• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Yalan küresel salgında 2. perde, “savaş çığırtkanlığı”!

01 Mart 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Türkiye’de; bir zamanlar sağ-sol çatışmalar içindeki Rus hayranı başbakan, dışişleri bakanı ve uzantıları “küresellerin emrindeki medya kiralıkları” sebebiyle yaşatılan tahribatlar 100 yıldır dile getirilemediğinden, Sovyet sonrası yeniden yapılanma döneminde, ülkemizin kalkınma programlarını yürütmek için bölgeye giden birkaç gönüllüden biri oldum! 1993-2008 arası bilfiil hizmet ettiğim başta Azerbaycan, Kafkasya ve Ukrayna olmak üzere Türkî ülkelerde, Rusya’nın ‘dinsiz komünist fikirler’iyle toplumlarda büyük bir kültür asimilasyonu yaptığını gördüm!

HAVANDA SU DÖVMELER TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR!

Türkî ülkelerde, “halkına ve dünyaya güzel örnek olmayan-kötü intiba bırakan dindar Müslümanlar”daki mezhep farklılıklarının körüklediği iç çatışma potansiyeli, Şia ve Vehhabi tahakkümü hiç konuşulmamaktadır! Açlık, kıtlık, korrupsiya-rüşvet, dolandırıcılık, antidemokratik uygulamalarla, % 5’lik yönetim destekli üst bürokratlar ve onları besleyen işadamları mutlu azınlığın % 95’lik mutsuz ve fakir halka tahakkümü bugün hâlâ hâd safhadadır! Öyle ki; Türk dünyasında oylama yapılsa “Azerbaycan dahil” ekserisinden Rusya’ya iltihak çıkabilme ihtimali yüksektir. Ukrayna’da halkın ve ordunun ve komutanların saldırıya karşı gönülsüz ve tarafsız ve cılız müdahalesinin de altında yukarıdaki sebepler yatmaktadır!

Ukrayna Donetsk bölgesi de dahil olmak üzere, halkların takriben yarısı Rus ve Rus ile yapılan evliliklerden doğanlar olduğundan, yıllar boyu askerî yapılanma başta olmak üzere yetişmiş insanlarının çoğu Rusya’dan ve bilhassa üç görevler ve askeriye Rus kökenlilerden “konuşlandırıldığı”ndan, “Rusya’dan taraf olma”ya mecburlardır!? 

Türk Devletleri Teşkilâtı dahi yukarıda anlattığım bu yapılanmanın dahilinde kurulan devletler topluluğu olup yukardaki meseleler çözülmeden asla kata ve katiyetle devlet başkanları ve yöneticileri halkları tarafından itibar görmeyecektir!? 

Türk devletleri içindeki üç bürokratların büyük çoğunluğu Sovyet döneminden kalmış sistemin içinde yoğrulmuş ve halk nezdinde olumlu intibası olmayan belki de Türk dahi olmayan “aksakallarla “bu işlerin yürümeyeceği “gerçek aksakallar” göreve gelene kadar ekonomik kalkınma ve sivilizasyon ve demokratikleşme “halk seviyesinde” olmayınca, Ukrayna örnekleri dün Kazakistan’da olduğu gibi giderek çoğalacaktır!

Ukrayna hadisesi; gerçeği!

Küresel şeytan, son iki yıldaki “sağlıktaki ayak oyunları”na, “savaş çığırtkanlığı”yla devam etmektedir! 

Planlarını; “görmeyi bilene” hep aynı “sık-gevşet” ve “gerilla” taktikleriyle uygulamaktadır! Normalden fazla sıkıp, sus payı olarak hafif gevşeterek sonucunda yine kârlı çıkmaktadır! Gerilla gibi vurup kaçmaktadır! Vurduklarını, iğnelediklerini “Yanıldık, aldatıldık, yenilerini deniyoruz, düzelecek, düzelmese de kendi kararınızdı…” diyerek zengin ettikleri ilaç sektörü mağdurları insanlıktır!

2 yıl sağlıkla ve bir 2 yıl da “savaş” maskeli “sosyoekonomik, ticari yıkım ve yaptırımlar”la silah sanayilerini kalkındırarak insanları toplu yok oluşa götürmektedir!?

KÜRESECİLER APTAL DEĞİL!?

