• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Türkiye nereye gidiyor!

18 Mayıs 2021


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

1976 yılında stajla başladığım devlet görevimde 30 hükümet, bir o kadar başbakan, bakanlar görüp, milliyetçi cephe hükümetindeki devletin içindeki derin güçlerin dün olduğu gibi bugün de kullandığı kirli örgütlerin eliyle şehit edilen bağımsız bakan Gün Sazak yanında; 80 ihtilali sonrası halkın ekseri çoğunluğuyla yeter artık denilerek iktidara getirilen rahmetli Turgut Özal’dan; bugün altı bakanlığın görevini yürüten belki de Türkiye’nin gelmiş geçmiş en dürüst bakanlarından biri olarak çalıştığım rahmetli Adnan Kahveci’ye de danışmanlık yaptım! 

Üzülerek söylemek istiyorum ki bu ülkeye bir çivi çakmak isteyen dürüst, namuslu, Allah’tan korkan ve ahiretin hesabını yapan Vatan, millet, bayrak, devlet, mukaddesat sevdalısı ne kadar başbakan, bakan, bürokrat, Aselsan’da öldürülen mühendisler, düşürülen uçaklar.. Vs. gibi çalışan milli insanlar bütün bu olayları birebir yaşayan birisi gibi teessüfle söylüyorum ki maalesef dün olduğu gibi bugün de tedbir alınmazsa yarın da kirli derin güçlerin ve menfaat şebekelerinin eliyle insanlar katledilip yok edilmişlerdir! Bugüne kadar maalesef sonuç alınmayan bu faili meçhullerden hesap sorulmaz tedbir alınmazsa insanlık ve değerlerimiz yok edilmeye de devam edecektir!

Bugün de aynı oyunlar Osmanlı’nın bakiyesi Gürbüz Türkiye Cumhuriyeti’nde 80 öncesi karanlık günleri hatırlatır gibi gizli şebekelerine elinde oyuncak haline getirip Türkiye’yi fuhuş ve uyuşturucu bataklığıyla anti demokratik uygulamalarıyla dünyanın gözü önünde karalama kampanyaları devam ettirilmek istenmektedir !!?

Küresel güçlerin ve sermayenin sahte corona darbelerinden sonra artık bundan sonra bu oyunlara gelmeyip alınan tedbirlerin sonunda dünya ülkeleri gibi biz de HES “Hayat Eve Sığar” diyerek milleti eve hapsetmek yerine üretim seferberliğine ve Türkiyemizin 2023 hedeflerine kilitlenmesi için demokratik yapılanma içinde acilen gereken tedbirleri alıp milletimizin önünü açmalıyız!!?

Merhum Erbakan hocam 40 yıl evvel, bugün içlerinde başbakanlık, bakanlık ve milletvekilliği yapanlarında bulunduğu bir toplantıda sormuştu: “Bu ülkede güç kimdir?” Cevaben; “Yasama, yürütme, yargı..” vs. dendi. Net bir şekilde reddedip doğru hedefi gösterdi: “Ülkedeki tek güç medyadır, ne derse o olur!”

Geçen süre içinde maalesef hatalardan ders de alınmamış tarihin tekrar tekerrür etmemesi Türkiye’de yıllar sonra oluşan istikrarın bozulmaması adına milletimizden WhatsApp ihbar hattımıza gelen uyarıları Sayın Cumhurbaşkanımıza ileterek bu mesûliyetten kurtulmayı borç biliyorum!!?

Türkiyemizin bugünkü hali başta Savunma Sanayii ve ülkenin imar çalışmaları ile donatıldı hızlı bir yükseliş trendi yakalayan ülkemizde; günümüzde işin bir başka yönüyle bakıldığında maalesef bazı derin güçler ve tehlikeli unsurlar yurtdışındaki işbirlikçilerin kuklası haline getirilmiş ve ülke 80 öncesi derin kirli güçlerin elinde oyuncak olmuş, İhaleler, uyuşturucu, fuhuş bataklığı.. Yıllardır yapılan güzel çalışmalar gizli bir el tarafından başta İstanbul olmak üzere yeniden diriltilmek istenmektedir!!? Dünyanın uyuşturucu merkezlerinden birisi İstanbul! Birisi Adana mı?

1961’den beri yaşadığım İstanbul’da kimin eli kimin cebinde, çok iyi bilirim! İstanbul son birkaç yılda her yönüyle yaşanmayacak bir hâle getirildi!

Uyuşturucu, fuhuş ve yolsuzluklarla ilgili mücadeleyi yapanlar pasif görevlere mi alındı?

Medyanın dünya hâkimiyetine söz sahibi olduğu bir dönemde iddaacıların bizim de ihbar hattımıza zaman zaman yapılan fakat bir türlü netice alamadığımız iddiaları milyonlarca beğeni alırken devlet tarafından yapılan cevaplarda % 1 bile beğeni alınmadığı gerçeği de Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’de son yıllardaki bu faaliyetlere hem adalet bakanlığı, hem de içişleri bakanlığı veya ilgili birimlerin müdahalelerinden ziyade artık kendisinden başkasına çözüm bulamayacağından milletimiz Sayın Cumhurbaşkanının müdahalesini beklemektedir!!?

Her hafta program yaptığım ve iki günde köşe yazım bulunan akit televizyonu ve gazetesinde “Bu ülkede seçilmişlere müdahale olursa tankların önüne öfkemizle çıkarız!” dedik; paralel çetelerin 400.000’e yakın sahte fake twit ve satın alınmış maaşları kadar kıymetli olan köle köşe yazarlarının medya saldırısına maruz kaldık!

Tabi her zamanki gibi biz haklı çıktık! Yıkılmadık ayaktayız! Durmak yok, hakkın hatırı için yola devam diyoruz!

FEHMİ ÖZTÜRK OLAYI

Sosyal medyada atv, Akit TV gibi ulusal kanallar yanında pek çok haber kanalında onlarca defa izlediğimiz ailesinin önünde bütün kemikleri kırılıp hastanelik edilen Fehmi Öztürk adlı şahsın 50 milyon dolarlık mallarına çökenler, mahkemelerin kararını uygulamayıp reddeden mahkemeler ve sanıklarla ilgili yapılan ciddi iddialar En kısa zamanda sonuçlandırılmalıdır!!?

Adı “Adalet ve Kalkınma” partisi hükümetin, bu karanlık ilişkiler ve kumpas davalarının hükümeti yıprattığını ve 83 milyonun gözü önünde cereyan eden bu karanlık olaylara müdahale ederek haklıya hakkı verilip haksızdan da hesap sorulmadıkça devletin ilgili birimlerinin aklanması mümkün olmayacaktır!

Sayın Cumhurbaşkanının, AK Parti iktidarının yanında Cumhur İttifakı’nın yıpratılmasını hedef alan bu gibi olaylara acilen müdahale edip gereği yapılmalı. “Geciken adaletin “adaletsizliği ortadan kaldırılarak bir gün herkese lazım olacak gerçek adalet acilen tesis edilmelidir!

Vesselam… 

WhatsApp ihbar hattı: 0 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Herkes sevdiğine kavuşur.

Hükümetten karın ağrıları olanlar kendi kendilerine habire mır mır mırıldanıyorlar. Acele etmesinler yakında kendilerini chp' nin şefkatli kullarında bulurlar; bak, İstanbul ve Ankara kurtuldu bile!
 • Yanıtla

Şahin 66

Teşekkür ediyorum çok güzel bir yazı elinize sağlık sayğılar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23