Derin ABD’nin Orta Doğu’daki yenilgisi

25 Aralık 2018 Salı

Sebep-sonuç ilişkilerinde kendinde sorumluluk gören ABD, bölgemizde cirit atmakta problem görmeyen bir anlayış içerisinde kiralık ve satılık beyindir. Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılına doğru yol alırken ‘’Acaba yüz yıl öncesi mirasımıza mı dönüyoruz?’’ düşüncesinin sevinci ve acısıyla hafıza-i beşerde bulunmak bile umuttur.

ABD, Suriye’den ve bölgemizden çekiliyor mu? 

Gerçeği gören bir ABD lideri olduğunu görüyoruz. Son zamanlarda ABD, kendi içinde derin bir mücadeleye girmiş durumda. Pentagon ve küresel akıl, çıkar ve itibar savaşına hazırlanıyor. Bu durum Türkiye açısından son derece önemlidir.

Pentagonun derin ilişki ağlarının dünyayı kasıp kavuran bir karanlık planlamaya bağlı olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz. Ancak farkında olmadan Pentagon’u hep perdeliyoruz. Bu da bizleri sağlıklı bir analize ulaştırmadığı gibi laf torbalarını dolduruyoruz.

ABD derin aklının arkasında birkaç küresel aile olduğunu sağır sultan bile biliyor. Bu birkaç aile son iki yüz elli yıldır dünyayı yöneten ve kaotik oluşumlardan beslenen Yahudi aklıdır. ABD gibi devasa bir devleti para ve saltanat ile esir aldığını açık bir şekilde görebiliyoruz.

ABD, çok kültürlü acımasız kapitalizm örneklerinin en kuvvetlilerinden biridir. Ancak görünen yüzünün arkasında çok farklı bir görüntü olduğunu unutmayalım. Bizdeki burnu havada olan ahaliye sorsak kâinatın bile ABD’ye bağlı olduğunu anlatmaya başlar. Hâlbuki durum böyle olmadığı gibi dünyanın ABD’den ibaret olmadığını da anlayacaklar elbet.

Trump’ın iki ana sorunu var. Birincisi; hem Senato›da hem de Temsilciler Meclisi›nde Cumhuriyetçiler çoğunluktalar. Ancak bu çoğunluk Trump›ın arkasında değil. Çünkü Cumhuriyetçi Parti kurultayında başkan adayı seçilmesine rağmen, Trump seçim kampanyasında kendisini farklı bir kimlikle sundu. Alışılmışın dışında siyaset sunacağı, daha şahin politika yapacağı bekleniyordu ama beklentiyi karşılamadı. Trump, Amerikan ana siyasetinden dışlanmış kesimlerin sözcüsü olarak oy topladı. Şimdi de bu nedenle Trump’a karşı Cumhuriyetçi senatörler ve Temsilciler Demokratlar›la bir olup Trump’tan kurtulmak istemektedirler.

Trump›ın ikinci ana sorunu ise kendisini Amerika›nın Başkanı olarak görse de, ülkede iplerin derin devletin elinde olması. Örneğin PKK/PYD oluşumunun güçlendirilmesi ve silahlandırılması kararı Trump başkan seçilmeden önce alınmıştı. Bunun gibi FETÖ’ye verilen destek de bir CIAprojesi olduğu için devam ediyordu. Konsolosluk çalışanlarının büyük kısmının CIA personeli olması, ABD-Türk ilişkilerinde zaman zaman olumsuz gelişmelere sebep oluyor. FETÖ’nün sızma kılıfı olarak kullanılması nasıl ki CIA’in adımlarından biriyse; Cemal Kaşıkçı cinayetinde de ABD ile Türkiye’yi karşı karşıya getirme çalışmaları, CIA’in Trump’ı Türkiye’ye düşman etme projesidir.

Gelelim tarihi kodlarımıza…

Türkiye’de gözler Fırat’ın doğusunda teröre karşı yapılacak askeri operasyona çevrilmiş durumda. Operasyon konusunda dünyanın şaşkınlığı ve tepkisini en çok çeken ülke kuşkusuz Amerika Birleşik Devletleri… Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleri YPG ve PYD›ye verdiği desteği gizlemeyen ABD yönetiminde işlerin çok karışık olduğu söyleniyor. ABD›de Başkan Trump›a rağmen, Pentagon’da kendi başına hareket eden bir grup derin devlet mensupları olduğuna dikkat çekiliyor. 

