• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sabri Balaman
Sabri Balaman
TÜM YAZILARI
28 Mayıs 2019

Sn. İmamoğlu devrimleri “T.C.” yazmakta buldu...

“145 yıllık demokrasi mücadelesi” deyip Abdülhamit’i aşağılamak,  “Zulüm 1453’te başladı” deyip Fatih Sultan Mehmet torunlarına küfür etmek, Roma’nın ve Bizans’ın çocuklarına yakışır. Bu ülkenin genlerini, milli ve manevi ruhunu bozanların çoğaldığı dönemdeyiz. 

Uyan ey millet! Soylu geçmişimiz aşağılanıyor...

Türkiye genelinde Yerel Seçimler sorunsuz sonuçlanırken, “Neden İstanbul seçimleri gündemden düşmüyor?” sorusuna kısa cevap: İlçelerdeki 123 sandıkta tespit edilen bu 42.000 şüpheli oy, iki aday arasındaki farkının 13.729 olduğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimine etki ederken, ilçe belediyelerinin sonucuna etki etmediği görülmüştür. Bundan dolayı YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye seçiminin yenilenmesine karar verirken ilçe belediye seçimlerini yenilenmesine gerek duymamıştır. Bu açıklamadan sonra İmamoğlu, YSK’ya darbeci demiştir.

Son zamanlarda yerel seçim üzerinden yapılan propagandalar ve bilinçaltı mesajları masum olmadığı gibi; bu aziz ve masum milleti uyutma projesidir. Kendinize gelin millet. 

Başkanlığı antrikot şovu ile başlayan Sn. İmamoğlu, “eşit yurttaşlığı” burjuvazi lokantalarında ve restoranlarında balık menüleri ile göstermiştir... Ayrıca bir algı kampanyasına şovmenlik yaptığını da unutmayalım. 18 günlük başkanlığı döneminde hiçbir kurum görevlisinden İBB ile ilgili bilgi brifing bile alamamış... 

Benim bildiğim başkan, belediye çalışanlarından brifing alır ve arkasından yönetim kadrosuyla genel değerlendirmesini yapar. Daha sonra üst düzey yöneticilerini yanına alır ve yatırımları inceler, şantiyeleri gezer. Gerçek fotoğrafı bu şekilde ortaya koyar. 

Ekrem İmamoğlu’nun 18 günlük başkanlığının kimlere hizmet etiğini inceleyelim… Sn. Ekrem İmamoğlu 17/25 kumpasının ve gezi eylemlerinin kısa bir siyasi provasını yapmak için yerelden başlatmak istemiştir. Ne de olsa okyanuslar ötesinin selamlarını ve himmetini almıştır. Dahası İBB verilerini ve özel evraklarını tahmillere aykırı davranarak gerçekleştirerek bir yerlere servis talimatı almıştır.

Sn. Ekrem İmamoğlu’nun ilk ziyaretlerine baktığımızda ilginçtir ki ilk önce; marjinal sol yapılar,  HDP ve yabancı misyon şefleri ziyaretinde bulunmuştur. Acaba kaotik ortam için bazı görüşmeler de yapılmış mıdır?..

Sayın Ekrem İmamoğlu birçok mitingini yaptığında kaynak göstermeksizin önemli toplantılar ve organizasyonlar düzenlemiştir. Birçok örgüt yanlısı kuruluşla görüşmeler sağlamıştır. Sn. İmamoğlu “Maltepe’de kimlerle bir araya gelmiştir ve maddi kaynakları nerden bulmuştur”?..

Sn. İmamoğlu İBB ile Beylikdüzü’nü karşılaştırıp araç israfından bahsediyor. 150 aracı olan Beylikdüzü’yle, nerdeyse İBB’nin 40/1 olan yerle, büyük şehri aynı denkleme sokmaya çalışmıştır. Ancak aynı samimiyeti nedense Beylikdüzü’nde göstermemiştir… Birçok ülkeden büyük olan İBB’yi, kendisinin yönettiği şirket zannetmiştir ve hatta İBB’yi parsellemek için kendi danışman kadrosunu ve iş ortaklarını İBB’ye danışman olarak atamıştır.

Ne de olsa Pensilvanya’nın duası arkasında. Hatta yurt dışında ne kadar vatan haini varsa hepsi plan proje yapmaktalar. 

Sn. İmamoğlu kendi şirketlerine rant bağlamak için Beylidüzü’nde ayrıcalıklı imar artışları ile hangi çıkarları sağlamıştır? Bunun yanında bazı terör örgütü yanlısı AVM’lere neyle haksız çıkar sağlamıştır? Yolsuzlukları gizlemek için kimleri gizli ortak olarak yanına almıştır. 

Sn. İmamoğlu devrimleri “T.C.” yazmakta buldu… İBB binasına T.C. yazması günlerce konuşuldu ama Beylikdüzü’nün T.C.’si eksik olduğu gibi devrimi de boyama ve gündem saptırmaya yönelik haberden öte değildir. 

FETÖ’ye ait yayın kuruluşlarında yorumcu olarak çalışması tesadüf mü? Veya Fenerbahçe’ye kurulan kumpas, şike davalarında FETÖ destekçisi yayın kuruluşlarında boy göstermesi, tetikçilik yapması, Türk futbolunda ahkâm kesmesi kimlerin desteği ile gerçekleşmiştir.

CHP’de olup bitenlerin hiçbiri tesadüf olmadığı gibi Sn. Ekrem İmamoğlu’nun da tesadüf olmadığını unutmayalım. Kasetle giden Baykal’ın gidişi gibi, bir başka siyasi şov ile de Sn. Kemal Kılıçdaroğlu gönderilecektir. Bunu görmeyen CHP aklı yakın zamanda bütün ilkelerini ayaklar altına alarak FETÖ aklına hizmet yarışına girecektir.

Ekrem İmamoğlu’nun büyük bir projenin devamı olduğunu göreceğiz. 17/25 operasyonlarının ve 15 Temmuz’un mağlubiyetini hazmedemeyenler, İmamoğlu üzerinden masum bir görüntü altında bu milletti inim inim inletecekler. Bunu görmeyen gözler, duymayan kulaklar, hissetmeyen kalpler ağır bir vebal altına girecek ve ülkenin evlatları bedel ödeyecektir… Vesselam.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23