• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
29 Ekim 2019

Stratejik Çalışmalar ve - ABD seferi-1

Aldığımız dünyevi eğitimlerde toprak ve tarım okuduk, bitki genleri, hastalıkları, ıslahı, kimyasalları okuduk, organik kimya okuduk, Endüstri Mühendisi olduk. Rahmetli ÖZAL döneminde dediler ki; “Mühendisler tek kanatlı kuştur, uçamaz! Mutlaka diğer kanadı tamamlamak için işletme, iktisat, hukuk gibi bir sosyal bölüm okumak lâzım..!” Biz de İstanbul Üniversitesi Sosyal Siyaset Kürsüsü’nde master, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri’nde doktora yaparak kanatları tamamladık! Fakat malum, uçmak için Türkiye’de bir şart var, bir Avrupa Amerika görmek lazım. Sağ olsun devletimiz bizi Amerika’lara gönderdi.

Yıllardır çalışmalarımıza binaen konuştuklarımız ve yazdıklarımıza “komplo teorisi” diyenler, devletin başına verdikleri raporlarda, “Efendim bu malum kişi fenomen-delidir. Söyledikleri abartılı, uçuk kaçık işler...” dedi! Hatta bir gün rahmetli Erbakan hoca, beni özel davetlisi olarak konutunda misafir etti. Tam 1,5 saat dünyada dönen tüm dolapları, gizli anlaşmaları, echelon-telekulak dinlemeleri, hiç kapağı açılmamış istihbarat ve soğuk savaş teknikleri gibi stratejik mevzuları anlattım. Merakla dinledikten sonra “Git bunu gruba da anlat ve hemen devlette çok özel bir birim kuralım. Başına geçerek ekibini kur!” dedi. Ne mi oldu bizi gönderdikleri ben de gerçek yüzleri ortaya çıkan malum yerlerin üst aklın kriptolarınca engelledik ve daha çok ciddi ve bugün de neticelerini ve gerçek yüzlerini gördüğümüz kişilerle etrafı kuşatılmış yanlış danışmanlar yüzünden maalesef üç ay sonra görevden indirildi ve çözümsüz planlı tedavilerle de rahmetli Özal ve Türkeş gibi onun da siyaseti hem de hayatı son bulduruldu!!!

Kuşatılmış Saraylar!

Her liderin etrafındaki kriptolar sarayları kuşatır! Erbakan zamanında da başbakanlık sarayını kuşatmış bugün de muhalefet eden o bakanlara(!) son 20 yıldır yaşananları tek tek, tarih tarih, isim isim, bütün uygulamalarıyla anlatıyorken; kendisi yüzü televizyonda maç seyrediyordu! Bana bakmadan dedi ki; “Ya Maranki, senin için deli diyorlardı ama sen zırdeliymişsin..!” Hakikaten çok güvendiğim bir gazetenin bile “Fenomen Maranki” diye başlık atması dün de bugün olduğu gibi sağcı -dindar camianın tamamen beyin kontrolü altında Üst aklın emrinde olduğunun ispatıydı..! İstisnaları var mıydı; olsaydı bu karanlık günleri yaşar mıydık dersiniz!!?

ABD Devlet görevimde mahalli idareler, sosyal güvenlik, eyalet sistemleri, bitki genleri ve tohum Standartizasyonu.. Vs gibi çalışmalarda bulunduğum sırada başşehir New York yakınlarında Kentucky Üniversitesi’nde misafir edildim. Tanıtımda üniversitenin kalitesini anlatmak için, Türk ve Müslüman olmam sebebiyle de Süleymaniye ve Fatih Camii Külliyesi’ndeki medrese sistemi gibi bir yerleşkeye getirildim. En büyük binası, üniversitenin dört katı büyüklüğündeki kiliseydi! İçeri girdiğimizde esmer ve sarışın insanlar gördüm. Kapıda “Kürt Enstitüsü” yazıyordu. Orada Kırmançi’den Zazaca’ya Doğu Anadolu’nun pek çok dil ve lehçesinin öğretildiğini gördüm! Amerikalı gençlerin lisansüstü eğitim gördüğü ve Amerikan vatandaşlarının olduğu bir yerde bildiğim kadar Kürtçeyle hitap ettiğim insanların çok fasih bir Kürt lehçesi ile cevaplamaları 1991’li yıllarda beni çok düşündürtmüştü..!

