Barbarlığı 28 Şubat Kararlarıyla Kamufle Edemezsiniz

29 Ocak 2019 Salı

Bir zihniyet düşünün ki; bu milletin kalbinde hançerdir. 1951 yılındaki Atlantikçi anlayış, NATO’nun ülkemize davet edilmesiyle beraber 28 Şubat’ın ilk tohumlarını ekmiştir. Birçok muhtıra, darbe, suikast, buralarda tezgâhlanmıştır. 

28 Şubat, alenen alınan kararlarla SSCB’nin dağılması milat belirlenerek, ülkemizde devletin kaynakları kullanılarak Müslümanlara karşı asimilasyon politikalarının başlatıldığı adil olmayan ancak oldukça ‘’adi’’ olan savaşın tarihidir. O dönemlerde SSCB’nin dağılmasının ardından NATO’nun düşman belirleme ve kategorik düşman tanımlamaya ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Bu tanımlama, bu milletin bağrına bastığı evlatlarına karşı devlet eliyle yapılan bir ihanetin başlangıç tarihidir. 

İhanet karargâhında kendini vatansever gösterme adı altında Kemalizmi kılıf olarak kullanan, ulusalcılığı devrimcilik kavramıyla süsleyen, Batı’nın fundamentalizm uşaklığını yapan bazı ihanetçi cemaatleri de bu milletin üzerinde kılıç olarak kullanan, alçak ve karanlık bir gladyo tezgahıdır NATO. 

Bu ülkenin masum solcularını çıkarlarına alet eden, sağcılarını yobaz gören, cemaatlerini ihanetçi olarak yetiştiren alçaklığın adıdır NATO. 

Batı’nın kripto yapılanması içerisinde adı soyadı Türkçe olan içimizdeki ihanetçiler doğru tespit edilmediği sürece daha çok bedel ödeyeceğimizi unutmayalım. 

1960 darbesini iftira ve fitneci bir yapıyla başaran, 1980 darbesini planlayan, silahlı kuvvetlerin içerisinden satılmış, ayrılıkçı düşüncelerle gelen Avrasyacılık ve Batıcılık temelli ihanetler hiçbir zaman bitmedi. 2500 yıllık Türk tarih ve geleneğini inkâr eden yaklaşım; hastalıklı bir beyin yapısıdır. 

28 Şubat’ın tohumlarının ekildiği tarih, Uğur Mumcu’yu katleden zihniyetin doğduğu, birçok eylemin peş peşe hazırlandığı bir tarihtir. Uğur Mumcu, vatansever bir gazeteci olarak devletin karanlık kısmını incelediği sırada suikasta maruz bırakılmıştır. 

28 Şubat zihniyetini savunan, prensipleriyle utanmadan başlarını dik tutanlar, FETÖ ve PKK’dan daha tehlikelidir. Bu akıl yapılanması Adnan Kahveci’yi öldüren zihniyettir. Bu alçak, derin yapılanma denilen NATO ve merkezi, Eşref Bitlis’i öldüren zihniyettir. Bu karanlık yapılanmalar bu ülkenin değerleri olan Kürtleri, Türkleri, Lazları, Çerkezleri birbirinden ayırt eden, Bingöl’de 1998 yılında 33 askerimizi şehit eden alçak yapıdır.

Ne yazık ki; Madımak olaylarını başlatan, Başbağlar katliamıyla devam eden, Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ı lojmanda şehit eden bir tiyatroya seyirci olduk. Bu alçaklığın ana karargâhı olarak NATO’nun içindeki, içimizdeki soysuzları hep görmezden geldik. 

Cem Ersever’in ölümünü tesadüflere bağlayan bir aklın, aklımızla alay eden dönemin kudretli(!) paşalarının ne kadar beyinsiz olduklarını bugün daha iyi anlıyoruz. FETÖ’nün 1983 yılından beri silahlı kuvvetlerde yapılanmasına göz yuman ulusalcı, Kemalist zihniyetin bugün kendini sütten liman görmesi affedilir bir durum değildir. 

FETÖ denilen alçak yapılanma, dini kullanarak meyhaneyi hoş görmekten tutun da zinaya kadar, katalog evliliğinden başlayıp, her türlü alçaklığı lehine kullanabilen aşağılık bir oluşumdur. Kamu kurumlarında 28 Şubatçı zihniyeti toplum üzerinde kullanan döneminin hükümet yetkilileri ve ona uşaklık edip bu talimatları uygulayanlar lanetli bir mahlukat sınıfıdır.

Çoğu zaman kendini toplum üstü gören, devletin sahibi olduğunu ifade eden cibilliyetsiz şahsiyetlerin ferman yazdığını hiçbir zaman unutmadık. 

28 Şubat, bazı tezgâhtarların birçok kamu ve kurumda Müslüman, mütedeyyin kamu personelini ihraç etmek için maksatlı olarak hazırladığı bir yol haritasıdır. Buna zemin hazırlayan, bunca mazlumun ahını alan, haksız yere insanların ekmeğiyle oynayan bu gibi yapılanmalar hem bu dünyada hem de ahirette bu milletin lanetiyle karşılaşacaktır.

Cemaatleri vesile, tarihleri dönüm noktası belirleyerek bu toprakların inançlı insanlarına derin yapılanmasıyla en büyük küfrü NATO etmiştir. 

28 Şubat barbarlığını bir notla kapatmak isterim…

Silahlı kuvvetlerde, peygamber ocağında genç bir subay; Sadık Güray Balatekin. Vatanını severek girdiği silahlı kuvvetlerden irticai faaliyet sebebiyle ihraç ediliyor bu genç subay. O sıralarda GATA’da kanser tedavisi gören eşi ise hastahanenin yoğun bakımından çıkarılarak, hastanede tedavi görmesi engellenerek ölüme terk ediliyor. Yirmi gün sonra ise kapıyor gözlerini bu hayata. Bu acımasızlığa sebep olanların, bu zulmü uygulayanların Allah katında, kul hakkında affedilir bir yanı var mıdır?

