• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Tarihi “tekerrür” diye tarif diyorlar..!? Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?

06 Nisan 2021


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bu köşemde, yazılı ve sözlü medyada “geçmişten ibret alınması” noktasında defalarla uyardık ve yazdık!!?

Akit TV’de “Bilgi Savaşları” programında haber müdürümüz ve genel yayın yönetmenimizle yaptığımız programda “Türkiye’mizde seçilmişlere tekrar 15 Temmuz gibi bir darbe teşebbüsü değil; iması bile yapılsa tankların önüne öfkemizle çıkarız!” dedik!!?

Türkiye’de emirlerini dışardan alan, her an hazır bekleyen kriptolar vasıtasıyla düğmeye basılmış ve 400.000 tweetle tarafıma sanal saldırı yapılmıştır!!? 56.’sı yapılan bu saldırı da, takipsizlikle sonuçlanmıştır!!?

“Devletin içine yerleşmiş planlı, maksatlı, gizli kriptolarla ilgili her an size de bu saldırılar yapılabilir!!” diyerek, bu gizli yapıyı ve savunucularını açıklamıştım! Ve çözüm yolunu da ulusal gazetede on defa yazarak göstermiştim!!?

“...tek çözüm yolu, kanunla suçu sabit olan bu kişilerin özel ve kamu kurumlarından, üniversitelerden, hatta öğrenci ise öğrenciliklerinden son olarak da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından, bütün mevki, makam, mal, rütbeleri ellerinden alınarak çıkarılmaları elzemdir, zaruridir, kat’idir!”

Her zamanki gibi, Sayın Cumhurbaşkanının etrafındaki körler sağırlar, birbirini ağırladı ve bugünlere gelindi! Bu darbe teşebbüsleri, şeytan aklının emrinde organize ve uzun süreli, A-B-C’den Z’ye planları olan komplike ve uluslararası bir yapınındır ve hedefi, dünya ve Türkiye’nin umudu Recep Tayyip Erdoğan’ı yok etmektir! Recep Tayyip Erdoğan gerekeni yapmalıdır.!

Türkiye’de bu ‘idare-i maslahat’ düşüncesi terk edilmezse, maslahat yapacak vakit ve belki idare de kalmayacaktır..? Bu da alınabilecek radikal kararlarla mümkündür!! Haklıya, bugüne kadar verilmeyen hakları verilecek! Haksızın da kellesi alınarak, 2023 hedeflerine ulaşılabilecektir! Yoksa bugüne kadar haksızlığın hâkim olduğu, şeytan aklının güdümündeki bu sistem, hakkı savunanların kellesini almaya ve darbe teşebbüsüne bugün de olduğu gibi devam edecektir!!?

İbn-i Haldun, Mukaddime’sinin girişinde tarihin zahiri, açıkça görülen anlamı dışında bir de saklı anlamı olduğuna dikkat çeker ve der ki:

“Tarihin içinde saklanan mana ise incelemek, düşünmek, araştırmak, hadiselerin vuku ve cereyanın sebep ve tertibini inceleyip bilmekten ibarettir.” Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızı bir kere daha düşünüp araştırmaya davet ediyoruz!?

2021 MEHMET ÂKİF ERSOY YILI!!?

Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan! Artık çözümleri başka yerde ve kişilerde aramayalım!!? Âkif, ünlü şiirinde kurtuluş ve çözüm için şöyle yol gösteriyor:

’Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey!

Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi?

‘Tarih’i ‘ tekerrür ‘ diye tarif ediyorlar;

Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?’’

Lütfen ibret alalım artık!!? Yanıldık! Aldandık! Aldatıldık.. Demeyelim!!?

GÜNÜMÜZDE ULUSLARARASI İLİŞKİLERDEKİ YALNIZLIĞIMIZ!

İbn-i Haldun ve Mehmet Akif Ersoy’un sözleri ve Ebû Müslim Horasanî’nin Emevîlerin yıkılışıyla ilgili, her türlü ittifakta “bir strateji ilkesi” olan şu iki sözü ile beraber düşünmeliyiz diye;

Türk milleti adına Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kere daha! Tekraren! Tekraren! Tekraren! İbn-i Haldun’un Mukaddimesi’nin özeti olan devlet yönetmedeki fazilet noktasında, ABD devlet başkanı Reagan’ın bile; “İki defa üst üste seçim kazanmamdaki sır, İbn-i Haldun’un Mukaddimesidir!” dediğini hatırlatıp, dünyadaki ve Türkiye’deki mazlumların ümidi olarak sizi şahsım ve milletim adına bir kere daha “düşünmeye, incelemeye ve araştırmaya!” İnşallah bu sefer “gecikmeden alınacak istikametli kararlar, ehliyetli kadrolar noktasında da” muvaffakiyet diliyoruz!!?

“Size düşman olanlara yaranmaya çalışır ve dostlarınızdan uzaklaşırsanız, onlar size dost olmaz; fakat siz dostlarınızı kendinizden uzaklaştırırsınız! İşte o zaman düşmanlarınızın avucuna düşersiniz!”

“Onlar (Emevîler); zararından emin oldukları için dostlarını uzak tuttular. Düşmanlarını kazanmak için yakınlarına aldılar. Yanlarına aldıkları düşmanları dost olmadığı gibi, uzakta tuttukları dostları da düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince, yıkılmaları mukadder oldu.”

Tarihin her döneminde bir Emevî iktidarı ve bir Ebû Müslim vardır. Ve her dönemde de Ebû Müslim’i sırtından vuracak iktidar yanlıları vardır..!

Gerçek Ebu Müslim’lere sahip çıkınız! Bir gün sahip çıkacak Ebu Müslim’leri yanınızda bulamayabilirsiniz!!?

Tarih tekerrürden ibarettir. Basiret bu hakikatleri görebilmektir! Tarih bunları görebilenleri hayırla; göremeyenleri de lânetle ve ihanetle kayıt düşmüştür!!? Rabbim, sen bizleri içimizdeki gafiller sebebiyle helak eyleme, âmin.

SON SÖZÜMÜZ!

Başımızdakilere tekrar, tekrar işledikleri bu hatalardan ayılabilecek “yıkılmadan önce” bu necip TÜRK milletinin ellerine verilen kutsal “İlâyı Kelimetullah” davamıza ulaşabilmemiz için, bir kere daha fırsat ver! 2023-2053’e giden aydınlık yolda, yeniden diriliş için feraset ve yol arkadaşları nasip eyle âmin! Vesselam!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Timur

Ne demis atalarimiz? Kilavuzu Karga olanin sonu hüsrandir.
 • Yanıtla

Mustafa yıldırım

Akıl vermek kadar kolaysa siz yapın..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23