• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
04 Ekim 2019

“Türkiye”nin hakikaten beka meselesi var…

60 küsur yıllık hayatımda onlarca hükümette, yurt içinde ve dışında devletimi temsil ettim. Fakat siyasi partilerin gönüllü kuruluşları, medya kuruluşlarının haktan değil de haksızlıktan taraf olduklarını ve tamamen yandaşlıklarını ilk defa bu kadar açık ve net gösterdiklerini gördüm! Dış güçlerin içteki hainleri ve yerleşik düzenin bürokratlarını tamamen teslim alarak ülkede son vuruşu yapmak isteyenlere karşı ilgili mercileri bir kez daha uyarıyorum!

Son vuruş için teyakkuzdalar!

TÜRKİYE’DE BEKA MESELESİ

Şeytanın gör dediği üst aklın emperyal güçlerinin Türkiye’deki işbirlikçileri, pek çok gönüllü teşekkül, parlamenter sistem, üniversitelerin akademisyenleri gibi Türkiye’deki görüntülü ve sesli medyayı tamamen ele geçirmiş durumda! İstedikleri yanlı ve karanlık bilgiler dışında söyleyen, yazan, fikreden ve üretenleri hazır silâhları medya üzerinden “İlgili fikir, ürün veya yöntem sağlığa zararlı!” diyerek dolaylı töhmet ve baskılarıyla, “Malum kişi şunu dedi, demek istedi!” gibi spekülatif ve direkt yalan haberlerle, sosyal medya ile de anında-eş merkezli-dünyanın binlerce noktasından plânlı istihbarat çalışmaları ve karalama yazıları ve görselleriyle soruşturulmama sebep olan 15 Temmuz’da olduğu gibi tekrar seçilmişlere karşı bir ihtilal girişimi olursa bütün öfkemizle tankların önüne çıkarız.. Diyerek yaptığım Akit TV’deki konuşmayı darbecilere karşı olan herkesin alkışlaması gerekirken şahsıma karşı Türkiye’deki malum şer cephesinin kalemşörlüğünü yapan yorumcular, makaleler, sipariş haberlerle 400.000 tweet kullanarak lekeleyip itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını gördük ve görmeye devam ediyoruz! Soruşturmalardan takipsizlik de alsak haklı da çıksak çünkü köprüyü hâlâ geçemedik! “Köprü geçilmeden yöntem ve tedbir değiştirilmez..!” diyor sayın Başkan ama bu haddinden fazla uzun süreçte olan vatan, devlet, millet ve bayrağı için büyük mücadele eden memleketin asıl sahiplerine yazık oluyor!!! Her dönemde olduğu gibi yine hesap sorulamıyor!!!

DEVLETİN TEDBİRLERİ NELER?

Bu büyük operasyonların karşısında bir güç var mı, kesinlikle yok! Sinmiş, pısırık, sırtını devlete dayamışların çıtı çıkmıyor! Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika’da yaptığı konuşmada Yemen’den, Venezuela’dan, Karabağ’dan, Kudüs’ten, Myanmar’dan bahsederken bizim söyleyecek hiçbir sözümüz kalmıyor. Yerleşik düzen tamamen emperyalist güçlerin etkisinde cumhuriyeti kurdu ve sağlıkla, eğitim ve dinle ilgili yazılan kanun ve yasalar maalesef ülkeyi bugünkü amaçsız ve hedefsiz hâline getirdi..! Özellikle ve öncelikle stratejik önemde olan kanun, yasa, tüzük, yönetmelik ve mevzuatların acilen revizyonu şarttır!

Ancak bu şekilde kadim Türk, Selçuklu ve Osmanlı bakiyesi gürbüz ve kendine yetebilen, iktisadi, ticari, sağlık, sosyal her alanda bağımsız yeni bir Türkiye Cumhuriyeti’ne dönüşüm zaruridir, kat’idir, elzemdir!!!

TÜRKİYE’DE ÇÜRÜME BÜTÜN HIZIYLA DEVAM ETMEKTEDİR!

Toplumsal yok oluşun asıl sebebi Ankara’daki siyasilerin liyakatsiz, ehliyetsiz ve basiretsiz olmalarının en büyük sebebi devlet işleyişini ve yerleşik düzenin bürokratlarının oyunlarını bilememeleridir!

Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu ve fermanlarıyla artık liyakate, ehliyete ve sadakate bakılırken parti vs. ayırt edilmeden ‘bir deneme öncesinde veya bir dönem sonrasına...’ diyecek hâlleri yoktur! İşte İstanbul’da bir dönem önceki iktidar partisinin il başkanlığı, seçtiği milletvekilleri bugün mecliste iken, yeni hâliyle muhalefet cephesi içinde yer alıp bunları yıkmak için çalışmasının izahını kim yapacak? 

Hocam derdi ki “Oğlum, kitlesel düzelme mümkün değil. Fertler düzelecek. 73’te 1’in içine girmek lâzım..!”

Peki, farkındalığı olanlar var mı? Devletin ve hükümetin içinde Sayın cumhurbaşkanının kaygılarını taşıyan, Emine Erdoğan gibi üçüncü şahıslar, siyasiler, uzaktan bakmayan bakanlar ve devlet milli ve gerçek idarecileri acilen yeni düzenin kurtarıcıları olarak göreve getirilmelidirler!

Yoksa statükonun emrindeki bu kişilerle değişen hiçbir şey olmayacak uçuruma gidişat devam edecektir!

ÇOK TEHLİKELİ GÜNLERDEYİZ

Ülke yandı, yıkıldı, deprem olacak deseniz de birilerinin hiç de umurunda değil!

Peki, Türkiye’de varsa acizane bizim gibi gerçek mesuliyet sahiplerinden stratejik tespitlerle birtakım hadsizlerin ve satılıkların hedefine giriyoruz, neden risk alıyoruz?

Neden tarafımıza soruşturmalar açılıyor dersiniz!

Yeni Akit gazetesindeki köşe yazarları dışında kimse yanlışlara karşı yazılı eleştiride bulunamıyor!

Bizler haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olmak istemiyoruz!!!

Çünkü Allah Kur’an’da buyuruyor:

 “Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir.” (Â’raf 179)

WhatsApp İhbar Hattı:

 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tata Tonga

falan filan falan filan... bekaa meselesine halk karar verir!
 • Yanıtla

vehamet

İşte bu da hem sağlam akpartili, hem de akpartinin altından toprağı çekenlerden! Kendilerince haklı görünüyorlar; ama bunlardan hiç bir kumaşa yama olmaz, biline!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23