• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Özal’dan 30 yıl sonra ders almak! Tarih tekerrür mü ettiriliyor!!?

26 Nisan 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Türkiye’de sahasında görev yapmış ABD’de tarım ve tütün çiftliklerinde yaptığım çalışmalar ve devlet alımları yaptığım görevlerimde, Virginia Burley-FluCured gibi dünyanın en iyi tütünü sayılan Bitlis Yaşmaklı, İzmir tütünlerimizin genetiğine müdahale edilip çaprazlanmasıyla üç santimlik tütünler 1 metreye çıkarıldı!! Türkiye’deki milyonlarca zürra-tütün emekçisi ekmeksiz aşsız bırakıldı! Sigara tüketimi de azalmadığı gibi arttı! İthal GDO’lu tütünlerle Anadolu insanı daha da sağlıksızlaştırıldı! Tütünden elde edilen azot yani ürünleri ve gübre  yerine ithal gübreler kullanılıyor!

Aynı oyunlar; Türkiye’de zeytinciliği kaldırıp kanola, pancar ekimine azaltıp şeker fabrikalarını kapatıp; mısır şurubu gibi ebter-tohum bitki projeleriyle sessiz ve sinsi şekilde bugün de küresel sermayenin direktifleriyle aynı kadrolar ve kriptolar tarafından yürütülmektedir!

Özal döneminde danışmanlığını yaptığım merhum Adnan Kahveci, önce gümrüklerdeki yolsuzluk dosyalarını ele alıp, Türkiye’ye ilk defa ithal GDO girişini engelledi, tütünde kotaları kaldırıp üretimi destekledi! Kahveci, İstanbul’a mavi trenle gelir, Pendik’teki evinde bizleri toplayıp, danışmanlığımızı kamera karşısında konuşturarak zapta alırdı! “Allah kaydediyor ama bir de bu kameralar kaydetsin! Söz ve belgelerinizi de ona göre sunun ki, hem dünyada hem ahrette Allah’ın huzuruna alnımız ak çıkalım..!” diyen bir bakanı ilk defa görmüştük!

Özal döneminde eski siyasetçilerin devlet içindeki kalıntılarına hiç görev verilmedi ama bürokraside olan adamları yüzünden büyük sıkıntılar yaşandı!

Bunların tümüne direnen A.Kahveci son olarak, İstanbul Pendik’teki evinde yaptığımız toplantı çantasındaki 15 yolsuzluk dosyasıyla Ankara’ya yola çıktı. Tarafımızca bilinen, meclisteki muhalif vekillerin de olduğu devlet görevlisi kişilerce ve kuruluşlarca, trafik kazası kılıfıyla hunharca katledildi!

BASİRETLİ LİDERLERE İHTİYAÇ VAR!

İdare-i maslahattan başka ülkeye bir çivi çakmayan, dil cambazı siyasetçilerin siyasi entrikaları ve küresel sermayenin oyunlarıyla, Özal’ın yanındaki adamlar pek çok defa suikaste uğradı! Türkiye’nin Kürt meselesine atılan neşter yarım bırakıldı ve jandarma genel komutanının helikopteri düşürüldü!

Başbakan Özal’dan onay alıp Adnan Kahveci’yi de ikna etmemizle “Kadronuzu kurun!” talimatı aldık! İstanbul’da bir vakıfta, üniversiteden dostumuz Doç. Dr. Tevfik Ertüzün’de karar kılındı. Her zamanki gibi yine gizli bir el bir trafik kazasıyla bu sefer Türkiye’nin kurtuluşunda bir meşale yakabilecek hazırlıklar içindeyken Ertüzün hocayı da  aramızdan aldı!

Tarihten ve yaşananlardan ibret almak lazımdır!

 Devlet içindeki bu kirli eller bugün de işbaşında!

Cumhur İttifakı Hükümeti’ni, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve kadrolarını uyarıyorum! 

Devletin içinde gizli kripto her devrin adamı bir takım bürokratlar içindeki daima engellemeler, maksatlı açıklamalar ve planlı çalışmalarla Özal’ı yıkanlar, aynı uygulamaları Recep Tayyip Erdoğan’a bürokratik destek yapıyormuş gibi görünerek hamleler ve uygulamalar yaparak tahribatları ortaya çıkardıkları gıda ve diğer konulardaki spekülatif açıklamaları ile devam ettirmektedirler!

BU OYUNLARI ÇOK GÖRDÜK! TEDBİR!

Özal İstanbul’da, başta Prof. Nevzat Yalçıntaş, devlet ricalindeki nadirattan Ali Coşkun bakanım, genç bakanları ve bürokratları toplar, pek çok genç akademisyenle istişarelerde bulunurduk! Özal iktidarını hazmedemeyen eski siyasilerin, iç gruptakilerin ve dış güçlerin ayak oyunlarını hissettiğinden, son görevi cumhurbaşkanlığındaki uzak doğuya Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Azerbaycan seferi dönüşü yeniden bir parti kurup Türk-İslâm Birliği projesini hayata geçirme halis niyetindeydi. Bütün uzak doğunun zenginliklerini batıya taşıyan Karabağ Zengezur Koridoru ve Mehri projesiyle, Türkiye’nin dünyada ilk üçe sokacak projeleri, küresel sermaye ve menfaat çetelerinin korkutmuş, bir büyükelçilikte kendisine verilen zehirle yavaş yavaş ölüme gönderilmiştir!

BÜYÜK PENCEREDEN BAKINCA 

KADER TECELLİ ETTİ!

Türk-İslâm mefkûresinde bir meşale yakıp çileli mücadeleler veren İsa Yusuf Alptekin, Ebulfez Elçibey, Alparslan Türkeş, Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu gibi bütün sıratı müstakim yolundaki şehitlerimize rahmet dilerken, mücadeleye devam eden Alperenlere de muzafferiyet diliyoruz!

Özal döneminde içerideki vatanperver Türkçü ve İslamcı diye bilinen siyasi unsurlar bugün Recep Tayyip Erdoğan’a karşı oldukları gibi Özal’a da büyük engeller oluşturmuştur! Özal’ın ABD’nin müsaade ettiği Musul’da, Kerkük-Bağdat hattındaki o gün kurulması gereken güvenlik koridorunu engellemişlerdir!

İhlâs ve sadakatin kaybolmasıyla kâinatı idare eden güç, Özal’ı aramızdan almıştır! Ondan sonra koalisyon hükümetleriyle Türkiye’mizin yüzü gülmemiştir! Türkiye; Turgut Özal ve kadrolarını hak etseydi, Karabağ meselesi 30 yıl önce çözülür ve Türkiye bugün dünyada her sahada söz sahibi olurdu!

Rahmetli Türkeş, Özal ve Erbakan’ın da açtığı yolda, Recep Tayyip Erdoğan’ın bayrağı devralarak “Kızıl Elma” hedefinde mağdur ve mazlumların umudu olarak yola devam etmesi zorunludur, elzemdir, kat’idir! Ancak bu istikamette mücadele veren liderler hayırla yâd edilecektir!! Vesselâm.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Timur

„ kâinatı idare eden güç“ Bu ne demek yahu?..

Oku

Özal'ın zehirlendigi ispatla doğrumu yoksa sizin olaylara bakarak yorumunuz mu.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23