ABD’de büyük devletler planlarını üç beş yıllık yaparlar yani 15 yıl önceden sonraki planını yapar!

Diye aldığım eğitim de de hakikaten 2009’da başlatılan Kürt Türk mücadelesinin işaretini vermişlerdi bile!!!

ABD Florida’da Donanma Üssü’ndeki eğitimlerimizde, bir tütün yaprağının makro ölçekte elektron mikroskobuyla 10 üzeri 25 kat detayına girildiğini gördüm! Ve mikro ölçekte telezoom cihazlarla 25 kat gökyüzüne çıkıldığını..! Son on katmanın görüntüleri örtüşüyordu.

Aslolarak deniyordu ki, “Derinizin altındaki aldığınız havadan, içtiğiniz suya kadar gözetliyoruz denetliyoruz!!!”

ABD’ye hoş geldin merasimi!

Yıl 1991, Türkiye’de cep telefonu dahi yok. Merasimde, bir merkezde Washington’ın bir cam küresinin içinde “Where are you from?” yani “Nereden geldiniz?” sözüne karşılık uydudan direkt doğdunuz şehrin çok önemli bir yeri, detaylarıyla canlı yayında gösteriliyordu! Yani diyor ki seni evinde, yatağında, nefes alışında dahi izliyorum! Koca Amerika Birleşik Devletleri’nde Kastamonu gibi küçük bir şehri bulabilecekler mi diye ‘small city’ yani küçük şehir ‘İnebolu’ dedim, hakikaten limandaki bir kayıkta balık tutanların görüntüsü gösterildi! İşte dediler Mister Maranki, Amerika’ya hoş geldin..?! Bize ve bizim gibi yurtdışı çalışmaları yapanlara “Ayağını denk al, gözümüz üzerinizde..!” deniyordu..!

Bu eğitimleri aldıktan tam 15 sene sonra kozmik bilim ve bilinç ışığında son 15 yılda olan her şeyi milimetrik olarak yazdım ve hepsi gerçek oldu!

Bunları anlattım diye ve daha pek çokları için tarafıma 57 soruşturma açıldı!

Vatan millet bayrak devlet mukaddesattan hiç taviz vermedik ve çok gariptir ki bu yoldayım diyenler de bir gün arayıp yahu bunlar nasıl oluyor diye sormadı mı? Soramadı mı? Yoksa sordurulmadı mı?

Rahmetli Erbakan hoca da düştükten sonra Altınoluk’ta doktora hocam Profesor Ömer Aksu ile beni davet etmişti!

Aksu hoca gitti ben gitmedim. Söyleyeceği şeyi biliyordum çünkü!!!

Bizi yanılttılar! Aldandık! Aldatıldık!!?

2023 hedefleri için!

Rabbim başımızdakilere mühür elindeyken vaktinde ahiretini kurtaracak işler yapacak feraset nasip eylesin! Âmin!

Bu toprakları bize vatan yapan ve cumhuriyetimizi kuran bütün şehitlerimize de rahmet olsun!

Vesselam.

 WhatsApp İhbar Hattı

530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Erkan Camcı

Sayın Maranki, Türklerin henüz bahsettiğiniz konuları anlama ve kavrama yetenekleri yoktur, akılları bu işlere eremezler. 18. ve 19. asırdaki basit konuları dahi zor anlayabilirler. Bilim ve teknik onlara öcüdür. Profesörler dahi ünvan olmaktan başka fazla bir şeyler bilmezler. Bildikleri ise çok yüzeysel, soyut kavramlardır. Kısacası, Türkiye iflah olmaz. Dini ve seküler dalaş devam eder gider. Ülkede çok yetenekli yurttaşlar mündeniçtirler; lakin onları deliliklerle damgalayan çok sayıda alçak devleti sinsice kuşatmıştır. Şüket ki tımarhaneye kapatılmadın. .
 • Yanıtla

kenan

Allah bu vatanın gerçek sahiplerine yol açsın da bu kölelik son bulsun, şerler dökülsün ama bedava yırtmak yok; hesapları bir bir sorulsun inşallah, amin!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23