“Allah’ım hangi ülkeye bela vereceksen, oraya CHP’yi nasip et”

27 Kasım 2018 Salı

CHP, tarihinde hep kan ve gözyaşı biriktirmiş bir parti olarak, sağır ve körü oynamaktan da kendini alamıyor. Geçmiş tarihleri sütten liman(!). Lekeyi asla kabul etmiyor, arsızlığı da iyi oynuyorlar. Gelin biraz CHP’nin gelmişini geçmişini gözden geçirelim?

İslami Mektep ve Medrese Düşmanlığı

Yıllardır İslami meselelere din düşmanıymışçasına yaklaşarak acımasız politikalar uygulayan CHP’nin açtığı derin yaralardan biriydi İmam-Hatip okulları. “Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı” adlı kitabında, CHP’nin İmam Hatip Okullarını açtığını belirttiğini görüyoruz İlber Ortaylı hocamızın. Halbuki CHP, gayet tedbirli ve sınırlayıcı bir şekilde İmam Hatip “Kursları” açmıştır, okulları değil. 10 aylık bir kurs ile bir okul açmak arasında birçok fark mevcuttur. Bu kursa katılabilmek için askerliğini yapmış olmak ve ortaokul mezunu olmak şartı ise katılımların asgari bir düzeyde olması için planlanmıştır.

Ölülerimizi yıkayacak dini bilgiye sahip insan sayısı azaldığı için böyle göstermelik bir karar ile bu açığı kapatma çabasına giren CHP’nin ‘’İmam-Hatipleri biz açtık’’ ibaresi 1951 yılında iktidara gelen Demokrat Parti’nin halka vererek tuttuğu söze haksızlıktır. İmam Hatip okullarının Adnan Menderes döneminde açıldığının altını çizmek gerekir.

Kemalistlerin Toplumu Asimile Etme Politikası…

Cumhuriyetin ilk yıllarında ahlakın nasıl yozlaştırılıp neslin ifsad edildiğine dair hiç şüphesiz birçok misal verilebilir. Mesela tertip edilen “güzel bacak” yarışmaları ve meşhur “Kadeş Rezaleti” bunlardan sadece ikisidir. Her konuda Osmanlı’yı reddi miras yapan Cumhuriyet Türkiyesi’nin kurucuları, halkın inanç ve kültürüne taban tabana zıt olan yeni bir hayat tarzı dayattı. Bir yandan geleneksel aile yapısı tenkid edilirken, diğer yandan balo ve dans teşvik ediliyor, günlük gazeteleri müstehcen içerikli mesaj ve fotoğraflar süslüyordu.

Dinsiz Bir Millet Oluşturma

CHP’nin ideologlarından Celal Nuri, 1926’da kaleme aldığı “Türk İnkılabı” isimli kitabında, M.Kemal’in yaptığı inkılapların “faydalarından” bahseder. M. Kemal tarafından milletvekili atanan Celal Nuri, kitabının 136’ncı sayfasında bu faydalardan birinin de devletler hukuku bakımından; “Hıristiyan devletlerden fark(ımızın) kalmamasıdır” der ve ekler: “Artık dünyada iki Hukuk-i düvel yoktur!”

Kadir Mısıroğlu, M. Kemal devrinde yaşamış bir şahıstan işittiklerini naklediyor. Bu şahıs, M. Kemal devrinde devlet vazifesi yapanların namaz kılamadığını, kılanların ise işten kovulduğunu söylemiş.

Kemalist yalanlarla beyinleri esir alınmış insanlar, daha doğrusu kurbanlar, elbette Kadir Mısıroğlu’nun söylediklerine inanmayacaklardır. Ancak yarasalar istemiyor diye hakikat güneşi doğmaktan vazgeçmez. Biz yine de söz konusu hakikati, üstelik daha fazlasını, kemalizmin kurbanı olmuş bu kardeşlerimize bizzat kendi kaynaklarından ispatlayalım.

“Daha fazlasını” diyoruz, zira sadece namaz kılmanın değil, oruç tutmanın da istenmediğini ispatlayacağız.

Kur’an’a Düşmanlık

Cumhuriyet’in 10. yıldönümü münasebetiyle 1933 senesinde, yani M. Kemal hayatta iken resmi yayın arasında çıkan “Osmanlı İmparatorluğundan Türkiye Cumhuriyetine… Nasıldı? Nasıl Oldu?” kitabı, baştan sona her sayfasında Osmanlı ile Cumhuriyet’i zıtlaştırarak Osmanlı’ya hakaretler yağdıran çirkef bir propaganda kitabıdır.

