• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
13 Nisan 2021

Sağlıklı yaşamak için; aşı mı? Bağışıklık mı?

20 yıldır koruyucu sağlık metodları çalışmalarımız, modern sağlık sistemindeki darboğazı gören feraset sahibi uzmanlarca teyid ediliyor!? Hakikaten, seküler bilimin kucağında olup, kadim bilgelikle gerçekleri görüp bir de konuşabilmek mesele! Geldiğimiz noktada maske-mesafeden sonra yeni kurtarıcı diye gösterilen “aşı” ile ilgili, immunolog yani bağışıklık sistemi ve çocuk hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Alişan Yıldıran’a kulak verelim:

“…Aşı olmadan yetişkinlerin, bebeklerin, çocukların yaşayamayacağı sağlıklı olamayacağı zannedilir; bu tamamen bilim dışıdır!”

Bademciklerin alınması menenjitlerin önde gelen sebeplerinden biridir! Bademcikleri asla ama asla aldırmasınlar! Prefrontal hastalıkta aşı yaptığınız zaman oto immuniteyi tetikliyorsunuz! Mesela, gebelere tetanos aşısı yapılıyor, gebelere nasıl aşı yaparsınız?! Gebelik immün süpresif bir olaydır, deli saçması! Bütün kadınlara aşı yapıyorsunuz! Sonra otoimmün tiroidit oluyor!

Kızamık son derece basit bir hastalıktır. Hatta Allah’ın bize bir lütfu olduğunu düşünüyorum! Çocukken kızamık geçiren bir insanın immün sistemi artık çok güçlüdür! Bunda alerji, oto immunite ve kanser olmaz! Ama siz kızamık aşısı yaparak hem bunları bozuyorsunuz, hem de aşının yan etkilerine maruz bırakıyorsunuz!  Hücrelerimiz o kadar güçlü ki, Allah öyle güzel yaratmış ki, tamir mekanizmaları koymuş ve bize hiç tarih öğretilmiyor! Tıp kitaplarında diyor ki, “Pasteur kuduz aşısını keşfetti, bitti gitti…” Öyle değil! Onun arkasında ne var, Pasteur nasıl Pasteur oldu?! Tıbbın bir tarihi var ve bu tarihi bilmeden neyin nasıl olduğunu anlamanız mümkün değil! Ben aşımı oldum, bana bir şey olmaz, böyle bir saçmalık yok!

Kan kanseri olmuş çocuklarda kemik iliğini alıyoruz, orada lösemi hücreleri görülüyor. Nasıl olur da, küçücük bir çocuk bu hücrelere sahip olur?! Bu hücreler DNA sentezindeki ve tamirindeki bozukluklardan ortaya çıkıyor ve birinci derece sorumlu ajan kesinlikle aşıdır! Aşı prospektüsünde der ki; ‘Karsinojenik etkisi değerlendirilmemiştir!’ Yani kanser yapıcı etki! Peki hücre kültüründe üretilmiş bir aşı kanserojen olabilir mi?! “Tümorojenik” olabilir. Yani tümör geliştirebilir mi, kesinlikle! Çünkü bütün hücre kültürleri, inanamayacağınız kadar bulaşık maddelerle doludur! Bunların içerisinde DNA en kolayı. Çünkü bunu birtakım tekniklerle kısmen uzaklaştırabilirsiniz. Ama asla uzaklaştıramayacağınız şey RNA! Rota gibi nadir bir iki aşı ağızdan verilebilir; diğerlerinin tamamı doku içerisine verilir! Doku içerisine verilen aşı en tehlikeli olanıdır! Nazal ya da oral yapabilirseniz kısmen kabul edilebilir. Ama dokuya yapılan aşı kesinlikle immün sistem tarafından doğru algılanamaz!

