• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Satanizmin büyüleriyle savaş (4) “Medya” tecavüz ve tahakkümü!

04 Şubat 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Dünyanın ve ülkemizin en stratejik meselesi gıdayla ilgili yazı-bilgi ve belgelerimiz ışığında, ilgili kurum ve kuruluşları uyarılarımızla 2020’deki gıda ‘tahakküm’ yasasının yürürlüğe konmasına mâni olduk. 2013’te de ulusal televizyonda ısrarla-üç canlı yayında “Beyaz ekmek denilen madde, toplum sağlığına büyük tehlikedir!” diye belgeleriyle anlattık, hemen akabinde dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ekmek, eskiden olduğu gibi kara-doğal hâliyle yenilecek!” diye talimat verdi.

Geçtiğimiz haftalarda seri hâlinde, “Gelecek neslimiz, satanist projelerle imha ediliyor!” diye üç yazı yazdık. Hemen akabinde 28 Ocak 2022 tarihinde sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya müdahil olarak bu satanist uygulamalarla ilgili yayınladığı genelge ile başta RTÜK ve diğer ilgili devletin kurumlarına uyarı niteliğinde bir kerede hatırlatma yaparak bunların önüne geçin gereğini yapın.. Vs gibi genelgesiyle son noktayı koymuştur!!?

Zaten ne hikmetse, ülkenin milletin devletin hayrına her ne iş olacaksa ya sayın cumhurbaşkanının kendisinden, ya da kıymetli eşleri Emine Erdoğan hanımefendiden bir cevap duyuyoruz.

RTÜK ve devlet kurumları ne yapıyor!

 Mütemadiyen, “Ata tohumlarına sahip çıkmamak, ihanetle eş değerdir!” gibi çıkışlarla, ülkenin gıda güvenliği ve geleceğine kaygı duyan Emine hanımı da hususen tebrik ediyor ve gayretlerinin artarak devamını diliyoruz. 

 AİLEYİ YIKAN MEDYAYA TEDBİR ALINIYOR!

Yazılarımızdaki büyük yıkım tablosu görülmüş ki, Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlandı: “Dijitalleşme çağında teknolojinin imkânlarından yararlanmak zorunlu hâle gelmiştir. Bununla birlikte; aile, çocuk ve gençlerin yanlış medya içeriklerinden korunması, çok ciddi bir konu hâline gelmiştir.

Milli kültürümüzü yabancılaşmaya ve yozlaşmaya karşı muhafaza etmek için; tüm yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayımların zararlı içeriklerine maruz kalınmasıyla, çocuklarımızın ve gençlerimizin bedensel ve zihinsel gelişimlerinin olumsuz etkilenmesine karşı kararlılıkla tedbir alınacaktır.

Toplumun temel değerlerine aykırı olduğu gözlenen ve özellikle yabancı içeriklerin uyarlanması şeklinde yapılan programların yıkıcı etkilerini bertaraf edecek adımlar ivedilikle atılacaktır.

Birtakım sembollerle, çocukların ve gençlerin zihin dünyalarını hedef alan yapımlardan koruyup, aile ve çocuk dostu yapımlar teşvik edilecektir.

Medyanın milli-manevi yıpratmalarına karşı ‘anayasa, kanun ve ilgili mevzuatla’ müeyyideler getirilecektir.

Gereken tüm tedbirler ilgili kurum ve kuruluşlarca ivedilikle alınıp, takibi titizlikle yapılacaktır.”

KİLİT NOKTA, “DEVAMLILIK-KARARLILIK”!

Devletteki 40 yılımın son yıllarında muhakkiklik yapmış biri olarak kritik bir uyarı yapıyorum! Maalesef ki, özellikle toplumun genelini ilgilendiren konu ve uygulamalarda, devletin tepesinden olmasa da, dün olduğu gibi bugün de kripto ve trollerin hakim bulunduğu ‘maksatlı’ kadrolardan kaynaklanan ve her zamanki “süreçlerin akâmete-inkıtaya uğratılması” tehlikesi vardır! 

Sayın Cumhurbaşkanımızın, bu genelgedeki hassasiyeti de göz önünde bulundurularak, toplumsal çöküşe mâni daha radikal kararlar alınıp, takibi noktasında çok daha ince elenip sık dokunması gerektiğini hatırlatıyoruz. 

Şeytan ayrıntıda gizleniyor dikkat..? 

Zira, gelişimin-dönüşümün, topluma faydalı bilgiler sunulmasının akabinde, hatta programların arasında dahi, insanların ve özellikle gençlerimizin zihnini kirleten mesajları defaatle gördük ve deşifre ettik!

