• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Türk Devletleri Teşkilâtı-Aksakallar Şurası!

26 Kasım 2021
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Küresel sermaye ve şeytan aklı, İslâmi söylemleri olan hükumeti iktidara getirmiş ve 20 yılda uygun gördükleri icraatları mücahit kadroların önce mütahit sonra da çok müsait bir duruma getirdiği bazı elemanları sayesinde bugünkü kaotik ortamı oluşturmuştur!

Son üç yıldır da mütedeyyin cenaha, milliyetçi ve Türkçü partileri de ekleyerek ‘Cumhur İttifakı’ hükümeti kuruldu.  2021 itibariyle de Türk dünyası ile iş birliği noktasında, Türk Konseyi yeni bir yapılanma sürecine girdi.

Bu Cumhur İttifakı Hükümeti’nin bir başarısıdır!

Dünyadaki bütün Türklerin ve devletlerinin yanında dünyadaki bütün mazlumların da umudu olan bu yeni oluşumun Cumhur İttifakı Hükümeti’nin ve Türkiye’de son toplantısı yapılan Türk Devletleri Üeşkilatının başarısızlık lüksü yoktur! 

Umutsuzluğa dönüşecek hamleler, misliyle geri dönecektir! 

Türk Devletleri Teşkilâtı bütün organlarıyla, gerekli çalışmaları titizlikle yürütmelidir! Bu çalışmaların başında, teşkilâta yol gösterecek “Aksakallar Şurası” nın tespiti ve akabindeki çalışmaları çok çok önemlidir!!

AKSAKAL, KİM OLMALIDIR!!!

Her devlet başkanının buraya göstereceği aday, mutlaka toplumun ekserisince kabul gören, ‘siyaset üstü-birleştirici’ ve Türk dünyası üzerinde tecrübesi olan biri olmalıdır!

Ülkesindeki duruşuyla, aksakallığı tescilli olmalıdır! Sahasında ve Türk dünyasıyla ilgili eserler vermiş olmalıdır! 

EN MÜHİMİ DE, TÜRK OLMALIDIR!?

Müslümanlar başta olmak üzere tüm insanlığı, “Siyasi İslâm”la dinden soğutan ‘eğriyi muhafaza eden’ muhafazakâr anlayışın, beklentileri karşılamayıp her kesimden bugün itibari ile bütün Müslümanları hüsrana uğratıp  büyük tepki gördüğü âşikârdır! 

Türkiye’nin siyasi tercihlerinde İslami anlayış siyaseti başarısızlıkla sonuçlandı için tercihlerde siyasi İslam ikinci plana düşmüştür! 

Türk Devletleri Teşkilâtı’nın içinde, Türk ve Turan Birliği’nin her türlü ekonomik, siyasi, kültürel anlaşmalarını ve birlikteliklerini Türkiye’deki Cumhur İttifakı Hükümeti’nin başarı ve başarısızlığı Milliyetçilik-Türkçülük ve İslam siyasetinin örnek alınması noktasında tesir gösterecektir!

“MİLLİ RUH” DİRİ TUTULMALIDIR!

Cumhuriyet tarihinde devletimiz adına, Türk dünyasında en uzun süreyle diplomatik statüde Birleşmiş Milletler’de UNDP-UNV kalkınma programlarında uzman olarak görev yapanlardan biriyim! 

Bölgesel kalkınma programları yazan ve uygulayan, başta Birleşmiş Milletler olmak üzere üniversiteler, devlet kurum ve kuruluşları, milli meclis ve pek çok askeri-sivil stratejik görevlerle 15 yıl boyunca sahada vazifeliydim! 

Bu çalışmalarımı; “Kafkas-Türkistan Mezalimi, Balkan-Bosna Mezalimi, Orta Doğu ve Filistin Mezalimi” eserleriyle tarihe kayıt düştüm. 

1990’da İstanbul Üniversitesi Siyaset Kürsüsü’nde, “Doğu Bloku’nun Çöküşü ve Balkanlar’dan Göç” kitabımla doktora tezimi verdim!

Akabinde, “Balkan ve Bosna-Hersek Mezalimi” kitabımı yayınladım!

BİRİLERİ KONUŞUR-BİRİLERİ YAŞAR VE YAZAR!

