• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Yazdıklarımız havanda su dövmek mi?

26 Ocak 2021


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Devamlı takipçilerimizden birkaç eskimez dava arkadaşımız, dostumuz biraz da eleştirisel olarak da bize özelden yazmış!

Biz de bugün onlarla hasbihal edip herkesin vazifelerini bir kere daha hatırlatmak istedim!!? Dostlarımız kısaca diyorlar ki:

“Hocam üçüncü dünya savaşı başladı diyorsun...! Hakikaten söylediklerin de doğru! Aynen senin yazdıkların gibi olaylar tekerrür ediyor ve hayata geçiyor! Merak ettiğim bir şey var, hocam sen ulusal bir gazetede yazı yazıyorsun.. Hatta senin gibi yine yakından takip ettiğimiz yıllardır güven duyduğumuz Şevki Yılmaz, Abdurrahman Dilipak, Ali İhsan Karahasanoğlu vs. gibi kıymetli ve tarihi birikimi ve bilgisi olan duayen gazetecilerimizle çok önemli konulara eğilmeden, bükülmeden uyarılarda bulunuyorsunuz.!

Siz altı defa “Üçüncü Dünya Savaşı, beyin kontrolü mankurtlaştırma, korunma yolları” yazınız gibi yazıları defaatle uyarıyorum..! diyerek yazmanıza rağmen; haddimi aşmak istemem ama ben de bir eğitimci ve iyi bir okuyucunuz olarak uyarılarınızın hiç dikkate alınmadığı gibi tam tersi uygulamalar yapıldığının da Anadolu insanı şahididir!!?

İkincisi de; her makalenizin sonunda da “Dünya mazlumların ve Türkiye’nin umudu Cumhur İttifakı ve lideri Recep Tayyip Erdoğan’a milletin talebidir” demenize rağmen bugüne kadar maalesef bilhassa corona ile ilgili uygulamalarda hiçbir tavsiyenize uymamışlardır!!?

Haksızlık etmemek için örnek vermek istedim. Mesela diyorsunuz ki “Maske! mesafe! hijyen..! tamam destekliyoruz! Bunun yanında bir tane bilim kurulu üyesi çıksın desin ki bu hastalıkların sebebi bağışıklık sisteminin düşüklüğünden mi oluyor..? Yahu bununla ilgili bir tane Allah rızası için bilim adamı yok mu? Bağışıklığı düşüren sebepler nelerdir? Bunların düzeltilmesi için neler yapılabilir? Bağışıklığı artıran gıdalar nelerdir? Bir gün çıkıp bir bilim kurulu bunları anlatması gerekmez mi???” diye söylediklerinizin hiç cevabı verilmedi bugüne kadar!!?

Sanki körler sağırlar birbirini ağırlar!

Vız gelir, tırıs gider!

Yine sizin tabirinizle “havanda su dövmekten öteye gitmemiştir”!!?ler.. Diyerek haddimi aşmam inşallah diyerek sözümü bağlamak istiyorum!!!

Hakikaten çok sabırlısınız...! Hâlâ bütün bunlara rağmen dünya mazlumlarının ve Türkiye’nin umudu Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan demeniz de devlet adamı olmanızdan veya bizim bilmediğimiz, göremediğimiz, anlayamadığımız.. Bazı şeyler var ki diye düşünerek sizi takip etmeye devam ediyoruz!!!”

Evet dostlar paylaşımlarınıza saygı duyuyoruz !!? Gazetemizin adı geçen yazarlarına da duyurmuş olalım!

Değerli dostlar yukarıdaki takipçilerimiz gibi hakikaten burnundan soluyan, yeter artık diyen, hâlâ mı Maranki hoca, o hatta bazıları da perdenin arkasını göremediği için belki de siyasi bir tarafgirlikle Maranki hocam ne beklentin var bunlardan!!? Gördün, söylediklerinizin hiçbirini yapmıyorlar vs. gibi bizi incitici sözleri de az da olsa duyuyoruz, okuyoruz. Tabii ki dersimizi de çıkarıyoruz!

Çünkü milletimizin feraseti! Başından geçen yaşadıkları olaylar daha doğrusu Anadolu gerçeği.. vs. biz yazarlar için çok önemlidir! Buradan bütün takipçilerime teşekkür ediyorum!

Biz sipariş üzerine yazı yazan köşe yazarlarından değiliz !

Hakk’ın hatırını bütün hatırlardan üstün tutarız!

Uyarılarınız bizim için yeni bir ilham kaynağı ve yol gösterici olmaktadır!!!

İlahi gözle baktığımızda da Cenab-ı Allah’ın bize bahsettiği vazife, tebliğ vazifesidir..? Biz O’nun emir ve yasakları doğrultusunda Allah’ın bize bahşettiği liyakat, feraset ve acizane ilmimizle sizlere istikametli yolu ve doğruları eğmeden, bükmeden ve tabii ki katırları da ürkütmeden!!?

İlmi siyasetle huzurlarınızda “ahirette bizi kurtaracak bir eser” olarak yazılarımızla ve konuşmalarımızla sizlerle olmaya çalışıyoruz!!

Bizim işimiz ise ancak onun hükümlerini sadece kal’imizle, kalememizle, konuşmalarımızla değil; hali ahvalimizle tebliğ ve izhar etmektir!

Toplama, düzeltmek vazifesi ancak Cenab-ı Allah’ındır !!?

Bizim yazdıklarımız sebep dairesindedir!

Bizim işimiz O’nu razı etmektir!

Biz biliriz ve inanırız ki ve büyüklerimiz gibi iman etmişiz ki:

“Amelinizde rıza-yı İlâhî olmalı. Eğer O razı olsa, bütün dünya küsse ehemmiyeti yok. Eğer O kabul etse, bütün halk reddetse tesiri yok. O razı olduktan ve kabul ettikten sonra, isterse ve hikmeti iktiza ederse, sizler istemek talebinde olmadığınız halde, halklara da kabul ettirir, onları da razı eder. Onun için, bu hizmette, doğrudan doğruya, yalnız Cenâb-ı Hakk’ın rızasını esas maksat yapmak gerektir.”RNK

Noktasında olmayı Rabbim bizlere nasip eylesin!!?

Bir zamanlar medeniyet beşiği Orta Asya bozkırlarından Tanrı dağlarını gelerek Ergenekon destanı yazan; Oğuz atalarımızdan şehit kanlarıyla bizlere vatan olarak bıraktığı bu Anadolu topraklarına sahip çıkmayı bu necip milletin torunlarına nasip etsin!!?

Rabbim başımızdakilere feraset ve çalışma ekibine de liyakat ehliyet ve tabii ki sadakat da nasip eylesin!!

“O, gökleri ve yeri hiçbir şeyi örnek almadan yaratandır. Bir şeyin olmasını istediğinde, ona sadece “ol” der, o da oluverir”!!? (Bakara, 117)

Rabbim bizleri O’na layık olmayı nasip eylesin! Âmin.. Vesselam…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şeref

Sayın yazar, ne zaman "orta Asya bozkırları" medeniyetin beşiği oldu....ilginç.
 • Yanıtla

Yazdıklarımız havanda su dövmek mi?

Tabii ki ne öyle, hattâ havanda su bile ne yok, havaa var
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23