• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Yalan Salgınında 2. Perde, “Savaş Çığırtkanlığı” - 3

08 Mart 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Mustafa Kemâl’in, “Gözüm Dumlupınar’da, kulağım İnebolu’da..!” dediği, Osmanlı zamanında günde 7 gemiyle Kırım’dan Soçi ve Poti’ ve Balkanlar’a kadar ihracat yaptığımız ve tüm Karadeniz’e hâkim, “kağnı-kayık mucizesi” ile İstiklâl Harbi’ni kazandıran şanlı İnebolu’da doğup büyüdüm! Bursa Yeşil Türbe’de medfun Mehmed Çelebi’nin şecereli torunu saraylı bir Oğuz Türkü olarak yaşadım, yazdım, konuştum ve her daim sahadaydım!

Kırım’ın –Sivastopol’un tam karşısı İnebolu’da köyümüzde Akmescid’den gelen Türk köyümüz vardır!

 1941-1945 Kırım bombardımanı!

Rahmetli babam derdi ki; “Oğlum, 1940’ların başında, İnebolu’muzun tam karşısında olan Sivastopol’dan top sesleri duyardık..! Namazlarımızda oradaki Türk ve Müslüman kardeşlerimize dualar ederdik..!” İşte dün batı-Almanların bombaladığı Sivastopol bugün de Rusların bombaladığı Sivastopol ve Ukrayna toprakları!!?

Tarih tekerrür ediyor!

KAOTİK-MUĞLAK İFADELER 

KULLANILMAMALIDIR!

Stratejist ve bilirkişi enflasyonunun aniden zirve yaptığı bugünlerde, tribünlere oynamak doğru değildir. Bir meseleyle ilgili görüş bildirirken, evvelâ konuşanın “hâddini hududunu, potansiyelini” bilmesi önemlidir. 

Bu yetmez; özellikle devlet nazarında-sinir uçlarına nüfuz edecek bilgi ve konuşmaların arkaplanı ve altyapısı, “gerçek uzman ve bilirkişiler”ce detaylarıyla analiz edilmelidir. 

Şahsım olarak; Ukrayna, Rusya ve tüm kuzey coğrafyamızla ilgili tespitleri, 15 yılı bu bölgelerde bilfiil-sahada geçmiş ve 40 yılını devlete en kritik görevlerde vermiş bir bilim adamı olarak açıklıyorum!

 Koronadaki korku aynen Ukrayna meselesinde pompalanıyor!

Milletin zaten dip yapmış psikolojisini, gereksiz korkularla daha da bozmamak ve devleti yanlış kararlara itmemek için, bugünkü korku imparatorluğuna son verilmelidir! 

Devlet medyadaki açıklamalara müdahil olmalıdır!

Bu da yetmez; havanda su döven binlerce bilirkişinin muğlak ve hedefsiz ifadeleri filtrelenerek halka daha gerçek, aydınlatıcı ve anlaşılır açıklamalar yapılmalıdır.

EN BÜYÜK GÜÇ VE HEDEF TÜRKİYE’DİR!

1994’te diplomatlık görevimde, Azerbaycan’daki petrol konsorsiyumunda dünya petrol rezervlerini uydudan görüntülerini belgeledim ve “Türkiye petrol üzerinde yüzüyor!” diye ulusal basında manşet attırdım! Dönemin Enerji Bakanı Hilmi Güler ve Başbakanı Tayyip Erdoğan’a gönderdiğim özel notlarla, İnebolu açıklarındaki gaz yataklarını raporladım. 

Piri Reis arama gemisi aradı hidrat yataklarını buldu!

Fakat yurtdışından bir firma gelip yok diye rapor verdi!? Bugünlerde Sayın Cumhurbaşkanımız da bizi onaylıyor: “Bunlar geliyor, arıyor ama yok diye gidiyor; biz arıyoruz ve çıkıyor!? Geç kalınmış bir durum..!”