Gençlik yıllarımdan beri Türk-İslâm mefkûresi çalışmalarıma 100’ü aşkın yazı, makale, bilimsel makale, mastır ve doktora tezleri ekledim! 1993-2008 arası Türk dünyasındaki devlet görevlerimde, Rusya’da ve Türk dünyasında yayınlanan “Avrasya, Her Gün” gibi pek çok gazete ve yerel dergide, televizyon kanallarında mülakatlar yaptım! 35 yıllık gazeteciliğimde, yetişmemde büyük emeği olan ve vefatına kadar yanında bulunduğum “Şairül Şüera” Ahmet Kabaklı hocamla Türk Edebiyat Vakfı’nda başlayan tedrisim, Tercüman Gazetesi’nde devam etti! Akabinde Zaman, Her Gün ve Orta Doğu gazetelerindeki yazı ve mülakatları yaptım.!

Zaman Gazetesi’nin malum yapının eline geçmeden önce-kuruluşunda, Prof. Dr. Sabahattin Zaim ve Nevzat Yalçıntaş hocaların danışmanlığındaki gazetede yıllarca tarım ve sağlık sayfası hazırladım!

ENANİYET DEĞİL; LİYAKÂT ŞERHİ DÜŞEREK YAZIYORUZ!

Cuma Dergisi, Hürriyet-Kelebek, Sabah, Vakit ve Takvim gazetelerinde, başta “sağlıklı yaşam” olmak üzere, pek çok sahayla ilgili yazılarımdan, yurtdışı basınında da yer alanlar oldu!

Onlarca haftalık sağlıklı yaşam, onlarca haftalık sağlıklı yaşam ekleri ve dergiler hazırladım!

 Başta AB ve Arap ülkeleri olmak üzere, Rusya, Ukrayna ve bütün Türk dünyasında 1500 konferans verdim! Azerbaycan’dan Özbekistan’a kadar bütün Türk dünyasında 15 yılda 1993 yılından başlayarak 2008 yılına kadar fiili olarak, “Planlı Ekonomi’den Pazar Ekonomisi’ne Geçiş”, “Marketing’in Esasları”, “Beynel Halk Marketing”, Türk dünyası stratejileri.. Vb pek çok farklı program hazırladım! Hükümetlerin programından geçirttim! Binlerce talebe yetiştirdim okuttum. Yüzlercesini de yurtdışına göndererek mastır doktora yapmasını sağladık ve şu an ülkelerinde pek çoğu, başta Azerbaycan olmak üzere bakan, bakan yardımcısı ve diplomat olarak Türk dünyasında şerefle görev yapmaktadırlar!

Başta Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan İktisat Üniversitesi ve Bakanlar Kurulu nezdinde “Halk Tasarrufatını İdare Etme Enstitüsü”, “Petrol Akademisi”, “İnşaat Üniversitesi” gibi devlet üniversiteleri yanında, 10 özel üniversitenin kuruculuğunu yaptım. İlgili programları hazırlayıp milli meclisten geçirerek, üniversitelerde hocalar yetiştirdim. 98 yılında Azerbaycan’da yapılan bir ankette, buraya yazmadığım sayısız hizmetim dikkate alınarak halkın teveccühüyle “yılın en başarılı bilim adamı“ seçildim! 

TC devletim adına yaptığım bu çalışmalar, devletlerin resmi kayıtlarında belgeli şekilde mevcuttur!

Türk dünyasında ‘pazar ekonomisi’ eğitimlerinde bütün üniversitelerin de ve devlet kuruluşlarında program olarak okutularak hayata geçirilmiştir!

Türk dünyasının ve bugünkü Türk devletleri teşkilatının her sahada başarısı ve dünya hakimiyeti için gönüllü bir AKSAKAL’ı olarak vazifemi yaptığıma inanıyorum!

Türk dünyası devletleri teşkilatının AKSAKAL’ları da liyakatli ve ehliyetli kadrolardan oluşursa 2023 ve 2053 hedefine daha kolay ulaşılacaktır!

 Dünyadaki bütün mazlumlar ve  Türk devletleri; Türkiye ve Cumhur İttifakı hükümetinden “Türk Devletleri Teşkilatının ölü değil! Gürbüz bir doğumla! Titizlikle seçilecek kadrolar ve Aksakallarla” muzafferiyetini beklemektedir!! Vesselâm!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

tütün doktoru

şurada her derde deva karışımiçmişler.

İsra 16

Biz bir ülkeyi (ve düzeni) helak etmek (ve çökertmek) istediğimiz zaman, oranın “mütref”lerine (yani; haksız ve hesapsız nimet ve servetle şaşıran ve devlet imkânlarıyla şımaran, ülkenin ileri gelen kimselerine) emrederiz (onlara fırsat veririz) ki, orada her türlü fısk-u fesadı (haksızlık ve hayâsızlığı) yapsınlar... Böylece orası için (azap ve helak) sözümüz hak olur. Biz de o (diyarı ve düzeni) darmadağın edip (yerin dibine batırırız).
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23