• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
11 Haziran 2019

Seçim öncesi Anadolu insanının sesine kulak verin!

Seçim öncesi son uyarılar, tedbirler ve çözüm yolları acaba gerçek Anadolu’nun sesi nedir hadi gelin bir kulak verelim!

Binali Yıldırım Kastamonu’da!

Köşemizdeki ihbar hattımıza ve mail adreslerimize gelen belgeli, resimli ve sesli ..vs yenir yutulur cinsten olmayan arsızlık, hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet hatta hatta organize suç örgütlerinin bile beceremeyeceği devlet soygunları ve suiistimallerle ilgili birkaç hadiseyi sizlerle paylaşalım!!!

Belki adayların yapacağı canlı yayında gerçek Anadolu insanının mesajına cevap verebilen İstanbul seçimini alabilecektir inancındayım!

“Ben yaptım oldu!” demekle olmaz! Olmadığını da gördük!

 Halka, kamuoyu yoklamalarına, milletin sesine kulak vermem!

İstediğimi yaparım!

20 yıl da olsa üst üste hiç işe yaramayan vekilleri de seçerim..!

Mantığının sonucunu başta Kastamonu olmak üzere pek çok il ve ilçede % 50’ye varan oy düşüşüyle sonuçlarını gördük!

Ben seçerim, yaparım, söylerim olur!!!

Mantığı artık geçerli değil; bu millet aptal da değil!

En azından siyasetçilerden daha ferasetli ki tercihini etki altında kalmadan kullanabiliyor.

Her iki taraf da kalkıp diyecek ki evet bunlar yalan; değilse şunun için yaptık...!

“Hata yaptık, yanıldık, aldatıldık.. yalnızım.. Vs.” demek yetmiyor artık !!!

Mühür senin elinde, bir daha senin eline de o mührü vermezler!

Sorarlar adama sen 17 yıldır iktidarsın, büyükşehir ve küçük belediyelerin başkanısın, sen ilçe belediye başkanısın ne yaptın!!!

TELEVİZYON KONUŞMASI DİYORLAR YA 

BUYURUN BUNLARIN CEVABINI VERİN!

Burada ak veya kara vs. partiler söz konusu değil!!!

İpin ucu her makam için en tepeden en aşağıda tetiği çekene kadar yani suçu işleyene kadar.

Çok kirli bir paylaşım ve devlet parasının, malının, hazine arazilerinin, milli emlak arazilerinin nasıl pay edildiği ve kimlere verildiğinin anlatan belgeli resimli dehşet tablolar ve Karrupsiya ilişkileri var ki organize suç örgütü yanında çok hafif kalır!

İşte 23 Haziran bunların hesap günü!!!

SAYIN BİNALİ YILDIRIM KASTAMONU’DA!!

Nasrettin Hoca göle maya çalarken halk sorar? Hoca tutar mı? Ya tutarsa!!!

Kastamonu’da başta Taşköprü, Tosya olmak üzere pek çok ilçesinde iktidar partisinden belediye başkanlıkları MHP’ye ve CHP’ye geçti hem de % 50 oy farkıyla..!

Yani başbakanlığı döneminde Kastamonulular demek ki ya seçtikleri vekillerden ya da başkanlardan ya da yaptığı hizmetlerden memnun olmamış ki % 50 oy farkı (Yaklaşık 12.000) yenilir yutulur cinsten değil!

Bunun hesabını sorup, cevabını televizyonda hazırlaması lazım. Yoksa gelinimizin Kastamonu’da olması Ilgaz Tüneli vşu an durmuş olan Kastamonu-İnebolu yolu projesine bir katkı sağlayacağını söyleyen yalan söyler!

Gerçi ben 31 Mart seçimleri öncesi on defa köşemde! On defa da televizyonda bunları anlattım! Hatta Kastamonu FETÖ paralel yapı dosyasını açmışken, şer odakları birleşti tarafımıza soruşturma bile açıldı. Neyse ki, kovuşturmaya gerek yoktur, takipsizlikle sonuçlandı da bu yazıları size yazabiliyoruz!

Maalesef dinleyen olmadı netice bu!!!

Ne ekersen onu biçersin!!!

Diken ekilen yerden gül bitmez!!!

