Ülkemiz tehdit altında!..

04 Haziran 2019 Salı

Ülkemizde stratejik konuları konuşan Cumhurbaşkanımız ve İçişleri, Dışişleri, Milli Savunma Bakanımız gibi bir iki isimden başka konuşan yok, maalesef. Bayram arefesinde Cumhurbaşkanımız ülkemiz tehdit altında derken; İçişleri Bakanımız’dan mühim bir açıklama geldi:

“Son 1 hafta 10 gündür başka bir tehditle uğraşıyoruz. Burada söyleyemem. Türkiye ile ilgili ciddi bir tehditle uğraşıyoruz. Epey bir mesafe aldık, ciddi bir tehditle. Herkes alarm vaziyetinde..!”

Bin yılların düşmanları!

Bakanımız’ın uyardığı Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Akdeniz gibi tüm İslâm coğrafyasında bize açık düşmanlık eden Haçlı zihniyetinin tezahürlerini onlarca defa yazdık! Bayram’da Ortadoğu’yu kana bulamak isteyen cani ruhların sinsi emellerini bir kez daha hatırlatıyoruz! Her türlü ve şekilde ülkemiz hazırlıklı olmalı bilhassa sınır güvenliğinde..!

GIDA tehditi başka bir boyut!

Fakat işin bu yönünden ziyade rahmet, mağfiret ve bereket ayı “Ramazan’ı edâ edenler”le birlikte “şeker” değil “Ramazan” bayramına vurgu yapıyoruz. Maalesef ki her zaman asıl tehdit, milyonların sürünerek yaşamasına neden olan ve en zehirli aracı yapay “şeker”lerle, E-Emülgatör katkı maddeleri ile rafine yağlarla, kabuğu kepeği alınmış beyaz un’la, tuzla, şekerle, sularımızı atılan klor ve gıdalara ve diş macununa katılan floorlarla, beyaz et aldatmacasıyla 28 günlük kanatlılarla.. Vs bizi katleden gıda terörizmidir!

Yaratıcının sunduğu tabii şekerin katili NBŞ içeren başta asitli içecekler, hazır meyve suları, margarinden yapılmış hazır dondurmalardaki katkı maddeleriyle kendinizi, ailenizi, sevdiklerinizi, hele o küçücük yavrularınızı göz göre göre obezite, diyabet, astım, alerjiyle yok etmeyin!

“Devir iman kurtarma devridir!” diyor Bediüzzaman!

Bereket ve diriliş ayı Ramazan’da daha açık gördük ki öncelikli olarak imanımız tehdit altında! Daha sonra ailemiz, kültürümüz, Mekke, Medine, Kudüs gibi kutsal ve ortak değerlerimiz, sağlığımızı yok ederek geleceğimizi karartan gıda terörizmi, büyüklüğüyle övünülüp kaldırım döşer gibi adım başına açılan şehir hastaneleri, ha keza devasa boyuttaki adalet sarayları, bile adaletin tehdit altında olduğu ve bütün bunlara karşın önleyici; hatta düzenleyici hiçbir tedbir alınmaması memleketçe sıkıntıda olduğumuzun resmidir!!!

Evet, bir Ramazan daha geçti. Televizyonlarda anlı şanlı bilim adamları, profesörler, “hoca efendiler”i dinledik fakat anlatılanlar bir liralık ilmihal kitapçıklarında yazan basit bilgilerdi ve bizi uyandırıp daha mutlu, huzurlu bir hayata kavuşturacak nasihatler değildi! İftar, sahur dualarıyla, menkıbelerin en ağlak, sürekli ölümü düşündürüp buhrana sürükleyen incileri özenle seçilmiş gibiydi; her Ramazan’da olduğu gibi!!!

“İhyâ-ı dîn ile olur bir milletin ihyâsı!”