 Sağlık anlatılırken, araya hazır gıda reklâmı, maksatlıca konulmaktadır! 

En çok izlenen tarihi dizilerde maksatlı ve planlı olarak hemen ilk reklâmda dünyanın en zararlı tüketim malzemesi ve gazlı içecekler özellikle servis edilmektedir.

 Üstelik bu sefih hareket, maaşları halkın vergisiyle ödenip mâişet kaygısı duymayan devlet televizyonunda yapılmaktadır! 

Dünyaya medeniyet öğretmiş bu necip milletin aile yapısı, “fitne, art niyetli, bozguncu, güvenilmez, ahlâksız, değersiz ve berduş” karakterlerle tarumar edilmiştir!

 Milyonlarca milli-manevi insanımız, bu yıpratmaların hesabını sandıkta sormazdan evvel acilen, yayınlanacak bunun gibi genelgelerle devletin içindeki kriptolar açığa çıkarılmalı ve kesinlikle önlem alınmalıdır!

DÜŞÜNMEK-DEĞİŞMEK-DİRİLMEK!

Toplumların değişimi ve refahı, ancak fertlerin bir bir düzelmesiyle mümkündür. kitlesel düzelim bundan sonra mümkün görülmemektedir. Farkındalı, düşünebilen, akıl edebilen insanların kurtuluşu ancak mümkün olabilecektir!

Tabii ki Allah’ın rahmet ve mağfiret kapısı sonuna kadar açıktır! 

Efendimiz (as) diyor ki; “Ey Sa’d! Yiyeceğini helâl olandan seç, duan kabul olur! Nefsim, yed-i kudretinde olan Allah’a yemin ederim ki, kul, haram Iokma yediği zaman kırk gün duası kabul olmaz! Haramla beslenen vücut, ateşi hak eder!!”

 Hz. Ömer diyor ki; “Bir şüpheli şeyden kaçınmak için, 70 çeşit helâlden vazgeçtim..!”

Ey insanlar! Maddi imkânların son derece kısıtlı olduğu günlerde dahi, sahipliklerin çoğundan vazgeçmenin sırrını görelim!

NETİCE-ÇÖZÜM, TALİPLERİNİ BEKLİYOR!

Devletimiz her zamanki ‘devlet aklı’yla, toplumu bedenen ve ruhen yok edenleri bir bir tespit edip gereken müeyyidelerle halkın işini kolaylaştıracak. Halk da üzerine düşen vazife icabı,“üzerinden kalkan bu büyük kirleri, aslıyla!” doldurarak hakiki din-i mübîn-i İslâm’ı, unutturulan kültür ve örfünü araştıracak. “Sağlıklı düşünüp, beslenip, yaşayarak” büyük hasret duyduğu müreffeh günlerine, içinde bulunduğumuz rahmet mağfiret ve bereket ayı üç ayların her regaip kandilinin mübarek olması ve edilen dualar hürmetine Yaratıcı’nın da izni ve lütfuyla kavuşacak inşAllah. Vesselâm.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet Şerif (Tıp kainattan hakikatten Alemlerin Rabbinden uzak olamaz)

Ahmet hocam kapari bitkisinin Corona illetini bertaraf ettiğini bir önceki yazınızdaki yorumunda belirtmiştim (doğal ve fermantasyonu tabi olmamış haliyle) peki bu konuda herhangi bir araştırma inceleme yaptınız mı? Yoksa ciddiye alma gereksinimi duymadınız mı? Her bitki ve her canlının var olması yüce Allah'ın bir emriyledir ve bu sebeple bitkileri de birer ayet nazarıyla görmek gerekir. Yüce Allah'ın ayetlerini ve mukakak hakkıyla önemsemeliyiz .Bizim ilim insanlarımız batının tıpla ilgili materyalist çalışmalarını oldukça kıymetli görmekte ve hatta bu bilgileri sınama gereği bile görmeden kabul etmekte fakat kendi medeniyetimizin hakikatla bezenmiş değerli bilgilerine ne acıdır ki tıpkı bir böceğe bakar gibi talihsizce bakmakta.Oysa medeniyetimizin bize sunduğu pırıl pırıl hazineler sessizce bizi bekleyor

Hikmet Yılmaz

Dere kenarında dolaşıp duruyorsun. Kendi reklamını yapmak yerine toplumda sıkıntı yaratan danışmanlık adı altında 15-20-100-130 bin lira alan ahlâksızları yazın. Watt ile volt'u ayırt edemeyen danışmanlık yapıyor. Yuh olsun!..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23