• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
25 Haziran 2019

Yaşananlardan ders çıkarmak!

“Bir ülkeyi helak etmek istediğimiz zaman, onun ‘varlık ve güç sahibi önde gelenlerine’ emrederiz, böylelikle onda bozgunculuk çıkarırlar. Artık onun üzerine söz hak olur da, onu kökünden darmadağın ederiz.” İsra 16

Türkiyemizde ve dünyada yaşananlardan hepimiz ders çıkarmalıyız!

Partiler içindeki kriptolar, yanar dönerler, her devrin adamları bu seçimin tek galibidir!!! Aldırttıkları yanlış kararlarla, hatalı stratejilerle, seçilmiş iradenin başı cumhurbaşkanını her zamanki gibi yanılttı ve en büyük ihanet olarak da “gerçek dostlar”ını etrafından ve hayati uyarılardan uzaklaştırarak, yalnızlaştırdılar!

Bu her dönemin adamı davasız, kimliksiz, şerefsiz ve ahlaksız satılık ve kiralıkların yapılandığı teşkilatlar, belediyeler, bakanlıklar, bazı başkanlar ve idareciler bu neticenin baş sorumlularıdır ve hesap vermelidir!

Bu sefer de idari olarak gereken yapılmazsa idare de ortada kalmayacak sadece Maslahatlar kalacaktır!

Bunların acilen tespit edilip istifaları beklenmeden azledilip gereken cezai müeyyideler, vatanın ve milletin selameti için ivedilikle uygulanmalıdır.

Yıllardır devlet ve millet bütünlüğüyle kitlenip umutla beklenen 2023 hedefini sekteye uğratacak çok daha hazin sonuçlar alınmadan, tabandan gelen ve işinin ehli, sadakâtini liyakatiyle harmanlamış kadrolara en acilinden yol açılmalıdır!

“Hayır gördüğünüz şeylerde şer; şer gördüğünüz şeylerde hayır olabilir!”

“Siz bilemezsiniz! Her şeyi bilen sadece Allah’tır” Bakara 216

70’li yıllarda hocam derdi ki, “Oğlum çok kararsız kalırsan, aklın da hiçbir şeye ermiyorsa, bir danışmanın da yoksa muhalif seslerin medyası ne diyorsa ve yazıyorsa tersini düşün ve uygula, mutlaka başarılı olursun!..” Hakikâten hep böyle olmuştur! Peki, bu son iki seçimde bu hezimeti yaşatan teşkilât başkanı bakan, milletvekili belediye başkanı danışman danışılmayan sanatçı sporcu âkil insan... vs, saray toplantılarında ödül verilen sanatçılar, bilim adamları, program yaptıkları moderatörler, köşe yazarları, akıl hocaları, işadamları, meclis üyeleri .. Vs ne kadar sarayın etrafında hesabı olan yani hasbi olmayanlardan uzak yeni isimlerle istişare etmekte fayda var!

Bugüne kadar Saray’a davet edilmeyenleri, dinlenmeyenleri, dinlettirilmeyenleri bir davet edin bir dinleyin bakalım!

Bir de bunları çağırın da, uygulanabilir projelerle nasıl belirgin bir ilerleme, millet nezdinde nasıl bir teveccüh görüyorsunuz!

Kastamonu’da İstanbul tecrübeli MHP il başkanı Yüksel Aydın Kastamonu’da %50’nin üzerinde oy farkıyla Ak Parti iktidarından belediye başkanlığını aldı!

Her dönemin adamı menfaat maskeli çetelerini ortaya çıkardı ve bunlardan hesap sorulacaktır dedi...? Ve %50 oy farkıyla seçim alındı! Hesap sorulur mu bilmem! Bakıp göreceğiz!

Kaldı ki Kastamonu Cumhuriyet tarihinde en büyük hizmeti son beş senede görmüştür!

Aynen Kastamonu gibi İstanbul’da da bugüne kadar söylenmeyenler, dile getirilmeyenler, hasıraltı edilenler, suiistimaller, belediye başkanı iken soruşturmalardan kurtarılmak istenenler, milletvekilleri atananlar,

Dün hasbi Mücahit olan kentsel dönüşümden zengin olan hesabını iyi yapan müteahhitler.. Menfaat üzere dönen siyaset gereği vazgeçilemeyenler...vs’lerden bunların hesabını soracağız diyen muhalefet seçimi %10 oy farkıyla aldı!

1960 yılından beri İstanbul’da yaşayan biri gibi son 15 yıl hem başkanlar hem de kadro İstanbul’un en başarılı dönemini yaşamıştır!

Kısaca tepki başkanlara değil genel yönetimedir! Yapılan yanlışlaradır, hatalaradır, aldanmalaradır, yanılmalaradır, yanıltılmalaradır, burnundan kıl aldırmayan yöneticileredir, başkan adaylarınadır, milletvekillerinedir, hele hele son bir ay içinde bir sonraki yazımda belediyelerde, Sağlık ve Tarım Bakanlığındaki İl ve ilçe müdürlüklerinde kriptoların maksatlı yapılanlarla ilgili yerleşik düzenin hükümetin altını oyan bürokratlarıdır!

Görünen köy kılavuz istemez!

“Her insanın önünde ve arkasında, kendisini Allahın emrine bağlı olarak koruyup denetleyen melekler vardır. Gerçek şu ki, insanlar kendi iç dünyalarını değiştirmedikçe, Allah onların genel durumunu değiştirmez. Allah bir topluma kendi kötülüklerinin bir sonucu olarak, bir felaket tattıracağı zaman, onu geri çevirecek yoktur. Zaten o insanların, Allah›tan başka koruyup kollayanları da yoktur.” Ra’d 11

“Amelleriniz yöneticilerinizdir, onlar sizlerin eseridir!” Acluni, I / 146, II / 127

Her zaman son üç ayda 30’a yakın köşe yazımda yaptığım bütün uyarılar maalesef gerçekleşmiştir!

Duyması gerekenlerin kalın duvarları ve danışmanları aşılamamıştır!

Yazdığım gibi yaklaşan musibetlere kayıtsız kalmanın cezası ağırdır!

Allah (cc) bu aziz ve necip milletin başına, soylu ve memleketin gerçek sahibi sâdık ve lâyık vatan evlâdlarını memur kılsın!

Dört başı mâmur ve tam bağımsız, 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşacak kararları verebilen bir devlet kılsın, başkalarını çizdiği hayatı yaşayan esir bir toplum olmaktan âzâd etsin, amin! Vesselâm.

 WhatsApp İhbar Hattı

530 200 00 96

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23