Bu kitabın 36. sayfasında “Osmanlının Tarih Telakkisi” başlığı altında, Kur’an-ı Kerim’in Enbiya (Peygamberler) kıssalarıyla alay ediliyor:

“İslam tarihi’’ Osmanlı cemiyetinin teokrasiye verdiği mevki dolayısı ile mühim sayılırdı. Baştan aşağı Araplara ve Araplığa ait olan bu tarihin mukaddimesi ise ‘Kısas-ı Enbiya’ idi. O ‘Kısas-ı Enbiya’ ki, Yahudi peygamberlerinin masallarından başka bir şey değildir.

İstanbul’da Yeni Sabah Matbaası’nda Bozkurt Kitabevi tarafından El Miftahülmuin Li Tilavetül Kur’anül-Kerim adlı bir eser yayınlanmıştı. Basın Yayın Umum Müdürü Selim Sarper’in 22 Kasım 1943 tarihinde Başbakanlığa yazdığı bir yazıya göre, “bu kitap, Arap harflerini öğretmek maksadı ile neşredilmiş”ti. Fakat, “Kur’an okumayı öğretmek gibi bir gaye takip ettiği, kitaba, ‘Kur’an’ı okutmak için yardımcı anahtar’ suretinde bir ad konmakla anlatılmak istenmişti”. Kitabın dikkati çeken tarafı ise, içinde yer alan dualardı. “Bunların Kur’an’ı okutmak gayesiyle çıkan bir kitapta bulunmaları, kitaba din propagandası mahiyetini vermiş sayılabilirdi.” “Çünkü bunlar, Kur’an-ı Kerim parçalarından olmayıp, Arapça dualardı.” Ve tabii ki zararlı görülmüştü.

Bütün bu barbarlıklar ne yazık ki CHP’ye ait tarihi hafızamızda yer almakta. Bugün sevimli maskeler altına girerek milleti kazanmaya çalışan CHP’nin, milleti kandırmaktan başka gayesi yoktur.

Vesselam…

İletişim için; [email protected]