Ramazan ‘ihya’ edilir! Peki tövbe istiğfarlarla ihya olur muyuz, tövbelerimiz günahlarımıza mağfiret eder mi? Sevap günah cetvelini biz tutmazken gözyaşları günahlara kefaret midir?! Toplum olarak Modernizm bataklığında bu denli kıvranıyorken tehdit altında olan imanımızı kurtarmak adına tahkiki iman esasları neden anlatılmaz?! Tabii hocaların eteğindeki taşlar belli, maalesef ki diyanetin ezberci sistemi eğitimcileri de sığ, pesimist, kabullenici ve teslimiyetçi bir anlayışla yetiştirdiği için kerametleri kendinden menkul...

Gerçekle hiçbir irtibatı olmayan televizyonlar!

Necip Fazıl üstadın deyimiyle “fuhşiyat gazetesi, muzahrafat kanalı televizyonu”... Üstâd bugünleri görseydi çok daha dehşet dizeler yazardı..! Televizyonlar tamamen bir Türk-İslâm kültürünü yok etme aracı olarak hizmet görüyor! Birtakım seçilmiş sapkın, dalaletteki, gösteriş meraklısı, hiçbir ilke ve inanca, kutsal değere tabi olmayan, azgın boğalar gibi bir ruhsuz aile eş iş ilişkileri, servet düşkünü şen dullar, karı-koca arama, sevgili bulma üçgeninde hem kendi hayatlarını ve ahretlerini feda ederken, izleyenlerin de hayatlarını pespaye bir şekilde teşhir ediyor. İzleyicinin de zıvanadan çıkarak hayatlarına tatbik etmek istedikleri bu düzen sonucu sokaklar sapık, eşcinsel, katil ruhlu, cani, manyak, keş daha doğrusu olabilecek en aşağı seviyede tipleri doluyor. Televizyonların topluma diz boyu rezillik sundukları yetmiyor gibi bunları Türk ve İslâm coğrafyasına satmalarıyla övünmeleri işin çok daha dehşet bir boyutudur!

“Duânız yoksa ne ehemmiyetiniz var?!”

40 yılı devlette geçmiş 63 yıllık hayat tecrübemizle Ramazan Bayramı’nda Suriye-Irak-İran üçgeninde çok büyük tehlikelere, hattâ bayramın kana bulanması tehdit ve tehlikesine karşı necip milletimizi bir kez daha uyarıyor, dualarımızla Rabbil âlemine sığınarak, tüm insanımızın birlik ve beraberlik içinde daha güçlü olacağı şuuruyla hayırlı bayramlar diliyorum.