 Ülkemiz; Bor, toryum, altın, petrol, metan hidrat, doğalgaz gibi sayısız yer altı ve üstü kaynaklarıyla “ekonomik bağımsızlık” kazandığında “üretimle var olarak!”, özellikle bugünlerdeki fahiş fiyat gibi dalgalanmaların önünü kesecektir! Geciktirilmesiyse, hükümet ve devlete kumpastır! “Mavi Vatan” projesi acilen hayata geçirilmelidir!

Ekonomiye kazandırılmalıdır!

HER KONUŞULAN “YAPAY 

GÜNDEM”DİR VE BÜYÜK TEHLİKEDİR! 

Son elli yılda yetiştirilen “muktedir muhalifler!”, gerçek maksadı iktidarı besleyip, makûl şekilde yön vermek olmayanlar sebebiyle tüm “ulusal hedefler “gecikmektedir! 

Küresel sermaye zenginliyor!

Her yönden ifşa olup ülkeyi 2 yılda daha da geri götüren sahte salgın, malum ilaç sektörünü zengin ederken; her devrin adamı olan bu asker, bürokrat, akademisyenlerin eliyle yerini savaş çığırtkanlığına bırakarak sıra silah sanayini zenginleştirmeye gelmiştir!

Beş yıl içinde hiçbir bilimsel karşılığı olmayan ve bugün tartışılan corona uygulamaları sebebiyle kitlesel “organ ölümleri” ile nüfus kırımı yaşanırsa; hiçbir sahada yetişmiş insan, hatta ülkeyi savunacak askeri güç de kalmama tehlikesi vardır!!!

Topluma bıkkınlık getiren dayatılmış uygulamalar, savaş arefesinde finans yönüyle de katlanarak insanımız kutuplaştırılmaktadır! Barışın sağlanması yerine silâh yardımlarıyla kaosun teşviki, küresel sermayenin büyük yokoluş projesinin alenen ifşasıdır! İyileştirmeyen ilâç ve tedavi etmeyen protokollerin devamında, “korku yayan medya”nın haberleriyle toplum moralman da çökertilmektedir!

YIKIM YAPILACAK Kİ, YAPIM-İNŞA OLABİLSİN! 

Rus donanmasının Karadeniz’de, Avrupa kıyıları hariç korunaklı kalacağı hiçbir liman yoktur! Bu sebeple Sivastopol-Kırım’ı muhakkak kontrol altında tutmak istemektedir! Rusya’nın Musul-Kerkük havzasına PKK’yı yerleştirip oradan kendilerine pay çıkarmak gibi ince hesaplarını, Karadeniz için de yaptığı ve Ukrayna’nın doğal zenginlikleri üzerinde de ‘kazan kazan’ politikası hesaba katılmalıdır.

Küresel sermaye bölgeleri yıkıp yeniden yapılanma-imar için, BM ve NATO fonlarını ‘kendi adamları ve tetikçileri’ üzerinden alarak ‘kazan kazan’ politikasıyla her zaman kârlı çıkmaktadır! Afganistan’da İslâm direnişiyle başaramadıklarını, Ukrayna’daki zayıf Hristiyan toplumda taraftar bularak denemektedir! Gelecekteki muhtemel tehlike Çin’i engellemek için Hindistan’a da el atmaktadır.

 Türkiye’nin stratejisi!

Ülkelere alınacak destek kararları başta Türkiyemiz tarafından “savaş hâlinde olan liderlerin neşeli birliktelikleri”nin servis edildiği görüntüler eşliğinde değerlendirilmelidir! Kesinlikle Türkiye’yi ve bölgemizi kaosa sokan batılı müttefiklerinin oyununa gelmeyerek ikili ilişkileri geliştirerek kazan kazan formülü üzerinde yoluna devam etmelidir!!? 

Bizi izlemeye devam edin!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Rabbim

İlminizi ve ömrünüzü artırsın, ayaklarınızı istikametten ayırmasın. Âmin.!

sade

her gün binlerce insanın yakalanıp öldüğü cornayı yok demek, tedbirleri eleştirmek akıl tutulması ve akla ziyan bir açıklama. birde bilim adamı olduğunuzu iddia etmeniz var yaaaaaa.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23