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • aliali4 ay önce
  islam a ve muslumanlara mesafeli veya dusman olanlarda akp gibi partilerinis basinda olmalarina seviniyorlardir.islam luks israfsaray yatve kat mi diye.
 • ugur kartalugur kartal4 ay önce
  1453Yunandan İslam hosgörü beklemek Ancak Mısıroğlu gibi meczupların ve Fetullahcı düşüncenin uzantısı oalabilirki her ikiside zaten aynı cizgide olduğu belgelidir.Kusura bakmayın ama bu çok gülünesi bir tespit. Batı Trakyada müftü atayamayan Türklerin hali hepimizin malumu. Mahkemelere gelince adalet dağıtmayan mahkemenin adı ha şeriat olmuş,ha modern hukuk mahkemesi olmuş .Bence batı trakya Türklerinin Yunanistan hukukunu biraz araştırınız,mülkiyet,anadilde eğitim vs ciddi sorunları var.Birde mutekabileyet acısından sormak ısterim parikhanede burada kendi mahkemesini kursun buna olurunuz var mı?(araştırdım şeriat mahkemesi bilginiz yanlış)Hatıratı gerceği anlamak için değil de taraflı olarak Mısıroğlunun şaşı gözüyle okuyunca dediğiniz gibi bir sonuç çıkması normaldir.
 • ugur kartalugur kartal4 ay önce
  1453Yunandan İslam hosgörü beklemek Ancak Mısıroğlu gibi meczupların ve Fetullahcı düşüncenin uzantısı oalabilirki her ikiside zaten aynı cizgide olduğu belgelidir.Kusura bakmayın ama bu çok gülünesi bir tespit. Batı Trakyada müftü atayamayan Türklerin hali hepimizin malumu. Mahkemelere gelince adalet dağıtmayan mahkemenin adı ha şeriat olmuş,ha modern hukuk mahkemesi olmuş .Bence batı trakya Türklerinin Yunanistan hukukunu biraz araştırınız,mülkiyet,anadilde eğitim vs ciddi sorunları var.Birde mutekabileyet acısından sormak ısterim parikhanede burada kendi mahkemesini kursun buna olurunuz var mı?(araştırdım şeriat mahkemesi bilginiz yanlış)Hatıratı gerceği anlamak için değil de taraflı olarak Mısıroğlunun şaşı gözüyle okuyunca dediğiniz gibi bir sonuç çıkması normaldir.
 • sedatsedat4 ay önce
  100 yıl öncesi yaşananları dün gibi anlatıyorsunuz tüm iktidar güç elinizde ee ne değişti garip yine garip fakir yine fakir boş verin bu hikayeleride işsizliği üretmeden büyümeyi vs konuşunda bir işe yarasın yazdıklarınız
 • BATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUNBATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUN4 ay önce
  2 saat ÖNCE YORUM YAZDIM YAYINLARSANIZ SEVİNİRİM.
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli4 ay önce
  CHP den şikayet edenler 1920-lerde o büyük, Osmanlı-dan vatan denecekbir avuç yıllarda toprak kalmıştır. Büyük Osmanlı tutsaktı. Osmanlı ilk aşaması Türk ve İslam inançlı Padişahlar elinle kurulmuş, daha sonra ilerleyenyıllarda Osmanlı Padişahları bütün insanideğerlerini kaybetmiş, kardeş katillikleri yapmışlar, boğma yöntemlerin-le ne canlar almışlar, 1 Ahmet dönemine kadar. Osmanlı İngiliz Ticaret ilişkileri 16 yüzyılın ikinci yarısında 11 Murat döneminde, Sokullunun Vezir'i azamlığı zamanında 1578 de başlamış.Rasathane Yıkan Osmanlı. Kendini karanlığa hapseden Osmanlı. 1575 yılında İstanbul Tophane sırtlarında Padişah111 Murat isteğiyle Kahire'deki ünlü rasatçı Takiyeddin efendi Rasathanenin yapımına ve başına görevlendirildi. İşte bu güzel gelişmeyi daha sonra geri kafalı Osmanlı yobazları bu rasathaneyi Denizden top atışları yaparak yıkmıştır. İşte CHP yi eleştirmek değil bu yaşanmışları eleştir sayın yazarımız. Prof. Dr. Remzi Sanver kendi 33 derece mason. Sayın Remzi Sanver Sultan Abdülaziz 1867 yılında mason olmuştur. Nitekim 20 Ekim 1872 pazar akşamı saat yedi sularında Kadıköy de Proodos Locarı-nın kurucusu Louis AMİABLE-IN MASON LOKALİhaline getirten, evinde Veliahd Murad efendi ''teksis'' töreniyle mosanluğu ilk adımını atar. Kardeşi Nurettin 8 Ağustos 1873 te diyr kardeşi Kemalettin ise 24 Ağustos 1875 te törenle masonluğa girer.Osmanlıda Makamlar peşkeş çekiliyor. 