• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
21 Haziran 2019

Türkiye seçimini yapıyor! “Azami şerden kurtulmak için..”

 Türkiye’nin istihdamının karışık bir şekilde yaşandığı İstanbul seçimi aslında Türkiye’nin seçimidir!

Bu kadar bilgi karmaşası İçinde çürümeye yüz tutan bir toplum, arsızlığı ve hadsizliğinden sıyrılıp, “kâinat kitabı”nı okumaya başlayanlara da müjdeler olsun.

Devletin kafasındaki din anlayışı ile hâlâ & maalesef ve hâlâ ‘güzel okuma’ yarışmaları yapılıyor da “güzel anlama” yarışmaları yapılmıyor!?..

Hedef Kur’an’ı okumaksa; onu anlamanın manası, maksadı, muradı, 1000’ler tevilinin açıklanması ile olmalıdır!

Medya bütün kirliliği ile ruhları ve bedenleri yok edecek reklamlarıyla büyük saldırı halinde necip milletin torunlarını yok etmeye devam ediyor!

Gıda teröristleri de boş durmuyor!

 İlaç teröristleri ile birlikte insan neslini 500 milyona indirmek ve köle yapmak için bütün gücüyle hilelerine devam ediyor!

100 kişiden 98’inin ilaç kullandığı ve dünyada en çok ilaç tüketen ikinci ülke olarak şehir hastaneleri ve en büyük adalet saraylarına sahip ülke olarak zor günlerde yaşıyoruz!

Yine de zaman bir olma, birlik olma ve birlikte daha güçlü olma vaktidir diyoruz !

Muhabbet tellallığı yapıp husumete vaktimiz yoktur diyoruz!

Hayat mı kirli, bizler mi kirliyiz?

Sabahattin ZAİM, Nevzat YALÇINTAŞ, Turan YAZGAN gibi duayen prof. hocalarımızdan aldığımız ilmi siyasetin doktorluğumuzun altın kuralıdır ki; “hatalara söverek yücelinmez!”

“”Küçük problemlerin halledilmemesinden büyük problemler çıkar..”

Biz de diyoruz ki, büyük büyük konuşmayalım da küçük küçük işler görelim!

Günümüzün siyaset tercihi!

Salih amel olarak ahirette seni kurtaracak bir eser bıraktın mı!???

Diktiğin bir Ağaç!

Yazdığın bir kitap!

Bıraktığın bir hayır, sadakayı cariye var mı..?

Zaman bunlara bakmak zamanı!

Hayata tesir kal ile değil “hâl-i ahvâlle” izhar olunur ve o zaman o fikre duhûl beklenir..!

Hattâ, nihayet ve mükâfat yalnızca Allah cc’den beklenir!. Tüm derdimiz, kâinattaki cüz’i vazifelerimizi hakkıyla yerine getirebilmek olmalı. Büyük işleri zaten yaratıcı görüyor.

İstanbul seçimlerine bu gözle bakmak lazım yapılanlar yapılacakların teminatıdır..!

Kâinat ve insan!

En elzem telâkkimiz odur ki,

18.000 âlem yarattım diyor Allah azze celle hazretleri!

“Hiç düşünmez misiniz, hiç akletmez misiniz, ne kadar da az şükrediyorsunuz…” gibi ısrarlı ikazları ve enva-i letâifleri nasıl da görmüyoruz böyle?!

“Güzelin düşmanı ‘daha’ güzeldir!”

Biz her şey daha iyi olacak diyoruz!

Güzel görüp güzel düşünüyoruz...!

Türkiye’ye yapılanlar da pek çok eksikliklere rağmen yapılacakların teminatıdır diyoruz!

Cumhur ittifakı mazlumların da umududur!

Müslümanlar kardeştir’ bütün kardeşler birbirini iman şuuru ile sevmelidir! “”i!

İman şuuruyla ‘asıl’ ümmet ruhunu yaşatan 120 yıllık dört halife, Emevi hanedanlığının sondaki Abbasi ordusunun da Türklerden teşkilini düşünürsek; 1000 küsur yıldır İslam’ın bayrağını ve iman hakikatleri ve adaletini bu Oğuz boyunun torunları yaşatmaya çalıştı.

Yavuz sultan Selim han İspanyolların Yemen’e asker çıkarmasıyla bölgeye müdahale etmeseydi, belki bugün Arap dünyasının yerinde bir İspanyol-İngiliz devlet topluluğu hüküm sürüyor olacaktı!

Seçim Türkiye’nin seçimidir İstanbul seçimi olarak düşünülmemelidir!

Hâdim olmak!

“Tek gâyem, Kur’an’ın vazifedârı ve hizmetçisi olmaktır!” diyor Bediüzzaman. Hakeza, milletimizin ve dünyadaki mazlum milletlerin umudu Cumhur İttifakı’nın başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN da “Milletimizin hâdimiyiz!” diyor!

Seneler sonra da olsa Nur Risaleleri ilk defa teksir edenlerin torunu ve el yazması risalelere sahip dedelerimizin mirasçısı olarak kendisini tebrik ediyoruz.

Yerli, milli insanlar ‘Oğuz Boyları’ bayrağı devre almayı bekliyor!

“Yerli ve milli” olmayı, milli manevi değerlere, Türk örf ve adetlerine dönmeyi ısrarla vurgulamış Bediüzzaman diyor ki;

“Bin yıl İslâm’a hizmet etmiş necip millet, düşen bayrağı tekrar lâyığı yere dikecektir!” Bu noktada vatanın asıl sahiplerinin beklediği vazifelerin vakti geldi diye umut ediyoruz!

Milletin tercihi Cumhur İttifakı’nın seçilmiş başkanının gayretiyle risaleler; devlet eliyle basıldı, yıllarca süren başörtüsü zulmü son buldu, bir kanayan yaraydı. Ayasofya da millet hak ettiği, dirilişe tam manasıyla hazır olduğunda açılacaktır!

İstanbul yeniden fethedilmelidir!

Bugünse sadece “sadakât” ehli olan her devrin medya fahişeleri adıyla adlandırılan sözde sanatçı, sporcu, köşe yazarı, moderatör, bilim adamı, akil insan, bilmem ne dernek ve vakıf başkanları, Abant toplantıları müdavimi, Türk olimpiyat katılımcıları ve ödüllüleri daha nicelerini baş üstünde tutup, evet sanatçısı vs. ünvanı verilip daha sonra hain çıkanlar, yurtdışına kaçıp ülkemiz aleyhine olanlara ve onlara hâlâ saray ve etrafında ve medyasında devam ettirip, konuşup duranlara sözlerini dinleyenlere yeter artık ‘dur’ denilmelidir!

Başta İstanbul Belediye Başkanlığı olmak üzere, “Yanıldık, aldatıldık, hata yaptık ..vs” gibi sözleri sarf etmeden yeni bir sayfa açmanın müjdesini almak değil yaşayarak görmek istiyoruz!

Sadakâtin yanında “fedakârlık” !

Nasıl ki ehliyet ve liyakât şartsa, doğruları uğruna fedakârane mücadele edebilecek asil vatan evlâtlarını arayıp bulmak lüzumludur! Vaciptir! Elzemdir!

Bütün bu düsturlar doğrultusunda! Hepimize düşen;

“Nefis ve hissiyattan azade! 

Azami şerden kurtulmak için..” İstanbul’a bugüne kadar yapılan hizmetlerin daha ileriye taşınabilmesi için cumhur ittifakının yanında yer almaya devam edeceğiz! Vesselam!

WhatsApp İhbar Hattı

0530 200 00 96

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23