Türkiye’nin kurtuluşunda, İstiklâl mücadelesinde “İstiklâl Yolu” ile, Çanakkale’de 93.000 şehit vermiş, Oğuzların 24 boyu olan halisane Türklerin yerleştiği, Kafkasya’dan gelen Çeçenler, Nogaylar, Macırlar, Çerkezler, Kürtler ve mazlumlara kucak açan Türk bölgesi Kastamonu! Bolu, Bilecik, Karabük, Bartın, Amasya, Çorum, Yozgat’ın bir kısmı, Sinop ve Çankırı, yani Kızılırmak havzasının iç kısmı, Fetö’cülerin bölge haritalarında Türkiye’ye bıraktığı topraklar!!! Bunlar asimile olmayıp devletine milletine bağlı halis muhlis Anadolu Türk insanı!

100 YILDIR YATIRIM YAPILMAYAN 

TEK BÖLGE:

BATI KARADENİZ = KASTAMONU VİLAYETİ!

Fakat ne acı ki, bir tane devlet yatırımı, fabrikası, Doğu ve güneydoğu ile kıyaslandığında denilebilir ki standart hiçbir yolu yok!

Türkiye’nin en geri bırakılmış bölgesi Bartın’la Sinop arasıdır! Sayın Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanlığı döneminde, İnebolu’da kendini misafir etmiş, Doğu Karadeniz’de olduğu gibi batı Karadeniz sahil yolunu kendisinden talep etmiştik yaklaşık on yıl önce. Ne mi oldu? Bırakın sahil yolunu, hâlâ İnebolu merkeze sınır sadece 1 metre yakınlıktaki Çamlıca köyümüzün yolu asfaltlı ve stabilize olmadığı gibi çamurdan çıkamadığımız bir yolda yaşıyoruz! İşte devletin köylere bakışı!

Şimdi belediye olduk bakalım çamurdan ne zaman kurtulacağız!

 İnebolu’da Ak Parti iktidarında devlet nerede diye İnebolulular gibi benim de sormak geliyor içimden!!

ÇOK BÜYÜK BİR MESAJ VERİLDİ!

Son seçimlerde Batı Karadeniz illerinde iktidar partisi seçim kazanmışken bu seçimlerde Sinop, Bolu, Bilecik’te CHP, diğer bütün illeri millet MHP kazanmıştır. İktidar partisinin bir tane il olmadığı gibi Kastamonu’da da ilçelerin hemen hepsi CHP ve MHP’ye kaymıştır. Acaba başkanlarının liyakatsizliği mi; hükümetin ‘ben bilirim, seçerim, yaparım’ inadı mı..?

Millet kimi istediyse, teşkilâtlarınızdaki adamlar tam tersini yapmışlardır!!! 

Hiçbir şey bilemezseniz de size kısa bir yol:

Fetö diye mücadele ettiğini iddia edenlere bir sözüm var. Fetö’den tutuklu Kastamonu’da bir noter itirafçı oluyor, alın bu adamın itirafını Adalet Bakanı, Sayın Binali Yıldırım, devlet başkanı bir okusun, burada hangi siyasetçiler vekiller belediye başkanları, parti il başkanları, yöneticiler meclis üyeleri ve tabii ki zaman zaman devlet büyüklerimizin iyi kötü günlerinde ziyaret ettiği her fırsatta adını kullandığı hangi iş adamların isimleri var..?!

Sadece Başsavcılıktaki bu dosyayı görselerdi bu bölgedeki seçimler kesinlikle kaybedilmezdi!

Binali Bey’in son ziyaretinde de rutin aynı ziyaretlere devam edildi, aynı söylemler maalesef tekrar edildi yani yeni bir şey yok!

1 MİLYON OY GERİ KAZANILABİLİR!

Biz de bütün desteğimizi ve doğru bildiklerimizi söylemeye hazırız!

Reyine karşılık millet sizden neyi talep ediyor?

Sorun, belgeleriyle anlatalım!

Sonuç mu?

Yaklaşık 1 milyon oy demektir! 

Tabi karşı taraf ikna edilir biz hata yaptık, bu % 50 oyu düşüşünün, batı Karadeniz’deki bütün illerin kaybedilmesini sebepleri bunlarmış! Şimdi anladık diye mesaj vermesi yeterlidir. Zaman yeni şeyler söylemek zamanıdır, vesselâm...

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23