1719 Avusturya Elçisi Von Virmondt'a devlet hizmetine girmekten nefret ettiğini, yetenekli kişilerin Sarayda itibarı olmadığını , o yüzden her tarafın cahillerle dolu olduğunu, bu halin Osmanlı devletini sonunda tam bir felakete sürükleyeceğini söyler. Osmanlı imparatorluğunda Ünüversite yoktur. Osmanlı da Medrese var, Medreselerde Matemetik, fizik, kimya, gökbilimi, tıp öğretilmiyor, yalnız Din dersleri ve Arapça Farsca öğretimi var. Bu Osmanlının neresi savunulur? Osmanlı askeri Mustafa Kemal kötü gidişe kafa yormuş, fikrini benimseyen arkadaşlarınla mücadele etmişler ve bizlere bağımsız bir TC DEVLETİ bırakmışlar onu düzgün idare edemeyenleri eleştirmek doğruya götürüinsanı. ATATÜRK'E saygı hepimizin görevi...
 • YILMAZYILMAZ4 ay önce
  57 islam ülkesinin bir haline bak ondan sonra bu yazıları yaz ...
 • BATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUNBATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUN4 ay önce
  SABRİ BEY DEĞERLİ VE ANLAMLI BİR YORUM OLMUŞ ALLAH RAZI OLSUN.Ali rıza ADI İLE YAZAN BATI EZİĞİ HASETÇİ ,ÇANAKKALE Yİ VE KURTULUŞ SAVAŞINI CHP DEĞİL MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ KAZANDI.CHP SAVAŞ KAZANILDIKTAN SONRA MİLLETİN DEĞERLERİNİ YOK SAYDI , BATI DESTEĞİ İLE MİLLETİN TEPESİNDE ÇAN ÇALDI OPERA DİNLETTİ.CHP BATI KOMPLEKSİ VE EZİKLİĞİ İLE YILARDIR MİLLETE HAKARET EDİYOR.
 • 145314534 ay önce
  Uğur KARTAL,keşke Yunan galip gelseydi ifadesinin temelinde islam'a vurulan darbe dile getiriliyor,yani Yunan galip gelseydi müslümanlara yapılan zulüm yapılmazdı izahatı yapılıyor Mısıroğlu tarafından ki Yunanistan Batı Trakya Türklerine Şeriat mahkemeleri hakkını veriyor hala.1923 sonrası inkılap adı ile yapılanları gözden geçirin diyeceğim lakin sizler için onlar devrim oluyor.Mesela 29 Ekim 1933 tarihinde basılan bir Milliyet gazetesi var manşetini gördünüz mü,bulun ve görün.Hatıra okumak gerekli demişsizin, Orbay,Rıza NUR ve İnönü hatıraları dehşet mesela.1931 tarihli Tarih II kitabinda ki islam adına yazılanlar ve daha niceleri of ki ne offff.
 • Ali rızaAli rıza4 ay önce
  CHP zihniyeti olmasaydı adın sabri değil nikos veya toni olurdu ezanın yerine çan dinlerdik hakkı ve tarihi inkar etmeyin
 • OsmanOsman4 ay önce
  Bu yazının altına sadece imza atılır.21. yüzyıl da artık gerçeklerin gün yüzune çıkarılması amacıyla Atatürk'ü koruma kanunu çıkarılmalı ve herşey korkmadan ama hakaret de etmeden tartışılmalı.Zaten hakeret suçken bu kanuna hala neden gerek duyuluyor?Neden korkuluyor?Nelerin ortaya çıkmasından çekiniliyor?Belki de korkacak hiçbir şey yoktur!
 • ŞaşkınŞaşkın4 ay önce
  Yorumcu soner: ... Bunların hepsi internette kendi ses ve görüntüleri ile mevcut. Gizli kamera falan değil, kendi sohbetlerinden kendi yayınları.
 • Rıfat Rıfat 4 ay önce
  Uğur Kartal, siz kemalistler gerçeklerden korkuyor ve kaçıyorsunuz, korkunuz o tapındığınız şahsiyetin foyasının ortaya çıkmasından, Mısırlıoğlu hocaya da düşmanlığınız bu yüzden!
 • klkl4 ay önce
  islam ülkeleri denen coğrafyada bir tane beladan uzak ülke var mı?
 • kpkp4 ay önce
  çok müslüman olanlar çocukların okumaya neden batıya yada özel kolejlere gönderir????neden??
 • hyhy4 ay önce
  islama yakın olan bir devlet var mı?merak ediyorum
 • Mehmet YardımcıMehmet Yardımcı4 ay önce
