• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

“Yalan salgını”nda 2. perde, “savaş çığırtkanlığı” - 2

04 Mart 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

1990’da eski SSRİ Sovyetler Birliği’nin yıkılışıyla bölgeye devletimiz adına görevlendirildiğimde gördüm ki, 7 Türk devletinin her birinin başında bir Türk vardı! Bu Türkler, Komünist Partisi genel sekreter yardımcısıydı!? Bugün bölgede yaşatılanlara sessiz kalan başta NATO, AB, insan hakları dernekleri ve ilgili kurumlar, zamanında da Rusya’yı “Buralar yarın Türklerin eline geçmesin..!” diye yıkmıştı!? 

1990 Prestroyka hareketleriyle küresel güçler tarafından yıkılmasaydı; bugün belki de Türk dünyasının yönetiminde söz konusu olan bir Rusya adı Türk olan bir lider görecektik!?

PUTİN’İN RUH DÜNYASINDA 

DAİMA BUGÜNLER VARDI!

Hillary Clinton’ın hatıralarından, hiç konuşulmayan enteresan bir bölümü nakledelim!

“İkinci Dünya Savaşı’nda Almanlar, Saint Petersburg’u ve Leningrad’ı bombalayıp geri çekiliyor. Bir asker köyüne gittiğinde cesetlerin toplandığını görüyor. Asker bu karışıklıkta hanımına yolladığı ayakkabıyı görünce, hemen komutanından izin alarak evine gidiyor. Karısını yatarken-hareketsiz buluyor ve komutanına karısının öldüğünü söyleyip gömmek için izin istiyor. Fakat bir anda karısının yaşadığını fark ediyor ve uzun çabalar sonunda karısı sağlığına kavuşuyor. İşte o asker baba ve karısının çocukları, bugün Rusya Devlet Başkanı olan Putin’dir!”

 Putin çocukluğunda batının yaptığı bu bombalama ve işgal hareketlerini yaptığı konuşmada da dile getirerek bunları unutmadık bu topraklar bizim demiştir!

Putin’siz bir Rusya düşünülemez!

Putin hakikâten, doğalgaz ve petrol rezervleriyle halkın gelir düzeyini yükseltti. Mutlu ve huzurlu bir Rusya profili oluştu.

Rusya’dan kopan Ukrayna, Belarus, Moldova, Romanya, Bulgaristan, Yugoslavya, Ukrayna ve Türkî(!) ülkeler bağımsız olsalar da, devletlerinin başına eski Komünist Partisi Genel Sekreter yardımcısı unvanını taşıyan liderler geçti!

Devletler bağımsız, ama görevliler SSRİ dönemindeki gibi aynı kişilerdi!

Putin gayretleri ve ikili ilişkileriyle Rusya’yı belli bir gelir düzeyine yükseltti. Kimse başka ülkelere gitme kaygısı gütmedi. Fakat Türkî(!) ülkeler dahil diğer sözde bağımsız bütün ülkeler açlık sınırında bırakıldı. Kazakistan’da Tokayev, Nazarbayev’in yerine geçince ilk kargaşada Belarus, Rusya ve Ermenistan’dan müteşekkil müttefik güçleri çağırdı! Bunların hiçbiri tesadüf değil!

Yarın bir referandumla bütün bu ülkelerin hepsinin Rusya’yı tercih etmesi sürpriz olmayacaktır!

NATO VE AVRUPA, UKRAYNA’YA AVRUPA 

KAPISINI AÇARKEN BÜYÜK BİR OYUN OYNADI!

Türkiye 1945’ten beri NATO’nun, hem de en güvenilir ülkesi! Askeri olarak 3. büyük gücü! Fakat Suriye’de ve Irak’ta, Türkiye’ye yapılan müdahalelerde NATO’nun hiçbir katkısını görmedik! Avrupa Birliği’nin de Türkiye karşıtı tavırlarını yaşadık ve hiç ders alınmadı!

Putin, önce Türk ülkelerine Kazakistan’daki karışıklık ve müdahalesi ile ders verdi! Akabinde Ukrayna devlet başkanı da yüzünü batıya çevirince Kırım’ı ilhak etti! Bu derslerden de netice çıkarmayanlara Ukrayna’nın işgali ile bir kere daha uyardı!

PERŞEMBENİN GELİŞİ, ÇARŞAMBADAN BELLİYDİ!

