• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sabri Balaman
Sabri Balaman
TÜM YAZILARI

Beceriksiz siyasi parti liderleri kudurmakta haklıdır

19 Haziran 2018


Sabri Balaman İletişim: [email protected]

Kendi demokratik seçimiyle Recep Tayyip Erdoğan’ı 16 yıldır iktidara taşıyan bu aziz millet, yaptığı seçimle kimi çapsız kesimler tarafından hakarete uğrayarak mağdur edilmekten kurtulamamıştır. 

Bugün koyun, makarnacı, sürü gibi aşağılık ithamlarla teşbih ettikleri vatandaşlardan oy isteyen partiler, tarihi hafızası olmayan, basit politikalarla iktidar hırsına kapılmış koltuk sevdalılarından başka kimse değildir.

Bu millet zulüm gördüğü, haksızlığa uğradığı yıllar boyunca aradığı samimiyeti Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da ve AK Parti’de bulduğu için tam 16 senedir bu davanın kanatlarına tutunmuş ve daha gelişmiş bir Türkiye, daha adil bir Türkiye ideolojisiyle aynı yolda ilerlemiştir. 

Tek derdi, kendi ülkesinin vatandaşına daha gelişmiş bir hizmet sunmak ve gerek mazlum coğrafyalar adına, gerekse kendini dünyanın en büyük beşi görenlere inat, Türkiye’yi dünyanın en güçlü devletlerinden biri yapmak, söz sahibi bir Türkiye inşa etmek olan bir liderin ardından gidenlere sürü demek, milletin iradesine küfretmektir. Sizler, bu milletin iradesine küfrettiniz!

Tüm bu nefretinizi ve ideolojik takıntılarınızı bir kenara bıraktığınız takdirde belki sorgulamaya başlarsınız Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın İnce, Sayın Akşener, Sayın Karamollaoğlu, Demirtaş… “Neden 16 yıllık iktidarın üzerine tekrar AK Parti seçilsin?”

Sizler sorgulamayacak kadar dik görüşlü olduğunuz için biz anlatalım. Yalancı samimiyetinizle kara büyünüz altına almak istediğiniz, tekrar muhtaç bırakmak istediğiniz, vaktinde bu milletin yaşadığı yoklukları yıkarak, bölerek tekrar yaşatmak istediğiniz milletimiz 24 Haziran’da sandıkta verecektir sizlere cevabını.

Ak Parti mazlumların partisidir dediğimizde “Hangi mazlum” diyerek vefasız bir dille tarihi unutturamayacaksınız… Üniversite kapılarında sırf dini inancı gereği başını örttüğü için coplanan, devlet dairelerinden hakaretlerle kovulan hanım kardeşlerimizin hakkını arayan ve başörtüsü problemini tekrar gündeme gelmeyecek şekilde sonlandıran AK Parti hükümeti değil midir?

Eğitimde eşitliği sağlayarak, ücretsiz kitap desteğinin dışında her ile bir üniversite kazandıran dönem, AK Parti dönemi değil midir? 

Ülkemizi büyük borç bataklarından kurtarıp, daha iyi bir ekonomiye ulaşmak gayretiyle hem üreten hem de aynı anda Türkiye’nin borçlarını ödeyen ve bunları gerçekleştirirken dev eserler bırakan hükümet, AK Parti hükümeti değil midir? 

Biz sanayiye yatırım yapacağız diyerek, yerli ve milli politikaya uygun üretilen savunma sanayimizden bîhaber Bay Muharrem’e mi oy verecek bu vatandaş? Yoksa milli sanayide her geçen gün daha büyük başarılara imza atan Recep Tayyip Erdoğan’a mı?

Biz huzuru getireceğiz diyerek, Millet İttifakı mitinglerinde sırtını PYD’ye, YPG’ye yaslayanların partisinin, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin bayraklarının dalgalanmasına müsaade ederek huzur vadeden Bay Muharrem’e mi oy verecek bu gözü yaşlı analar? Yoksa terör sorununu kökten çözmek adına dün Fırat Kalkanı, Afrin Operasyonunu düzenleyen, bugün de Kandil’deki eli kanlı teröristleri kökünden bitirmeye gitmesi için talimat veren Recep Tayyip Erdoğan’ı mı? 

Bulunduğu coğrafya gereği her dönem siyasi, politik tartışmalarla boğuşan topraklarımızın sözde değil, özde bir lidere ihtiyacı vardır. Her seçim olduğu gibi Allah’ın izniyle bu seçim de kararı millet verecektir. Unutmayın; Yaparsa yine AK Parti yapar…

Vesselam…

İletişim için; Twitter: @sabribalaman

Facebook: sabri.balaman

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23