  Ben bu batık SSK müdürüne kızmıyorum, bunun gibi Psikiyatri'nin kapsama alanına giren bir tipin 10 yıl seçim kaybetmesine rağmen hâlâ peşinden giden sözde okumuş yazmış güya entel dantel CHP'li kesime YUH diyorum da başka bir şey demiyorum!
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar4 ay önce
  Sayin yazar,sanki diger ulkelerin CHP leri yokmus gibi yazmissiniz.Kotuler sadece bazi ulkelerde olmazlar, her ulkede vardirlar ve matematiksel ve istatiksel bir gercektir bu ve bunlarin toplumsal ve politik orgutlenmeleri de hep birbirine benzerdir ve cogunlukla siddet yoluyla olur bu orgutlenmeleri (daebeler,devrimler,toplu oldurmeler,mafya vs).Cunku bunlar toplumun hasta /sizofren kesimleridir,ne anlatirsaniz anlatin onlari egip bukup cope cevirerek kulak ardi ederler ve kendi zirvalarini tekrarlayip dururlar.Dolayisiylasadece kendi toplumunuzu sansiz gormeniz cok duygusalca:Her toplumun bir CHP si var maalesef.Yani nereye(ulkeye) gidderseniz gidin bu dunyayi terketmediginiz durece bu sizofrenlerle yasamaya mahkumsunuz. Hayat denen sey de tamda budur iste.
 • Rıfat Rıfat 4 ay önce
  Uğur Kartal, ingilizlerin yazdığı düzmece tarihi değil gerçek tarihi oku araştır, Mısırlıoğlu nun o konuşmasının tamamını baştan bir dinle, ne demek istediğini anlarsın belki...
 • Uğur KartalUğur Kartal4 ay önce
  Rıfat Bey; Adamakıllı tarih okumak aynı olayları farklı kaynaklardan okumak yani çapraz okuma yapmak ve bu kaynakları karşılaştırmak ve mümkünse arşiv ve hatırat okumakla yapılır.Böyele farklılıkları tespit edip doğruya yaklaşmak daha kolay olur.Örnek Mısıroğlu Shakespeare in Müslüman olduğunu ve gerçek adının Şeyh Pir olduğunu söylüyor ama belgesi yok. Oysaki Londra daki Shakespeare Globe'agittiğinizde size kilisedeki yerini,vaftiz bilgilerini ve kiliseye yardım ödeme makbuzlarını dahi veriyorlar.Mısıroğlun dan duyduğunuz , sadece onun söylediği ve çürütülemez olduğunu düşündüğünüz bir bilgi varsa yazınız ,yanıtlamak isterim.
 • Rıfat Rıfat 4 ay önce
  Nuh sen ne içiyorsun öyle? belli ki o içtiğin çok kafa yapmış!...
 • Uğur KartalUğur Kartal4 ay önce
  Rıfat Bey;1- ülkeden den kaçıp İngiltere' den vatandaşlık talep ettiği için ,(mesela müslüman bir ülkeden dende vatandaşlık talep edebilirdi)2-müslüman ülkesini işgal eden ,camilerini yakan ,kadınlarına tecevüz edip,ana karnındaki çocukları süngüleyen Yunan dan taraf olduğu içinSanırım bunlar ajan olmak için yeterlidir değilse 10-15 davranış daha yazabilirim.
 • engineerengineer4 ay önce
  “Allah’ım hangi ülkeye bela vereceksen, oraya ab uyum yasaları adı altında lgbti kanunlarını koyan, sağa sola laikliği tavsiye eden ve islamı güncellemeye kalkan yöneticileri nasibet nasip et”
 • receprecep4 ay önce
  her şey aslına dönecektir kurandan laiklige geçildi zaman geldi tekrar kurana dönecegiz fasıklar istemesede allah nurunu tamamlayacaktır
 • sonersoner4 ay önce
  Şaşkın rumuzlu arkadaş, o bahsettiklerinden isim isim geçermisin, yoksa bunlar o sizin cemiyetin uydurma hiçbir gerçek olay ve kişiye dayanmayan yalanlarından olmasın, iyice gözlerini aç, cahil kalma daha fazla oku daha fazla dinle daha az konuş ta görmediğin bilmediğin insanlar hakkında 2 3 cümle ezberleyip karalayarak günahını alma, hatta ilk önce istiklal mahkemelerinde asılanları incele neden asılmışlar, sizin adamınız evren gibi ondanda astık bundanda astık diyecek kadar ileri gitmişlermi bi incele
 • vatandaşvatandaş4 ay önce
