu görmeyen CHP aklı yakın zamanda bütün ilkelerini ayaklar altına alarak FETÖ aklına hizmet yarışına girecektir.

Ekrem İmamoğlu’nun büyük bir projenin devamı olduğunu göreceğiz. 17/25 operasyonlarının ve 15 Temmuz’un mağlubiyetini hazmedemeyenler, İmamoğlu üzerinden masum bir görüntü altında bu milletti inim inim inletecekler. Bunu görmeyen gözler, duymayan kulaklar, hissetmeyen kalpler ağır bir vebal altına girecek ve ülkenin evlatları bedel ödeyecektir… Vesselam.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Her şey çok güzel olacakHer şey çok güzel olacak1 ay önce
  Her şey çok güzel olacak Her şey çok güzel olacak Her şey çok güzel olacak Her şey çok güzel olacak Her şey çok güzel olacak Her şey çok güzel olacak
 • TanerTaner1 ay önce
  Ümit ederim ki toplumu ayrıştırmaya ve düşmanlığa sevk etmekten başka bir amaca hizmet etmeyen bu yazınız gün gelir hukuğun egemen olduğu yasalar karşısında gerekli yargılamaya tabii olup sizi ve şahısınızı bu toprakların insanlarını aldatmaya teşebbüs ettiğiniz için vatana ihanet ile yargılar .
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminize..sağlık.
 • kayserilikayserili1 ay önce
  devrimleri tc kaldırmakta bulanlardan mı olmalıydı? ne demek istiyorsunuz tc yazmak ayıp mı? TC TC
 • hercaihercai1 ay önce
  TC DEGIL TURKIYE CUMHURIYETI YAZILMALIDIR BELEDIYE BINALARINA, YAZILACAKSA! INSAN KENDI ISMINI BILE IKI HARFE CEVIRMIYOR, TURKIYE CUMHURIYETI NIYE IKI HARFE CEVRILSIN! EMOCUMUYUZ BIZ YOKSA! TC SADECE ARABA PLAKALARINA YAZILIR! ONU BILE YANLIS YAZIYORLAR!
 • Memet Ali DurmuşMemet Ali Durmuş1 ay önce
  ANNE SÜTÜ DİYORUM! ÇOK ÖNEMLİ! İLK ALTI AY!:)))))))))))))))...
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Haklısınız Sabri Bey.T.C. yazmakla olmuyor.Ancak bilinçli bir şekilde T.C. düşmanlığı yaparak ve bu düşmanlığı sistemleştirerek siyaset yapmak da göze batıyor.Nerde Meclis'imiz?600 vekile dünyanın parasını ödüyoruz.Nerede Sayıştay?Var ama işlevsiz.Meclis'imiz var mı?Var ama işlevsiz.Bir zaman sonra,bu kurumlar işlevsiz,bir işe yaramıyor,lağvedelim gitsin,mi diyeceğiz?Tek taraflı doğruları söylüyorsun.Bektaşi'nin ''Namaza yaklaşmayın...''ayetini söylediği gibi yazıyorsun.Ayetin sonunu getiremiyorsun.Konumuz namaz,namazla birlikte içki alımı değil elbette.Atatürk ilke ve inkılapları ile sorunu olanlar,Osmanlı'nın küllerinden doğurduğu Cumhuriyet rejimi yerine şimdiki sistemi getirdi ve bu sistem işlemiyor,fayda sağlamıyor.Siyasi parti diye bir şey kalmamış.Tam bir düzensizlik hakim.Sosyo ekonomik perişanlığımıza bu sistemle nasıl çare bulabiliriz.Kakafoninin hakim olduğu yerde ilahi ve mehter müziği ile dombra çalmaya çabalıyoruz.Olmuyor kardeşim.Yazınız bu defa insaf ve iz'andan mahrum kalmış.Konu öyle bir hal aldı ki,T.C.'yi tanımak ya da tanımamak,kökünü kurutmak haline dönüştürüldü.En iyisi mi,bırakalım ülkeyi Cübbeli anlayışı yönetsin.(!)
 • KararKarar1 ay önce
  SenAbdurrahman beyi bir oku mübarek günde bir kendine gel bu iddialarının biri bile Zan ve üfürüksr siyasi saikle yapılıyorsa vebalı çok ağír amigolukla Müslümanlık bir arada gitmez
 • GerçekGerçek1 ay önce
  CHP'nin adayı seçimden sonra yurtdışına kaçacak haberiniz olsun.

Günün Özeti