ABD’de teröre destek verenlerin de bu grup olduğunu unutmayalım. Güce dayalı egemenliğini Türkiye ile paylaşmak istemeyen, Türkiye’nin bölgedeki varlığından rahatsız bir ABD var. ABD başkanları değişse de ‘derin devlet’ yapısının korunduğunu görüyoruz. ABD derin devletinin amacının ise Suriye ve Kuzey Irak’ta, İsrail’in çıkarlarına çalışacak kukla bir devlet kurmak olduğunu bilelim. 

Tüm bu projeler ve algı operasyonları karşısında bildiğimiz çok iyi bir şey daha var ki; zafer yalnızca inananlarındır.

Vesselam…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MehmetMehmet3 ay önce
  Yapma sayın yazar.Abd nin atı olmayan var mı.En iyi atı işe yoğ yi oraya.yerlestirendir.Ne.cabuk unuttunuz.bop projesini ve salih muslumleri
 • Alçak FetöAlçak Fetö3 ay önce
  Ulubey ,Siz de saklı tarih , gizli tarih , derin tarihten bihaber sadece resmi tarihten sallayıp duruyorsunuz.Bu Habur sınır kapısı olayı, Urfa' da kebap lahmacun filan olayları 17-25 ten önce olan ve CHP nin iktidarda olduğu dönemlerdir.Atatürk' ün emriyle ve İsmet İnönü' nün Şivan Perveri davet etmesiyle hep birlikte Megri Megri diyerek gözyaşları içinde cici PKK lıları sınırdan geçirmişlerdir.Zamanın dış işleri bakanı Şükrü Saraçoğlu stratejik derinlik ve değerli yalnızlık adlı dış politika uygulayarak bu heriflerle içli dışlı olmuş , bir ara bayağı bir dağıtmış ancak Süleyman Şah türbesinin yer aldığı bölgede Sanduka Meydan savaşını bizzat Genel Kurmay karargahından ceketini de çıkararak bizzat yöneterek durumu biraz toparlamıştır.Ulubey unutmayınız ki bu halk bir gecede cahil bırakılmış , camiler ahır yapılmıştır.17-25 Aralık 2013 ten sonra halk müslüman olmuş , önceden taptığı inekleri tamamen telef etmiştir.Ülkemizdeki etin pahalılığı da burdan kaynaklanır.Lütfensaklı tarih ( Saklı ama yine de isteyen buluyor ) gizli tarih ( Gizli ama ben biliyorum ) okuyun.
 • Alçak FetöAlçak Fetö3 ay önce
  Sabri Bey , Sabri Bey, Sabri Beeeeyyyy!!!!! Sabri Bey!!!!haaağğğghhh!!! Noluya ya!!!!!Sabri Bey tamam geçti!!!! Dünyadayız yıl 2018.
 • metal fırtına2019metal fırtına20194 ay önce
  Sayın sabri bey,amerika suriyeden çekilirken aklıma troy filmi geldi yunanlılar troyadan çekilirken orada tahtadan bir at bıraktılar ve troyalılar o atı alıp şehirlerine götürdüler sonrası herkesin bildiği gibitroya şehri düşüyor.şimdi bu amerika 3 bin tır ve uçak dolusu silahı ypg+pkk teslim etti acaba bu silahlarin içinde atom bombası olabilir mi ? belkide bu hainler bu atom bombasını Allah muhafaza şehirlerimizden birine atacaklar ve devletimizin hareket kabiliyetini yok ederek bölgeyi istedikleri gibi şekillendirecekler bu olmaz demeyin soykırım alanında uzman Amerika yüzyılın başında bu bombayı doğrudan Japonya ya attı şimdi dolaylı yoldan taşerön örgüt kullanarak neden bizim şehirlerimize atmasın ki ? amerikanın mazereti de hazır ben zaten askerimi oradan çektim bu işte benim parmağım yok.rahmetli erbakanı hocamızı tekrar rahmetle anıyorum ve tüm devlet büyüklerimizi hiç olmadıkları kadar uyanık olmaları için dua ediyorum
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli4 ay önce
