• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sabri Balaman
Sabri Balaman
TÜM YAZILARI
04 Haziran 2019

CHP Ata’nın izinden değil, yobazlığın izinden devam

Nankörlük birilerinin ruhuna işlenmiş ise onları kazanmak adına yapılacak en iyi iş, daha çok hizmetten geçer. Bunu kavramayan zavallı zihniyet fukaraları, 84 yıllık Cumhuriyet geçmişine baksınlar. 84 yıl boyunca bu millet aptal yerine koyularak, uyutularak, hatta geri zekâlı mantığı yüklenerek her türlü aşağılanmak suretiyle zulme uğradı.

2002 yılından itibaren bu ülkenin mazlum ve mağdur halkının ilk kez iktidar olmasının birilerini çok rahatsız etiğinin farkındayız. Çünkü yıllarca bu ülkede siyahi olarak adlandırılan Müslümanlar oldu. Bazıları sakallarından dolayı yargılandı, bazıları başörtüsünden dolayı yargılandı ve bazıları da düşünce hürriyetinden dolayı mahkum edildi. Bir vatandaşın en temel hakkı olarak bildiğimiz eğitimi gasp edildi… Kimisi Kürt diye dışlandı, kimisi de alevi diye ötekileştirildi. Nedir bu ülkenin bir avuç züppeden, had bilmezden çektiği? Batıya yaranma adına bu milletin değerlerini pazarlayanlar her türlü ihanet çeteleri ile iş tutanlar bugün suspus olmuşlardır.

Sözüm ona bu ülkenin %99’unun Müslüman olup kendilerini ifade edememesi, aynı zamanda Kürtlerin ana dilinden kendilerinin mahrum edilmesi, Alevi-Bektaşi derneklerinin inanç ve yaşam biçimlerini gizlilik derecesinde saklaması… Bunların hepsi CHP kafası ideolojik cumhuriyet zulmüdür. Bunların tamamını revize eden ve bu gezi zekâlılarla mücadele eden Ak Partidir. Bazı balık hafızalılar dün insan yerine koyulmazken, o küfür etikleri Sn. Başkan Erdoğan ve Ak Parti sayesinde bu özgürlükleri kazandığından bihaber. Yazıklar olsun…

2002 yılından itibaren Ak Parti’nin yaptığı yatırımlara baktığımızda 84 yıllık Cumhuriyetten 5 kattı fazla yatırım, gelişim ve değişim yaşanmıştır. Şimdi sorarım size: Neden 17 yıl önce bunlar yoktu? Acaba kim hırsız? Acaba 84 yıl boyunca “Atam, izindeyiz” deyip ülkeyi soyup, hırsızlığın daniskasını yaparak, bu ülkeye hiçbir şey kazandırmayanlar olabilir mi? 

Marmaray’ı yap, 200 yıllık hayalin gerçek olsun. Bir CHP kafalı oradan “Yobaz Erdoğan” diye bağırsın. Hızlı tren hayata geçirilsin. Gezi zekâlının biri “Yapmak zorundasın!” desin. Dünyanın en büyük havaalanını yap. Gurur duyulacağına, ihanet ruhlara işlenmiş bir şekilde aşağılamayla “Erdoğan yaptı” densin… Her ile birden fazla üniversite yapılsın. Siz ilerici, Erdoğan gerici olsun… Öyle mi? Dev stadyumları, spor salonlarını, yüzme havuzlarını Erdoğan yapsın, siz gençliğe değer verin... Öyle mi? Tiyatro salonlarını, metroları, tünelleri, barajları Erdoğan yapsın, 84 yıllık bunamış kafayla hizmet yaptığını zanneden siz olun… Öyle mi? Erdoğan nükleer tesisler, bölünmüş yollar, dev modern adliye sarayları yaparken siz bunlarının hayalini bile kuramazdınız… Şimdi ilerici, aydın oldunuz öyle mi?

Erdoğan dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak için gecesini gündüzünü harcayarak milli silah sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi için uğraşırken siz ihanet şebekelerine bu ülkenin mühendislerini, insanlarını öldürttünüz. Erdoğan milli tank, milli atak helikopteri, milli füze, milli İHA, milli araştırma gemisi yaparken siz “Atam izindeyiz!” deyip bu ülkenin anasını bellediniz be soysuzlar…

Atatürk’ün hep gündemde olan bir sözü vardır; “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz.” CHP zihniyetine baktığımızda görüyoruz ki alayınız düzenbaz olmuşsunuz. Hastanelerde hastalar çek senetle rehin alınarak Türk hekimleri birer tefeci gibi kullanıldı. Bıçak parası adı altında meslekleri rencide edildi. Erdoğan, dev şehir hastaneleri, poliklinikler, laboratuvarlar, özel hastane anlaşmaları, uçak ambulanslar, helikopterler yaptı, onurunuzu kurtardı. Siz ilerici, Erdoğan gerici oldu öyle mi? 

Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye, 84 yıl boyunca kafasını kumdan çıkarmadı, ekonomik sahasını bile kullanamadı. Sn. Erdoğan dev tersaneleri, geri dönüşüm işletme merkezlerini kurarken sizin aklınız meyhane masalarındaydı…

Dar geçimliye sosyal yardım, sosyal hukuk alanında da devletin vatandaşın emrinde olduğu bir yönetim modeline kafa yorulurken, toplumsal kaynaşma, uzlaşma ve birbirini anlama ile uğraşırken medeni olan da siz oldunuz öyle mi?.. Bu bütün gelişmelerin yanında, her vatandaşının muasır medeniyetlerde eşit yurttaşlık ilkelerine inanmış bir Erdoğan’ı yanlış tarif etmek, en büyük şeref yokluğu olacaktır… 

Buradan ilan ediyorum, 2400 yılık geçmiş ile başlayan, 16 Türk devleti arkasından geldiğimiz Türkiye Cumhuriyeti hepimizin kazanımı olduğu gibi; Erdoğan da bu ülke insanlarına bir kazanım ve hediyedir. Gün gelir acı bir imtihandan geçeriz ama şunu unutmayın; değerlerimizi üç beş batının soysuzuna terk etmek hatalı olur. Bizlere onursuzluk yakışmaz. Atatürk ve bütün devlet büyüklerimiz iyisi ve kötüsü ile değerlerimizdir. Dar kafa, dar bakışı bir kenara bırakıp, dünyayı gözlemleyerek bu ülkenin geleceği için hep birlikte mücadele edelim. 

Vesselam…

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23