Dünyayı idare edenlerin ederi; idare edilenlerin basiret ve feraseti kadardır! Bunun için, bu şeytaniyetin “şer amaçları için, işini riske atmama” düşüncelerini ve acı tecrübelerimizle de gâyet sabit olan “a-b-c’den z’ye kadar binbir desiseli plan ve proje”lerini bilmek gereklidir! Bu projeler, kısa-orta ve uzun vadelidir. Ehil ve lâyık kadrolardan müteşekkil “devlet aklı” ise, bu ölçekteki tehlikelere karşı tedbir alabilecek vizyonda olabilmelidir. Aksi hâlde, umutla beklenen 2023 hedefleri gecikecektir!

Her halükarda kazanan küresel sermayedir!

“Her zamanki küresel zihin kontrol”le, dün corona senaryoları ile bugün “Ukrayna-Rusya” diye tüm dünyaya servis edilen, varlığı ve etkisi şaibeli savaşın arka planının görülmesi istenmemektedir.

LİDERLER, KÜRESEL AKLIN “ARMAGEDDON 

İNANÇ BİRLİĞİ”NDEKİ ARACILARIDIR!

Toplumlara lanse edildikleri değil; “âidiyetleri ve soyları araştırıldığında küresel şirket üyelikleri ve akrabalık ilişkileri çıkan “farklı ülke(!?) liderleri”nden, herhangi birine taraf olmak doğru değildir! Ortodoks denen Yahudi midir?! Yahudi denen Siyonist midir? Diye devlet aklı, iş birliği yaptığı kişi, yer ve tercihlerini iyi belirlemelidir! Uzun vadede belirginleşecek saflar için bugünden temkinli olunmalıdır! Her zaman olduğu gibi; “Filler tepişir, karıncalar ezilir..!”

Son zamanlarda fiyatlardaki enflasyon, “stratejist”lerde de yaşanıyor..! Nereyi açsak, bir “bilirkişi” çıkıyor. Tabii, seviniyoruz. 20 yıl önce attığımız taşlar çıkarılmaya çalışılıyor. Hayra vesile olur, insanların en stratejik konulara ilgisi ve şuuru artar diyoruz. Fakat her işte olduğu gibi, “Kimileri membâından; kimileri tâli yoldan..!” diyoruz!?

Bu pazar günü Akit TV’de saat 13:00’te yaptığımız ana haberdeki o Ukrayna ve perde arkası programımız 1 saat boyunca bilgi ve tecrübelerimizle, “konuşulmayan ve örtülmeye çalışılan stratejik açılımlar”ımıza binlerce yorum ve destek aldık!

TT olduk izleyicilerimize teşekkür ediyoruz!!?

Milletimiz feraseti ile gerçekleri görüyor ama yetkililer ve medya bağlı bulunduğu efendilerinin emri dışına çıkamıyor!!

Havanda su dövmeler, kısaca “reklamlar” devam ediyor!

MEDYA, HER ZAMANKİ GÖREVİNDE!

Devlet televizyonu dahi, savaş bölgesinden yaptığı 10 dakikalık canlı yayında Ukrayna’nın haritada yerini göstermekten Dinyeper nehrinin Volga olduğunu söyleyen strateji işlerin nasıl stratejist olduğu araştırılmadan bir kör dövüşü almış başını gidiyor!!?

Bu da gösteriyor ki iki yıldır uygulanan sıvı uygulamaları tesirini göstermiş, insanlar hafızalarını kaybetmiş ve unutkanlıkları ile düşünemeyen nesiller haline dönüşmeye başlamıştır!!?

Küresel şeytan ve sermaye dün corona ile ilaç sanayiini bugün de savaşlarla silah sanayiini zengin ederek yazdıkları senaryoyu uygulayarak insan neslini yok etmeye devam etmektedir!!?

Hem de diğer koca koca devletlerin başındaki liderlere ve insanlara “cambaza bak” diyerek !!!

Kafkasya ve Ukrayna’da olanlar ve daha fazlası için “Kafkaslar, Türkistan ve Balkan Mezalimi” kitabındaki yazılı kaynaklarından 1993’den beri o bölgede resmi, gayriresmi görev yapan ve sahada yaşayan biri olarak bizi izlemeye devam edin!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Türkiye'de biraz Ukrayna'ya benziyor Kürtler ve Türkler arasındaki evliliklerden dolayı toplum iç içe geçmiştir. Türkler ve Kürtler artık akraba olmuşlardır onun için Kürtler ayrılık istiyen Kürt örgütlerine destek vermiyorlar. Türkiye'deki Kürtlerin hepsi türk ordusunda şu ve bu derecede askerlik yapmıştır. Kürtler Amerika gibi büyük devletlerden destek almadığı müddetçe Türkiye'den ayrılmak istiyen ayrılıkçı örgütleri desteklemezler.  

+++

Küreselciler ne derse o olur öğren bunları. Sende havanda su dövüyorsun.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23