Aşıların aktive olabilmesi ve bir etki gösterebilmesi için immün sistemin, o aşının içerisindeki muhteviyatı algılaması gerek! Aşının içerisindeki zayıflatılmış mikrop dedikleri saçmalığın, immün sistem tarafından algılanabilmesi için, immün sistemin onu tanıyıp bilmesi gerekiyor! Bunu kim yapıyor, adjuvant denilen moleküller. Adjuvant için eskiden cıva kullanıyordu; şimdi yaygın olarak alüminyum kullanılıyor! Cıvayı kaldırdık diyorlar ama bazılarında hâlâ var! Özellikle de 3. dünya ülkelerinde! Alüminyum güya detoksifiye edilmiş ve daha emniyetli bir ajanmış; kesinlikle öyle değil! Alüminyum, özellikle tuz şeklinde bulunuyor ve bu tuzlar, hele iki yaşın altında kan-beyin bariyeri oluşmamış bir çocukta kesinlikle beyin dokusuna rahatlıkla gidebiliyor ve asıl hasarı orada yapabiliyor! Demiyelinizasyon ve integrasyon bozukluklarına yol açıyor! “Kişilik bozulmaları, otizm, kesinlikle doğrudan bu toksinin beyne gitmesi ve immün sistem hücrelerinin ve diğer hücrelerin buradaki nöronlara saldırmasından kaynaklanıyor!”

Bir yılda 26 yazı ve 32 canlı yayın yaptık. “Maske, mesafe, temizliğin sonunda ölümü gösterip aşıya razı edilmeyelim!” dedik. 20 yıldır söylediklerimizin hepsinin çıktığı gibi bu da çıktı! Türkiye’de ilâç kullanma oranı %98, OECD ülkelerinde en çok ilaç tüketen ülkeyiz! Çocuk ölümleri, otistik, spastik, kalp damar rahatsızlıkları, kanser ve sezaryende de dünyada birincisiyiz! Şehir hastanelerine de kavuştuk ama ülkede 1 milyon akademisyen gazeteci, bilim adamı, âkil insan, köşe yazarı, devletin en başından başbakanına, bakanına, vekiline, etkili ve yetkilisine kadar kimse “Bu millet neden patır patır ölüyor, hastalanıyor, bu kadar ilâç neden??!!” diye sormadı ve hâlen sormuyor!?

“Bağışıklık sistemi düşenler ölüyor! diye açıklama yapılıyor da; bağışıklığı düşüren sebepler açıklanmıyor!!??”

Körler sağırlar birbirini ağırlıyor! Birileri ilâç yazıyor, birileri bozuk gıda üretiyor, birileri tedavi ediyorum diyor, birileri salgın var deyip sabah akşam sekizer hap yutturuyor. Tıp camiamızdaki feraset sahibi doktorlarımız başta olmak üzere devlet erki ve necip milletimizin idrakiyle sağlıklı bir gelecek için kabrin arkasındaki hesabı düşünen konunun uzmanlarının aşı çalışmaları yanında bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ile ve bağışıklığınızı yok eden sebeplerin ortadan kaldırılmasıyla daha güzel neticeler alınacağına inanıyorum.

“İşi ehline veriniz; aksi hâlde kıyameti bekleyiniz!” Hadis-i Şerif.. 

Ramazan Ayınız Hayırlara Vesile Olsun..

Vesselam!..

WhatsApp İhbar Hattı

530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Hocam aşı mevzuu karışık tamamen aşıya karşı çıkmak ne kadar doğru tartışılır. Benim asıl üzerinde durduğum gıda ve gıda terörü evet terör kadar tehlikeli ilaçlı hormonlu suni gübreli kalitesiz meyve ve sebze var ki bırakın vitamin almayı hasta bile ediyor . Ne eski süt peynir yağ çoğu maalesef katkılı . Hazır gıdaları saymıyorum bile . Ufuk’ta ne bir tedbir ne de bir çare görünüyor . Ne yazık ki gerçek bu
 • Yanıtla

Şahika

Allah razı olsun....
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23