 WhatsApp İhbar Hattı

0530 200 00 96

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • hercaihercai1 ay önce
  Tam okunacak bir yazi. Ama maalesef gercekleri gorup gormemezlikten gelen insanlar var. Niye?
 • TAKİTAKİ1 ay önce
  ÇOK HAKLISINIZ ÖĞRETMENİM
 • 1 ay önce
 • SeyfiSeyfi1 ay önce
  Hoca yı dinleyin verin oyları CHP ye e baksanıza bu iktidar halledememiş ki sorun oluşmuş sanırım öyle demek istiyoryıksa yanlışmı anladık
 • Bahaddin Karakuş Bahaddin Karakuş 1 ay önce
  Ağzınıza ve yüreğinize sağlık Değerli HOCAM ve Abim .
 • bosch laflarbosch laflar1 ay önce
  diyen embesil, sudanda 35 şehit var. Allahım bizleri bu sarhoşlar yüüznden helak etme. yine sizi dinlemediler hocam, dinlemeyecekler bi müddet daha...
 • emekliemekli1 ay önce
  etrafınızdaki dostlerınıza emperyalistlerin yapmak istediği kurmak istediği düzene ileriyi görmeden ortak olurasanız elbette sıranın sizede geleceğini bilmeniz gerekliydineye dikkat edilmeli ülkeiçinde toplumu bu kötü bu iyi bendensin onlardansın diyerek ayrıştırarak emperyalistlerin ateşi yakmalarına izin verildiği an işgal böyle gerçekleşir vede ellerini kollarını sallayarak girerler ancak hala gerek medya gerek siyasiler aynı havayı oynamaktalar akdenizde 200 savaş gemisi egede aynı suriye ırak sınırlarımız aynı ekonomi çökertilmiş boçlandırılmışız TSK suriyede ırakta akdenizde egede güneydoğuda içimiz karışık ALLAH sonumuzu hayırlı kılsın
 • RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUNRAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN1 ay önce
  Selamun aleyküm.Değerli hocam sağolun yazmışsınız.Emin olun bu garib millet savaş dahil bu devleti savunur canı pahasına rabbimin izniyle.Fakat anlamadığım şu ülkeyi garibden alınan vergiyle şaşayla yaşayan havyarla iftar açan siyah makam aracı tepede siyah gözlük samimiyetsiz riyakar siyasetçi bürokrat danışmanın danışmanından meriam lardan belediye adı altında 3 çalışan 300 amir zevatından is kurum oluşmuş yapılardan muhafaza etmek daha elzem oldu.Bu ülkeye sülük tedavisi lazım.Başkanlık sistemi şeffaf bir şekilde devlete lazım olanların dışındaki kurumları lağveder (köy hizmetleri gibi)dedik.malesef .Bu arada şeytan uzun vadede hayal kurdururmuş ya otomobiller yolda uçak semada uçmuyor edebiyat hep edebiyat.Bayram sabahı bu devlete canımla malımla kanımla aidiyetimi bildirir.Amma 50 kuruşa al 5 tl ye sat ekmekle zulmet ses çıkınca da 3 şehre şerbet 78 ile de zıkkım ye de.oldu Rabbim bu milleti bu devleti 50 kuruşa sebze meyve üreten tarımcıyı çalışanı şarlatanlardan ihale takipçilerinden30 yıl devletten maaş alıp 1 kuruşluk devlet millet menfaati üretmeyenden akrabasınıtalukatını devlete usulsüzce sokanlardan cami yıkanlardan kuran toplatandanterörle beslenen alçaklardan korusun.Düşman saldıracakmış gelsin biz burdayız.Rabbim şahadet nasib edecekmiş kavuşacakmışız ne mutlu.Hayırlı bayramlar
 • Kul abdiKul abdi1 ay önce
  Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak diyor şair... Merak buyurmayınız her daim bayrağımız dalgalanacak tır... İmanınız varsa hiçbir tehditten Korkmaz sınız çünkü imkanınız vardır. O halde tehdit var tehdit var diye diye insanlara panik yaptırmak toplumu panik atak halinle getirir. Bu yanlış bir şeydir.
 • bosch laflarbosch laflar1 ay önce
  Ülkemiz tehdit altında olabilir, hep olmuştur; size mi soracaz: biz hallederiz.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK TEHDİT ALTINDAYIZ! SON ÜÇ AYDA CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN BÜYÜK İKİ DENİZ TATBİKATI İKİ AY ARA İLE YAPILDI! DENİZLERİMİZDE TAM BİR ALARM DURUMUNDAYIZ! S 400 LER GELENE KADAR DA HER AN BİR SALDIRI OLABİLİR!! GELDİKTEN SONRA ZATEN SALDIRAMAZLAR. DEVLETİMİZİN BAŞI, BEKA DİYOR, İSTİKBAL İSTİKLAL DİYOR, DAHA BAŞKA ŞEYLER SÖYLÜYOR! HALA MUHALEFET VE BELLİ BİR KESİM ANLAMAK İSTEMİYOR!! DURUM ÇOK CİDDİ! BAŞKANIMIZ DAHA NE DESİN! DAHA AÇIK KONUŞSA İNSANLAR MARKETLERE KOŞAR!! 15 TEMMUZ DA BELLİ BİR KESİM BANKAMATİKLERE KOŞMUŞTU!

Günün Özeti