• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
02 Ekim 2020

Yalan yazılan Türk tarihi ve Müslümanların duruşu!?

1800’lerde Oxford başta İngiliz, Fransız, Felemenk ve Alman kaynaklarının, insanlık tarihinin gelişiminde Peygamber Efendimizin hayatını tarihi bir başlangıç ve bir devrim gibi gösterdiği görülüyor. İngiltere’de 1700’lerin duayen filozofları lisede Arapça dersi görüyor! 

Hakeza Almanya’da da pek çok tarih ve felsefe kitabının Arapçası var! 

Oxford’da okutulan kitapların Arapçaları ve Osmanlıcaları var! 

Yeniçağ Avrupası kendini Oryantalizm’e göre dizayn ederdi! 

18. yüzyılın başında Müslümanlar Avrupa’da insan olmanın ölçüsü olmuşlardır, hem de hiçbir komplekse kapılmadan!

TARİHİN AKIŞINI MÜSLÜMANLAR BELİRLERDİ!

Batı Avrupa, Çin, Hindistan tarihleri dahi İslam medeniyetine göre yazılırdı! 1700’lerin erken-modern dönem atlasında Rusya, Çin, Babür, Safevi ve Osmanlı Devleti, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu kısmen Avrupa’da yer alırdı. Peki, bu dünya tarihi yazarlığı nasıl değişti? 1813’te Almanca basılmış 25 ciltlik bir coğrafya kitabında Osmanlı Devleti’nin Avrupa’daki adı Türkiye’dir! 

Bu kitapta tarihin, kültür, medeniyet, ticaret, savaş sanatı ve pek çok gelişmişliğin Müslümanlar üzerinden öğrenildiği ile ilgili konsül çalışması var! 

Ordu kurma, konuşlandırma, harekât, savaş büyük bilgi işidir ve bunların hepsini, medeniyeti ve  insanca yaşamayı Müslümanlardan yani Osmanlı’dan öğrendik diyor Avrupa tarihçileri!!?

GÜÇLENDİK, ARTIK DOĞU DÜNYASINI ÇÖKERTME HAREKETİMİZ BAŞLADI!

Hâkim millet, kuzey kavimleri paganlıktan kurtulan Cermenler, “Diğer milletlerin hiçbir söz hakkı yoktur, dünya tarihinde asla doğulu kavimler dikkate alınmamalıdır!” diyerek yeni bir tarih algısı oluşturmuşlardır!!

“Onlara teşekkür mü edelim? Milletlerin şükran borcu yoktur olmamalı. Milletlerin çıkarları vardır ne gerekiyorsa o yapılır. Bizim işimize ne geliyorsa onu yazmamız lazım gerçek budur!”

19. yüzyılın tarih yazarlığı ironiktir, söylenenin aksi doğrudur..? 

İslâm batılıların kurgusuna uymuyor deyip sekülerleştirerek yazmaları mümkün değil; 

Bu ihaneti yapan içimizdekilerdir! 

İslâmi sekülerist olarak yazmak da imkânsızdır! Ne yapalım o zaman, inkâr edelim, yoktur! “Kanıta dayalı diyelim de inanç ve değerler hiçe sayılsın..!” İşte bugünkü bilimsellik yalanı cumhuriyetle başlamış ve katlanmıştır! 

Bu bir tarih hırsızlığıdır! 

Batı, gücü eline aldığında, Türk ve Müslümanlara şükranı terk etmiştir!!!

Türk-İslâm tarihi, dünya tarihi dışına itildi! Dünyaya medeniyet öğreten Türk milleti de, içimizde devşirme dönme, satılık ve kiralıkların eliyle yok edilip yüzü batıya çevrildi! Sekülerist anlayış ve kanıta dayalı bilim!

 O gün, bugün ruhumuzu ve neslimizi yok ediyor!

BUGÜNKÜ SAVAŞIN ANA SEBEPLERİNDEN BİRİ PETROL HAVZASIDIR!

Azerbaycan topraklarının işgali, ekonomik zayıflığı, işgalle kapatılmak istenen Ermenistan’ın değil; dünyayı idare eden şeytan aklının destekçisi Fransa, Ermeni Diasporası ve Rusya’nın projesidir! 

Dünyadaki medyanın ve siyasi otoritelerin üçte biri Ermeni’ lobisinin etkisi altındadır!!?

Ermenistan’ın kendi insanı dahi kalmadı! Ermenistan’da zorla savaştırılan askerlerinin % 25’i Ermeni! Gerisi paralı, PKK, YPG toplama askerlerdir!

Mazlum Ermeni halkı da, yurtiçi ve dışı nüfusu da, destekçileri de nereye gönüllü olduklarını, neye hizmet ettiklerini görmelidir! 

Fillerin soğuk savaş teknikleriyle, provokasyonuyla ezilen hep karıncalar olmuştur!!! 

İki devlet tek millet Azerbaycan’a bugüne kadar geç kalınmış tam destek için sahada birlikte olmak şarttır!!?

2023 HEDEFLERİNE “ANADOLU RUHU”YLA ULAŞILACAK!

Ülkemiz yıllardır siparişle yönetilmiş! 

Bunun ceremesini, bürokratik hantallık ve koltuk işgaliyle yıllardır çekiyoruz! 

Hâlbuki biz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Abhazıyla, Pomağıyla, Gürcüsüyle, Romanıyla, hatta vatanına sahip çıkan Ermenisiyle bir milletiz ve aynı ruhtayız! 

Ama Ortadoğu genelinde ve özelde Kafkasya-Türk yurdunda yıllardan beri Kürt maskesiyle fitne saçan etnik oluşumlara dikkat çekiyorum! Hem de 15 yıl Ortadoğu ve Kafkaslarda devlet göreviyle stratejik çalışmalar yapan biri olarak!!! 

Küresel aklın maşaları!

 “Biz de Ermeniyiz!” diye Ermenistan’ı görmeden yürüyüş yapanlar”, “İçimizdeki teröristler”, “Savaşa Hayır!” gibi üstü kapalı göndermelerle açıktan veremedikleri destekle her zamanki gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin altını oymaya devam etmektedir! Bunlar devlete ve millete daha zarar verememeli ve acilen her türlü kamusal-sosyal hakları ellerinden alınarak daha büyük tahribatlar türetmeden çok acele vatandaşlıktan çıkarılmalıdır!

İSTİKBÂL İNKILÂBÂTI İÇİNDE EN GÜR SÂDÂ HAKİKİ İNANANLARIN OLACAKTIR!

Her şeye rağmen âyet ve hadislerle, her asrın müçtehid ve müceddidlerinin, keşif ehlinin ve müşahede ettiklerimizin işaret ve beşaretleriyle ümidimiz diridir!

Beklenen muştulu-hak ve adalet timsali TÜRKLER, düşen bayrağı lâyığı ve ehil kadrolarla vaktinde yerine dikecektir!!!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

OSMAN TOKLU

...
 • Yanıtla

Şahika

Demek ki, haklı veya Hakk yani doğru olmak yetmiyor aynı zamanda güçlü de olmak gerekiyor...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23