AB ve NATO samimi olsa, ilhak kararını tel’in ederdi!? Sadece kınıyorlar. Şehirlerin ilhakıyla Rusya referanduma hazırlık yaptı. Demokratik bir seçim olursa, Donetsk bölgesindeki üç şehir ezici çoğunlukla Rusya’ya bağlanmak isteyecektir!

 Kırım’ın ilhakında ABD, AB ve NATO, bugün çıkardığı seslerin hiçbirini çıkarmamış, konum Müslüman ve Türkler olunca dün olduğu gibi bugün de sözünü tutmamıştır! Bundan sonra da tutmayacaktır! TC siyasetini bu gerçek üzerine kurmalıdır!

BU HAREKÂT TÜRK DEVLETLERİNE VE 

TÜRKİYE’YE BİR İŞARETTİR!

Putin, “Batı ve NATO sizi asla koruyamaz, yardım da edemez!” mesajı vermiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, “İki ülkeden de vazgeçemeyiz. Rusya ve Ukrayna müttefik ve dostumuzdur!” demesi de, bizim mesajımızdır!

Suriye’de kontrolümüzde olan El Bab’da Rus uçaklarının bombalamayla gözdağı verdiğine dair videolar geldi!? 

AB, NATO ve bölgede askerleri olan ABD neden müdahale etmiyor?! 

ABD ve Almanya, PYD-PKK’ya 130 bin tır silâh ve mühimmat sevkiyatı yaptı. 

ABD ve NATO, Rus sınırlarındaki bölgeye silâh gönderip, Türkiye, Rusya-Moskova’yı da menziline alabilecek füze rampaları yerleştirirse, Türkiye tampon bölge ile nasıl tedbirini almışsa Rusya da kendine yönelmiş bu hedeflere karşı tedbirini alacaktır!!?

 ABD, AB, NATO! Söz konusu Müslümanlar olursa asla tedbir almamıştır!

Afrika’nın 100 yıllık açlığı-kıtlığı-hasta edilmesi; Bosna-Doğu Türkistan-Myanmar’daki katliam ve tecavüzler; Grozni ve Hocalı’nın feryâdı duyulmadı ve maalesef Kudüs’te saldırılar devam ettiği halde hiçbir müdahalede bulunmayacak ve Müslümanların feryatları duyulmayacaktır!

Bütün dünyada ilgili kuruluşlarla-merkezlerle irtibatlı bir uzman ve “Kafkas-Türkistan Mezalimi”, “Balkan-Bosna Mezalimi”, “Ortadoğu ve Filistin Mezalimi” eserlerinin yazarı olarak söylüyorum! Bu yaşananlar son olmayacaktır! Herkes safını belirlemelidir!

Rus kuvvetlerinin Belarus’tan ve kuzeyden de Kiev’in üzerinden Ukrayna’ya, hatta Çernobil atom santrali bölgesine doğru “gizliden-ağır ağır yürüdüğü”nün de altını çiziyorum!!!

Küresel sermaye ve güçler emrindeki köleleri liderler vasıtasıyla yazdıkları senaryoyu hayata geçirerek önce corona sahte salgını ile ilaç sanayiini zengin etmişler şimdi de suni savaş çığırtkanlıkları ile silah sanayiini zengin ederek hedeflerine bir adım daha yaklaşmışlardır! Hem de dünyadaki bütün ülkelerin ve Müslüman ülkelerin gözlerine baka baka “cambaza bak” diyerek!

Hakk’ın hatırını âli tutanlar bir araya gelmedikçe bunlarla mücadele zor olacaktır!

Dünya küresel şeytanın karşısında liderini aramaktadır..!

Bizi izlemeye devam edin! 

Not: Bu akşam Akit TV gece ajansında 11.30’da Ukrayna ve küresel güçlerin oyunlarının perde arkasını sizler için canlı yayında konuşacağız!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Korkut

Degerli yazinizi okudum.30 yil kadar once yanilmiyorsam Hurriyet gazetesinde Tam sahife Putinin.annesinin Gurcu ve babasinin Alkolik bir Rus askeri oldugunu Tam sahife resimleri ile teferruatli okudum.Ve putinin yetim hanede buydugunu.Dogruysa ben aynen okudugumu yaziyirum.Hilerinin hatiratindakine hic uymuyor.Oyun cok buyuk.Allah serlerinden korusun.uyanik olmaliyiz.

TÜRK EVLADI

Hocam yazınız çok güzel .Gerek sosyalizmin gerek kapitalizmin aslında sahipleri bir.  
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23