Bir insanın hayatta başına gelebilecek en kötü hadiselerden biridir bu. Bu ve bunun gibi onlarca belki yüzlerce acılara rağmen Ergenekoncuların, Balyozcuların bu ülkede hâlâ savunulması da ayrı bir ironidir. Bir o kadar da ikiyüzlü bir politikadır. NATO denilen bu karanlık ve barbar yapıya uşaklık eden, hizmet eden herkes, altını tekrar çizmekte yarar var ki; lanetlidir.

Vesselam…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • NecmettinNecmettin6 ay önce
  Bugünkü yazınız Sabri Bey kayda değer kalitede. Teşekkürler.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer6 ay önce
  Kaleminize..sağlık..40yıla..yakın..zaman..PKK..ile..mücade..ediyormuş..gibi..yapan..pkk..ile..kirli..tezgah..çeviren..alçaklar..başımıza..bir..de..utanmadan..Vatansever..kesilmiyorlar..mı..halen..TV..lerde..car,..car..ötüyorlar..BALYOZ-ERGENEKON-FETÖ-PKK..hepsi..derinlerde..tezgahlanmış..Batının..pis..taşeronlarıdırlar..Bunu..görmeyen..ya..aptaldır..ya..da..HAİN..
 • mehmet firatmehmet firat6 ay önce
  selam ile..yüreğinize sağlık sabri bey. 28 şubat darbesine yol açan olaylar başlangıcı 1991 1. körfez savaşıdır.Irakin meşru devlet baskani Saddam hüseyini devirmeye karar veren siyonizmin silahlı gücü NATO ( maduro'nun başına gelenlerle paraleldir) ve şia emperyalizmi ne karşı Anadolu da Salih Mirzabeyoğlu öncülüğünde başlayan ehli sünnet direniş ve bu direnişe karşı yaşayanlardır. NATO ya bağlı satılmış askeri sivil bürokrasi ve şia yetiştirmesi ajanlar ile yapılan suikast,eylem ve tertipler ile "seralar geliyor" yaygarası koparılmış,toplum kutuplastirilmis ve 28 şubatın gerekçeleri bu kadrolar tarafından oluşturulmuştur..Türkiye de olabilecek ve düzen kuruldu kurulalı asıl tehlike olarak görülen durum ehli sünnet bir anlayışın ıktidar olmasıdır.. geri kalan tüm oluşumlar kriminal olaylar olarak kalmıştır,sirayet gücü yoktur. 28 şubat işte bu geleneğe karşı yapılmış NATO ( bunun içinde fettosu da var, kemo suda var, şia sida var, solcusu da var..) darbesidir. ilk önce bu topraklarda denenmiştir sonra da diğer müslüman ülkeler üzerinde geliştirilmiştir..
 • mehmet cetın ızmırmehmet cetın ızmır6 ay önce
  GUZEL ANCAK BOYLE ZULME MARUZ KALMIS SUBAYLARIMIZ ICIN NE YAPTIK O DONEMDE IDARE KEYFE GELDI IHRAC ETTI IHRACIDA ANAYASA ZIRHI ALTINDA YARGI DENETIMINE KAPADI SONUCTA ADAMIN ESI VEFAT ETTI BUNUN GIBI 1643 AILE PERISAN OLDU BU INSANLARA NE YAPILDI SADECE DRAMLARINI MEDYADA GUNDEM YAPARAK KULLANILIP SOMURULMEKTEN BASKA 12 EYLUL 2010 REFARANDUMUYLA YAS KARARLARI YARGI DENETIMINE ACILDI FAKAT BU IHRACLARA GURAY BALATEKIN DAHIL HALA YARGI YOLU KAPALI SUCU SABIT OLAN TERORIST BASI CAM KAFES ICINDE GUNLERCE YARGILANDI AMA BALATEKIN VE KADER ARKADASLARINA BU BILE YAPILMADI BIR DUZENLEME ILE BEN BUGUN KEYFE GELDIM SENI AFFETTIM DENILDI MAKALELERINIZDE YA BIZLERDEN BAHSETMEYIN YADA BAHSEDECEKSENIZ DOSYALARIMIZIN YARGIYA ACILMASI YONUNDE YARDIM EDIN BUSAYEDE BALAKININ RSINI GERI GELMEZ AMA HUKUN USTUNLUGU TESIS EDLIR
 • ArifArif6 ay önce
  Güray Balatekin Çorlu da apartman komsumuzdu. Sayın yazar bu kardeşimizin başına gelenlerin ancak çok az bir kısmını anlatmış. 28 şubat buldozerinin altında nice insanlar ezildi. Kısa bir katkı. Kışlanın mescidi benim birliğinin sorumluluğunda idi. Önce cemaatle namaz kılınması yasaklandı sonra cuma namazı kılınması yasaklandı ve en sonunda hocaya(imamlık yapan erin) ait cübbe ve sarık alındı.Oysaki birkaç yıl önce aynı mescitte özellikle bayram namazlarında kışlanın en üst rütbeli komutanindan en düşük erine kadar bir araya gelirdik...
 • YusufYusuf6 ay önce
  Bey efendi allah razi olsun çok guzel yorum olmuş omrun çok olsun.
 • ŞerefŞeref6 ay önce
  Nato üzerinden "Menderes" e mi vuruyorsun sayın yazar.

Günün Özeti