  Oltada balık olmak!Götürülmek istenilen yer, oltada balık olma, yeri. Yazarın satırlarından alıntı yaparak değinmek istedim konuya, düşündüğüm tarzla. ''ABD kiralık ve satılık beyindir.'' demiş. Yanlış. ABD parası ile beyinleri kiralar ve istediği yönde kendi kullanır, istediği zamanda bu kişileri kullanılmış mendil gibi çöp sepetine atar. ''Türkiye Cumhuriyeti-nin yüzüncü yılına doğru yol alırken acaba yüz yıl öncesi mirasımıza-mı dönüyoruz? Düşüncesinin sevinci ve acısıyla hafıza-i beşerde bulunmak bile umuttur'' demiş. Yüz yıllık geçmiş süreç dönüşümler getirmiştir. Bu getirilmiş dönüşümlerden habersiz bir şekilde yaşarsak Osmanlının hakim olduğu toprakları kuşatmak, oralarda tekrar hakimiyet kurmak ''bağnaz umutlarımızı'' coşturur.İşte bu coşmalar Türkiye-mi zin sonunu getirir. Yazar ( kiralık ve satılık beyin ) demiş-ya işte bizler bu yola girdiğimizde satılmış olan konuma ineriz. He biz oturup bekleyelim-mi? Hayır! Geçmiş zamanların daha iyisini yaparak ülke olarak üretime yönelmeliyiz. Ürettiğimiz ürünlerle dünya piyasalarına girip her yerde ekonomik kuşatma yapmalıyız. Bu kuşatma da kurşun konuşmaz, bu kuşatmada kişilerin isteklerine, gereksimlerine yönelik ara ürünler piyasaya sunak-ta zaferdir, kazanılım-dır. Toprakları kuşatmak, yobazlıktır bundan sonra. ABD Türkiyeyi kendi kendine yıkmak için planlar sunuyor. Oltadaki balık olmamalı Türkiye.
 • Kocasolak Kocasolak 4 ay önce
  Çok dikkat etmek gerek. ABD çekilip de pkk, deaş, esed ve bae destekli arap guruplarına silah, istihbarat, ve lojistik desdek vermeye DEVAM ederse ne olacak?Türkiye Mehmetçiği bu bataklığa ÇOK DİKKAT etmeli, bu REİSİN sonu olur. Kafirler Reis-i başka türlü indiremediler, çok dikkat etmek gerek.
 • azerazer4 ay önce
  Dalgamı geçiyorsunuz ABD hala afganistan da, Suriyede kaç tane üs kurdu, Yine kandırılmayalım.
 • UlubeyUlubey4 ay önce
  Atlanan bir konu var ! Bu PYD /YPG denilen Peşmerge teröristler Habur sınırından geldiler ve ülkemizden elini kolunu sallayarak geçtiler hatta Urfa'da kebap lahmacun ayran ikrammmm ettik , hessaplar valilikçe ödendi ! Hükümetimiz çok yaşaaaaaa ! Şimdiiiiii Mehmetçik tabuta üstüne bi bayrak ...... çocukları yetim anası gözü yaşlı! Balık hafıza millet ne de olsa ! Yarın çekeriz bi dizi kahraman sultan cihanı titrettiiii olur biterrrr ! Ne de olsa dizilerle uyuşturulmuş beyin sayımız az deyil ! Men dakka dukkkaaa
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent4 ay önce
  Sıkıntımızı Yazdığımız Tek Gazete Olan Yeni Akit Gazetesinin Değerli Yazarlarının Yardım Ve Aracılığıyla; Sayın Cumhurbaşkanımız; Doçent olduğumuz gün, emsallerimiz hangi dosya ile Profesör oluyorlarsa, biz de aynı dosya ile Profesör olmak istediğimizi; deneyim kazanmanın murad edildiği 5 yıl Doçentlik kadrosunda boşuna kalmak istemediğimizi; 5 yılın 5 katından fazla Üniversitemizde öğretim elemanı olarak çalışıp, 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazandığımızı; Üniversitemizde Doçentlik kadrosunu almak için gerekli olan puanın 5 katından fazla bir puanla Doçentlik kadrosunu aldığımızı; emeklilik yaşımızı geride bırakıp ömrümüzü verdiğimiz Üniversitemizde, Profesör olmak için 5 koca yıl beklemememiz gerektiğini; dosyası dolu ama ömrü de dolu Yaşlı Doçentler olarak, Profesör olmak için, zaman sınırı olmadan, dosyamızı Doçent olduğumuz Üniversitemize sunmamıza kapı aralamanızı sizden istirham eder, saygılarımızla taleplerimizi arz ederiz: A-) 1-5 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 5 yıl sonra Profesör olabilmelidir. B-) 5-10 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 4 yıl sonra Profesör olabilmelidir. C-) 10-15 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 3 yıl sonra Profesör olabilmelidir. D-) 15-20 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 2 yıl sonra Profesör olabilmelidir. E-) 20-25 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 1 yıl sonra Profesör olabilmelidir. F-) 25 yıldan fazla öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent hemen Profesör olabilmelidir.
 • Ahvah Ahvah 4 ay önce
  Bir biz bu derinliği yakalayamadık,her yerde derinlik var,biz sığ sularda yüzüyoruz.

Günün Özeti