• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
20 Nisan 2021

Oruç, tut bu insî şeytanları!!?

11 ayın sultanı Ramazan bu yıl da geldi, kıyamete kadar gelecek. Ama onu göremeyenlerin sayısı her yıl artıyor! Gelin bugünü yaşayalım.. “Yaşayalım da hocam, yaşamaya imkân vermiyorlar ki!” deniyor.

Japon bilim adamı Yoshinori Ohsumi, Fizyoloji-tıp sahasında “otofaji” sistemiyle 2016’da Nobel Ödülü alıyor. Diyor ki; “Açlıkla bedendeki büyük toksinler küçükleri yiyerek büyük temizlik yapıyor!”

ORUÇ, İNSAN NESLİNİ KURTARACAKTIR!

Oruç, ilâhi boyutta ibadet olarak telâkki edilse de, ötesinde kozmik boyutta bedene faydaları, modern tıbbın çok üzerindedir!? Kulağın orucunu haram dinlememek, gözün orucun harama bakmamak, burnun orucu haram koklamamak ve bu organların hemen arkasındaki epifiz bezinin yara almadan sağlıklı bir şekilde çalışması gereklidir! Epifiz bezi kapanan insan, hayvandan daha aşağı bir hâle dönüşebilir!

Bugün şeytanın davulu görüntülü medyaysa ‘Allah’ın emri’ dışında her şey orada insanımızı ruhsal ve bedensel olarak tahrip etmektedir!

YENİ TÜRKİYE’NİN ASLİ GÖREVİ, 

MEDYA TAHRİBATINI ÖNLEMEKTİR!

Sesli ve görüntülü medya, tabii ki televizyonlar, belli şirketlerin elinde esir durumdadır! Sadece belli mihrakların ideallerini savunma dışında hiçbir fonksiyonları yoktur! Yapıcı eleştirel düşüncelere kesinlikle yer verilmemektedir! Kendi adamları dışında yeni-faydalı bir hareketi, grubu veya fertleri baskılamak için çok büyük gayretler içindedir!

20 yıldır “sağlıklı yaşam-tamamlayıcı tıp” la ilgili konuşuyoruz, yazıyoruz, üretiyoruz! Flora, fauna ve habitatımızın yani toprak, hava ve suyun, gıdaların insan sağlığını nasıl koruyabileceği, namaz, zekât, oruç, düşüncenin gücü gibi ruhsal ve bedensel arınma metodlarını anlatıyoruz. Pek çok kanalda uzun süreli programlarla Türkiye’de çığır açtık. İnsanlık, ilâhi hükümlerin ilmi-fenni izahını öğrendi! 

Mübarek ramazan ayında dahi televizyonlarda ahlaka mugayir programlar yanında tarihi çarpıtan diziler ve gazlı ve kolalı içeceklerin ve yine Müslüman bir kadının gece giyemeyeceği kıyafetlerle turizm reklamlarının artarak devam etmesi, bu ülkede Müslüman Türk insanımıza yapılan devlet eliyle en büyük cinayettir!!?

15 TEMMUZ’DAN SONRA MEDYADA 

BÜYÜK KUTUPLAŞMA OLDU!

Efendilerine köleler, haksızlık karşısında görmeyip duymayıp anlamayıp sustu! İstanbul Sözleşmesi, yeni gıda yasası gibi stratejik konularda Sayın Cumhurbaşkanının ferasetiyle geri dönen kararlarda bile hiç yüzleri kızarmadan tam tersini savunabildi! 

İnsanımıza ve ekonomimize korku propagandalarıyla büyük darbe vuruldu! Üretemeyip gâvurun ürettiğini tüketen dinsizin ürettiği aşıdan imansıza şifa noktasına getirildik!

Azmış, yoldan çıkıp istikameti şaşırmış, ilim ve bilim adına seküler Allah’sız kitapsız, hiçbir mistik değere kıymet vermeyen 208 üniversitenin mezuniyet diye dağıttığı A4 kâğıtlarıyla bilim, ilim, tarih, kültür ve inancından yoksun gureba bir nesil oluşturuldu! Beş vakit namaz % 15’e, “Temizlik imandan yarısı!” iken gusül % 10’a indi!!! “Bu ülkede yaşamak ister misiniz?” anketine, 14000 üniversite mezununun % 3’ü evet dedi..!

HİÇBİR İSTİŞAREYİ VE MESAJI KABUL ETMEYEN 

KAPALI-KALIN DUVARLARLA SARILIYIZ!!!

Bütün yaşadıklarımız, duvarlar arkasında kendi bildiklerini çalıp söyleyen körler ve sağırların tahakkümüdür!  

Milletimiz boş toplantılar, havanda su dövmeler ve her zamanki gibi ülkeye ve insana yapılan ihanetlerden, “Yanıldık, aldandık”lardan bıkmış durumdadır! Ramazan-ı Şeriflerde cinnî şeytanlar bağlansa da insî şeytanlar da devletin alacağı tedbirlerle bağlanmalıdır! Salgın teranesiyle denetimli serbestlik diye herkesin sokağa salındığı ülkemizde, haklının hakkı haksızın da cezası verilmezse, mazlumlara ve masumlara en büyük ihanet yapılır!!?

2023 HEDEFLERİNİN TEMELİ HUKUKTUR!

Hukuksuzluk, cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine gelmiştir!! Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeniden demokratikleşme ve adalet yapılanmasına gölge düşüren pek çok hukuksuzluğun bir an önce giderilmesi zaruridir elzemdir kat’idir !!? 

Şeytan aklının Corona senaryosu, ülkemize ve insanımıza daha da zarar vermeden sonlandırılmalıdır! Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi bağışıklığı arttıran koruyucu tedbirlerin alınması zaruridir elzemdir kat’idir! Sayın Cumhurbaşkanı, dünya konjonktürünü takip etse de bu işten minimal zararla kurtulmanın yollarını ve tedbirlerini de almalıdır!!?

“Müslüman bir idarecinin en önemli ve temel görevi adaletin dağıtıcısı olup, hak gaspında hakkı iade etmektir! Adaletsiz yönetim zâil olur, zulümle âbâd olanın âhiri berbâd olur! İdareci toplumu kendi ve ailesi gibi gözetmedikçe cennetin kokusunu bile alamaz!” (Buhari, Ahkâm 8)

Not: Bediüzzaman’ın son ve tek vârisi Hüsnü Bayramoğlu abi vefat etmiştir.. Cenazesi bugün Eyüpsultan haziresinde defnedilecektir! Allah rahmet eylesin!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şahika

Elinize ve gönlünüze sağlık, Rabbim, gayretinizi, gücünüzü, ömrünüzü, ilminizi artırsın....
 • Yanıtla

AydınGenç

Alkışlar hocam...okudukça bir müslüman türk olarak içim rahatladı, iyiki bunları söyleyen sizin ve eşiniz gb insanlar var, hep olasınız. Rabbim yardımcın ız olsun amin...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23