• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sabri Balaman
Sabri Balaman
TÜM YAZILARI

ABD’nin, Türkiye’nin üzerindeki kuşatma çemberi

10 Ağustos 2021
A


Sabri Balaman İletişim: [email protected]

Son zamanlarda ‘Yunanistan’dan başlatılan kuşatma yolu ile Balkanlar’dan, güneyimizde devam eden PKK, YPG ile yol almaya çalışan emperyalist bir düşünceye’ bizi çevrelemeye çalışan derin bir aklın operasyonlarıyla karşı karşıyayız. 

Azerbaycan-Ermenistan savaşını hazmedemeyen küresel aklın merkezi, Türkiye’yi karanlık bir odağa çekmek üzere yeni oyunlar peşinde koşmaktadır. 2023 vizyonuna gireceğimiz hazırlık sürecinde Amerika’daki önemli düşünce kuruluşları, 25 ülke üzerinden yeni operasyonlar deniyor.

Bu operasyonların başında Türkiye geliyor. İşgal, ayaklanma ve iç savaş yöntemleri ile bölünmeye götürüleceği çok net bir şekilde Amerikan düşünce kuruluşları tarafından tartışılmaktadır. 

Türkiye’deki hükumet sistemini beğenmediğini söyleyen ABD’nin 2013 yılındaki gezi eylemleri ile yol almaya çalışan, 15 Temmuz’da Türkiye’ye karşı açık darbe kartını oynayan aklı, yeni operasyonlara girecek. 

Türkiye ile ilgili işgal planları üzerine çalışan, en az üçe bölünmesi şeklinde fikir birliğinde olan ABD, yeni bir otoriter boşluk oluşumunu sağlamak için medyada birçok yeni kol faaliyeti üzerinden alan bulmaya çalışıyor. Önümüzdeki günlerde daha aktif bir pozisyonda olacağını düşünüyorum. FETÖ’nün Türkiye üzerinde koordineli bir takım çalışmalar yürüttüğü ve bu bütün çalışmaları CIA merkezli bir psikolojik harp faaliyeti olarak sahada aktif şekilde oynattığı görülüyor.

FETÖ’nün siyaset ayağı başta olmak üzere çok yönlü çalışıldığı, birçok kol faaliyetinin ne yazık ki hâlâ aktif olduğu, cezaevleri başta olmak üzere muhbir veya fedaileri tarafından hücresel yapılarının dinamik olduğu, her türlü bağlantıların ve bilgilerin yurt dışına servis edildiği gerçeği, hâlâ olması gereken gerçeklerle değiştirilemedi.

Konunun özü itibari ile İBB Başkanı olan şahsın Makarios’un heykelini dikebilecek kadar cesaretli olması tesadüf değildir.

İzmir Büyük Şehir Belediyesi olan Tunç Soyer’in “İzmir’in ayrı bir para birimine ve bayrağa ihtiyacı var” demesi… Sizce tüm bu olanlar tesadüf mü? Amerika’nın eski devlet başkanlarından olan Wilson’un İzmir’e yönelik düşünceleri herkes tarafından bilinir.

ABD’nin derin devletine çalışan Henry Kissenger, Türkiye’nin bölünmesiyle ilgili kıyamın savaşı olacağını, Ortadoğu’da büyük savaşlar yaşanacağını, yedi ülkenin işgal edilip büyük İsrail devletinin kurulacağını ve bu yedi ülkeden birinin de Türkiye olduğunu vurgulamıştır.

Bu vesile ile Türkiye’nin en az üçe ve beşe bölünmesi planlarının yapıldığı, Pentagon birimleri tarafından da onaylanmıştır. 