  İsmi ''islam'' diye Suudi Arabistan,Katar,Irak ,Suriye, Mısır gibi ülkeleri İslam devleti sanıp, Allahın emir ve yasakları doğrultsunda yonetildiğini sananlar İslamdan ne kadar da uzaklar.. Nitekim ülkemızde kişi hak ve özgürlüklerine saygılı, sosyal bir hukuk devleti.. Pekı ulkemız gerçekten de kısı hak ve ozgurlerıne saygılı sosyal bır hukuk devletımı ? İsimler bizi aldatmasın.. Acıkcası bu arkadaslara da şunu sormadan duramıyorum.. 100 yıldır doğru oldugunu ıddaa ettıgınız sekılde yonetılıyoruz da noldu ? marsı mı feth ettik (:
 • Rıfat Rıfat 4 ay önce
  Uğur Kartal, Mısırlıoğlu hoca diğer tarihçilerin söyleyemediği gerçekleri söylediği için mi ingiliz ajanı? ingiliz ajanı görmek istiyorsan 90 sene öncesine gideceksin, adamakıllı tarih derken ingilizlerin yazdığı tarihi kastediyorsun herhalde,çok komiksin!...
 • nuhnuh4 ay önce
  burası islam devleti değil kimse namaz kılamaz
 • MehmetMehmet4 ay önce
  Tamamen katiliyorum.Din dusmanligi
 • ŞaşkınŞaşkın4 ay önce
  İngilizler size "tüm günahlarınızın müsebbibi budur" diye bir hedef koydu, taşlamaktan yorulmadınız! Bir yanda "yakmaz" kefen satan "Hocalar",müritlerini kibrit kutusunda cennete götüreceğini (kaçak yollardan olsa gerek) vaadeden "Gavslar", transa geçip uzay mekiğinin "civatalarını" gevşeterek düşüren "Şeyhler", neler neler!.. Öte yanda "sanal" İngiliz hedefi: Atatürk. Bırakın İngiliz aklıyla kendi tarihinize küfretmeyi de koskoca İsalam dinini hurafeye çeviren batıllarla uğraşın. Günde beş vakit Atatürk'e küfreseniz de kendinizi insani zevklerle tatmin etmenin ötesine geçemezsiniz.
 • irfanirfan4 ay önce
  Osmanlının 24 milyon kilometre topraklarının kaybedilip yerine 780 bin metre kkare topraklara razı edilmemiz kötü bir şey değil ama yerine misakı milli diye yeni bir osmanlıdan daha büyük imparatorluk kurmuşuz gibi okullarda takdim edildi
 • irfanirfan4 ay önce
  Osmanlının 24 milyon kilometre topraklarının kaybedilip yerine 780 bin metre kkare topraklara razı edilmemiz kötü bir şey değil ama yerine misakı milli diye yeni bir osmanlıdan daha büyük imparatorluk kurmuşuz gibi okullarda takdim edildi
 • esatesat4 ay önce
  Tarih boyunca kurduğumuz 16 türk devletinden bir tanesinin bile düşman devletler eliyle değilde içerden yerli uzantı ittehatçîlar benzeri yapılar eliyle yıkılması başlık on numara tespit sayın yazar dedirtmiyormu hepimize
 • Ali CanAli Can4 ay önce
  İnanın şimdi de kamu kurumlarında çalışanlar namaz kılmaya korkuyor. Öte yandan bir diğer sonuç da dini temsil ettiği düşünülenlerin hataları yüzünden özellikle gençlerde din, dini kavramlar ve dindarlardan uzaklaşma söz konusudur. Artık CHP yi suçlamayı bırakıp biraz kendimizi değerlendirmemiz lazım. Ahirette bize CHP yi değil bizi soracaklar vesselam
 • yusufyusuf4 ay önce
  CHP Tarihinde büyük yanlışlıklar yapılmış, bu gün ise birçok iyi şeyler olmakta. ancak bu olanlarla yetinmemek gerekir. İyinin iyisine doğru süratle gidilmeli.
 • HamidoHamido4 ay önce
  Tunahan Su izan ve önyargıyı bırak, Allahın verdiği aklı ve iradeyi doğru kullan.
 • Cüneyt BeyazCüneyt Beyaz4 ay önce
  Mısıroğlunun birinden aldığı rivayeteinanmamayı, beyin yıkanması olarak görme yeteneğinize hayran kaldım gerçekten.Bu kadar delilli yazmayın mahçup oluyoruz beyniyıkanmışlar olarak
 • ihsihs4 ay önce
  İyi de CHP kim? kurucusu kim? Tüm icraatlar ve sonuçları ayan beyan ortada. Alfabe ne zaman neden değiştirildi? Latin alfabesine bizim alfabemiz deniliyorsa biz Latin miyiz? Alimler neden asıldı? Kılık kıyafet devrimi ile Türk kültürüne mi dönüş yapıldı? Bizim aslımız, kültür geçmişimiz Fransız, İngiliz de biz mi yanlış biliyoruz. Sözü uzatmaya gerek yok görmek isteyen için her gerçek ortada. Görmek istemeyene de söylenecek söz yok!