Son günlerde orman yangınları ile başlayan eylemlerin bir tesadüften çok doğrudan casus faaliyetlerine hizmet eden yapılanmaya ait olduğu aşikârdır. PKK başta olmak üzere birçok örgüt tarafından sabotaj eylemlerinin yapıldığı istihbarat raporlarına yansımıştır. Türkiye’deki hükümeti aciz göstermek için birçok karanlık faaliyetin devrede olduğu bu kadar açıkken, siyasetin hâkimiyet alanlarının daraltılmasının da zor anlaşılır bir yanı kalmıyor.

İktidarın saha hakimiyeti bakımından algı ve operasyonlara karşı ne yazık ki dönem dönem yeterli cevap vermediği görülmüştür. Bilgi kirliliğine karşı daha aktif bir propagandaya ihtiyaç duyulan süreçlerde, devletin bütün kurumlarının Türkiye’ye çekilecek olan tüm operasyonlara karşı uyanık olma zorunluluğu vardır. 

Bulanık sularda balık avlayan küresel çete, ne yazık ki bizden epey malzeme bulabiliyor, yani ihanetimiz çok.

Küresel boyutta etki yaratılmasının ilk adımlarından biri olan yangınların tesadüf olmamasıyla birlikte, süper yangınlar dönemine giriyoruz. Süper yangınlar, ekolojik ve coğrafi alanlarda yeni harp sistemine entegre edilecek.

ABD’li uzmanlar tarafından dile getirildiği şekilde ilerlerse, Türkiye’deki yangınların yeni harp oyunu içinde bir araç olduğu ve Pentagon tarafından test edildiği düşünülmektedir. 

Gelelim asıl tehlikeye…

Türkiye’deki yangınların asıl amaçlarından biri de doğrudan nükleer tesisler… Yeni nesil nükleer enerji sistemlerini transfer etmeye çalışan Türkiye, Batı tarafından kabul görmüyor, aynı zamanda bir tehdit olarak algılanıyor.

Diplomasi ve caydırıcılığı dayatmaya çalışan Batı, başarılı sonuç elde edemeyince başka bir planı devreye sokmaya çalışmaktadır.

Bu yeni planda, nükleer enerji sistemine sahip olmaya çalışan Türkiye’ye karşı yangınla algı yönetimi yapılıyor. Yangılardan dolayı Türkiye’yi BM’ye başarısız ve aciz gösterip, yangılarda başarısız olan bir devletin nükleer sisteme sahip olmasının yanlış olacağı algısı, kamuoyu önüne ve gündeme getiriliyor. Sonuç olarak yangınların tesadüf olmadığı, kirli eller tarafından kiralık vatan hainlerinin parmağıyla gerçekleştirildiği bilinmelidir. Küçülen değil, giderek büyüyen Türkiye’nin umudumuz olduğunu herkes görecektir.

İkinci Viyana Kuşatması tarihi ile 1683 yılından itibaren küçülen bir devletten, modernize olmuş bir orduyla kendini geliştiren bir devlete dönen Türkiye’de yeni nesil savaş ve gereçleri ile harp sistemleri bulunması, birilerini rahatsız etmeye devam ediyor.

SİHA’dan İHA’ya yeni dünya denklemine dahil olan ve bütün karanlık projeleri bertaraf eden yeni Türkiye ile yol alacağımızı bütün cihan bilsin. 

İçimizde bir kilo soğana, bir kilo patatese vatan satacak karaktersizlerden, Rabbim muhafaza etsin. Bütün mazlumların laneti ihanetçilerin üzerine olsun. 

Vesselam…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şeref

Üstad,Amerika bu kadar tehlikeli ve kötü ise "İncirlik" üssü nasıl duruyor Adana'da,hemde "dünya lideri" bizde vede bütün dünya bizi kıskanıyorken.....

Yavuz

Kanları. Bozuk..genleri bozuk.mesrepli. bozuk.beslemeler. .var.ne.mutlu.Türküm. diyene..ne.mutlu.turkiyem.vatanımızi. diyene..ne.mutlu.milletim.diyene..ne.mutlukahrolsun.emperyalizm..diyene
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23