 • Uğur KartalUğur Kartal4 ay önce
  Suudi Arabistan,Katar,Irak ,Suriye Mısır ,Malezya bunlarda Chpyok ve herbiri bilim ve teknolojide dünyanın en ileri ülkeleri,Bütün büyük düşünce adamları hep bu toplumlardan çıkıyor,herkez bu ülkelere göç etmek için kapıda sırada.İngiliz ajanı Mısırlı yı okuyacağına tarihi adam gibi kaynaklardan okusaydınız( ve tabi çapraz okuma yaparaka) bu kadar komik duruma düşmesdiniz.
 • Muhafazakar KEMALİST(!)Muhafazakar KEMALİST(!)4 ay önce
  Akparti, madem "atatürkçü kemalist parti" oldu ve bunu gururla ilan ediyor, biz herkesten daha atatrükçüyüz diyor, neden M.kemal döneminde yapılanların aynısını yapmıyor? Neden ezan türkçe değil namaz yasak değil? Neden şapka giymeyenleri asan yok? bu nasıl kemalistlik bu tutarsızlık değil mi?
 • fahrettin hocafahrettin hoca4 ay önce
  hasan.hangi müslüman topraklariymis, müslüman devlet diyebilmek icin Allah'in koydugu kurallara göre yasayan bir devlete müslüman denilebilinir ... suudi arabistan gibi wahhabilik islam degildir, seriat degildir, hristiyanlar gibi cikarlarina ve keyiflerine göre seriati uyguluyorlar
 • RecepRecep4 ay önce
  şu bizanslı fetöcü laik kemalist ne kadar muhalefetçi Yorumcu varsa lütfen gidip yorumlarını odatv ye yapsınlar (pardon odatv bunlara yorum hakkı bile vermiyor yorum bölümü bile koymamışlar) sonuçta ipini koparan buraya geliyor
 • hasanhasan4 ay önce
  kılanlar da bu gün başımıza bela oldular
 • GÜLE GÜLE BATIYA GİDESİNİZ BURADA YAPTIKLARINIZI ONLARA YAPASINIZ HAKKIM KADAR AMİN GÜLE GÜLE BATIYA GİDESİNİZ BURADA YAPTIKLARINIZI ONLARA YAPASINIZ HAKKIM KADAR AMİN 4 ay önce
  AMİN JAPONYA İKİ ATOM ATILDI BUGÜN EN GELİŞMİŞ G7 DE İNGİLTERE ALMANYA FIRANSA YERLENBİROLDU GELİŞMİŞ 7 DEVLETİÇİNDE BİZE CHP ATILDI 90 SENE SÜRÜNÜYOZ HAİN ALİKEMALİN TORUNLARI BAKANDI BUGÜN İNGİLİZLER İKİSİNİDE GÖREVDEN ALDINEKADAR ZAMANDA GEÇSE İNGİLİZBİLE DÜZELTEMİYO
 • oh beoh be4 ay önce
  nihayet güzel haberler yapmaya başladınız
 • kemal arslankkkemal arslankk4 ay önce
  Bence tam tersi nerede aşırı islam orada kargaşa veilkellik ve gerilik var .Bütün Müslümanlar neden batıya yerleşmek için uğraşıyor peki:)
 • hasanhasan4 ay önce
  bence tam tersi allah hep müslüman topraklarına bela gönderiyor
 • ilyasilyas4 ay önce
  ...tarihin bazı bölümlerde bazı kişiler bu hataları yapmasının neden hala ideolojik bir anlayış gibi halka sunuyorsunuz?
 • AHMETAHMET4 ay önce
  kaleminize sağlıkSabri bey. Laik düzenin kurduğu bu eğitim sisteminden,dinine, gelenek, görenek ve vatanına yabancı gençler yetişiyor. Bu gençlerin idare ettiği Türkiyeden ne beklenir. Yıllarca bu ülkeyi darbeciler ve beyaz Türkler idare etti. İmam Hatip mezunu ve Anadolu evlatları idareyi ele alınca ülkemizkendi silahlarını dahi yapar oldu. Sayın saf kardeşim Tunahan yorumcu. 80 yıldır CHP zihniyetinin yönettiği bu ülkede asgari ücretipat diye 3000 T.L ye çıkarmak dengeleri alt üst eder. Keşke yükseltilebilse. Ama Osmanlıdan sonra ortaya çıkan T.C de şartlar şimdilik böyle.Yine de , işsizlik parası, engelilere maaş, bakım paraları, yaşlılara evde bakım, hastanelerde rehinden kurtulmaları sen görme . Ama gören görür.
 • MemetMemet4 ay önce
  ... duramadığından uyduruk papaz yüzünden rezil rüsva olan chp ydi,lanet olsun bu chp ye,
 • MisafirMisafir4 ay önce
  Klavuzun misirsa bossunuz
 • TunahanTunahan4 ay önce
  Tarih ve din konusan yalan soyler gunumuze gel sogan ile mucadeleyi ve 1600tl ile ile vatandasa sukretmeyi ogret.

Günün Özeti